Şimdi Ara

bosch profilo çamaşır makineleri karşılaştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
14.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çamaşır makinesi alıcam aileme ve araştırmalarım sonucunda iki makine arasında karARSIZ kaldım.

8 kg kapasiteli ve sessiz bir makine olsun istedim, karşıma iki makine çıktı (gerçi bir de LG vardı ama hakkında pek iyi duyumlar almadım)

profilonun fiyatı 1000 TL civarı, bosch bundan daha iyi gibi ama o da 1350 TL civarı, aradaki farka değer mi gerek var mı bilemedim.

http://www.beyazesyamerkezi.com/PROFiLO-CM-1000-PTR-1000-DEViR-8-KG-cAMAsIR-MAKiNASI_8065.html?ref=akakce&v=1.5.6#0

http://www.beyazesyam.com/Bosch-WAS20461TR-Logixx-8-VarioPerfect-Otomatik-camasir-Makinesi_16818.html#0

sitelerinde bulunan

PROFİLO CM 1000 PTR 1000 DEVİR 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNASI

Bosch WAS20461TR Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi

çamaşır makinelerinden hangisini tavsiye edersiniz?

• her ikiside aynıdır bazı görsellikler hariç,, profilo bosh siemens aynı guruptur ürünlerde aynıdır sadece ürün varyansları değişiktir..
  • bosch siemens profilo kardeş ürünler biliyorum ama bu iki ürün arasında 350 TL fark verecek bir özellik bulunup bulunmadığını anlamadım.
  • İkisi arasındaki farkları birçok kez belirtmiştim, çamaşır makinesi başlığında bulabilirsiniz.

Profilo CM1000PTR Bosch WAP20360TR modelinin aynısıdır.

WAS20461TR'nin üstünlükleri;

-Su bulanıklık sensörü
    -Ecosilencedrive fırçasız, sessiz motor.
    -Daha fazla program ve sıcaklık seçim aralığı.
    -Ecoperfect programında A+++ enerji performansı.

Sizce bu özellikler mi önemlidir, yoksa 350TL fark mı? Bu tamamen kullanıcı beklentilerine bağlıdır.
    İki cihaz arasından bunlardan başka bir fark bulunmamaktadır. İkisi de bütçesine göre düşünülebilir.

Ayrıca CM1200DTR modelini de ikisinin arasındaki fiyatta bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. O da fırçasız motorlu ve 1200 devirli.
  • Cevabınız için teşekkür ederim ilk önce.

-su bulanıklığını ölçmenin pek bi anlamı olduğunu sanmıyorum.
    - sessiz olması önemli tabi ama CM1000PTR makinede sessiz özelliği yok mu yani? Yani eski tip sıkmaya geçince yerinden hoplayan türden mi acaba?
    - daha fazla program olmasının da çok bir önemi olaCAĞINI SANMIYORUM.
    - A+++ enerji olabilmesi için illa o programı mı seçmek lazım yani? Yani makine her programda A+++ olmuyor mu? Garip birşey

Diğer dediğiniz makina da 1150 TL falan. 9 kg olması iyi tabi yorgan battaniye yıkamak açısından falan gerekir. fırçasız motoru bilmiyorum. 1000 modelinde yok, 1200de ve bosch'un o modelinde var bu özellik sanırım.

Bir de LG'nin directdrive teknolojisi var bu fırçasız motorla benzer bir özellik midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyuncuh

Çamaşır makinesi alıcam aileme ve araştırmalarım sonucunda iki makine arasında karARSIZ kaldım.

8 kg kapasiteli ve sessiz bir makine olsun istedim, karşıma iki makine çıktı (gerçi bir de LG vardı ama hakkında pek iyi duyumlar almadım)

profilonun fiyatı 1000 TL civarı, bosch bundan daha iyi gibi ama o da 1350 TL civarı, aradaki farka değer mi gerek var mı bilemedim.

http://www.beyazesyamerkezi.com/PROFiLO-CM-1000-PTR-1000-DEViR-8-KG-cAMAsIR-MAKiNASI_8065.html?ref=akakce&v=1.5.6#0

http://www.beyazesyam.com/Bosch-WAS20461TR-Logixx-8-VarioPerfect-Otomatik-camasir-Makinesi_16818.html#0

sitelerinde bulunan

PROFİLO CM 1000 PTR 1000 DEVİR 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNASI

Bosch WAS20461TR Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi

çamaşır makinelerinden hangisini tavsiye edersiniz?

PROFİLO DOSTUM

• Milli gelirimizi neden yabancı ülkelerin mallarına vererek onları zengin ediyoruz. bu ülkede üretilen ve %100 yerli kaynaklar ile dünyaya gönderilen,çokta kaliteli ürünler varken neden gidip başkasının mallarını alıyoruz ki.

Gelişen bir ülke olabilmek için sırt sırta vermeliyiz. Hep diyorum bir alman veya koreliye kendi ülkelerinde üretilen markalar varken yabancı markayı satamazsınız.

Yerli malı yurdun malı diyorum, yeterki bu vatanın evlatlarının alınteriyle üretilmiş ürünler alın, ülkenize sahip çıkın.

Tercih yine de sizin...
  • quote:

Cevabınız için teşekkür ederim ilk önce.

-su bulanıklığını ölçmenin pek bi anlamı olduğunu sanmıyorum.
    - sessiz olması önemli tabi ama CM1000PTR makinede sessiz özelliği yok mu yani? Yani eski tip sıkmaya geçince yerinden hoplayan türden mi acaba?
    - daha fazla program olmasının da çok bir önemi olaCAĞINI SANMIYORUM.
    - A+++ enerji olabilmesi için illa o programı mı seçmek lazım yani? Yani makine her programda A+++ olmuyor mu? Garip birşey

Diğer dediğiniz makina da 1150 TL falan. 9 kg olması iyi tabi yorgan battaniye yıkamak açısından falan gerekir. fırçasız motoru bilmiyorum. 1000 modelinde yok, 1200de ve bosch'un o modelinde var bu özellik sanırım.

Bir de LG'nin directdrive teknolojisi var bu fırçasız motorla benzer bir özellik midir?

Su bulanıklık sensörü durulamada açıktır. Sudaki köpük oranını ölçerek durulamadaki su seviyesi, durulama sayısı ve süresine karar verir. Eğer deterjanı çamaşır durumuna göre dikkatlice ölçüyorsanız gereksiz ama aksi durumlar yaşanıyorsa gerekli bir özelliktir.

Sessizlik derken motorun sesinden bahsetmek istemiştim. Yoksa iki makinedeki darbe emme sistemi aynıdır, tıkırdama yürüme vb. durumlar elbette söz konusu değildir. Fırçasız motor teknolojisi Direct Drive'a benzer. Yıkamada motor sesi hiç duyulmazken sıkmada da hafif bir uğultu duyarsınız. CM1000PTR'de alışılagelmiş fırçalı tip motor vardır, dolayısıyla normal bir çamaşır makinesi motor sesi duyarsınız. Hatta aradaki farkı anlatabilmek adına video ekleyeyim:

Fırçalı(2:20 ile 3:20 arasını izleyin)

Fırçasız(2:00 ile 3:30 arasını izleyin)

Enerji değerleri belirli programlarda ölçülür (pamuklu 60'C ile pamuklu 40'C) Bosch grubunda program süreleri normal, hızlı ve ekonomik olmak üzere 3 aşamalıdır. (varioperfect özelliği)

A sınıfı yıkama performansını sabit tutmak koşuluyla speedperfect fonksiyonu ile doldurduğunuz çamaşır miktarını %40 düşürerek %60 daha hızlı, normal programda ortalama sürede A sınıfı enerjiyle veya ecoperfect seçeneği ile uzun sürede A+++ enerji sınıfıyla yıkama şansınız var.

Yani enerjinin az harcandığı programlar uzun süreli olduğundan zamanınız olmadığında sürelerle oynama şansınız var. Bu yüzden enerji tasarrufu yapmak istediğinizde ecoperfect'i kullanmanız gerekiyor.

CM1200DTR gerçekte 64lt tamburla 8kg yıkıyor, 9kg kapasite uydurma. Ben bu cihazı 9kg iddiasından ziyade motor teknolojisi, kalitesi ve fiyatı için öneriyorum.

• İncelemeniz için teşekkür ederim. Yani sonuç olarak bu 3 makine arasında 1200DTR'yi öneriyorsunuz? Artı başka bir cihaz da araştırmaya bakmaya gerek var mı sizin tavsiye edebileceğiniz bir cihaz var mı?
  • Araştırırken şu ürünü gördüm WF-1702WQR SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ

nasıl sizce?
  • Samsung WF9904RWE 9 Kilo 1400 Devir Çamaşır Makinesi bu da 1274 TL

hani battaniye yorgan falan yıkamak için daha uygun gibi bu..
  • quote:

Samsung WF9904RWE 9 Kilo 1400 Devir Çamaşır Makinesi bu da 1274 TL

hani battaniye yorgan falan yıkamak için daha uygun gibi bu..

Söylenen tamburlar küçük. Yıkama kapasiteleri küçük makinaların.

Büyük yorgan, battaniye motorları zorlayacaktır. Makinenin ömründen yer.
  • profilo yorgan yıkamada daha mı iyi olur yani? samsungun mesela görüntüsü falan insana güven veriyor ne yapsak ki
  • quote:

profilo yorgan yıkamada daha mı iyi olur yani? samsungun mesela görüntüsü falan insana güven veriyor ne yapsak ki

Samsung tambur hacmi teknik özelliklerde göremedim. SU hacmi 56 litre diyor ama emin değilim.
    Sormak lazım.

CM1200DTR modelini bende öneririm hesaplı bulursanız. Bosch eco-silence motora sahip. Sessiz ve geniş tamburlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 9 Mart 2012; 19:57:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.