Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bosch condens yanınd bosch fr 10 oda termostatı alabilirsiniz

yalnız bireysel geçtiğinizde petek metrajınızı muhtemelen büyütmeniz gerekecek,merkezi ısıtma sistemlerinde 80c-60c gibi yüksek işletmeler seçiliyor
    bireyselde daha düşük kazan sıcaklığında ısınma olasılığınız kalmıyor belli odalarda petek metrajı büyütülebilir veya odalar arasında değişim olabilir
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Bu ses bende yaklaşınca falan değilde mutfata olduğum sürece rahatlıkla duyabiliyorum. Hele geceleri uyurken bile duyuyorum. Servis çağırdım baktı baktı sesi duydu genleşme sesi diyerekten salladı.
  • uzzd kullanıcısına yanıt
    sirkülasyon pompasının kademesini 3ten 2ye indirip deneyin,pompanın sağ tarafında düğme var bir kademe düşürüp deneyin
    condens 2500w ailemin evine aldım cihaz tam sessiz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Servis ilk kurulumda 2ye ayarlamıştı zaten şuan 2de.
  • uzzd kullanıcısına yanıt
    o zaman bosch müşteri hizmetlerini arayın sorunu bildirin,aynı zamanda servisin salladığını da belirttin,aynı şekilde şikayetvar.com a da yazın mutlaka dönüş yapıp ses sorununu düzeltirler,büyük bir sorun değildir cihaz inanılmaz sessiz çalışıyor,belki montaj hatası vardır kombinin olduğu duvar tam düz değildir,birçok neden olabilir,belki kombinin içinde bir vidayı tam sıkmamışlardır
    herşey olabilir
  • Merhaba,
    bende burdaki yorumları okuduktan sonra kombi seçimim condense 2500 den yana yaptım. fakat zimirde sorduğum hiçbiryerde fr10 termostat bulamadım . Alabileceğim yerler hakkında bilgisi olan varmı acaba?
  • izmirde*
  • hiro H kullanıcısına yanıt
    bosch fr 10'ün piyasadan kaldırıldığını yerine cr10'un geldiği söyleniyor,izmirde odatermostati.org sitesinde çeşit çeşit oda termostatı var ama şimdi baktım fr 10 yerine cr10 gelmiş
    izmirde bulamazsanız internetten almanız gerekiyor veya cr 10 alacaksınız
  • teşekkür ederim .cevabınız için peki bunun montajını kendimizin yapmasının bi sakıncası varmı? (kablo çekildi)

servisemi yaptırmalı
  • hiro H kullanıcısına yanıt
    kombinin garantisini başlatmak için servis eve gelmediyse kombiye kabloları bağlama işini ve fr10/cr10 nasıl çalışıyor bu tip bilgileri servisten alabilirsiniz,bu görevler servise aittir
  • TEŞEKKÜR. EDERİM . KONU BAŞINDAN BERİ YORUMLARINIZIN ÇOK FAYDASI OLDU KOMBİ SEÇİMİMDE.
  • Bişey değil

iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kombi ve tesisatımdan şimdilik memnunum, fr10 iyi iş görüyor. Ancak kombinin sessizliği konusunda bence beklentileri şu şekilde yorumlar çok yükseltiyor, çalıştığını anlamazsınız, kulağınızı dayanamanız lazım falan, öyle bir şey yok. Mutfakta bariz pompa sesini ve çalışma sesini duyuyorsun, buzdolabı nasıl çalışıyorsa bu da öyle çalışıyor. Yani bir çalışma sesi var makinenin ve bariz duyuluyor. Diğer kombiler nasıl, çamaşır makinesi gibi mi çalışıyor ki? Annemin evinde eca var bence bundan daha sessiz.
  • lorenzoben kullanıcısına yanıt
    playstore dan telefonuma ses olcer yukledim gecenin sessizliginde baymak kombimin yuzde 50 yukte sesini olctum 55 60 db arasi bir deger cikti.tabi tam dogru degerler degildir belki ama, kombim sessizde sayilmaz yani.

birakin mutfagi, kombim balkonda olmasina ragmen geceli gunduzlu duvara yansiyan ses her sekilde kulagima geliyor..

condanse 2500 bence sessiz bir kombidir, cunku tam yukte 38 db demek iddali bir sessizliktir.
    eger gercekten rahatsiz edici bir ses var ise servis cagirip baksinlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lorenzoben

kombi ve tesisatımdan şimdilik memnunum, fr10 iyi iş görüyor. Ancak kombinin sessizliği konusunda bence beklentileri şu şekilde yorumlar çok yükseltiyor, çalıştığını anlamazsınız, kulağınızı dayanamanız lazım falan, öyle bir şey yok. Mutfakta bariz pompa sesini ve çalışma sesini duyuyorsun, buzdolabı nasıl çalışıyorsa bu da öyle çalışıyor. Yani bir çalışma sesi var makinenin ve bariz duyuluyor. Diğer kombiler nasıl, çamaşır makinesi gibi mi çalışıyor ki? Annemin evinde eca var bence bundan daha sessiz.

benim referansım ailemdir, ailem ses konusunda takıntılı insanlardır
    ilk sayfadaki resimler amerikan mutfaklı salondur,kendim dahil ailemde hiçbiri bu kombi için seslidir diye bişey söylemedi
    kombinin çalıştığını anlamak için en az 1metre mesafede olmanız lazım,3-4metre öteden kombinin çalıştığını duymak zordur

aynısını baymak idee için de söyleyebilirim yine ses takıntısı olan birinci derece yakınım kardeşimin evine taktırdım cihaz tam sessiz

buderus/bosch,ariston,baymak idee,termoteknik logic gibi kombiler katalogta yazıldığı gibi tam sessiz kombilerdir

burada tam sessiz derken kombiden kesinlikle hiç ses gelmiyor bunu kimse iddia edemez,pompa devir daim ederken illaki çok az da olsa bir ses duyulabilir

ama ses konusu görecelidir,ben eca confeo premix'i de bu yaz birinci derece yakınım kardeşimin evine bizzat taktırdım
    nasıl çalıştığını iyi bilirim
    bu forumda anlatıldığı gibi de sesli çalışan bir kombi değil herşey abartılıyor ama condens 2500w'ye göre de hafif ses çıkartıyor

kombiye 60-70cm mesafede durursan ve kombiye odaklanırsan tabii ki az da olsa bir ses duyarsın

hiç ses çıkartmayan kombi daha icat edilmedi

• Benim söylemek istediğimde bu zaten. Ses konusu benim için önemli değil, kombinin pompa çalışma sesi rahatsız da etmiyor. Ama ses var ve bariz duyuluyor. Şimdi yorumlara bakıp beklenti yüksek olursa insan ister istemez bendeki kombi arızalı mı diye düşünür. Kombi mutfakta takılı arada ayıran bir duvar veya pencere yok 10-12 m2 mutfak, çalışınca heryerinden duyuluyor, kombinin pompasının çalıştığını duyuyorsun. Ama beni rahatsız etmiyor. Burada tavsiye edilen sistemi kurdum, sistemden memnunum. Tavsiye ederim. Bosch kombi+fr10 vs...
  • lorenzoben kullanıcısına yanıt
    Pompanız kademelidir, eviniz fazla büyük değilse 2.kademeye çekin ses ciddi oranda azalır.
  • Selamlar, geçen gün sifon doldurma programı etkin diye bir uyarı çıkmıştı, sonradan hatırlamıyorum kendiliğinden gitmişti, bugun yine bu hatayı aldım. Isıtma sorunu yaşıyorum bu hatayı aldırken. Bilgisi olan var mı acaba? Teşekkürler.
  • reset yapın düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

playstore dan telefonuma ses olcer yukledim gecenin sessizliginde baymak kombimin yuzde 50 yukte sesini olctum 55 60 db arasi bir deger cikti.tabi tam dogru degerler degildir belki ama, kombim sessizde sayilmaz yani.

birakin mutfagi, kombim balkonda olmasina ragmen geceli gunduzlu duvara yansiyan ses her sekilde kulagima geliyor..

condanse 2500 bence sessiz bir kombidir, cunku tam yukte 38 db demek iddali bir sessizliktir.
    eger gercekten rahatsiz edici bir ses var ise servis cagirip baksinlar.

Fabrikada ses ölçümünü nasıl yapıyorlar bilmiyoruz..
    Muhtemelen sıfır desibel bir ortamda; bakır borulu mükemmel bir tesisatta tam yükte 38 db ses ölçülmüştür.
    Buderus gb072 var; pompa sesi haricinde başka ses yok.. Kapağı açıp-kapatınca anladım.. Kapak aslında kombinin pompa haricindeki iç aksam seslerini kesiyor. Sadece ateşleme sırasında çıt çıt sesi ve ilk alevlenmede hafif bir ses..

Pompa ayarını geçenlerde (gb072) 3ten 2ye indirdim, ciddi fark etti..Ama asıl fark 1 ayarında anladığım kadarıyla..onu denemedim henüz..

Kombilerin montajı da sağlıklı yapılamıyor, bu da ülkemizin gerçeği..

Duvara yansyan ses; pompanın yarattığı titreşimin tesisata yansıması; tesisattanda duvara yansıyor.. Daha kaliteli bir tesisat olsa sanırım bu kadar etkilemez..

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.