Şimdi Ara

Bosch Logixx 8 çamaşır makinası kendi kendine kapaniyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
28.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arabaci72

quote:

Bosch Logixx8 model çamaşır makinesinin 1. Arıza Kart arızasıydı 400 TL gibi bir rakam çıktı cebimizden.2. arıza Makina çalışmaya başladıktan belli
    bir süre sonra aniden kendini kapatıyor ve 1-2 dk ekran gelmiyor ve
    çalışmıyor. Bakalım ne çıkacak çebimizden.

Ben de yeni makina bakmaya başlıyayım...

Servis geldi. Güç kartı değişecekmiş. 430 TL fiyat çıkardı. Biz bu güç kartını ücreti ile 2015 yılı Nisan ayında değiştirmiştik. Parçanın Garantisi 1 yılmış. Parça garanti dışı. Her 2 yılda bir güç kartımı değişeceğiz. Alın size kronik arıza. Bosch un güç kartını üçretsiz değiştirmesini istiyorum.

Şu anki problem üstte video attığım problemden mi? Bosch çamaşır makinası kendi kendine kapanma sorunu.

Eğer bu ise, bir kişiye direk anakart değişimi demişler, size güç kartı demişler, diğer arkadaşa anakart ve ekran kartı bir satılıyor diyerek ikisini birden değiştirmişler. Nasıl bir servis anlayışı bu

• quote:

quote:

Bosch Logixx8 model çamaşır makinesinin 1. Arıza Kart arızasıydı 400 TL gibi bir rakam çıktı cebimizden.2. arıza Makina çalışmaya başladıktan belli

Servis geldi. Güç kartı değişecekmiş. 430 TL fiyat çıkardı. Biz bu güç kartını ücreti ile 2015 yılı Nisan ayında değiştirmiştik. Parçanın Garantisi 1 yılmış. Parça garanti dışı. Her 2 yılda bir güç kartımı değişeceğiz. Alın size kronik arıza. Bosch un güç kartını üçretsiz değiştirmesini istiyorum.

Servis elemanı Güç kartı demişti ama aynı eleman bugün aradı güç karı değilmişmiş. 330 TL istedi amaortisörlerde 1 sene sonra problem çıkarır dedi oda 200 TL. en iyisi yeni makina almak.

• quote:

quote:

quote:

Servis elemanı Güç kartı demişti ama aynı eleman bugün aradı güç karı değilmişmiş. 330 TL istedi amaortisörlerde 1 sene sonra problem çıkarır dedi oda 200 TL. en iyisi yeni makina almak.

Indesit 10 kg çamaşır makineleri 1000 tl civarı

• quote:

quote:

quote:

Bosch 100 tl indirim yaparak 220 TL ye güç kartını değiştirdi.

• Ayni ariza benim makinemde de oldu 5.senesi makinenin servise bi baktiricam kac para kacmis bize bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TANER 82

Ayni ariza benim makinemde de oldu 5.senesi makinenin servise bi baktiricam kac para kacmis bize bakalim

kartın yakın çekim resimlerini gönderin bi bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TANER 82

Ayni ariza benim makinemde de oldu 5.senesi makinenin servise bi baktiricam kac para kacmis bize bakalim

Durum ne oldu acaba?
  • Arkadaşlar selam,
    Aynı makinada birebir aynı problem benim de başıma geldi, dün kayıt bırkatım, bugün teknik servis gelecek. Sıkıntıyı yaşayanlarda son durum nedir acaba?
    Anakart değiştiren varsa değiştirdikten sonra tekrar sıkıntı yaşadı mı ?
    Anakart değişikliğini mi tavsiye edersiniz yoksa yeni makina bakmayı mı ?
  • Aynı sorun benim Bosch çamaşır makinamda da oldu. Kart tamiri yapan bir yer ile görüştüm, yapamıyoruz cevabını aldım. Kartı kendim çıkarıp üzerinde oksitlenme var mı diye kontrol edeceğim, varsa kontakt sprey ile temizlemeyi düşünüyorum. Bu da çözüm olmazsa servis çağırmak zorunda kalacağım zannedersem :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koeishto -- 8 Aralık 2017; 13:33:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koeishto

Aynı sorun benim Bosch çamaşır makinamda da oldu. Kart tamiri yapan bir yer ile görüştüm, yapamıyoruz cevabını aldım. Kartı kendim çıkarıp üzerinde oksitlenme var mı diye kontrol edeceğim, varsa kontakt sprey ile temizlemeyi düşünüyorum. Bu da çözüm olmazsa servis çağırmak zorunda kalacağım zannedersem :(

Ana karttaki transformatör'de sorun var diye düşünüyorum ama değiştiremedim bir türlü. Aynı transformatörü satan bulamadım bir türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

quote:

Aynı sorun benim Bosch çamaşır makinamda da oldu. Kart tamiri yapan bir yer ile görüştüm, yapamıyoruz cevabını aldım. Kartı kendim çıkarıp üzerinde oksitlenme var mı diye kontrol edeceğim, varsa kontakt sprey ile temizlemeyi düşünüyorum. Bu da çözüm olmazsa servis çağırmak zorunda kalacağım zannedersem :(

Ana karttaki transformatör'de sorun var diye düşünüyorum ama değiştiremedim bir türlü. Aynı transformatörü satan bulamadım bir türlü.

Bosch servisini çağırdım, kazanı eliyle çevirip bir kontrol etti. Ne makinayı fişe takıp çalıştırdı ne de kartları kontrol etti.

- Kartların bozuk olduğunu, %90 ihtimalle tamir edilebileceğini söyledi. (Bu arada kartların yenisi 880 TL dendi)
    - Rulman ve Amartisörün değişmesi gerektiğini, ses geldiğini söyledi.

Kartların tamiri + Rulman, Amartisör değişimi için 850 TL istedi, Eğer %10 ihtimal tutarda bizim kartlar tamir olmazsa bu sefer 1200 TL ye yakın bir para ödemem gerekecekti. Ben ise kazanı eliyle çevirip kontrol ettiği için 45 TL servis ücreti ödeyerek teşekkür ettim.

Bu arada servis bu makinanın Almanya üretimi oldugunu ve benzer modellerin piyasada 4000 TL civarına satıldığını söyledi. Tamir ettirip kullanmamı önerdi :)

4 sene içerisinde 4000 TL lik makina çöp oldu anlayacağınız. Kaba bir hesapla bana senelik maliyeti 1000 TL oldu. Tamir için 850 yada 1200 TL verip 2-3 sene içerisinde tekrar aynı şeylerle uğraşmak istemiyorum.

Elektrikli süpürgemde Bosch marka ve bir, iki yerinde sorun var. Aynı servisle daha önce de görüşmüştüm, ofislerine bizzat giderek bir kapak ve bir düğme için fiyat almak istemiş, oldukça zor bir şekilde fiyatları öğrenmiştim. Adamlar hep yokuş. O zamanda 2 parça plastik aksam için yaklaşık 300 TL fiyat vermişlerdi bana.

Bosch markasına olan güvenim iyice yok oldu. Servis bile artık ezbere biliyor ne sorun olduğunu. Ne zaman ne sorun çıkaracağı belli. Bundan sonra evime sokmayı hiç düşünmüyorum. Çamaşır makinesi içinde LG'nin yaklaşık 1500 TL ye satılan ve 9 kilo çamaşır yıkayan makinesini almayı planlıyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için bilgi mahiyetinde olması için detaylı bir şekilde yazdım. Bence sizde atın kurtulun. Hiç uğraşmayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

quote:

Bosch servisini çağırdım, kazanı eliyle çevirip bir kontrol etti. Ne makinayı fişe takıp çalıştırdı ne de kartları kontrol etti.

- Kartların bozuk olduğunu, %90 ihtimalle tamir edilebileceğini söyledi. (Bu arada kartların yenisi 880 TL dendi)
    - Rulman ve Amartisörün değişmesi gerektiğini, ses geldiğini söyledi.

Kartların tamiri + Rulman, Amartisör değişimi için 850 TL istedi, Eğer %10 ihtimal tutarda bizim kartlar tamir olmazsa bu sefer 1200 TL ye yakın bir para ödemem gerekecekti. Ben ise kazanı eliyle çevirip kontrol ettiği için 45 TL servis ücreti ödeyerek teşekkür ettim.

Bu arada servis bu makinanın Almanya üretimi oldugunu ve benzer modellerin piyasada 4000 TL civarına satıldığını söyledi. Tamir ettirip kullanmamı önerdi :)

4 sene içerisinde 4000 TL lik makina çöp oldu anlayacağınız. Kaba bir hesapla bana senelik maliyeti 1000 TL oldu. Tamir için 850 yada 1200 TL verip 2-3 sene içerisinde tekrar aynı şeylerle uğraşmak istemiyorum.

Elektrikli süpürgemde Bosch marka ve bir, iki yerinde sorun var. Aynı servisle daha önce de görüşmüştüm, ofislerine bizzat giderek bir kapak ve bir düğme için fiyat almak istemiş, oldukça zor bir şekilde fiyatları öğrenmiştim. Adamlar hep yokuş. O zamanda 2 parça plastik aksam için yaklaşık 300 TL fiyat vermişlerdi bana.

Bosch markasına olan güvenim iyice yok oldu. Servis bile artık ezbere biliyor ne sorun olduğunu. Ne zaman ne sorun çıkaracağı belli. Bundan sonra evime sokmayı hiç düşünmüyorum. Çamaşır makinesi içinde LG'nin yaklaşık 1500 TL ye satılan ve 9 kilo çamaşır yıkayan makinesini almayı planlıyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için bilgi mahiyetinde olması için detaylı bir şekilde yazdım. Bence sizde atın kurtulun. Hiç uğraşmayın.

Vestel çamaşır makinesi aldım. 1000 tl. 2 sene garanti. 2 sene sonra bozulsa bile Bosch'a göre kârdayım.

Ayrıca bosch eşimin dediğine göre deterjanı tam almıyormuş kurutuyormuş deterjan gözünde. Vestelde öyle bir problem de yokmuş :)

• En iyisini yapmışsınız. Sizi 2 sene götürse bile kardasınız.
  • Aynı sorun benim Logixx 8'de de baş gösterdi. İşin acı yanı ise makineyi aldığımda 65₺'ye garantiyi 7 yıla uzatmıştım ve garanti şubat ayında son buldu. Üstelik, akım koruyuculu prizle kullandım bu 7 yıl boyunca...

Bursa'da beyaz eşya ve kombilerin elektronik kart tamirleri ile ilgilenen yerler var. Birine daha önce kombinin anakartını götürmüştüm ve uygun fiyata halletmişlerdi. Yine öyle yapayım diyorum ama hangi kartı götürsem acaba? Ya da tüm kartları mı götürsem garanti olsun diye..?
  • ademtari A kullanıcısına yanıt
    Ön paneli ve ön panelin arkasında kutu içinde anakart var onları sök götür. (Aman dikkat sökmeden önce soket yerlerinin fotoğraflarını çek karışmasın!!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 22 Haziran 2018; 2:11:29 >
  • İyi aksamlar arkadaslar aynı sorun benim Bosch Logixx 8 çamaşır makinesinde de var galiba videoya çekip attım. Bana ne tavsiye edersiniz?https://youtu.be/Ep4v0WzDwtQ
  • bu tip sorunların geneli voltaj dalgalanmasından kaynaklıdır

• Logixx 8 bende de aynı sorun çıktı. Yaklaşık 6 yıl olmuştu. Şimdiye kadar hiç sorun çıkarmamıştı. Bakalım ne olacak. İnşallah konut sigortası karşılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakgibiyim

Logixx 8 bende de aynı sorun çıktı. Yaklaşık 6 yıl olmuştu. Şimdiye kadar hiç sorun çıkarmamıştı. Bakalım ne olacak. İnşallah konut sigortası karşılar.
    Bizimki de ek garanti biter bitmez bilya dağıttı.
  • burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    Aynı sıkıntı bizde de oldu şu an, sigorta karşıladı mı? Sizde neyi değiştirdiler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.