Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bosch cr 10 termostatta bu ayar ne işe yarar ?

Ayar karakteristiği (tepki hızı)
    2: 2K P aralığı = Hızlı tepki
    3: 3K P aralığı = Orta tepki
    4: 4K P aralığı = Yavaş tepki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam kombinin gaz ayarları nasıl yapılır ? Biz yapabilir miyiz?

• mnt2014 M kullanıcısına yanıt
    hangi gaz ayarı?

Kombi gaz ayarı bosch condence 2500

• Fw100 oda termostati ile 23 derece ayarlı kullanıyorum şimdilik maşAllah ı var bakım için birde düzgün bir yer bulsam İzmir'de tamamdır

• Merhaba,
    Condens 2500 ile birlikte aşağıdaki termostadlardan herhangi birini kullanan var mı?
    * Y87RF2008
    * Y87RF2008 & RFG100
    * T87M2036
    * Y87RFC2090 / Y87RFC2032
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Bu kombi, open thermi desteklemiyormuş. EMS protokolü desteği varmış. Bosch mh böyle cevap verdi. 2000w modelinde open therm desteğinin olup bunda olmaması çok ilginç. Keşke olsaydı. Akıllı termostat kullanamıyoruz yani. Honeywellin çok güzel termoststları vardı. Uzaktan erişimli. Bu durumda bu termoststları bu modelde kullanamıyorux.
    bir üstte sorduğum honeywell termostadlar modülasyonlu kablosuz yanı opentherm uyumlular, maalesef condens 2500 desteklemiyormuş. Kendi sorduğum sorunun cevabını yine topicte buldum, aramak lazımmış.
  • Slm, disintegration hocam bosch condens 2500 kombi oda termostatı ısısına gelince duruyor ve bidaha çalışmayıp arıza kodu c6 veriyordu.Kombide ana kart, fan, oda termostatı ,kablolar değişti ancak kombi hala birkaç saat çalışıp arıza kodu veriyor.Servis son 1 ayda 10 defa geldi ve olayı çözemedi arıza ne olabilir acaba bir fikriniz varmıdır?
  • Bu arada topraklama yeniden yapıldı ve voltaj regülatörü de takıldı.
  • Selamlar bu kombide sıcak su kullanınca kalorifer ısıtması kesiliyormu? Suyu kullanınca petekler buz gibi oluyor

• thenow01 T kullanıcısına yanıt
    sadece bu kombide değil her kombide sıcak su musluğunu açınca, kalorifer devresi kesilir
  • Hocam iyi akşamlar. Bosch Condens 2500 erp uyumlu kombim var. Evim kuzey cephe 9 katlı apartmanın en üst katında.Dairede balkonlar cam balkon.155 m2 kullanım alanı var.Yeni bina ısı yalıtımı var çatıda izocam var. Arka cephede kalan 2 odam güneş görüyor salon güneş görmüyor. Salon 30m2 3 metre fransız cam var camın yanındaki duvarda 60 cm yüksekliği olan 140 cm lik sanica marka petek var. Ev mobil sistem . Diğer odalarda ısınma problemim yok ama salon ısınmıyor.Peteğin yanında kiriş olduğu için petek boyunu büyütemiyorum. Bu odaya pex borulardan ek alıp bir tane daha 140 cm petek takmak mı daha mantıklı olur yoksa var olan peteği 90 cm yükseliği olan 140 cm uzunluktaki petekle mi değiştirmek daha mantıklı olur. Oda termostatıda takmayı düşünüyorum.

• Sugammadeks S kullanıcısına yanıt
    ek hat alıp ikinci peteği takmak daha mantıklı 2 petekle ısı daha homojen dağılır ayrıca 140cm petek değil daha büyük petek al 160-180cm gibi. ve çapraz bağlat
  • Hocam selam cr50 oda kumandası aldım servisi aradım 2 gün önce bu güne randevu verdiler 75tl ücreti var dediler bu gün telefon edip kumandanız kablosuzmu diye sordular değil deyince kablonuzu çektirdinizmi dediler hayır dedim kablonuzu çektirmeniz lazım biz gelip açar garantiyi başlatırız dediler. Sana sorum kabloyu çektirdikten sonra kendim bağlasam kullansam nasıl olur oda kumandası için garanti gereklimi 75 TL ye değermi saygılarımla kolay gelsin

• thenow01 T kullanıcısına yanıt
    oda termostatı bağlamak kolay iş. garanti konusunda bişey diyemem. garantin devam eder derim. o.t bozulur, servis gelir biz takmadık derler. sorumluluk almak istemem
    kablolu o.t'yi servise bağlatacaksan kabloyu duvarda hazırlamalısın servis bunu yapmaz
  • Eyvallah hocam ozaman garantisini yaptıralım benim sinir olduğum konu arayıp randevu aldığımda Bilgi vermiyorlar tam gelecekleri gün arayıp böyle diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: thenow01

Eyvallah hocam ozaman garantisini yaptıralım benim sinir olduğum konu arayıp randevu aldığımda Bilgi vermiyorlar tam gelecekleri gün arayıp böyle diyorlar
    Kabloyu kendiniz çekmeniz gerekiyor evet. Servisin tek yaptığı şey iki kabloyu kombideki yerlerine takmak. Ben garantiyi riske edip kendim kurdum. Umarım en azından 2 sene arıza çıkarmaz termostat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi no-education -- 25 Ocak 2020; 15:27:58 >
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim . Ek alıcağımız peteğin yanında kiriş var dirseklerle ek almamız herhangi bir problem yaratırmı ? Birde sıva üzerinde borular kötü görüntü oluştursun istemiyorum bununla ilgili bir öneride bulunabilirmisiniz ?

• Merhaba.Başlıktaki kombiyi kullanıyorum.

Aşağıda yazdığım koşullarda, evden çıkarken kombiyi kapatıp gelince açmak mı yoksa evden çıkarken kombiyi 30 dereceye ya da 35 (burayı sallıyorum, yani aslında kombiyi kapatmamak mı) getirmek mi tasarruflu olur, yorumlarınızı ve bilginizi esirgemezseniz sevinirim.

İstanbul-Kartal'da, 2015 yapımı, 4 cepheli, her katta 1 dairesi olan 5 katlı apartmanın 4. katında oturuyorum.

3+1 ve yaklaşık net 90 m2.

Mantolama var.

Çift camlı pencereler var.

Daire 4 cephesi de açık. Ağırlıklı olarak güney ve doğu cephe.

Kombi, cam balkonda maalesef.

Ben tek yaşıyorum. 2 odayı hemen hemen hiç kullanmıyorum. Bu nedenle bu 2 odanın petek vanalarını kapattım (doğru mu yaptım bilmiyorum). Salonun, mutfağın, yatak odamın ve banyonun petekleri açık.

Evden sabah 7:50 gibi çıkıyorum. Akşam mesai durumuna göre 19:20 ya da 21:00 gibi dönüyorum.

Teşekkürler şimdiden.

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.