Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.757
Cevap
38
Favori
324.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim de yaklaşık 3 sene falan oldu siemens modelini alalı. Ortalama 1,5-2 ayda bir sebzeliğin altı hep su doluyor. Bazen taşabiliyor. Bunun oluru bu mudur? Her seferinde 1,5-2 lt buz gibi suyu tahliye etmemiz mi gerekecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

hocam 2,5 yıl oldu ben alalı, aynı buzdolabını kullanıyoruz.

gecen gün sebzeligin alt tarafını gördük su dolmuştu, arka iç duvarda bir boşaltma kanalı yoktu, boyle bir kanalla kompresor üstündeki bir kaba akıyor olacagını dusunmustum, buharlaşması için. neden yok anlamadım.
    bir arkadasım dedi ki, yılda bir kere defrost düğmesi vardır ona basıp o sebzelik altındaki kapalı kısmın yani sogutucu kısmın tabanının su ile dolmasına izin verip , o suyu bosalt dedi,
    hangi tuş bu acaba? siz yapıyor musunuz?

Hocam merhaba;

Dolabınızdaki defrost deliği tıkanmış.

Sebzeliği, sıfır derece çekmecelerini çıkarın. Sıfır derece çekmecelerinin altındaki cam rafı da sökün. Arka-dip kısımda defrost deliğinin önündeki koruma plastiğini göreceksiniz. O plastiği çıkarınca deliği zaten net göreceksiniz.

O deliği şiş gibi bir malzeme ile açıp biriken pislikleri alın. Sonra içeriye bir bardak sıcak su dökün ki pisliklerin tamamı kaba aksın.

Genellikle cam rafların arkasından dökülen gıda artıkları bu duruma neden oluyor.

Benim de bir kez başıma geldi.

Bu arada bendeki dolabı ben en son Kasım 2013'te eritip temizlemiştim. Halen beni erit moduna gelmedi, tahminim kışa doğru annemlere gittiğimde eritip temizlerim.

Geçen gün bir tanıdığımdaki no frost buzdolabı ısıtıcı arızası yaptı da, iyi ki Low Frost almışım diyorum. Sıfır arıza riski. Motor veya ana kart bozulmadığı sürece arıza riski neredeyse yok.

Kendi evimde de statik AEG var. No frost dolap sebzeleri mahvederken bu cihazlar rekor sürelerde taptaze saklıyor. Sebebi de nemi muhafaza etmeleri.

Ben bu dolabı sonuna kadar tavsiye ederim halen.

• Bahsettiğim yerin daha iyi anlaşılması adına bilgisayarımdan zamanında çektiğim fotoğrafları buldum, onları ekliyorum. Bahsettiğim delik bu.

Hatta deliğin kirli halini çekmişim :)
     BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler hocam,
    eşim itiraf etti :P
    o deliği kapatmış yanlışlıkla )))
  • merhaba,
    Antalya iklimine göre low frost buzdolabı uygun mudur ?
    acil lütfen bugün almam lazım
    teşekkür ederim
  • Slm lar bu dolabın profilo BD3058 beyaz olan modelini aldım yaklaşık 1 haftadır kullanıyoruz forumdaki nerdeyese tüm yazıları okudum çalışma prensibi vs ögrendim şu an için sorun yok amaaaa almadan öncede aklımdaki en büyük soru işareti şöyleydi bizim modelde mlsf üst ve alt sogukluk dereceleri ayrı ayrı ayarlanmıyor alt taraf üst tarafa baglı çalışıyor(malum fiyatı düşük ) üst taraf +4 oldugunda alt taraf -18 oluyormuş ama +4 derecede üst taraf sanki fazla soguk +6 derceye çıkarsak alt tarfata +16 ya olacak buda dondurulmuş sebze et vs gıdalara zarar vereceginden çekiniyorum acaba dondurucu bölümüne +16 derce yetermi? fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim saygılar...
  • şimdi bu seri 40N den sonra 41N ile devam ettiriliyor.

40N ile 41N arasında ciddi anlamda farklar varmıdır? sadece yasal yükümlülük gereği 10 yıl boyunca yedek parça bulundurmak zorunda oldukları için mi seri çıkartıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

hocam 2,5 yıl oldu ben alalı, aynı buzdolabını kullanıyoruz.

gecen gün sebzeligin alt tarafını gördük su dolmuştu, arka iç duvarda bir boşaltma kanalı yoktu, boyle bir kanalla kompresor üstündeki bir kaba akıyor olacagını dusunmustum, buharlaşması için. neden yok anlamadım.
    bir arkadasım dedi ki, yılda bir kere defrost düğmesi vardır ona basıp o sebzelik altındaki kapalı kısmın yani sogutucu kısmın tabanının su ile dolmasına izin verip , o suyu bosalt dedi,
    hangi tuş bu acaba? siz yapıyor musunuz?

Hocam merhaba;

Dolabınızdaki defrost deliği tıkanmış.

Sebzeliği, sıfır derece çekmecelerini çıkarın. Sıfır derece çekmecelerinin altındaki cam rafı da sökün. Arka-dip kısımda defrost deliğinin önündeki koruma plastiğini göreceksiniz. O plastiği çıkarınca deliği zaten net göreceksiniz.

O deliği şiş gibi bir malzeme ile açıp biriken pislikleri alın. Sonra içeriye bir bardak sıcak su dökün ki pisliklerin tamamı kaba aksın.

Genellikle cam rafların arkasından dökülen gıda artıkları bu duruma neden oluyor.

Benim de bir kez başıma geldi.

Bu arada bendeki dolabı ben en son Kasım 2013'te eritip temizlemiştim. Halen beni erit moduna gelmedi, tahminim kışa doğru annemlere gittiğimde eritip temizlerim.

Geçen gün bir tanıdığımdaki no frost buzdolabı ısıtıcı arızası yaptı da, iyi ki Low Frost almışım diyorum. Sıfır arıza riski. Motor veya ana kart bozulmadığı sürece arıza riski neredeyse yok.

Kendi evimde de statik AEG var. No frost dolap sebzeleri mahvederken bu cihazlar rekor sürelerde taptaze saklıyor. Sebebi de nemi muhafaza etmeleri.

Ben bu dolabı sonuna kadar tavsiye ederim halen.

Teşekkürler Candoğan62
    Burada yorumlarını okuyarak KGE58AW 30 mu (A++mı) 40 mı(A+++ mı) unuttum şimdi. Inox modelinden almıştım 2013 Ocak sonunda... (Yenilenebilir enerji uzmanı için "shame")

3 aydır bu sorunu çekiyorduk. Bugün aklıma geldi senin konunun ilk günlerinde böyle bir şeyden bahsettiğin. Gündemdeki son konularda varmış zaten.
    Boşu boşuna 3 aydır ayaklarımız su içinde kalıyormuş. Tekrar teşekkürler.

Raftaki alttaki şişeliği kırıldı. (İçine küçük yağlar koyuyordum sık kullanımdan dolayı yağ içinde kalmış raf temizlemek istedim (fırça yemeden) fakat
    tam oturtamadım sanırım birkaç gün sonra şişe yerleştirirken düştü. Sadece su şişeleri kırıldı. Allahtanki yağ şişeleri kırılmadı.
    Gerçi bir tanesi özeldi mantarlı suyun tadını güzelleştiren bir şişeydi ama yağ şişesine göre kesinlikle yeğlerim.

Candoğan Bey Yedek parça için alım yeri olarak önerin var mıdır?

Bir de kapak bazen çok zor açılıyor (forumda biraz inceledim bulamadım) sebebi nedir acaba?

Edit: Gitar forumlarınaa artık yazmayan LordSparhawk'ı görünce : Konu dışı ama Lord Sparhawk'ın yazılarını okuyup 50sine merdiven dayamışken gitar seçimimi yapmıştım. Ama gitar forumunda yazmıyor artık umarım çok değerli yazılarını görürüz tekrar.
    Bazen gençlere okullarda konferans veriyorum ve savaş vb. olmazsa ömürlerinin en az 100 yıl olacağından bahsediyorum. Mutlaka entelektüel birikimleri olması gerektiğini anlatıyorum.
    10 Bin saat kuralı ile. Ben 25 yaşımda gitar çalıyordum öğrenme ortamı oluşmadığı için vve çevremden de destek bulamadığım için terkettim. Şimdi çook yıllar sonra geri döndüm
    Sıfırdan başladım.
    Ama her gün 30-40 dk devam edebilseydim şu anda çok iyi gitar çalıyor olabilirdim. Şimdiki gençlern bana göre en az 2 tane kabiliyet geliştirmesi gerekiyor. Ömür uzayacak yalnızlık artacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futurist16 -- 13 Eylül 2015; 13:10:45 >

• PROFİLO BD3058L3VV (low frost ) 508 LT 292 KWH Enerji tüketimi fiyat ort. 1800 -2000 aralığında.

BOSCH KGE58DL30N (low frost ) 508 LT 285 KWH Enerji tüketimi fiyat ort. 2200-2400 aralığında.

İki dolap arasında 400-500 TL gibi bir fark far.
    Profilo konusunda bilgi ve tecrübe sahibi arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.Teşekkürler.
  • bende ikisi arasında kaldım . Ama PROFİLO BD3058L3VV (low frost )alıcam sanırım....
  • Benim ve kardeşimim eski buzdolabı profiloydu. Geçen sene kardeşim Siemens aldı bende geçen hafta KDV58VW30N aldım
    eşim üstten dondurucu istemesi nedeniyle. Bilmiyorum ama profiloya ısınamadığımızdan bosh tercih ettik. KDV58VW30N bu modelin üstten kapaklısıymış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1500 TL limitli , BEKO , ARÇELİK , VESTEL buzdolabı önerecek varmı arkadaşlar teşekkür ederim
  • fkhan kullanıcısına yanıt
    KDV58VW20N bosh. Üstte benimkinin A+ olanı. Bosch almanı tavsiye ederim. Cihaz kurulalı 3 gün oluyor bugün dahil her gün aradılar memnunmusumuz,servis iyimiydi, sıkıntınız varmı diyerek.

• sakkin kullanıcısına yanıt
    Kaca almistiniz hocam ve nerdn aldiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fkhan kullanıcısına yanıt
    Bayisinden aldım. Nakitte liste fiyatı üzerinden %5 indirimle 1,720 Tl. Kurulumda servisede ek garanti yaptırdım.

• Bosh marka 11 yılllık nofrost dolabımin kompresörü yandı 750 lira vermektense yeni dolap almak istiyorum Çok araştıran biri olarak mevcut dolabımin daha iyisini almak istiyorum.net 473 hacimli 551kw harcayan dolabimin yerine low frost tercih etmek istedim.Ancak gittiğim bayilerde ya da başka mağazalarda teknosa gibi mesela bu satılmayan tutulmayan bir urun ya da yerli üretim gibi eleştiriler alıyorum.Samsung al no frost al gibi öneriler...Aslında etkilenmek istemiyorum ama acaba da diyorum tabi.Koku yapar olayına takildim doğrusu.Sebzeler açık konamayacak mi yani.Birde buzluktan çıkan yiyecekler orjinalliğini koruyor mu acaba tadı kokusu değişiyor mu bosh a+++düşünüyorum yalniz sebzeik içinde ayırıcı bölme ve katlanan rafi yok beyaz olanda inoksu göremedim bilmiyorum bilgi verir misiniz

• A++ inoks görünümlü mu yoksa a+++ mi alayım ya da siemens mi bosh mu karar vermedim.birde benim dolabım avrupa üretimdi bunlar yerliymis sorun yasar miyim acaba ayrıca 155 boyunda kısa biri olarak kombi tarzını tercih etmem yanlış olur mu ama onları çok beğeniyorum bu da bir gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalemzen -- 25 Ekim 2015; 18:35:07 >
  • Buzdolabı inox mu inox görünümlü mü.? Arada çok fark var..!

Inox bir paslanmaz çelik türüdür inox görünümlü ise 8-10 sene sonra paslandığını görebilirsiniz tecrübe ile sabittir..!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaşlar...
    uzun zamandır donanım haber foruma yazma fırsatım olmadı...
    kısmet olursa mart yada nisan ayında kiracılıktan kurtulup kendi evimize taşınacağız...
    11 yıllık evliyim evlenirken aldığım tek kapılı 360lt hacımli profilo buz dolabımızı değiştireceğiz..
    bu arada ev yeni olduğu için ankastre frın davlumbaz ve ocak ta almamız gerekiyor...
    11 yıldır kullandığım buz dolabı tek kapılı buzlanma dışındaki sorunum sebzeler çabuk çürüyor...
    birde 7 çekmeceli derin dondurucumuz var...

aslında ayrı bir başlık mı açmalıyım diye de düşündüm fakat profilo ve bosh konusunda bir nevi kararlıyım...

şimdi 1 haftadır araştırma içindeyim burdan tecrübe sahibi arkadaşlarıma danışmak istiyorum

en büyük sıkıntımız yeni evdeki dolap yeri ölçüleri yükseklik 193 genişlik 84 ve derinlik 61 cm...
    bu ölçülerde soğutucu bölümü en geniş ama dondurucu bölümü olmasa bile olacak şekilde bir model arayışındayım...
    diğer hedefim ankastre ocak ve fırın konusu siyah almayı düşündüğüm için dolabıda siyah almak istiyorum ...
    fiyat konusu 3000 tl ve biraz üstü yada altı ürünler tercihim...
    mesela şu tabloya baktım ama 401 lt ve 500 lt alacağım dolaplarda soğutucu kısmı en fazla 360 lt gibi oluyor buda evinde hem derin dondurucu olan hemde buz dolabı olan benim gibiler için buzluğun gereksizliğini ortaya çıkarıyor...
    yardım ve öneriler için şimdiden çok teşekkür ederim saygılar..

bir kaç model kafamda link atıyorum
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bd2056b2nn-nofrost-buzdolabi-192994562 (bu ürünün lowfrost olanı varmı acaba?)

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bd2064l2vn-nofrost-buzdolabi-192995676

• Ben de 2 yılı aşkım süredir bu buzdolabını kullanıyorum. Tek sorun, bölmelerinin farklı sıcaklıklara sahip olması. En üstteki bölmenin sıcaklığı ile bir altındakinin sıcalığı aynı değil. Altlara gidildikçe sıcaklık düşerken; en alttan üste çıkıldıkça sıcaklık artıyor. Normalde Sebzelik üzerindeki bölmelerin sıcaklıklarının eşit olması gerekir ama değil.

Bunu kontrol edip burada paylaşırsanız alacak olanlara daha faydalı olabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.