Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam , BOSCH condence 2500w alma arefesindeyim , sizin önceki yorumlarınıza göre fr10 Oda Termostatı önermişsiniz , şu an fazla bulunmamakta herhangi boşun bir Oda Termostatı olur mu modülasyonlu yada hangisini önerirsiniz ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkekc B kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm cr10

• Teşekkür ederim. Ama kablosuz önerileriniz daha faydalı olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkekc -- 14 Haziran 2018; 12:28:52 >
  • Turk_cocugu31 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Babamların evinde doğalgaz dönüşüm yapılacak. Ev 120 m2 3+1. Mevcut durumda kömür kaloriferli tesisat ve petekler var. Tesisatı kesinlikle kullanamayız değişecek demişler. Petekler kalacak.

Şimdilik bir ön keşif yapılmış. Kombi olarak Warmhaus denilmiş ama model vs. bilmiyorum. Tesisat değişimi, petek temizliği, banyo kromajı, kombi, proje, montaj vs. dönüşüm için ne gerekiyorsa yapılacak işlemler için 11.000TL gibi bir rakam çıkarmışlar.

Ama hangi aşamada hangi ürün ve bu ürünler ne marka kullanılacak vs. detayları bilmiyorum şimdilik.

Bu fiyatın içinde bildiğim sadece Warmhaus kombi için 3600TL fiyat vermişler. Herhalde montaj ve projesi dahildir.

Toplam fiyat çok pahalı geldi açıkçası.

Marka olarak gördüğüm kadarıyla Warmhaus ve model olarak da Enerwa/EnerwaPlus uygun. İlçede 3 tane servis var.

Siz dönüşüm yaptırdınız mı? Hangi kombiyi aldınız?

Eski tip kaloriferli evden petekli sisteme geçişte dikkat edilmesi gerekli hususlar nelerdir?

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 26 Haziran 2018; 11:15:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Merhaba;

Babamların evinde doğalgaz dönüşüm yapılacak. Ev 120 m2 3+1. Mevcut durumda kömür kaloriferli tesisat ve petekler var. Tesisatı kesinlikle kullanamayız değişecek demişler. Petekler kalacak.

Şimdilik bir ön keşif yapılmış. Kombi olarak Warmhaus denilmiş ama model vs. bilmiyorum. Tesisat değişimi, petek temizliği, banyo kromajı, kombi, proje, montaj vs. dönüşüm için ne gerekiyorsa yapılacak işlemler için 11.000TL gibi bir rakam çıkarmışlar.

Ama hangi aşamada hangi ürün ve bu ürünler ne marka kullanılacak vs. detayları bilmiyorum şimdilik.

Bu fiyatın içinde bildiğim sadece Warmhaus kombi için 3600TL fiyat vermişler. Herhalde montaj ve projesi dahildir.

Toplam fiyat çok pahalı geldi açıkçası.

Marka olarak gördüğüm kadarıyla Warmhaus ve model olarak da Enerwa/EnerwaPlus uygun. İlçede 3 tane servis var.

Siz dönüşüm yaptırdınız mı? Hangi kombiyi aldınız?

Eski tip kaloriferli evden petekli sisteme geçişte dikkat edilmesi gerekli hususlar nelerdir?

Selamlar.
    Aynı durumdaki ev için petek boyları ve sayısı da arttırılacak şekilde ve bosch condens 2500w kombili aldığımız fiyat 8000₺ oldu. Size biraz uçuk fiyat söylemişler.

• Bende sadece mutfak tesisatı ve çelik tesisat döşendi diğer odalara girilmedi.Banyoda havlupen takıldı marka bilmiyorum. Çelik tesisat yapıldı esnek tesisata 500 lira ek ücret istediler. Warmhaus 4 modeli var yoğurmalı olarak priwa,priwa plus,enerwa,enerwaplus. enerwalar arasındaki tek fark dijital ekran ve daha büyük ekranlı diye biliyorum.burdaki "disintegration" hocamın önermesiyle enerwa aldım ben. sadece kombi ve montajı elektrik sigortası hariç 3200e aldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    İlçeye doğalgaz yeni geldi. Tabiri caiz doğalgaz işi yapan dükkanlar mantar gibi çoğaldı. Bizim binaya da şu an sadece şebekenin bağlantı kutusu yapılmış durumda. Yani kolondan evlere çıkacak ve evdeki işlemler yapılacak. Bu da bir masraf ama söylenen fiyat oldukça yüksek geldi. Standart "abi herşey dahil fiyatı bu" demişler babama.

Ama kullanılacak malzemeler, kombinin tam modeli vs. detaylarını sorunca bakalım ne cevaplar alacağız?

Forum sağolsun doğalgaz ve dönüşüm teknolojileri ve işlerinde bilgi olarak bir seviyeye geldim :)

Memlekette bir işten kazık yememek için zaten ya kendin yapacaksın ya da ustasından daha bilgili olacaksın. Ancak o zaman yediremiyorlar.

Tabi ki herkesin el emeğinin karşılığı olacak ama hem işin hem de malzemelerin verilen paranın karşılığı olması gerekiyor.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Her işin ve emeğin bir karşılığı olmalı ama bazı firmalar bunu abartıyor. 1 kazanacağıma 2-3 kazanayım karşıdaki bilmiyor ne de olsa diye tutturabildiği rakama yapmak istiyorlar. Anladığım kadarıyla sizin kolon tesisatı da yapılı değil Onun için de daire başına apartmanın durumuna ve büyüklüğüne göre 300-500₺ arası bir fiyat düşer.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    3 katlı bina ve her kat 1 daire. Dış bağlantı da yapılacak. Ona 1800 TL gibi bir rakam vermişler. İlçedeki firmalar karşısındakiler pek bir şey bilmediğinden dolayı üst düzey malzeme parası ve işçilik alıp düz parçalar ile işi bitiriyor anladığım kadarıyla. Forumdan oldukça bilgi sahibi oldum. Kendim gidip detaylı bir şekilde kullanılmasını istediğim malzemeleri belirterek konuşacağım. Yerel fiyatlamadan kaynaklı biraz fazla para vermeyi artık göze aldık ama en azından dönüşüm kaliteli parçalar ile düzgün yapılsın istiyorum.
  • Hocam merhaba

Evim 20 senelik , 4 katli , oturma alani 134 m2 , distan izolasyonu olmayan ( 1 2 sene sonra mantolama yapilacak ) , 4. Kati kaba insaat ( ben 3. Katta oturuyorum ) sadece 3. Katta kalorifer sistemi yapilacak , kisin maximum -5 -6 goruluyor ( denizli ) , bulundugum yer genelde ruzgarli olur , evin 4 cephesi acik

Bosch condense 2500 tam yogusmali 24w kombi takilacak ve 134 m2 icin 10 metre eca petek takilacak ve sistem direk kalorifer sistemi ( mobil sistem degil , sanirim 2 boru ile yapıcaklar petekleri ) olacak ,
    pprc dogalgaz tesisati yapilacak .

1-) Bu yapinlari onerirmisiniz ?

2-) Baska ne yapilmasini onerirsiniz ?

3-) Bu kombi bu eve yetermi ?

4-) Bu ev isinir mi ?

5-) sizce kisin tahmini dogalgaz gideri ne kadar olur 3 asagi 5 yukari

Bu konularda inanilmaz tecrubesizim yardimci olursaniz inanilmaz mutlu olurum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linqs -- 29 Haziran 2018; 20:37:7 >

• linqs kullanıcısına yanıt
    merhaba fiyat konusunda bişey diyemem ama petekleri eca değil demirdöküm plus isteyin

10mt petekte,oda termostatını monte edeceğiniz oda hariç kalan odaların peteklerine danfoss ras c yatay köşe termo vanalar alın

oda termostatı olarak bosch cr50 veya cr10 modülasyonlu o.t tercih edin bu kombi daha stabil çalışıyor bu o.t lerle

kalorifer sistemi sıva üstü olacaksa kombiden itibaren boru çapı 32mm isteyin son 1 2odada çapları 25mm e düşürüp bitirin

kombiyi balkona değil evin içine monte ettirin

kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil tam geçişli metal/pirinç vana ve filtreler isteyin

sistemi bu şekilde yaptırırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın evi gibi bizim de evimiz denizli de. 14 yıllık bir daire satın aldık. binada mantolama yok. 2. kat ve eksper raporunda 161-m2'lik büyüklüğü var. son ev sahibi kombiyi sökmüş. proje çizilmeden bosh kombi için 3300-Tl fiyat verdiler. takılması dahil.

sizce bu ev için bu kombi uygun olur mu?

viesmann, Alarko gibi kombiler için 3750-5250-Tl, ariston içinde proje dahil 3700-Tl fiyat verilmiştir.
    saygılarımla.
  • mustrix M kullanıcısına yanıt
    ısıtılacak net alan 161m2 ise içinde balkon...vs gibi ısıtılamayacak alanlar yoksa sıkıntı. balkon vs çıkarılınca net 130 m2 civarı kalıyorsa olabilir

160m2 de 28 veya 30kw kapasite kombi olmalı

Merhaba hocam. Haftaya eve Bosch Condense 2500 kombi takılacak. Petek tesisatım hazır ve 3 tanesinde danfoss termostatik vana takılı. Kombiyi takacak mühendislik firması ısrarla bu kombide termostatik vana kullanılmayacağını vanaları değiştirmem gerektiğini yada sürekli son kadamede açık olarak kullanmam gerektiğini söyledi. Tam yoğuşmalı bosch ve eca komnilerde yazılım gereği termostatik vana kullanılmıyormuş. Sizin bu konudaki görüşünüzü merak ettim.

• klon1984 kullanıcısına yanıt
    bu sıcakta başlarına güneş geçmiş.allah akıl fikir versin.termo vanalar radyatör termostatıdır.kombi ile alakası yoktur.birkaç petekte termo vana olmasın kombi devir daim etsin yeter.yazacak söz bulamıyorum.pes

Valla bende şaşırdım hocam :) herhalde oda termostatını satmak için böyle diyor. Diğer dairede nitromix var onda termostatik vana kullanıyoruz dedim. Onlar eski boschta yeni yazılım var, bosch tam yoğuşmalı termostatik vana olmaz dedi :) bende şimdi oda termostatını iptal edeyimde aklı başına gelsin

• klon1984 kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2500w de modülasyonlu o.t öneririm bence iptal etme hem trv hem o.t olur ama aynı odada olmasın

o.t yi monte edeceğin odada trv olmasın diğer odalara takarsın

bosch cr10 veya cr50 öneririm

• Dostlar merhaba,

Bu kombiyi alacağım, Önerir misiniz ? Herhangi bir kronik sorunu mevcut mu ?
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Gönül rahatlığıylan alabilirsin bi problemini görmedim ama elektronik işin içine girdimi şansta giriyor :)
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Tek sorun Bosch’un kablosuz ot lerin de mod özelliği yokmuş.
    Kablolu icin de salonla kombi arasın da çok mesafe var kablo yetmez. Buna bir çözüm bulmam gerekli.

Edit: Bugün kombiyi aldım inşallah üzmez bizi.

Bu arada bu kombiyle mod oda kumandası kullanan var mı ? Yorumlarınızı merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 6 Ağustos 2018; 17:10:57 >
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.