Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, hocam il neresi ve ev kaç m2. Yalıtım zaten vardır yoksa o para gelmez

Bende classic condense var cr10 ile kullanıyorum. İl İstanbul ev dubleks net 155m2 birde benim alt kat hiç yakmıyor 200 geldi. Fena değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul hocam 150m2 ama daha büyük duruyor üst katını ayrı bi daire diye kullan tavan sadece odalarda eğik kocaman koridoru var ora dümdüz hocam yalıtımı var catılarda izocam sermişler cephelerdede var aynısı önü cünkü demirli teras salona denk gelmesine rağmen ısı farkı olmuyo en iyi ısınan oda salon dış cephelere extradan strafor koymuşlar hocam iki taraflı yalıtımlı bina.
  • Bu arada dikkat ettim; geçen sene cr10 modülasyonlu termostat yoktu ve kombi bacasından devamlı su damlıyordu yüksek miktarda. Bu sene cr10 takınca kombi bacadan damlatmayı kesti.

Bundan modülasyonun kombi yoğuşmasını daha verimli hale getirdiği anlamını çıkarabilirmiyiz?

Ve dikkat ettim doğalgaza zam gelmesine rağmen geçen seneki faturalarımla alakası yok bu seneki faturalarımın, üstelik evin sıcaklığı daha stabil, evdeki konfor arttı resmen.

Aman maşallah diyeyim kombime ve oda termostatıma nazar değmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 18 Şubat 2018; 9:48:19 >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Üst katta bir oda bir banyo var ikisi 40m2 hocam, bende yatak odası yaptım orayı, herkes itiraz etti kışın soğuk olur diye ama ya herro ya merro dedim yaptım. İyi ki de yapmışım yalıtımı iyi çıktı, çatıda tavan boyu yüksek ama izocam var, alt katla 1 dereceyi bile bulmayan bir fark var.

Sistem güzel olursa verim almak gerçekten mümkün.

• Yok be hocam binayı cidden iyi yaptılarsa soğuk olmuyor bende cok seviyorum evi o konuda yazında üzmüyor insanı benim koridorda öyle hocam çatı yüksekte oradda uydu kabloları filan var tek problemim evin duvarı terleme yapıyor oraya çözüm bulamadım.
    Tam olarak hangi duvarda yapıyor hocam.

• Dubleksin tavan hocam terleyip küf yapıyo su çekmiş gibi boya dediler aldım sürdüm genede fark eden birşey olmadı belli bi noktası yapıyo fazlasına ulaşmıyor 2 odada öyle hocam aynı cepheye bakan.
    Terleme genelde sıcak soğuk teması sonucu olur hocam, aslında çatıda karşılığı gelen bölgelere ek yalıtım yapılabilir de bu saatten sonra çatıda müdahale sıkıntı sonuçlar veriyor, o risk alınmaz.

Onun yerine ben size yaz gelince o özel boyadan 5-6 kat vurmanızı tavsiye ederim 2 gün ara ile her kat. Kesmese bile mutlaka çok azaltır.

• Şey düşünüyorum hocam ince bi strafor alıp o tavanı strafor yapıcam heralde oda terlemez
    O kesin çözüm olur, file destekli ince sıvada atarsan üzerine belli bile olmaz, mis gibi çıkar iş. Tabi tavan alçalır biraz.

• Ben yapamamda bi boyaci bulayim cozdurecem cok sinir bozucu hergun boyuyorum usenmeden

• rapstar_bg kullanıcısına yanıt
    ea arızası yoğuşma suyu giderinde tıkanma oluncada veriyor.
  • altayselahattin A kullanıcısına yanıt
    giderde tıkanma olduktan sonra da ateşleme yapamıyor üstadım kombi dolayısı ile aynı hatayı vermesi normal.
    selam, servis menu ayarlardn atesleme sureyi 13 dk. ~ ilave pompa sure 2 dk yaptim konfor degismeden gaz tuktmm gunlk. 7 m3 ten 5.5 m3 dustu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • segu71 S kullanıcısına yanıt
    servis menüsünden hangi ayarı kac olarak değiştirdiniz paylaşır mısınız?
    biraz karıştırıyorum da ben harfleri rakamları kusura bakmayın. dediğiniz gibiyse süper fark etmiş.
    L1~ 3A=0 ( fbrk ayari) , L1~3B= 13 (brulor atesleme aralik dk) , L2~9F=2( pompa ek calsma dk.) , L1~1E = 1 ( pomp. calis. brulore bagli ) fab. ayar 0 ( pompa surekli calisiyor) NOT:sistem trv.li O.T. yok.( o.t. varsa zaten tum ayar o.t. da )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar,cr50 model oda termıstatı taktırdım acaba kombi suyu kaç dereye ayarlanmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sir.eko

Arkadaşlar selamlar,cr50 model oda termıstatı taktırdım acaba kombi suyu kaç dereye ayarlanmalı?

kazan sıcaklığı 60c ideal,55c de olabilir daha aşağısına ayarlamayın zaten ev ısındıkça kombi düşürecek

• Servis 50 derece yaptı ama geç ısınıyor sanki bu şekilde

• sir.eko kullanıcısına yanıt
    siz disintegration'un da dediği gibi 60 dereceye ayarlayın. zaten ihtiyaç olmaması halinde cr50 istenen sıcaklığı evin ısısına göre düşürecektir. örneğin ev soğukken 60 derece isteyecek kombiden ev ısındıkca 55-50-45 isteyecek duruma bağlı olarak modülasyonlu olduğu için.
    iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.