Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kombiye yakın mutfak ile yatak odası var gerisi uzak mesafede 28 kW hangi kombiler var tavsiyeniz 1 kere aldım 2. Kez pişman olmak istemiyorum bu sene az paraya ısınmak istiyorum geçen sene evin ortasına hole soba kurdum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Realism R kullanıcısına yanıt
    Soba kurduysanız bir sorun var
    Binada yalıtım var mı hangi şehirdesiniz kaçıncı kattasınız alt ve üst katta oturan var mı cepheler nasıl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Soba kurduysanız bir sorun var
    Binada yalıtım var mı hangi şehirdesiniz kaçıncı kattasınız alt ve üst katta oturan var mı cepheler nasıl

stanbul/Ataşehir

Alt kat dükkan

Üst kat çatı yarın kiremitleri aktartacagım su damlıyor sonrasında izocam sereceğim

4 tarafı açık müstakil dış cephe var camlar Pimapen

Oturma odası kuzey:19m2 1600 petek
    Misafir odası kuzey: 19m2 1600 petek yakmıyorum burayı
    Çocuk odası kuzey:13m2 1200 petek
    Anne baba yatak odası kuzey ve doğu:16m2 1600 petek
    Yatak odası Doğu ve Güney:16m2 1600 petek
    Mutfak Güney:15m2 1000 petek
    Hol+antre :15m2 1000 petek holde bağlı petek
    Banyo havlupan:1000 yakmıyorum faydası yok
    Banyo havlupan:600 yakmıyorum faydası yok

Bunlardan ibaret binam ne yapacağımı bilemedim 400 tl 500 tl ödedim geçen sene her ay

petek metrajınız odalara oranla az görünmüyor yalıtım da var ama dezavantajlarınız kuzey cephe ve çatıdan gelen ısı kayıpları
    çatıdan ısı kaybı fazla olur mutlaka izocam çatı şiltesi serdirin

sizin eve 24kW kombi yeter, koridordaki 100cm petek ve banyodaki herhangi bir havlupan hariç bütün peteklere termostatik vanalar taktırabilirsiniz:danfoss ra 2000

ayrıca da evin ortasına koridora da kombiye uyumlu modülasyonlu veya on-off oda termostatı,oda termostatının ayarını termostatik vanalar göre 1 veya 1.5c yukarda ayarlarsınız
    böylelikler herşeyi kontrol altına almış olursunuz

kombi olarak eca confeo premix,baymak falke condense,baymak duo tec,bosch condens 2500w (yanında bosch fr 10 veya fr 100 modülasyonlu oda termostatı)
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    İyi diyorsunuzda termostatik vanalar işe yaramaz gibi geliyor ev ısınmıyorki Van'a takalım

Sadece oturma odasının peteğini 2000 yapacam çocuk odasınıda1600 yapacam oturma odasından geçiyoruz çocuk odasına ortalama birleştirirsek 33m2 oluyor toplam

Ben bosh 2500w alsam uyarmı

• Birde gk çıkış vanası alayımmı petekler
    Oturma odası 1 danfos
    Yatak odası 1 danfos
    Çocuk odası 1 danfos
    Mutfak 1 danfos
    Misafir odasını yakmıyorum kış boyu gerek yok
    Anne baba yatak odası mesafe çok uzak Orayada gerek yok

Kombi altına tam geçişli Van'a alacağım kesin

Sıralı bir şekilde cevap verirseniz sevinirim kusura bakmayın sizide rahatsız ediyorum

ev ısınmıyorsa iki olasılık var
    ya ısı kaybı yüksek veya petek metrajı eksik senin yapman gereken ısı kayıplarını yerinde hesaplayabilen bir ısı uzmanını bulup evinde keşif yaptırmak
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Çevremde yok bu şekil iş yapan normal tesisat döşeyenler var bizim iş haka kalmış :))

Herşey için teşekkürler ben yinede biraz değişiklik yapacagım kombi Bosch 2500 w alayım işimi görür galiba :))

kombi odaklı düşünme bu şekilde çok hata yapan oldu forumda
    az ısı kaybı/yalıtım ve yeterli petek metrajı evi ısıtır

evin ısınmıyorsa bosch condens 2500w ne yapsın

kombilerin performansı birbirine yakındır kombilerde teknoloji (premix yoğ veya yoğuşmasız verimsiz) ve donanım (gelişmiş elektronik kart sistemi veya vasat kart sistemi) fark yaratır

petek metrajını arttırırsan bu defa 12metreyi aşacaksın bu kadar metrajda ısıyı kontrol etmen gerekir,termostatik vanalar taktır
    bosch condens 2500w alırsan da evin ortasına bosch fr 10 taktır o zaman kombi dur-kalk şeklinde çalışmayacak

kombi ve fr 10 birbirini görecek ve karşılıklı iletişime geçerek alev modülasyonu ortam sıcaklığına göre revize edecek

petek metrajın 12metreyi bulduğu zaman da 28-30kW kombi alman gerekir

bu kapasitede eca confeo premix 30kW ve baymak duo tec 28kW (veya baymak falke condense) gibi seçenekler var

aslinda sizin ilk yapmaniz gereken is catiya izocami sermek olsun..
    cunku isinan hava yukselir ve tavan betonundan gecer.oyuzdendirki alt kat komsusu iyi yakinca ust kattaki daha az fatura oder..kendi tecrubemle sabittir.

belliki eskiden de isinamamanizin sebebi asiri isi kayibindan kaynakli.

alt katiniz dukkan ise bu kisiler nasil isiniyor..klimami yada elektriikli soba felanmi kullaniyor.

yapabiliyorsaniz parke alti 20 milimlik xps levhalar dosetirseniz alttan gelen soguguda bir nebze kesmis olursunuz..evet masrafli bir istir lakin uzun vadede kendini amorti eder, isinabilmenizde size kar kalir..

eger isi kayiplarina yonelik islem yapmazsaniz, 4 bin lira kalitesinde kombide olsaniz hic bir sey yapamaz..

petek boylariniz iyi.lakin isi kayiplari oldugu icin 55 derecelerde isinamadiginiz asikar gibi.55 derece ve uzerinde isinir gibiyseniz yogusmali kombi size diger kombilere gore en fazla yuzde 5 tasarruf saglatacaktir..

ornek olorarak kendi evimden bir kac sey soylemek istiyorum..alt katim bos (almanci dayinin biri almis yazin 1 2 ay kalip geri gidiyor) ust kattakilerde kiraci bir odayi yakmiyorlar bile.kisacasi binayi ben isitiyorum, kombi olarakta baymak novadens extra yogusmali var. evim kuzy guney cepheli burut 133 m2 net 95 m2 petek boyunu mutahit 4,9 metre koymus..3 yildir bu sekilde 50 ila 75 derece kazan sicakliginda isinmaya calistim.3 yilda 4000 m3 gaz harcadim..bu sene kendi cabalarimla petek boyunu 7,6 metreye cikarttim ve antrede petek yoktu koydum..bakalim bu sene nasil bir tasarruf yada konfor saglamis olacagim..

sizde isi kayiplarini dusunerek eksiklerinizi giderdiginiz taktirde konforlu isinabilir ve az odeyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar Bosch Condens 2500W almayı düşünüyorum. Bosch class 6000w ile Bosch Condens 2500W i kıyaslayabilir misiniz. Biz tek odayı ısıtmayı düşünüyoruz.Doğalgaz ustası eğer tek odayı ısıtacaksanız. yoğuşmalıya ihtiyaç yok dedi ve ısrarala yoğuşmasız olanı almamı önerdi.

bir de farklı bir sorum var. kombi için özel sigorta, priz gibi elektrik donanımı gerekiyor mu
  • wa$abi kullanıcısına yanıt
    Tek bir oda için kombiye gerek yok, doğalgaz sobası tercih edin.
  • wa$abi kullanıcısına yanıt
    Tek oda ısıtacaksanıZ bosch class 6000 alın en azından sıcak su devresinden de faydalanırsınız
    Bosch class 6000w yoğuşmasız kombidir bosch condens 2500 ise premix teknolojili tam yoğuşmalı kombi

• @cermen_555

Condens 2500w ve tesisatınız hayırlı olsun arada başlığa bekleriz

• ON/OFF oda termostatları ile Modülasyonlu oda termostatları arasındaki farklar:

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları
  • selamlar

Bende Bosch 2500 seçtim, tesisatı yaptırdık, ustayı pek beğenmedim, çok pis ve dağınık çalıştı. Bir petekte akıntı var onu yapacaktı. Geldi söylene söylene iş yapıyordu kovdum evden.

@Açtığı kanala koyduğu boruları kırarak bağlantılarını yaptı, boruyu bu şekilde bükmesi boruya zarar verir mi, dirsek koyması gerekmez miydi? Dirsek tesisatı yorar onun için koymuyorum dedi. Boruları büktüğü yerlerden sorun olur mu?

@Doğalgaz borusunu tavana yamuk taktı, düzelttirdim ancak bu kadar oldu, bir de çaktığı dubellerin yarısı dışarda, sorun olur mu?

@Bir peteği yamuk taktı ben düzelttim.

@metal vanaları zorla buldurup taktırdım,

Teşekkürler...
    ***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lorenzoben -- 27 Ekim 2015; 18:48:47 >

• lorenzoben kullanıcısına yanıt
    Öncellikle büyük geçmiş olsun.

- Borular büküldüğü yerden zarar görmüştür zamanla sıcak suyun ve basıncın etkisi ile yırtılıp akıtacak, kesilip 45 derecelik dirsekler ile düzeltilmesi gerekiyor.

- Doğalgaz borusu oynamıyorsa dübelin bir kısımı dışarıda olması sorun teşkil etmez fazla olan kısmı falçata (maket bıçağı) yardımı ile kesebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 27 Ekim 2015; 19:11:32 >
    Dirsek koymuyorum tesisat yorulur ne demek.asil bu sekilde kirilan boru pompayi yorar.
    gereksiz yere dirsek koymamak lazim evet ama kirilan borunun oldugu yere 45 derecelik dirsek sart..pek iyi durmuyor.akibeti ne olur bilmem.

ayrica kombiden 32 lik boruyla tesisati baslatsaydiniz daha iyi olurdu diye dusunuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    geçmiş olsun

bu boru akıllı boru mu ki bükülecek böyle ustalarıballah ıslah etsin

keskin olmayan dönüşlerde 45c dirsek (fitting) denilen ara eleman üretilmiş

böyle ustaları ıslak sopayla sevmek lazım

kombinin altına tam geçişli değil mini küresel vana takılmış redüksiyonlu (iç çapı daraltıcıdır)
    diğer tarafta ne güzel tam geçişli vana takmışsın ne gerek var yan tarafta mini küresele
    kombinin altındaki boruları izole edin,ya duvara gömün veya kauçuk borularla sarın,kışın en sert günlerde zarar görebilir özellikle yoğuşma tahliye borusunu

kombi kral bosch condens 2500 yanında da olması gereken mod oda term bosch fr 10 var ama gelgelelim işte tesisat kalitesi çok çok önemli

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

• herkese çok teşekkürler...

Birde ukalalık yapıyor sesini yükseltiyor, Allahtan paranın daha üçte birini verdim, dediğiniz noktaları düzeltmezlerse kendileri bilir, üçün biriyle yetinirler.
    Balkon 2 hafta sonra kapanacak, mutfağa dahil olacak, o zaman izoleye gerek kalmaz sanırım.
    O kadar yıktık, şu duvarı da kır içeri koyalım dedim, yok orası kirişmiş kırılmazmış falan dedi, balkonda kirişin ne işi varsa.

Diğer odalarda sıkıntı yok evde zaten mevcut tesisat vardı, mutfakta sadece kombinin taşınması gerektiği ve peteğin yerinin değişmesi gerektiği için buna gerek vardı.

Para kazanmak bu kadar kolay mı ya, dürüst olmak lazım, her işte...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.