Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yukarı doğru eğimli olarak montaj yapmışlar ancak baca üzerindeki top yazısı tavana doğru değil aşağı doğru bakmaktadır bir problem yaratmazsa yeniden usta vs. uğraşmatayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

odalarda petek metrajı güzel koridor büyük buraya 120cm petek yeter.siz dizayn oksi plus boruyu nerde kullanacaksınız tesisat zaten çekilmiş?
    Hocam yeni doğalgaz gelen ilçede sizin söylediklerinizi çok çok aşırı istekmiş gibi fiyat şişirerek üstelik kömür kalorifer sisteminden petekleri olan, boruları döşenmiş bir tesisata istenen fiyatlar aşağıdaki gibidir. o kadar kararsız kaldım ki. çok aşırı bir masrafa değer mi kaygısındayım ama yarın bir gün ettirebileceği rahatlığı düşündükçe değer sanki diyorum.fiyatlar sizcede çok fahiş mi lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

Buderus Gb062: 3900- montaj proje dahil elektrik işleri falan
    Daıkın D2CND024: 4800-montaj proje dahil elektrik işleri falan

Oda termstadı(buderus): RC150- 650 lira gibi ücretlerden bahsediyorlar- Ben sigortası dahil 350+50 işçilik verecem kendim alıp=400 TL ye gelecek

Daıkın kombi olursa oda termostadı ücretim 150 lira civarı düşecek.

Termo vanalar:Kendileri 3 tane Eca vanalara 150 lira ücret istiyorlar ben internetten danfoss ras-c sıvı sensörlü yatay köşe'ye 130 tl+45 tl montaj ücreti verecem.

Kombi altı metal pirinç b.seti: 200 tl. ben internette bakır boru+metal vanafilleri 139 tlye bulmuştum.kendiler direk vana ve filtreleri kombi alt çıkışına bakır boru olmadan bu fiyatı istediler.

Daire içi doğalgaz çelik tesisatı:850 tl (fikir sahibi değilim)
    hat taşıma-süpürgelik üstü:450 tl (fikir sahibi değilim)

ilaçlı radyatör temizliği:150 tl (binada 4 yıllık kömür kaloriferi kullanımı vardı kesinlikle yapmamız lazım dediler)

Kombi dolabı:100 tl

Buderuslu sistem bana : 6225 Tlye geliyor Daıkın olursa 7000 liraya gelecek. üstadım desteğine cidden ihtayacım var. evde gün içinde sürekli mutfakta olan iş yapan annem olacak kardeşim ve ben akşamları gelecez sadece. evde 3 kişiyiz 1buçuk sene sonra evde 2 kişi kalacak.

istediklerim düşük fatura+sağlam kolay kolay arıza vermeyecek bi kombi ve birazda konfor :) bu sisteme değer mi sence hocam. Fiyatlar o kadar fahiş geldiki nerden geldi bu doğalgaz sistemi dedirtti yani.Başınızı şişiriyorum kusuruma bakmayın evde bu işleri yapabilecek tek ben kaldım.hakkınızı helal edin cevaplarını bekliyorum lütfen.
    ***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

• Turk_cocugu31 T kullanıcısına yanıt
    düşük fatura için öncelikle binada yalıtım olacak yalıtım yoksa ısı kaybı varsa ne alırsan al az fatura ödeyemezsin fiyatları şişirmişler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam binanın dışında mantolama var camların hepsindede.
    Ekleme olarak bu fiyatlara borsch Condense 2500w 3500 lira. onu bile düşünmüyor değilim artık bu fiyatlara bakınca.değip değmeyeceği konusunda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Turk_cocugu31 T kullanıcısına yanıt
    döviz kurundan dolayı fiyatlar yüksek bir de esnaf şişiriyor.kırıkhan veya yakın bir ilçede warmhaus servisi varsa warmhaus priwa al diyeceğim ama bilemiyorum 2000lira premix yoğ ve özellikleri üst düzeyde

Hocam kombiye baktım ve cidden özelliklerine değinince sizce de işimizi görür demi .2 tane bayiliği ve 1 tane yetkilisi varmış şansımıza. Oda işimizi görür diye düşünüyorum. Yanında uyumlu olan hangi oda termostatını düşünüyorsunuz. fakat bunada 3000 bin çektiler internette fiyatlar 2300 2700 arasında diye 2500e alabilirim dedim gerii dönüş yapacaklarını söylediler o zaman yine başınızı şişirim 😊 Tekrar dönüş yaptılar 2750ye kadar indiler. internette en güvenilebilir satıcıdan fiyatı 2500 liraya kadar bulabildim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba hocam, yakınımıza da bu kombiden aldık evde eskiden kat koloriferi vardı ve süpürgelik üstü tesisat demirden yapılmıştı, biz de tekrar plastik tesisat yaptırmak istemedik ve kombiyi bu mevcut tesisata bağlattık. Ama yapan firma bu konuda çok isteksizdi ve ısrarla ısınamayacaksınız çok yüksek fatura ödeyeceksiniz tekrar plastik tesisat yaptıracaksınız şeklinde sürekli olumsuz yorumlar yaptı. Benim anlamadığım nokta kat kaloriferinde o kadar güzel çalışıyordu ki sistem daha bir peteğin ısınmadığına ya da hava yaptığına bile denk gelmedik. Şimdi bu firma neye dayanarak bu şekilde öngörüde bulunuyor. Bu söylediklerinin aslı var mıdır? Tesisatı da tarif edecek olursam kombi tam tesisatın ortasına takıldı ve kombinin bağlandığı noktada demir boru 32lik soldan devam eden tarafta da ilk peteğe 32lik 2. Peteğe kadar 25lik boru gidiyor son peteğe 20lik boru gidiyor, sağdan devam eden tarafta da ilk iki peteğe 32 lik boru gidiyor 3.peteğe 25lik son peteğe de 20lik boru gidiyor. Bu sistemde ısınmama gibi bir sorun yaşanır mı sizce ?

• batu25 kullanıcısına yanıt
    firma para kazanmak için üçkağıt yapmış.iyi yapmışsınız tesisatta sorun yok.

Teşekkür ederim hocam içim rahatladı.

• merhaba disintegration hocam sizin önerinizle bende bosch kombi taktırdım.kombi yeri balkonda oldugu için oraya taktıldı.cr10 termostatıda salona taktılar salona taktıkları duvarın hemen arkası kobinin oldugu balkon kablosunu duvardan gecirdiler.Salonda takılması uygun mu baska yerlerede takılabilir miydi
  • pozitivee P kullanıcısına yanıt
    salon kombiye çok yakınsa uzakta çok oda varsa uygun değil evin ortası olması gerekir

• salon,mutfak,oturma odası ve cocuk odası birbirine yakın en uzak oda yatak odası var.
  • Sn Disintegraiton bakır S olur dedi bu kombiye imkansız zaten düz iniyor. Verdiğim paraya yazık oldu bakır S öylece kala kaldı, iade sürecide geçmiş

Sakın bu kombiye kombi altı bağlantı S lerinden almayın benim param boşa gitti sizin de gitmesin !!
  • quote:

düşük fatura için öncelikle binada yalıtım olacak yalıtım yoksa ısı kaybı varsa ne alırsan al az fatura ödeyemezsin fiyatları şişirmişler
    Merhabalar, CT100 kablosuz modülasyon özelliği olan o.t. sizce nasıldır? Verim alabilir miyim? piyasa değeri yaklaşık 900 TL değer mi bu paraya? Bir de ct100 de herhangi bir yerden kablo çekme durumu yoktur değil mi? İlginiz için teşekkür ederim.
    Bir de Daikin vb. gibi kombi markalarında entegre modülasyon aparatları var mıdır? Yani ek olarak CT100 gibi bir cihaz alıp bağlatmak yerine modülasyon işlemini kendi yapan kombiler var mıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • quote:

döviz kurundan dolayı fiyatlar yüksek bir de esnaf şişiriyor.kırıkhan veya yakın bir ilçede warmhaus servisi varsa warmhaus priwa al diyeceğim ama bilemiyorum 2000lira premix yoğ ve özellikleri üst düzeyde
    Ct100 ile ilgili bilgi verebilecek misiniz acaba? Bir de kablosuz o.t ile entegre bir cihaz var mıdır piyasada? Cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

• eses26_26 E kullanıcısına yanıt
    ct100 kullanmadım entegre kablosuz oda term kombi yok

• Cevabınız için teşekkür ederim. Forumdan okuduğum kadarıyla bosch condense 2500 uygun bir kombi olarak görünüyor. Çıkacağım ev balkonları çıkınca net 132 metre kare. Balkonlarla birlikte 150 metre kare. Kombi yeri de balkonda kombi odasında. Kombi Odası tamamen kapalı sadece havalandırması var. Yeterli olacağını düşünüyorum condense 2500 ün siz ne dersiniz acaba ?

• Bugün taktırdım umarım pişman olmam.

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

• pozitivee P kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu kombiden kısmet olursa haftaya bende evime taktıracağım bu kombiyle beraber cr10 termestatı da almak istiyorum fakat kendi sitesinde dahi kullanım klavuzu yok nasil çalıştığı ile ilgili bilgi verebilirmisiniz kullanım suyu sıcaklığını da ayarlayabiliyormusunuz bu termostat uzerinden.

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.