Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pompanın sıkışmasını önlemek için çalışır her kombide bu var normal bir durum
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    tamam hocam ama pompayı calıstırsın sadece suyu da ısıtıyor gereksiz yere derece artıyor buda normalmi ?
  • cermen_555 C kullanıcısına yanıt
    Petekleri ısıtacak kadar ısıtmaması gerekir,devir daim olur o kadar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Petekleri ısıtacak kadar ısıtmaması gerekir,devir daim olur o kadar

ilk msj da yazdıgım gibi petekler kapalı sadece sıcak su konumu acık.. sıcak suyu isitiyor ve duruyor musluklar kapalı iken
  • Hocam aynı kombiden bendrde var, dddiğiniz olayı sıcak suyu hazır tutmak için yapıyor diye biliyorum. Çünkü musluk açıldığında sıcak su hemen geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: -)KraL(-

Hocam aynı kombiden bendrde var, dddiğiniz olayı sıcak suyu hazır tutmak için yapıyor diye biliyorum. Çünkü musluk açıldığında sıcak su hemen geliyor.

tskler hocam bende sadece bendemi bu durum var diye merak ediyordum pompa sıkısması için olsa suyu neden ısıtsın diyordum. böyle bi özellik varsa sorun yok demektir.
    Kombinizde sorun yok,plakalı eşanjörde sıcak su bekletiliyor ayrıca önceki mesajda da yazdığım gibi kombide blokaj sistemi vardır
    Sirkülasyon pompası ve üç yollu vananın bloke olmaması için gün içinde devir daim ettirir
    Kombinin sıcak su devresi stabil ve kesintisiz sıkıntı yok

Kalorifer devresi de inanılmaz derecede sessiz kombinin nasıl çalıştığını anlayamıyorsun

Ses takıntısı olanların kombisi,Sessiz kombi almak isteyenler için ideal

• Merhabalar,

Kombinin balkonda bulunduğu yer için yalıtım çalışmalarında sona geldim. En son peteklere su taşıyan küçük mobil sistem borularının yalıtımı kaldı.

Şimdiye kadar yaptıklarım ve bana yaklaşık maliyeti

1- Kapılar ve üst kısım için 3cm strafor ( 15 TL)
    2- Montaj için çiviler v.s (10 TL)
    3- Borular için yalıtım malzemesi (5 TL)

sanırım bu korumalar ile ısı kaybı ve kombinin ömrünü uzatmış olacağım.

Birde paylaşım yapmışken disintegration üstada bir sorum var :) Sistemde bulunan suyun tahliyesi için bir vana bulunmuyor. (Aslında mobil sistemde bir tane fazla varmış ama onu ben ek petek yaptırdığım için o da kalmadı.) Fark ettiğim kadarı ile borularda paslı su var?(Borular yarı şeffaf gibi ve içleri kahverengi gözüküyor. Sisteme su basılmadan önce beyaz renktiler.

Suyu komple değiştirmek için nasıl bir yol izlemeleyim? Aklıma gelenler mobil sistemde bir boruyu yerinden çıkartıp oradan kova aktarımı + kombi su basım kombinasyonu ile işlemi yapmak.

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

Büyük rahatlık sağlayan FR10 bana göre en büyük eksiği bir tuş kilidi yada ön kapağı olmaması. Evde ufak çocuğu olanlar beni anlayacaktır :)

• ankay2 kullanıcısına yanıt
    tesisat yalıtımı hayırlı olsun güzel olmuş,
    kışın kombinin ısıtma verimi düşmeyecek ve dış faktörlerden korunacaktır bu da tasarruf olarak size geri dönecektir,uzun vadede bunu faydasını çok göreceksiniz emin olun
    mobil sistemlerde kollektörlerin yanına tahliye vanası monte edilmesi gerekirdi
    veya banyoda havlupanın yanına tahliye vanaları monte ediliyor,kollektörlerden veya havlupandan birinin vanasını gevşeterek sistemdeki suyu boşaltabilirsiniz,tesisatta kahverengi su olması normaldir,siz tesisata su bastıkça suyun rengi normale dönecektir,bosch fr 10 için en az 1.5metre yükseğe monte edilmesi gerekir o zaman küçük çocukların erişmesi imkansız olur

• Bende şaşırdım ama ekstra tahliye vanası yok Kahverengi renk olması neden acaba? Sonuçta petekler ve kombi yeni... Dışarı bırakılan demirler gibi peteklerin iç yüzeyinde oksitlenme sonucu pas mı oluşuyor?

Suyu revize etmem gerekiyor mu? Mantık olarak kombiye uzun vadede zarar verir diye düşünüyorum?
    Kahverengi olmasi normal.sistemde donen su o hale gelir.birkac defa suyu basip temizlersen gelecek yilda hafif kahverengi olur.sorun yok
    mumkun oldugu kadar sistemde ayni su olmali.sisteme az oksijen girmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kahverengi olmasi normal.sistemde donen su o hale gelir.birkac defa suyu basip temizlersen gelecek yilda hafif kahverengi olur.sorun yok
    mumkun oldugu kadar sistemde ayni su olmali.sisteme az oksijen girmeli

Eski sistemde borularda gezen suyu görmeyince insanın içine bir kurt düşüyor tabi :) O zaman ellemeye hiç gerek yok. Madem bir zararı yok kalsın böyle. Teşekkürler.
    bazı eski tesisatlarda oluk oluk yapay çamur/tortu akıyor
    kahverengi su ne ki
  • quote:

bazı eski tesisatlarda oluk oluk yapay çamur/tortu akıyor
    kahverengi su ne ki

• arkadaslar iki sorum olacak
    1. si ekonımik ısınmak için su an kazan 48 derece oda ayarı 22.5 a ayarlı sekilde kullanıyorum. misalen bu ayarlarda oda 15 dk ya istenilen ısıya geliyor ve termostat kapatıyor bu ayarlar iyimi yoksa 55 derece kazan sıcaklıgında 12-13 artk o aralıkda oda istenilen sıcaklıga gelse de termostat kapatsa hangisi daha ekonomik olur ?
    2. ise oda termostatım ile ilgili hassaslık proleminden bahsetmiştim bununla ilgili yetkili servisler haricinde direk bosch dan bilgi yardım alabilecegim bi departman varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 18 Kasım 2015; 0:43:46 >
    şu sıralara mevsim geçişinde olduğumuz için yani kış sezonuna daha girmediğimiz için kazan sıcaklığını 48c kullanın dönüş suyu daha soğuk olsun
    yoğuşma için max kazan sıcaklığı olan 55c kışın kullanın

bosch ilgilenmiyorsa bence şikayetvar.com sitesine yazın buradaki gibi detaylı yazın,sizin geri dönüş yapacaklarını sanıyorum
  • Sayin Disintegration, daha onceden yazmistim sayenizde kombiyi ve oda termostatini aldim. Simdi birkac sorum olacak izninizle... musluk suyu sicakligini hazirda beklettigimiz zaman faturaya ne kadar bir yuzdelikte yansir. Birde admin menusunden bunun ayarini nasil degistiriyorduk?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rakkas79 kullanıcısına yanıt
    fazla bir etkisi olmaz %5-10 civarında etkiler,admin menüsünden değiştirmek için fr 10'a bakmam lazım diğer arkadaşlar biliyorsa cevaplayabilirler
  • havalar da iyice sogudu bende tasarruf icin denemelere basladım :)
    babamda ve bende sistem aynı condens 2500 trz 130 programlanabilen termostat termostatik vanalar vs yalnız babamda 40 lık petekler var bendekiler 50 lik dd plus
    dün ilk denememi yaptım biz eşimle calıstıgmız için programımız kazan sıcaklıgı 48 de ayarlı samah 6.30 - 7.30 arası konfor 22.5 a ayarlı 7.30--18:30 arası ekonomi 18:30-23.00 arası konfor olacak sekilde ayarlı. büyük odamızın petekleri kapalı kullanmıyoruz mutfak yatak odası küçük oturdugmuz oda ve hol de ki petekler açık yatak odası trv 3 de mutfak 3 de diyer ikisi ve havlupan tam acık. termostatı hol e koydum küçük oda ve hol ün kapısı acık petekler tam acık diye mutfak ve yatak odasının kapısı kapalı trv kısık diye. konfor ısım 22.5 eko ısım 19,5 dün yaptıgım denemde 7 m3 gaz tüketmişim 24 saatte.
    aynı sekilde babama gelecek olursak babamda bütün odalar acık yalnız yatak odası trv 2.5 da mutfak 3 de diyerleri full acık yatak odası kapısı kapalı termostat oturma odasında onun programı da 6,30--22,45 arsı kondor 22,45-06,00 arası ekonomi olacak sekilde. konfor ısısı 22,5 ekonomi ısısı 20 dereceye ayarlı. onlar da 10 m3 gaz tüketmişler dün 24 saatlik bi dilimde. saatlere baktıgım saat ise 20.00 kazan sıcaklıgı 48 derece
    bugun için kazan sıcaklıklarını 50 ye ayarladım bakalım sonuclar ne sekilde cıkacak. bu arada benim konfor ısı calısma aralıgı kalktıgım saate yakın oldugundan olsa grek belkide teri yanlıs sabah evden cıkarken 21,5 gösteriyordu 7,30 gibi demek o zamana kadar ısıtamıyor ama evdeki ısı ideal kalktıgmızda üşütmüyor aynı sekilde eve geldiğimizde de...

hava durumu da samsun için tam net deilim ama dün gece ara ara dolu geçişleri oldu epey de soguktu. umarım bilgilendirici olur fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    benzer sistem kullanan arkadasların da daha düşük gaz tüketimi içi tavsiyelerini duymak isterim şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 5 Aralık 2015; 9:41:57 >

birkaç peteğe termo vana taktırırıp petekleri kısacak şekilde ayalarsanız birkaç m3 oynar
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.