Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tosunuma bak be heryer acik dubleks daire 165 lira geldi seviyom bu kombiyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

Orijinalden alıntı: rapstar_bg

Petek metrajınız nedir? evin yalıtım durumu,cephesi, alt üst komşuların ısınması bile çok etkiliyor.
    tesisat mobil sistem mi? kombi balkonda mı içeride mi?

birçok etken var. bütün odalar açık olmasına rağmen 19-20 den yukarı çıkamıyorsanız o tüketime rağmen ısı kaybınız çok olmalı. aynı zamanda petek metrajınız da yetersiz olabilir.
    oraların kabaca projesini cizip peteklerin boylarını yazarsanız uzman arkadaşlar daha etkili yorum yapabilirler.

Mutfak T.Vana 3.5 ayarlı, Oda 17m2, Petek 160x60

Yatak odası T.Vana 3.5 ayarlı, Oda 16m2, Petek 160x60

Kiler T. Vana 3.5 ayarlı, Oda 14.5m2, Petek 160x60

Oturma odası vanası sonuna kadar acık. Oda 22m2, Petek 200x60

Antre vana yarıya kadar açık. 9.5 m2, 60x60

Havlupan yarıya kadar açık.

Petek metrajınız ? 740 cm + havlupan
    evin yalıtım durumu: camlar ısıcam onun haricinde duvarlarda izolasyon yok.
    cephesi güney-doğu, sağımda ve solumda binalar ekli müstakil ev olduğu için.
    alt üst komşuların ısınması Altta klima ile ısınıyorlar. Akşamdan akşama klima tek odada açılıyor. Üst kat boş. onun üstü beton yani çatı yok.
    tesisat mobil sistem mi malesef mobil sistem değil. Standart sistem. Borular zeminden geçiyor üzeri parke.
    kombi balkonda mı içeride mi kombim balkonda koruyucu kutu içinde. tamamen dışarıda yani. Bu akşam bütün boruları izole etmeyi düşünüyorum. Kutunun içini de yalıtım malzemesiyle kaplayacağım.

oda termostatı 20-21c
    termostatik vanalar 3.5 numara (22.5 23c)

yanlış kullanıyorsunuz bu durumda termostatik vanalar kapanmadan oda termostatı kombiyi susturur,termostatik vanalar petekleri kısmaz. oda termostatının ayarı termostatik vanalara göre en az 1c yukarda olmalı

• Herkese selamın aleyküm abiler ben evime baymak novadens extra takacam ne dersiniz

• Apdullah hamit A kullanıcısına yanıt
    Apdullah bey,
    bu konu bosch condens 2500 için açılmış ve bu kombi hakkında görüş,bilgi,deneyimleri aktarmamızı ve tartışmamızı sağlıyor.
    siz bu şekilde farklı yönlere çekerseniz başlık ile içerik günden güne farklı bir boyuta taşınır ve forumu kullananlar istedikleri bilgiyi bulamazlar.
    forumda kombilerin kıyaslaması var ilgili mesajlara giderek aradığınızı bulabilirsiniz. fakat disintegration'un da sürekli bahsettiği gibi kombi ısınmada en az etkili faktör.
    yalıtım-tesisat vb. gibi maddeler daha önemli.
    iyi forumlar.
  • Arkadaşlar condens 2500w kombiyi yeni aldık,acaba oda termostatı ne önerirsiniz?

• sir.eko kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm programlı mı istersin programsız mı?cr50 veya cr10

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

Ben daha çok modülasyonlu mu start stoplu mu noktasında takıldım. Malüm kablosuslar start stoplu ve kablolu istemiyorum arada kaldım çünkü genel olarak modülasyonlu önerilmiş.
  • sir.eko kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle modülasyonlu kablo sıkıntı oluşturmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: sir.eko

quote:

Ben daha çok modülasyonlu mu start stoplu mu noktasında takıldım. Malüm kablosuslar start stoplu ve kablolu istemiyorum arada kaldım çünkü genel olarak modülasyonlu önerilmiş.

CR50 kullanıyorum. Tavsiye ederim. Program yapmam derseniz CR10 da alabilirsiniz. Cr50 n11’de 300 TL civarı idi. Kupon ile 20/30 TL daha aşağı maledebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

quote:

CR50 kullanıyorum. Tavsiye ederim. Program yapmam derseniz CR10 da alabilirsiniz. Cr50 n11’de 300 TL civarı idi. Kupon ile 20/30 TL daha aşağı maledebilirsiniz.

Ben kablosuz tercih ediyorum esasında fakat kablosuz modülasyonlu yok sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

quote:

Ben kablosuz tercih ediyorum esasında fakat kablosuz modülasyonlu yok sanırım.

Kablosuz modülasyonlu maalesef yok hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

quote:

Petek metrajınız nedir? evin yalıtım durumu,cephesi, alt üst komşuların ısınması bile çok etkiliyor.

birçok etken var. bütün odalar açık olmasına rağmen 19-20 den yukarı çıkamıyorsanız o tüketime rağmen ısı kaybınız çok olmalı. aynı zamanda petek metrajınız da yetersiz olabilir.
    oraların kabaca projesini cizip peteklerin boylarını yazarsanız uzman arkadaşlar daha etkili yorum yapabilirler.

alt üst komşuların ısınması Altta klima ile ısınıyorlar. Akşamdan akşama klima tek odada açılıyor. Üst kat boş. onun üstü beton yani çatı yok.
    tesisat mobil sistem mi malesef mobil sistem değil. Standart sistem. Borular zeminden geçiyor üzeri parke.
    kombi balkonda mı içeride mi kombim balkonda koruyucu kutu içinde. tamamen dışarıda yani. Bu akşam bütün boruları izole etmeyi düşünüyorum. Kutunun içini de yalıtım malzemesiyle kaplayacağım.

oda termostatı 20-21c

yanlış kullanıyorsunuz bu durumda termostatik vanalar kapanmadan oda termostatı kombiyi susturur,termostatik vanalar petekleri kısmaz. oda termostatının ayarı termostatik vanalara göre en az 1c yukarda olmalı

O zaman benim yapmam gereken termostatik vanaları 3 e çekmek ve oda termostatını da 21 e. Doğru mu anladım?

Evde bulunmadığım zamanlarda sabah 7 akşam 6 bu durumda nasıl kullanmalıyım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

quote:

oda termostatı 20-21c

O zaman benim yapmam gereken termostatik vanaları 3 e çekmek ve oda termostatını da 21 e. Doğru mu anladım?

Evde bulunmadığım zamanlarda sabah 7 akşam 6 bu durumda nasıl kullanmalıyım?

24saat oda termostatı termostatik vanalardan her zaman 1c yukarda olsun ona göre ayarlayın. termo vanalar 3 numara ise oda termostatı 22-23c, veya termostatik vanalar 3.5 ise oda termostatı 23-24c

• Arkadaşlar ara kat ve ara cephe olan bir dairemiz var. Tesisat zeminden gidiyor. Plastik ama borunun kalitesini bilmiyorum. Henüz petek alınmadığı için metresi de belli değil. Ev 80 m2 civarında. 2500 w alsam yogusma problemi filan yasar miyim?

• yoğuşma problemi derken neyi kastettiniz acaba?

"küçük daireye yoğuşmalı olmaz" tezini forumda üstadlar defalarca çürüttü avrupada yoğuşmalı olmayan kombilerin yasaklandığını defalarca söylediler bundan bahsediyorsanız sorun olmaz alabilirsiniz condens 2500
  • rapstar_bg kullanıcısına yanıt
    Ocak ayı faturası geldi. Geçen aya göre özellikle geceleri soğuk olmasına rağmen gelen fatura 136.90 TL.

• Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    136 tl bedava hocam vallahi süper. benim fatura henüz gelmedi ama son ödediğimden bu yana 200m3 gaz yakmış görünüyorum. alt üst boş ve dış cephe yok. bütün odalar açık oda termostatı var ve 21 e ayarlı bakalım 250 falan gelir gibi geliyor bana da.
  • Arkadaşlar CR50 oda tesmotadında program yapıldığında belirlenen saatler arasına farklı sıcaklık ayarı yapılabiliyor mu? Program yaptığımda alt ve üst sıcaklık ayarı bir kere belirlenip farklı saat dilimlerinde bu hep su değerlere göre ısınma oluyor. Örneğin 00:00-06:00 arası 20,5C, 06:00-10:30 arası 21C, 10:30-16:30 20,5, 16:30-23:30 arası 21C. Alt ve üst değerler her zaman dilimi için aynı. Bunu değiştirmek mümkün mü? Örneğin diğer zaman dilimleri aynı iken 16:30-18:00 arası 21, 18:00-23:00 arası 21,5C yapmak mümkün mü? Epey kurcaladım ayarları ama beceremedim. Belki mümkündür ama ben becerememişimdir diye size sormak istedim. Modülasyonlu diyerek CR50 aldım ama program ayarı diğerleri (Mesela Santek, Cosa, Honeywell) kadar kullanışlı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaelmaslim -- 12 Şubat 2018; 14:59:56 >
  • Bosch kombimiz durup dururken ea hatası verdi arkadaşlar. Reset atıp düzelttim ama neden olmuş olabilir. 1 yıllık cihaz daha. Bir de sıcak su bir ılık akıyor bir çok sıcak akıyor.. 46 derece de ayarlı.. İki suyla da yıkanmak mümkün ama arada neden fark oluyor bu sıcak suda..

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    EA arızası kombinin yanmayı gerçekleştiremediği zaman verdiği hatadır. birçok sebepten dolayı yanma gerçekleşmemiş olabilir. resetlediğinizde sorun devam etmiyorsa çok önemli birşey olmayabilir.
    su için de musluğu fazla açarsanız belki kombi sıcak su yetiştiremiyor olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.