Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
55
Favori
239.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

bosch condens 2500w & tam geçişli vana ve filtreler

Resimdeki gibi Aynı şekilde vana ve filtreler taktır

Bu sayfaları sonradan okuduğun için müdahele şansım olmadı. Kombiyi usta, plastik setle monte etmiş. Bunun ne zararını görürüm?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    kısa vadede zararı olmaz,tam geçişli metal setlerin iç çapları daha büyüktür.plastik setlerin zamanla uzun vadede içinden plastik parça kopup kombinin içine girme olasılığı var tabii bu bir olasılık ve hemen olmaz
  • Yaklaşık 1 yıl önce Sayın disintegration üstadın yorumları ve yönlendirmesi ile bosch condense 2500 aldım.

Bu işin olmazsa olmazları

1- iyi bir kombi

2- iyi bir petek (dd plus)

3- oda termostatı. Ve termostatik vana ( ben Netatmo aldım.)

4- ve usta faktörü.

Kurduğum sistem komşularıma göre 800-1.000 TL fazla oldu ama bana tasarrufu ve ısıtmasıyla öne geçirdi.

Herkesin 250-300 ödediği zaman ben 170TL ödedim izmirde doğalgaza.

Burdan yorumları ve yönlendirmeleri ile bize katkı sağlayan

disintegration üstada tekrar tekrar teşekkür ederim.

• Arkadaşlar Merhaba;
    Kısmetse bu ay içersinde Eskişehir'de bir ev alıyoruz. 4. kat, çatı katı, yaklaşık 110 m2 ve yalıtımlı. Konuyu neredeyse baştan beri okudum ve ev işi kesinleşince bugün bir esnaftan montaj dahil fiyat aldım. Bana 3000 lira fiyat verdiler ki bu bana birazcık uçuk geldi. Bununla alakalı birkaç sorum var:

1- İnternette çok daha iyi fiyatlar var. Kombiyi internetten alsak tavsiye edeceğiniz, güvenilir bir mağaza var mıdır?
    2- İnternetten alım yaptığımızda kurulum işi nasıl oluyor? Servis mi gelip kurulum yapıyor yoksa yine bir firma ile kurulum ve tesisat için anlaşmak mı gerekiyor?
    3-Eskişehir civarında bu işi yaptırıp ustasından memnun olan varsa tavsiye alabilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomantis -- 15 Mart 2017; 18:1:4 >
  • psychomantis kullanıcısına yanıt
    kombiyi netten alabilirsiniz,kombi montajını herhangi bir ustaya yaptırabilirsiniz veya bazı yetkili servisler ücret karşılığı montaj da yapabiliyor kombi montajında fiyat ortalama 300lira ,yalnız proje çizdirmeniz gerekir bunun için proje çizmeye yetkili bir firma gerekir proje de 250lira civarındadır
    proje+montaj tek elden de yaptırılabilir.internette genellikle akakçe arama motorundaki kombi siteleri güvenilir
  • Aynı kombiyi 2900 tl(proje, kombi montajı dahil) yaptırdık.

Kombi 2200 tl, kombi montajı 200 tl, proje 500 tl.

Baya yere sorduk kombi montajı ve proje fiyatı her yerde aynı.

Disintegration hocam fiyatın normal olduğunu söyledi :)

Tema doğalgaz var. Sakarya caddesinde. Çarşıdan çevre yoluna giderken hat boyuna yakın. Sağda kalıyor.

Disintegration hocam, kombiye su bastık fakat kombide sarı su var. Bunun zararı olur mu? Suyu boşaltıp yeniden doldursak mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    tesisatınız eskimiydi?
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Yok sıfır bina hocam.

• Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    o zaman suyu boşaltmaya gerek yok o su peteklerin içindeki peteği koruyucu kimyasal olabilir
  • Kombi bugün işletmeye alındı. Gaz açımından 1 saat sonra. Baya hızlılar valla şaşırdım

• Arkadaşlar teşekkür ederim yardımlarınız için. Şu proje işine aklım takıldı. Bizim kombinin takılacağı yerde doğalgaz tesisatı da içeride dolaşacak suyun tesisatı da hazır. Yine de proje çizdirilmesi gerekiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomantis -- 16 Mart 2017; 22:20:35 >
    Müteaahit ile konusun hocam. Eğer elinde esgaza sunulacak proje varsa yaptırmana gerek yok. Eğer yoksa cizdirmeye mecbursunuz. Sadece cizim yapılacak başka bir şey değil. Sebepte esgaza çizili rapor sunmak.

müteahhide sorun ama büyük ihtimalle proje yoktur o yüzden proje zorunlu yoksa gazınız açılmaz
  • hocam kombiye su basmak icin mavi mandal gibi birsey var onu sagami ceviriyoruz cok sert ben beceremedim

• kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    o mandal biraz takozdur sola çevirmek gerekir diye hatırlıyorum
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hocam benim eski bosch clasicc plus kombimde siyah bir cubuk vardi bayagi guzeldi bunu bayagi sirasan yapmislar galiba mandali kirdim

• Arkadaşlar teşekkür ederim. Müteahit diğer dairelerin hepsine kombiyi taktırmış. Projeler hazırmış. Proje çizdirmeye gerek kalmadı.
  • Bu kombi open therm destekliyor mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kısa vadede zararı olmaz,tam geçişli metal setlerin iç çapları daha büyüktür.plastik setlerin zamanla uzun vadede içinden plastik parça kopup kombinin içine girme olasılığı var tabii bu bir olasılık ve hemen olmaz

teşk ederim cevabınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Bu kombi open therm destekliyor mu acaba?

bus iletişim protokolünü destekliyor yani bosch marka modülasyonlu oda termostatı bağlayabiliyorsun:bosch cr 10,bosch cr 50
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.