Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bosch condens 2500w kaliteli bir cihaz en az 3 yıl bakım gereksiz 4-5.ci yıldan itibaren yaptırabilirsin
  • osiergin O kullanıcısına yanıt
    Hangi şehirdesiniz evin resmini veya koridor hol dahil odaların m2 lerini ve cepheleri yazmanız gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yaz ayarı nasıl oluyor bu kombide. Sadece sıcak su olacak şekilde yani. Bir de yazın sıcak su kaç derece yapalım..

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    oda termostatı kullanıyorsanız oda termostatından kombinin kapalı olması yeterli,yazın sıcak suyu minimumda kullanmalısınız 40c
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Petekleri kapatmak (yaz işletmesi) için;

Petek sıcaklığı ayarını değiştirme bölümüne geldikten sonra ( – ) tuşuna basılı tutmanız ve ekranda ( . . ) sembolünü gördükten sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır.

• Merhabalar. Ankaradayım. kombimizin değişmesi gerekiyor. Ego'dan yetkililer gelip süre verdiler. En üst katta oturuyoruz. bunun için hermetik kombinin tesisatının değişmesi yerine çatıya uzanan bacalar kullanılabiliyormuş. konu hakkında bilgim yok. o yüzden forumu araştırdım biraz. disintegration üstad sağolsun yeterince yardımcı olmuuş arkadaşlara. bir kaç sorum olacak. öncelikle forumda kombi araştırırken bosch condens 2500w ve e.c.a scot arasında kaldığımı söyleyebilirim. bunları aldığımızda ve oda termostatı kullandığımızda daha verimli olduğu söyleniyor. ancak bu kombilerin bacalarını çatıdan uzatarak kullanabilir miyim ? bunun dışında forumda birde immergas Alpha CB 24 TF Hermetik Kombi'nin tavsiye edildiğini gördüm. Ankara'da yetkili servisini bulamadım. sanırım istanbul'da faaliyet gösteriyorlar. yoğuşmalı mıdır bu kombi? bunun dışında da yine forumdan araştırdığım kadarıyla ariston un kombileri de tavsiye ediliyor. ancak modeller konusunda pek bir fikir sahibi değilim. proje ve kurulum ücretleri zaten 3 aşağı 5 yukarı aynıdır diye düşünüyorum. evimiz 140 metrekare ve peteklerimizin uzunluğu 8.4 mt. bunlar haricinde kombi tavsiyeleriniz ve yorumlarınız nelerdir ? ilginize şimdiden teşekkür ederim.

• av.firat kullanıcısına yanıt
    mevcut kombinizle kış boyunca 55c ve aşağısında ısındıysanız kombiyi devamlı olarak 60-65c de kullanmadıysanız ve bütçeniz varsa eca scot veya bosch condens 2500w öneririm,her iki kombiden dikey dediğimiz baca ile havalandırmadan çatıya uzanabilir bunu taktıracağınız mühendislik firması yönlendirir ona göre hermetik bacalar için ek parçalar alınacak
    alpha cb 24 tf tek eşanjörlü ve yoğuşmasız kombidir alınabilir immergas servisi bir eca veya bosch kadar yaygın değildir
    bosch condens 2500 alırsanız yanında bosch cr 10 veya bosch cr50 modülasyonlu oda termostatı öneririm
  • Kisin 40 derecenin uzerine nadiren ciktik. 55/60 derecelerde kombi yakmadik. Peki yogusmali olmasi bizim icin ciddi anlamda tasarruf saglayacak midir? Yogusmali olmayan bir kombi almamiz gerekecekse eger hangi marka ve modeli onerebilirsiniz?

• av.firat kullanıcısına yanıt
    premix yoğ kombiler %15-20 civarında tasarrus yaptırır
    yoğuşmasız kombi:bosch class 6000,bosch class 2000,baymak eco 24fi,daylux plus,
    warmhaus lawaplus,airfel digifel duo,eca proteus plus blue

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 1 Mayıs 2017; 10:34:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

http://urun.n11.com/yedek-parca/kombi-alt-baglanti-seti-metal-vanafilli-18-parca-P169130725?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=content&utm_term=63

bunu öneririm S borular güzel vana ve filtreler ise tam geçişli

Teşekkür ederim tavsiyeniz için.
    Bu set her kombiye uyarmı veya benim bosch 2500w 24kw kombime uyarmı?

• superhead kullanıcısına yanıt
    evet uyar
  • günaydın.bosch comfort condens 30kw kombi var.bu sene yeni aldım.bu sıralar kombiyi pek kullanmıyoruz.banyo için güneş enerjisi var.kombinin gazını kapatınca alarma giriyor.3 yollu vana için kombiyide kapatmıyoruz.petek ve sıcak su vanaları kapalı halde duruyor.ancak kombinin altından koklayınca gaz kokusu geliyor.bu normalmi yoksa servis çağırayımmı.
  • Selamünaleyküm ustam bosch fr100 oda termostatındaki sıcaklık değeri başka bir termometre ile karşılaştırdığımda fr100 26.5 derece iken termometre 27.5 gösteriyor arafa +1 fark var acaba fr100 kalibrasyonu nasıl yapabilirim yardım eder misin?

• Merhabalar. Evim 174 m2 brüt. Bu ebatlar için Bosch Condens 2500 W (24 Kw) Tam Yoğuşmalı Kombi ve fr 10 almak istiyorum. Hala tavsiye eder misiniz. Başka favorileriniz varmı. Teşekkürler
  • bosch condens 2500 iyi cihaz,petek metrajını odalarda az tutmayın,fr10 piyasada bulunmuyor cr10 ve cr50 var
    mutfak dahil bazı peteklere kaliteli termostatik vanalar taktırılabilir
    alternatif olarak baymak duo tec,eca scot,daylux premix,warmhaus enerwaplus öneririm
  • coco1912 C kullanıcısına yanıt
    s.a hocam memnunmusun önerirmisin condens 2500?
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.