Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar herşey tamam ısınmaya başladık ama büyük bir sorunum var. Forumda tavsiyelerde FR10 ve CR10 aynı denmişti. Boschtan gelen arkadaş FR10 eski CR10 yeni dedi tamam ama yeni modelde gece gündüz ayarı yokmuş. Ben bu termostatı seçerken en büyük faydası gece gündüz ayarı olmasıydı.NE yapıcam şimdi firmada kıllık yapar değiştirceğini sanmıyorum. Gelen arkadaş yanılyo olabilir mi, gece gündüz varmı yok mu nasıl bulucam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gskysk -- 12 Ocak 2016; 11:09:30 >
  • gskysk kullanıcısına yanıt
    cr10 bilmiyorum daha önce görmedim internette kullanım kılavuzu bile yok
    bosch-climate resmi sitesinde bile bilgi yok, fr 10 da gece/gündüz var
  • şuan satıcı ile mailleşiyorum FR10 kalktı CR10 üretiliyo dedi. bakalım ayarlarını sordum.başka bir toptancı bu bilgi gelince paylaşıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gskysk -- 12 Ocak 2016; 12:50:43 >
  • Hocam şimdi boschtan gelen arkadaş kazan suyunu 65 derece yaptı,kombi isterse 65i takmaz geçer dedi. az önce baktım 66 olmuş, giderin ağzına getirilen borudanda devamlı damlama var bu normal mi. Cr10'da 22 dereceye ayarladı. mesela banyo suyunu kullanmadığım zaman kaçta tutmayalım. devamlı bir derece kalmalı mı duşa girerken bulaşık yıkarken arttırmamız daha mı avantajlı tasarruf sağlar.
  • gskysk kullanıcısına yanıt
    Kullanım suyu kışın 45c yazın 40c yeter
    Kışın 45c sabit kalsın
    kazan sıcaklığı 55c yeter
    65c çok fazla. 55c de kombi çalıştıkça 5-10c düşürecek ama evin ısınması lazım hemen indirmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir termostat satıcısına sordum CR10 gece gündüz olayını. bilmiyorum dedi, bosch ne derse onu yazıyoruz dedi. Kitapcıgında da hiçbir böyle bir özellık yazmıyor. Gece gündüzden kasıtları galiba elimizde acıp kapatabılcegımızi söyluyorlar. Keşke Fr10 alsaydım boshtan gelen cocuk onda var bunda yok dedi. Satıcı artık FR10 üretilmiyor diyor. Bu tam bır saçmalık. Yeni versiyonunda nasıl bu özelliği kaldırıyosun. neyse şimdi birde boscha mail atma zamanı cevabı yazarm.
  • Dün buderus yetkilisi ile görüştüm. Condens 2500 ile gb62 diyaloğu geçti aramızda. Israrla aynı kombi olmadığını söylüyor, dedim pompa,eşanjör v.s iç yapıları aynı diyorum yok yazılımları farklı v.s diyor. Kombi alternatifimi 2 ye indirdim. Buderus gb062+rc150 veya Bosch condense 2500+fr100 ikisinden birini tercih edicem ama adamın dedikleri biraz kafamı karıştırdı.
  • pasquale kullanıcısına yanıt
    bütün parçaları aynı ama yazılım farkı var sonuçta gb62 30kW sıcak su gücünde,condens 2500w ise 24kW,ayrıca gb62'ye buderus'un kablolu/kablosuz modülasyonlu oda termostatları bağlanıyor bunun için de yazılım farkı olması lazım
    ama her iki kombinin kapağını açtığında plakalı eşanjör,silindirik ana eşanjör,genleşme tankı,fan,pompasına kadar aynı kombi olduğunu görürsünüz bir süre önce her iki kombinin iç parçalarının resimlerini eklemiştim aynı kombiler
    bari pompalarını farklı taksalarmış her iki kombide wilo marka 3 kademeli 84pW gücünde pompa var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 13 Ocak 2016; 10:19:11 >
  • Teşekkür ederim bilgi için. iç yapılarının aynı olduğunu forumdan okumuştum ama buderus yetkilisi öyle deyince biraz kafam karışmıştı. büyük ihtimalle condens 2500 +fr100 alıcam. fr100 ile ilgili bilginiz varmı acaba nasıldır? haftalık proğram yapıcam evde kimse olmuyor gündüzleri. hole koymayı düşünüyorum biraz yer sıkıntısı olacak ama neyse radyatöre 1-1,10 m mesafe sıkıntı yaratırmı acaba?
    bosch fr100 daha detaylı ve görünüş olarak daha güzel bir oda termostatı hem günlük hem haftalık program yapılabiliyor,ayrıca kullanım suyu sıcaklığı da değiştirebiliyor
    oda termostatı yerden en az 1.5metre yükseğe olmalıdır 1.10metre sıkıntı olmaz ama holun de küçük olmaması gerekir
  • Hol L şeklinde 5m x 2m boyutları genişlik 1m ve 1m DDplus radyatör var. Aslında kombi balkonda ve kombinin arkası salon ve salonda oturuyoruz ev 2+1 ve 80 m2 kutu gibi . termostatı kombinin hemen arkasına salona koysak nasıl olur acaba hem kabloda gözükmez hiç bi yerde (salon 20 m2 ve 2 m ddplus var) termostat dış duvara monte olmuş olacak .balkon açık ama katlanır cam yapmayı düşünüyorum ilerde. Ne dersiniz ?
    odaların dizilimi önemli,salon kombiye çok yakınsa olmaz yapabiliyorsan evinin krokisini çiz daha sağlıklı değerlendirme yapılır
    balkon duvarından tek kabloyla salona oda termostatı mantıklı görünüyor ama evin planı olmadan net bişey diyemem
    salona oda termostatını taktırırsın ama salon kombiye çok yakınsa diğer odalar ısınamadan kombi oda termostatını referans alacak
    salonda oda termostatı iyi olur ama sıcaklığı arttıran faktörler var insanın kendisi bile bir sıcaklık etkeni hatta evdeki hayvanlar bile öyle

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

• salonda sürgülü kapı var.
    ***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları
    her iki yer arasında en az yarım derece oynar evin büyük değil,salonda oda term kombiye çok yakın
    koridorda iki kapının ortasında kalacağından koridordaki petek etkilemez
  • Hocam teşekkür ederim o zaman hol daha mantıklı.sizide meşgul ediyorum ama son sorum: termostatik vanaya gerek varmı sizce? varsa nerelere takmalıyım?
    hole oda termostatı taktırırsan, mutfak (yemek piştiği için) ve salon (oturup kalktığınız için yaşam alanı) termostatik vana şart

yatak odası ve çocuk odası sana kalmış, kombinin devir daim etmesi için açık kalacak petekler koridordaki 1metre petek ve havlupan zaten var sistem tıkanmaz

2 veya duruma göre 4tane termostatik vana ve fr100 ile tasarruf yapmaman imkansız
  • İlgini eksik etmediğin için teşekkür ederim.
  • bişey değil

iyi forumlar
  • Herkese Merhaba,

36 günlük Doğalgaz faturası 261 TL geldi. Evde iki ufaklık olduğu için FR10 23,5 dereceye ayarlı. İyi mi kötü mü bilemedim :)
  • ankay2 kullanıcısına yanıt
    gayet iyi üstelik ankaradasın
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.