Şimdi Ara

Bosch mu? Siemens mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
28.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Merhaba,

Sizce Aşağıda ki buzdolabı nasıl. Yardımcı olur musunuz?

AEG Santo 85440 Dt No-frost Buzdolabı 1,247 YTL
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: onur59

arkadaş Siemens ve Bosch ürünlerini pek güzel anlattığını sanıyor.
    Bu ürünler Avrupa standartlarında üretilmiş dolaplardır. Profilo, Bosch ve Siemens marka dolapların eş hacimli olan her marka aynı marka malzemeden yapılır. Sadece Danfoss değil aynı zamanda Ambraco ve Jixipeta marka kompresörler vardır.
    Şirket satılan 3000 dolabın 10 adedinde hata bulunduğu için İngiltere'ye ambarda bekleyen 5000 dolabın tadilatına iki çalışma ekibi gönderip tüm dolapları hata yapmayacak şekile getirmişlerdir. Şimdi sormak istiyorum. Kompresörler bu kadar hata yapıyorsa bu şirket o kompresörleri neden kullanıyor?
    Boştan atıp tutmak kolay.
    Lütfen forumlara doğru şeyler yazalım
    Bunları nerden mi biliyorum ?..
    Çünkü o dolapları üreten firmada çalışıyorum.

Kusura bakmayın ama ben iyi malı överim, kötü malı da yazarım.
    Bosch Dünya'nın en iyi bulaşık makinelerini yapıyor, çamaşır makineleri ve diğer ürünleri de en iyilerinden.Ama Türkiye'de üretilen buzdolapları son derece kalitesiz.
    Bana inanmıyorsanız şikayet sitelerinde sitem eden yüzlerce insanın yazılarını okuyun.Hepsi de toplasanız beş adet arızadan şikayetçi ve Bosch inat ederek bunları düzeltmiyor.
    Dolaplarınızı yaptığı katırt-kuturt buz kırma sesine ne demeli?Madem üretimdesiniz neden Bosch'un dolaplarından 10 yıldır var olan ve yeni serilerde de giderilmeyen bu sorunun gireilmesi için bir çalışma yapmadınız?
    Kim ne derse desin Bosch'un yerli dolapları Kore'den ithal olan XL ve XXL serisi ile asla yarışamaz.
    Bosch'un şu an alınmaması gereken ürünü varsa sadece burada üretilen no-frost buzdolapları,tek kapılı soğutucular ve derin dondurucular.Hala eski Profilo dolapların kalitesini geçemedi.

Valla bende bosh marka bi buzdolabı var 10 uncu senesini doldurmak üzere ama çatır çatır çalışıyo servise bile gitmedi daha...

• quote:

Orjinalden alıntı: baristutmaz

Merhaba,

Merhaba,

Bu ürün orijinal AEG ürünü değildir.Yerli malıdır(Vestel ile ortak üretim sanırım)ve asla tavsiye etmiyorum.
    Acıbadem Carrefour'da Siemens KS59U920NE buzdolabı 1140YTL/12 taksit olmuş.İhtiyacı olanlara duyurulur.
  • quote:

quote:

Merhaba,

Merhaba,

Bu ürün orijinal AEG ürünü değildir.Yerli malıdır(Vestel ile ortak üretim sanırım)ve asla tavsiye etmiyorum.
    Acıbadem Carrefour'da Siemens KS59U920NE buzdolabı 1140YTL/12 taksit olmuş.İhtiyacı olanlara duyurulur.

Teşekkürler candoğan62,

Verdiğiniz bilgi için.
  • Son olarak Aşağıda ki buzdolabını almaya karar verdim. Siparişini de verdim. Geldiğinde paylaşımlarımı yapacağım.

SIEMENS KS40U631NE DOOR SHOWER NO-FROST BUZDOLABI
  • siemens buzdolabı kullanıyoruz 7 senedir çok memnunuz hem servis açısından hem elektrik tüketimi ve sessizlik olarak bizim buzdolabı iki kere iç kısmın arka tarafındaki çizikten dolayı yeni modelleriyle değişti bir telefonla hiç sorun yaşamadık.

siemens bayisi bir tanıdık var bu yüzden bizim evde herşey tv hariç siemens ve çok memnunuz.
  • quote:

Son olarak Aşağıda ki buzdolabını almaya karar verdim. Siparişini de verdim. Geldiğinde paylaşımlarımı yapacağım.

Hayırlı olsun ama bu dolap da şikayet alan modellerden.Keşke KS59U920NE alsaydınız.
  • quote:

quote:

Son olarak Aşağıda ki buzdolabını almaya karar verdim. Siparişini de verdim. Geldiğinde paylaşımlarımı yapacağım.

Hayırlı olsun ama bu dolap da şikayet alan modellerden.Keşke KS59U920NE alsaydınız.

Sayın candoğan62,

Öncelikle bahsettiğiniz modeli almaya karar vermiştim fakat ölçülerinden dolayı vazgeçmek durumunda kaldım. Genişlik nedeni ile mutfak dolaplarının yenilenmesi söz konusu idi. Ama almış olduğum ürün dün eve geldi ve şu an için gayet güzel ve sessiz çalışıyor. Biz iki kişilik bir aile olduğumuz için uzun bir süre bu buzdolabının bize yeterli geleceğini düşünüyorum. Umarım bir problem ile karşılaşmayız....

KS59U920NE (YxGxD): 178 x 76 x 72 cm

KS40U631NE (YxGxD): 186 x 70 x 65 cm

• Arkadaşlar bulaşık makinesi almayı düşünüyorum ama iki modelden birini almayı düşünüyorum. BOSCH SMS69M08EU SUPER SILENCE 6 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ-Paslanmaz Çelik ile SIEMENS SN26M890EU JETMATIC PASLANMAZ ÇELİK BULAŞIK MAKİNESİ . Acaba bunlar ithal mi yerli malı mı? ayrıca tabanları plastik mi? Cevaplarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fethiyeli76

Arkadaşlar bulaşık makinesi almayı düşünüyorum ama iki modelden birini almayı düşünüyorum. BOSCH SMS69M08EU SUPER SILENCE 6 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ-Paslanmaz Çelik ile SIEMENS SN26M890EU JETMATIC PASLANMAZ ÇELİK BULAŞIK MAKİNESİ . Acaba bunlar ithal mi yerli malı mı? ayrıca tabanları plastik mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

İkisi aynıdır ve Alman malıdır. Tabanları çeliktir.
  • Bosh ya da Siemens voklu fırın almayı dusunuyorken profilonun inox frm5500 modelini gorduk. Kalite aynıysa fiyat 930kusur ve inox oldugundan gorsel olarak da uygun geldi. Ne dersiniz arkadaslar? Candogan ustad sizin de yorumunuz belirleyici olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul37 -- 15 Temmuz 2009; 13:03:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul37

Bosh ya da Siemens voklu fırın almayı dusunuyorken profilonun inox frm5500 modelini gorduk. Kalite aynıysa fiyat 930kusur ve inox oldugundan gorsel olarak da uygun geldi. Ne dersiniz arkadaslar? Candogan ustad sizin de yorumunuz belirleyici olacaktır.

Woklu istiyorsanız FRM4901W çok güzel bir model ve fiyatı marketlerde 700 TL bile değil. FRM5500E ve WOK'lu inox saatsiz model olan FRM5000 de çok iyi. FRM5000 teknosa'da 750TL idi sanırım.

http://www.profilo.com/Urun.asp?intCategoryID=10&intProductID=1063

http://www.profilo.com/Urun.asp?intCategoryID=10&intProductID=1062

Bence görsel olarak Siemens'ten daha güzeller. Kalite tamamen aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 15 Temmuz 2009; 13:25:45 >

• yukarıdaki 2 markayıda tercih etmem.Madem 2 şık sundunuz o zaman siemens
  • Orijinalden alıntı: candogan62

Orjinalden alıntı: istanbul37

Bosh ya da Siemens voklu fırın almayı dusunuyorken profilonun inox frm5500 modelini gorduk. Kalite aynıysa fiyat 930kusur ve inox oldugundan gorsel olarak da uygun geldi. Ne dersiniz arkadaslar? Candogan ustad sizin de yorumunuz belirleyici olacaktır.

Woklu istiyorsanız FRM4901W çok güzel bir model ve fiyatı marketlerde 700 TL bile değil. FRM5500E ve WOK'lu inox saatsiz model olan FRM5000 de çok iyi. FRM5000 teknosa'da 750TL idi sanırım.

http://www.profilo.com/Urun.asp?intCategoryID=10&intProductID=1063

http://www.profilo.com/Urun.asp?intCategoryID=10&intProductID=1062
    Teskkurler. Yalnız nette 700-750 aralığında urunleri bulamıyorum candoğan ustad. Teknosada fiyat artmış galiba. Varmı uygun, tavsiye edeceğiniz site?
    Bu arada en uygun galiba Tekçarşı adında bir site. Nasıl bir sitedir??? Allışveriş yapan varmı forumda?

• Tekçarşı'yı bilemiyorum ama dediğim fiyatlarda Carrefour, Mediamarkt ve Darty mağazalarında bulabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.