Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emin616

Bosch condende 2500 kombi sıcak musluk suyu kullanırken petekler soğuyor. Acaba kombi yetersiz mi geliyor? Yoksa kombi istenen oda sıcaklığına geldiği için kendisini mi kısıyor?

sıcak su musluğu açılınca petekler soğur sıcak su devresi ve kalorifer devresi aynı anda çalışmaz
    istisnasız bütün kombilerde böyledir.
  • General HT400 kullanan var mı, tavsiye eder misiniz? Bir de bu OT Bosch 2500 ile uyumlu görünüyor ama Cosa uyumsuz görünüyor. Bu iki OT arasında ne gibi bir fark var ki?
  • emin616 kullanıcısına yanıt
    Hocam ürün hakkında yorumlarınızı bekliyor olacağım. Çünkü ben de Buderus GB062 kombi için Buderus RT36RF kablosuz programlanabilir OT'yi almayı düşünüyorum. Ve bu iki ürün markaları dışında birebir aynı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaslar,

bosh cond.2500 kullanicisiyim. Bacami (2metre) uzatacagim,fakat alacagim uzatmanin orjinal baca veya markasiz olmasi onemli mi? Birde onereceginiz,alip monte ettiginiz markasiz baca onerisi (bosh bacalar pahali) var mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uluc_Reis -- 14 Aralık 2017; 14:22:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uluc_Reis U kullanıcısına yanıt
    Baca ve ekler mutlaka orijinal bosch olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: eyilmaz93

Hocam ürün hakkında yorumlarınızı bekliyor olacağım. Çünkü ben de Buderus GB062 kombi için Buderus RT36RF kablosuz programlanabilir OT'yi almayı düşünüyorum. Ve bu iki ürün markaları dışında birebir aynı.

Oda terostatı dün kuruldu. Yalnız havalar çok soğuk olmadığı için kombi kapalı hala. Kombi çalıştırınca detaylı kullanım videosu ya da resim atacağım foruma.

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

Kaliteli bir ürün.honeywell cmt727 ye benziyor

• arkadaşlar selamlar bosch 2500w kombiyi disintegration hocamın tavsiyesiyle takdırdım. yine onun tavsiyesiyle danfoss trv de aldım. sıra geldi oda termostadı seçimine oturduğum oda ile kombi evin farklı iki köşesinde kablolu almak istemiyorum bu yüzden. kablosuz önerileriniz nelerdir? koridorda petek var oraya oda termostadı olur derseniz kablo çekme ihtimalim var bu sefer tavsiyeniz ne olur? hocam özellikle sizin tavsiyeleri bekliyorum. birde en üst katta oturuyorum ama kiremit çatı var rahatlıkla gezebildiğimiz. öncelik çatıya izocam mı olmalı yoksa oda termostatı mı?
  • casual07 C kullanıcısına yanıt
    çatı arası temizse,kiremitlerden sızıntı yoksa izocam serdirin çok faydasını görürsünüz
    oda termostatı da taktırılabilir bosch un yeni kablosuz oda temostatları var bunları araştırabilirsin

https://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/kumanda-uniteleri/oda-kumandalari/tr-24-rf.html

https://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/kumanda-uniteleri/oda-kumandalari/tr-36-rf.html

• Bosch CR50 kablolu modülasyonlu oda termostatımı satmayı planlıyorum. Almanyadan arkadaş CT100 getirecek. Onu kullanacağım.

Düzeltme : CR100 yazmışım , elimdeki CR50 .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurman67 -- 20 Aralık 2017; 18:7:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurman67

Bosch CR100 kablolu modülasyonlu oda termostatımı satmayı planlıyorum. Almanyadan arkadaş CT100 getirecek. Onu kullanacağım.

Hocam cr 50 ile cr 100 arasında ne fark var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petrikan kullanıcısına yanıt
    cr50 oda termostatı,cr100 sistem kumandası cr100 kazanlara takılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

cr50 oda termostatı,cr100 sistem kumandası cr100 kazanlara takılıyor

Teşekkürler hocam sağlasın .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ideal kombi kullanımı nasıl olmalıdır? Kombi kazan ısısı 55C kullanıyorum. 50C mi alsam acaba?

Antre, salon ve havlupan hariç kalan 3 odada(y.odası, kiler ve mutfak) termostatik vana var.

Mutfak 2.5

Yatak odası 3

Kiler 2.5 ayarlı. Kileri neredeyse hiç kullanamıyoruz. Sadece çamaşır asmak için kullanıyoruz. Buradaki peteği kapatayım mı yoksa derecesini daha mı aşağı çekmeliyim. Hangisi mantıklı?

Salonda kablosuz oda termostatım var. 21C ayarlı. Petek vanasını sonuna kadar mı açmalıyım? Şuan ortada kullanıyorum.

antre ve havlupanı nasıl ayarlamam gerekiyor vanaları. Antre vanası çeyrekle orta arasında çevirilmiş durumda. Havlupan şuan kapalı. Açsam mı ekonomik olur yoksa kapalı olması mı?

Eşimle beraber çalışan insanlarız 08.00-18:30 arası evde kimse olmuyoR. Gündüz sıcaklığı düşürmelimiyim? Kaça düşürmek mantıklı? Gece yatarken ısı ayarı yapmalımıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 20 Aralık 2017; 23:45:5 >

kiler tamamen kapalı olabilir.oda termostatı olan odadaki vana tamamen açık olmalı çünkü oda termostatı ölçüm yapıyor
    antre ve havlupan ise yarım tur açık olabilir
    doğu bölgeler hariç daha tam kış mevsimi gelmedi ılık geçiyor kazan sıcaklığı 50c yeterli,gerçek soğuklar geldiğinde 55c yapılabilir.
    gündüz evde yoksanız sıcaklığı oda termostatından 1-2c düşürülebilir evde olduğunuz zamanlarda ideal ayara çıkartın.gece yatarken de 1-2c düşürülebilir
  • @disintegration hocam;

CR50 aldım. Bağlantı yeri ilk sayfada yer alan beyaz dikdörtgen parçanın altında belirttiğin L1 Lx yazan yerler mi? On off termostatlar için mi Bosch’un kendi termostatları için mi yazdın tam anlayamadım. Teşekkür ederim.

• karaelmaslim K kullanıcısına yanıt
    Resimdeki yere bağlanacak sıkıntı yok

Bağlamadan önce sigortadan kombiyi kapatmayı unutma

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Resimdeki yere bağlanacak sıkıntı yok

Bağlamadan önce sigortadan kombiyi kapatmayı unutma

Teşekkürler hocam. Sağolun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

Bosch condens 2500 kombimin içinde ıslaklık olduğunu fark ettim. Resimde sağ üst siyah yerden su damlıyordu. Oraya parmağımı soktum su gelecek ileriye doğru giden delikte fark etmedim, Pompanın altında bir hayli su birikmişti.. Bu su nereden gelebilir.. Kombinin bacağının olduğu yer yağmur alıyor. Birkaç gündür iyi yağmur yağıyor. Bacadan su girse bile, buhar giderinden akması lazım değil mi.

• Üstadım 139 metrekare net oturma alanı olan, 3+1 odalı, alttan ısıtmalı evim için condens 2500w yeterli gelir mi acaba? Fiyat aldığım tesisatçı ct100 termostatıda şiddetle tavsiye etti ne yapmalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.