Şimdi Ara

bosch kombi baca fanı hakkında ( b1 rdw24 41 h/04 eurosmart )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
8.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba . içinizde mutlaka kombiden anlayanlar vardır . yardımcı olabilecek varsa bir sorum olacak . bosch marka ( modeli b1 rdw24 41 h/04 ) kombimizden cok ses cıkmaya başladı , bu işte çok profesyonel değilim fakat ufak bir araştırma sonunda sorunun kombinin baca fanından geldiğini çözdüm :) değiştirmek için söktüm fakat piyasa değeri nedir veya nerden temin etmem gerekir hiç bilgim yok . bilen anlayan varsa ufak bir yardım rica ediyorum . tşk. saygılar.

bosch kombi baca fanı hakkında  ( b1 rdw24 41 h/04 eurosmart )

• Değiştirmeden önce fanı söküp iyice temizleyin. Temizledikten sonra tekrar takın. Ses kesilmezse değiştirirsiniz.
  • fanın yatağı bozulmuş sanırım yalpa yaparak çalışıyor . kombide ciddi bir titreme meydana getiriyor . motoru sabitleyen plastiklerde erimiş sanırım belkide titrememe bu yüzden .
  • sıfırı var elimde 150 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 9 Aralık 2012; 10:58:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

sıfırı var elimde 150 tl

bosch servisini aradık , baca fanı değişimi ve servis için 100 lira istiyorlar yada bir şekilde tamir edecekler . sizde fiyat neden boyle bir düzeyde ?
  • bedavaymış hemen yaptır
  • 30 lira servis ücreti zaten 60 tl ye servis ntc sensörü bile takmıyor en az 230 240 fan deyişimi ısısan serviste o fiyata yan sanayi çin malı sohon bile takılmaz orjinalı faz markadır
     bosch kombi baca fanı hakkında  ( b1 rdw24 41 h/04 eurosmart )
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bedavaymış hemen yaptır

sizde neden böyle bir gülme efekti oldu gerçekten anlamış değilim . kombin bozuldu mu gerçekten sıkıntı . eve servis kimi çağırsan hemen boğmaya çalışırlar , yukarıda söylediğiniz gibi 3-5 liralık sensör bozulsa 150 - 200 lira isterler . bilmiyorsun ya , son kullanıcı olarak yolunucak kazdan başka birşey değilsin .
  • motoru söktüm , tinerle içini dışını bir güzel yıkadım . Sonra yapı marketten aldığım pas sökücü-yağlayıcı spreyle bir güzel temizledim , yerine taktım . ÇALIŞIYOR :) titreşim kesildi . Kombi ilk günkü gibi sessiz sedasız işine devam ediyor . İlk mesajlarda temizle diyen kardeşimize tşk. herkese iyi geceler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanvolkan

motoru söktüm , tinerle içini dışını bir güzel yıkadım . Sonra yapı marketten aldığım pas sökücü-yağlayıcı spreyle bir güzel temizledim , yerine taktım . ÇALIŞIYOR :) titreşim kesildi . Kombi ilk günkü gibi sessiz sedasız işine devam ediyor . İlk mesajlarda temizle diyen kardeşimize tşk. herkese iyi geceler .

Eline saglik kardesim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

motoru söktüm , tinerle içini dışını bir güzel yıkadım . Sonra yapı marketten aldığım pas sökücü-yağlayıcı spreyle bir güzel temizledim , yerine taktım . ÇALIŞIYOR :) titreşim kesildi . Kombi ilk günkü gibi sessiz sedasız işine devam ediyor . İlk mesajlarda temizle diyen kardeşimize tşk. herkese iyi geceler .

Birşey değil. İyi günlerde kullanın. Titreşim olmadığı sürece bu işlemi asla yapmayınız.
  • Bende aynı sorunu yaşadım 10TL wd40 5 tl tinerle bu işi çözdüm :) servise tam 240TL vermekten iyi oldu ve bu temizliğin en az 2 yıl gideceğini tahmin ediyorum. Şimdi ilk günkü gibi sessiz çalışıyor
  • Aynı sorun benim kombidede vardı. Servis 220TL ye fan motorunu değiştirmek istedi. Burda okuyunca acıp kendim yaptım ve ses bitti.

Paylaşım için teşekkür ederim.
  • Benimde aynısıkıntım var eca kombide. Kombi bakıma gelen arkadaşı bir kaç dakika yanlız bıraktım geldiğimde toparlanıyordu fanı temizledin mi dedim evet dedi ama ses devam ediyor demekki bakmamış o an söktürüp bakmak aklıma gelmedi.
    Ben sökebilirmiyim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KIMYACI08 -- 30 Aralık 2014; 9:00:03 >
  • KIMYACI08 kullanıcısına yanıt
    temizlersin tabi kardeşim neden olmasın . elaleme verecek paran varsa tabi birsey diyemem . para kolay kazanılmıyor . al bir pas sokucu - tiner vs. , vidalarından sök , güzelce moturu parcala . yatır tinere hiçbir şeyi kalmaz. tabi bunlar için biraz mekanik bilgisi vs. lazım . sonra sorumlulugu bize yükleme :) kolay gelsin . inş işin hallolur.
  • Arkadaşlar beko fan soktum. Çalışmıyordu . temizledim güzelce. Herşeyi yerli yerine taktım. Dışarda elektrik verdim çalışıyor sessizce. Ancak kombiye takiyorum çalışmaya başlıyor fakat ateşleme yapmıyor ve duruyor. Arıza lambası yien fan motoru yanıyor. Sorun ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Birşey değil. İyi günlerde kullanın. Titreşim olmadığı sürece bu işlemi asla yapmayınız.

Hocam merhaba bende kendim kombi bakımı yaptım brolürü sildim iç tozları aldım filtreyi temizledim güzel ısıtıyor. Fan motorunu sökmeme gerek var mı ? Birde genleşme tankına hava basılıyormuş bunları yapıyım mı katkısı olur mu faturama?

• Fan motorunu sokmesi cok zor değil abladigim kadariyla baca baglnatisinda bir sizinti olup olmadigini iyi oturup oturmadigini nasıl anlariz?

• Biraz mekanik ve elektrik elektronik bilgisi sart. Soktugun gibi takicaksin. Motor calisirsa ve yerine tam oturduysa baca cekisinde sikinti olmaz .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.