Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.757
Cevap
38
Favori
324.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • low frost teknolojisi olan no frost gibi uflemeden sogutma yapan buyuk hacimli buzdolabi bakiyorum.liebherr var ama sanirim ayni teknoloji raf derinlikleri cok az bosch un modelide lt olarak kucuk tavsiye edebileceginiz genis hacimli nofrost olmayan buzdolabi varmidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Candogan bey Bu dolabin sebzelik hacmi kac kg sebze meyve alir.evde 2 cocuk var yeterli gelirmi karar veremedik.

• boshun iki modeli arasında kaldım. ürün özelikleri her şeyiyle aynı ama fiyatları farklı bu yüzden kafam karıştı. bayiler de bir şey bilmiyor ürünün bir daha çok yeni. bilmediğim bir şeymi var acaba arkadaşlar lütfen yardım.

1.http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/nofrost-kombi/KGN57P01NE.html?source=browse

2.http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/nofrost-kombi/KGN57AW22N.html?source=browse

sizce hangisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: derinada

low frost teknolojisi olan no frost gibi uflemeden sogutma yapan buyuk hacimli buzdolabi bakiyorum.liebherr var ama sanirim ayni teknoloji raf derinlikleri cok az bosch un modelide lt olarak kucuk tavsiye edebileceginiz genis hacimli nofrost olmayan buzdolabi varmidir.

Candogan bey veya diger arkadaslar varmi tavsiyeniz birde bu dolabin sebzelik kismi kac kg alir cok doluluktan dolayi rahat cekilebilirmi tahmini 10 kg sebze ve meyve

• bosh KGN57AW22N yeni bir ürün ısı gösterge dışında her şey aynı gibi bunda yoğunlaşıyorum yeni ürün olduğu için candoğan hocam yorumunuzu bekliyorum
  • Sayın Candoğan, 7-8 ay kadar önce sizin tavsiyelerinizi okuyarak Bocsh çamaşır makinesi aldım. Şimdi de yarı ankastre bulaşık makinesi ve 3 kapılı buzdolabı alacağız. Her iki üründe de enerji tasarruflu, sessiz ve kullanım rahatlığı tercih sebebim olacaktır.Bu konularda öneride bulunursanız seviniriz. Çünkü siz bir öneride bulunmadan benim bir şey satın almam artık zor görünüyor. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermoon2000 -- 24 Temmuz 2012; 10:39:36 >
  • Arkadaşalar siemens KG58EAW30N modelini Ankara da uygun alanlar hangi bayiden aldıklarını yazarlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etranger

Arkadaşalar siemens KG58EAW30N modelini Ankara da uygun alanlar hangi bayiden aldıklarını yazarlarsa sevinirim.

ben sıradan bir bayiden almıştım. 1445 lira gibi bir rakamdı. tek çekim aldım, taksitli fiyatı da aynı idi. (2-3 ay önce). itfaiye meydanında 50-100 lira daha ucuza bulunuyordu. ankaranın ilçesinde oturduğum için nakliye ile aynı rakamı ödeyeceğimden ilçemizdeki bayiden aldım. ankara içi olsaydı itfaiye meydanındaki spotçuları tercih ederdim. çünkü ankara içi nakliye ücreti almıyorlar. bir bakmanı tavsiye ederim.
  • Candogan62 hocam gecen sene liebherr ile ilgili konusmustuk ancak fiyatlari ucunca sizinde tavsiyenizle Siemens KG58EAL30N (inox) olan modeli aldim sanirim lienherr deki smart frost bosch/siemens teki low frost ile benzer teknolojiler, dolap bugun gelecek umuyorum esime mahcup olmam no-frost almadik diye :) ,forumdan zuzu2218 arkadasimin yazdigi fiyati duyunca direk adana optimum a gittim ve siemensten inox olan modeli 1500tl ye aldim , beyaz olan model cok daha uygundu fiyat olarak ama teshirdeki bile satilmisti :), yardimci olan herkese tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanu -- 25 Temmuz 2012; 8:19:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eto177

quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

benim dolap yaz gelince cozuttu soğutmuyo sizde durumlar nasıl 2 derecede süperde çalıştırıyorum :(((

+4 ve -18 ayarlı, soğutma ve dondurmada problem yaşamadık henüz. süper konumu hiç kullanmadım. dışarısı 34-38 arasında değişiyor.

benim mi dolapta sorun var acaba benim mutfak biraz fazla güneş alıyo 40-42 oluyo gün içinde ama dolap bu etkilenmemesi lazım diye düşünüyorum sizdeki sıcaklık dereceleriyle de pek fark yok
    mesela dolapta çokokrem donar normalde kıvamı ekmeğe sürülemeyecek kadar soğuk olur ama bu dolapta yumuşak kıvamda muhafaza ediyo kapaktaki raflarda su yeteri kadar soğusada kolay fazla soğumuyo ve raflar kapağa göre çok daha düşük sıcaklıkta
    bu durumlar normal mi daha önceki dolap no-frost du acaba o yüzden mi o daha iyi soğutuyodu da bu dolap böyle cevaplarınız için şimdiden saolun

hocam mutfak 40-42 oluyor derken yanlışınız yok mu? evin içerisinin 42 olması çok zor. dış hava sıcaklığını kastettiniz acaba?
    biz alacağımız ürünü urfada kullanıcaz hepten yandık desene. dış hava sıcaklığı 45-46 derece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragorn -- 25 Temmuz 2012; 18:55:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

benim dolap yaz gelince cozuttu soğutmuyo sizde durumlar nasıl 2 derecede süperde çalıştırıyorum :(((

+4 ve -18 ayarlı, soğutma ve dondurmada problem yaşamadık henüz. süper konumu hiç kullanmadım. dışarısı 34-38 arasında değişiyor.

benim mi dolapta sorun var acaba benim mutfak biraz fazla güneş alıyo 40-42 oluyo gün içinde ama dolap bu etkilenmemesi lazım diye düşünüyorum sizdeki sıcaklık dereceleriyle de pek fark yok
    mesela dolapta çokokrem donar normalde kıvamı ekmeğe sürülemeyecek kadar soğuk olur ama bu dolapta yumuşak kıvamda muhafaza ediyo kapaktaki raflarda su yeteri kadar soğusada kolay fazla soğumuyo ve raflar kapağa göre çok daha düşük sıcaklıkta
    bu durumlar normal mi daha önceki dolap no-frost du acaba o yüzden mi o daha iyi soğutuyodu da bu dolap böyle cevaplarınız için şimdiden saolun

hocam mutfak 40-42 oluyor derken yanlışınız yok mu? evin içerisinin 42 olması çok zor. dış hava sıcaklığını kastettiniz acaba?
    biz alacağımız ürünü urfada kullanıcaz hepten yandık desene. dış hava sıcaklığı 45-46 derece

maraştayız birader güneş görüyo mutfak öğleden sonra 2 saat o dereceyi görüyo burda geceleri bile 35 derece bu ara gündüz arabaya biniyorum gölgede45 gösteriyo :(
    mayam bile istediğim kadar soğumuyo buzluğa atıyorum 20-25 dk :)

• Merhabalar, başlıkta yazan modeli değil yine bir lowfrost olan siemens kd47vvw30n modelini aldım, çalıştıralı tam 2 gün oldu ama soğutucu bölümünde fazlasıyla buzlanma mevcut, servisi aradım zamanla gideceğini ve bu sıcaklar için normal olduğunu söylediler, konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, başlığın ilk ve son 2 sayfasını okudum sorunumla ilgili ya da bu bir sorunsa eğer bir bilgi bulamadım, şimdiden teşekkür ederim.
  • İyi günler,

Ben de bu buzdolabının inox olanını Candoğan Bey'in gözlemlerine dayanarak Mayıs sonuna doğru satın aldım. Gelen dolabın yan yüzeyinde ezik olduğu için değiştirilmesine karar verildi. 7 ila 10 güne kadar değişimin gerçekleştirileceği söylendi. Ancak daha dün yeni dolap geldi. Eskisini de alıp götürdüler. Yenisinde ilk dikkatimi çeken kapak lastiklerinin kapatırken gövdeye sürterek sesli kapanması oldu. Ancak yine 2 ay beklemek istemediğim için onu es geçtim. Yenisini çalıştıralı 2-2,5 saat kadar olmuştu ki kapağı açarken çok sıcak olduğunu farkettim. kapıların birleşim yeri ve yan yüzeyler el yakacak derecede ısınmıştı. 444'lü hattı aradığımda normal olduğu ama servis yinlendirebileceklerini söylediler. Bugün için randevulaşıldı.

Sonrasında akşam sessizliği ile birlikte içi dağılmış bilye sesi gibi (çalıştığı sürece cik cik cik diye) bir ses farkettim ve bu ses beni gece boyunca uyutmadı. Ayrıca üst kapıda ufak takılma farkettim.

Bugün servis geldi ancak hepsine normal dedi. Bosch da servis normal dediği için değişimi reddediyor ve yardımcı olmuyor. 39 dB olarak tanıtılan, daha önce 1,5-2 ay kadar kullandığım dolaptan bariz farklı çalışan ve gece uyutmayan bu dolabın çalışması nasıl normal olabilir anlayamadım. Forumda yine temmuz ayı içerisinde gelen dolaptan ses şikayeti olan bir kişiye rastladım. Tahminim önceki üretimlerin daha iyi olduğu... Talep fazlalılığı nedeniyle son üretimlerde sıkıntı oluşabileceğini düşünmeye başladım.

Önceki buzdolabında gövde eziği bulunmasına rağmen, bu sorunların hiçbiri ile karşılaşmamıştım. Oldukça sessiz çalışıyordu, ısınma problemi yoktu, lastiklerde ve kapıda takılma mevcut değildi. Alıp götürmeselerdi eziğine rağmen o dolabı tercih ederdim.

En son genel müdürlüğü aradım ancak henüz dönüş yapmadılar.

Sizlerde de benzer şikayetler söz konusu mudur?
    Özellikle Candoğan Bey'in de konu hakkındaki yorumunu görmek isterim. Buzdolabının arkasından gelen bu ses hakikaten dedikleri gibi normal midir? Normal ise önceki dolapta neden yoktu acaba?

Şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: naver

İyi günler,

Ben de bu buzdolabının inox olanını Candoğan Bey'in gözlemlerine dayanarak Mayıs sonuna doğru satın aldım. Gelen dolabın yan yüzeyinde ezik olduğu için değiştirilmesine karar verildi. 7 ila 10 güne kadar değişimin gerçekleştirileceği söylendi. Ancak daha dün yeni dolap geldi. Eskisini de alıp götürdüler. Yenisinde ilk dikkatimi çeken kapak lastiklerinin kapatırken gövdeye sürterek sesli kapanması oldu. Ancak yine 2 ay beklemek istemediğim için onu es geçtim. Yenisini çalıştıralı 2-2,5 saat kadar olmuştu ki kapağı açarken çok sıcak olduğunu farkettim. kapıların birleşim yeri ve yan yüzeyler el yakacak derecede ısınmıştı. 444'lü hattı aradığımda normal olduğu ama servis yinlendirebileceklerini söylediler. Bugün için randevulaşıldı.

Sonrasında akşam sessizliği ile birlikte içi dağılmış bilye sesi gibi (çalıştığı sürece cik cik cik diye) bir ses farkettim ve bu ses beni gece boyunca uyutmadı. Ayrıca üst kapıda ufak takılma farkettim.

Bugün servis geldi ancak hepsine normal dedi. Bosch da servis normal dediği için değişimi reddediyor ve yardımcı olmuyor. 39 dB olarak tanıtılan, daha önce 1,5-2 ay kadar kullandığım dolaptan bariz farklı çalışan ve gece uyutmayan bu dolabın çalışması nasıl normal olabilir anlayamadım. Forumda yine temmuz ayı içerisinde gelen dolaptan ses şikayeti olan bir kişiye rastladım. Tahminim önceki üretimlerin daha iyi olduğu... Talep fazlalılığı nedeniyle son üretimlerde sıkıntı oluşabileceğini düşünmeye başladım.

Önceki buzdolabında gövde eziği bulunmasına rağmen, bu sorunların hiçbiri ile karşılaşmamıştım. Oldukça sessiz çalışıyordu, ısınma problemi yoktu, lastiklerde ve kapıda takılma mevcut değildi. Alıp götürmeselerdi eziğine rağmen o dolabı tercih ederdim.

Özellikle Candoğan Bey'in de konu hakkındaki yorumunu görmek isterim. Buzdolabının arkasından gelen bu ses hakikaten dedikleri gibi normal midir? Normal ise önceki dolapta neden yoktu acaba?

Şimdiden teşekkürler...

bende siemens Siemens olanı var 2. günü ses falan yok kardeş, hiç normal değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xanu

quote:

Orijinalden alıntı: naver

İyi günler,

Şimdiden teşekkürler...

bende siemens Siemens olanı var 2. günü ses falan yok kardeş, hiç normal değil bence.

Bence de normal değil zaten ama Bosch'a göre normalmiş. Bir kez daha servis gönderecekler. Bakalım bu sefer ne denecek!

• Merhabalar,
    Sıkıntı yaşamanıza çok üzüldüm. Üründe normalde cik cik şeklinde bilya dağılması sesi kesinlikle olmuyor. Zaten eski üründe de olmadığından durumun normal olmadığı aşikar. Ürün sadece tahminimce yüksek vakum gücünden kaynaklanan inleme sesi gelebiliyor zaman zaman, o da rahatsız edici boyutta değil, kompresör son derece sessiz. Vızzzzz şeklinde pervanesi çıkarılmış bir fan motoru gibi ses çıkarıyor. Kapı kenarlarının ısınması normaldir, çünkü kapı çevresindeki rezistanslar çalışma süresince sürekli devrede kalır, cihazın soğutması oturdukça azalacaktır. Lastikler ısıdan veya vakumdan ötürü sesli açılıyor olabilir. Üst kapıda da normalde herhangi bir takılma olmaması lazım.

Bu ses sorunu cihazda sıkıntı olduğunun göstergesi. Servis sorununuzu çözmezse fabrika merkez servisi istediğinizi belirtin. Dilerim sorununuzu çözerler.

Bu arada yukarıda soğutucu bölmenin karlanma yaptığını söyleyen arkadaşlar olmuş. Karlanma cihaz içine sıcak hava girdikçe ve sıcak besin yüklendikçe artar. Dolayısıyla yeni buzdolaplarında olması normaldir, cihaz kullanıldıkça azalacaktır. Buzdolabı yeni alıp ilk kez kullananlara tavsiyem dondurucu -18'C kademesine gelmeden buzdolabını doldurmayın, cihaz tamamen soğuyunca besinleri yerleştirin. Kapıyı gereğinden fazla açmayın ve açık tutmayın. Bu tip önlemler karlanmayı ciddi bir şekilde azaltacaktır.

• Candoğan bey,
    Vestel Puzzle buzdolabı hakkındaki düşünceleriniz nedir?Benim mutfak dolabım sebebiyle eni 85-ile 95 cm arasında bir dolaba ihtiyacım var.Bu sebeple çokta seçeneğim yok.Dondurucu kısmınında çok büyük olmasına gerek yok.Gördüğüm en iideal dolap puzzle gibi gözüküyor fakat vestel ismi beni düşündürüyor.Yardımcı olabilirmisiniz?
  • Candoğan bey, bu ürünün simens versiyonunu avrupa bileşim sitesinden uygun fiyatlı gördüm almayı düşünüyorum fakat siteye güvenebilirmiyiz tereddüt ettim bazı başı yanan arkadaşlar var galiba forumda.
    Garanti noktasında simens yetkili bayiden almayla bu siteden alma arsında bir farklılık olurmu?
    Aslında sizin gibi Bosch marka almak istiyorum ama site simens'e daha uygun rakam yazmış bayi ile arasında fiyat perfonmansı açısından baya bi uçurum var. yorum ve tavsiyeniz benim için çok önemli.
    saygılar...
  • Bu modelin siemen inox unu aldık.bugun kuruldu ilk izlenimlerim 15 00 tl ye aldık. İzmirdeyım 4 saattır calışıyor 4 derecede tam sogutmadı arka duvarda baya bı karlanma oldu cızırtılı bır ses var çalışırken 2-3 kışılık bır aıle ıcın ıdeal hacım olarak bıze kucuk geldi raf duzenı geldıgı gıbı. buyuk boy surahı sıgmadı dondurucu kısmıda genıs sebzelık genıs yanı bu paraya uygun bır dolap fazlasına almayın .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haftasonu Gittigidiyor'dan , KGE58AW30N , 1347TL'ye Beyaz modeli aldım. Derinlik eski dolabımdan fazlaymış. Umarım yerine sığar.

Elektrik 120TL geliyordu beklentim 100TL ve altına inmesinde. Eski dolabım bu havalarda evde klima çalışmasına rağmen 6derece altına inmiyor.

2 servis görüp sorun yok demişti. Bu yüzden dolaptan beklentim büyük. Almak isteyenler Gittigidiyor'daki %10 WorldPuan kampanyasını da kaçırmasın.

Dolapla beraber tatil'in uçağı veya 1-2günü bedava'ya gelir.Puan için Bugün son gün!

Dolap geldikten sonra görüşlerimi de paylaşacağım.

Selamlar.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.