Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bir de şöyle bir sorunumuz var kombiye hiç su basamıyoruz ayrıca kombinin altında borulardan sürekli şırıltı şeklinde su akıyor o su nereye gidiyor anlamıyorum bir türlü bulamıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hocam cr10 almayı düşünüyorum ama nereye koymak lazım acaba evin neresi uygun olur ?
  • mnt2014 M kullanıcısına yanıt
    kışın yaşam odası olarak hangi odayı kullanıyorsan (oturma odası veya salon) yaşam odası kombiye çok yakın değilse olur
    veya koridor/hol gibi yerlerde petek varsa buraya da olur
  • Hocam merhaba cr50 oda termostatı İn kombi baglantı yerini bus olan yere ve ilk sayfada attığınız resimdeki yere bağlayacagım elektrik bağlantısı nereden olacak acaba yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bosch condence 2500 tam yoğuşmalı kombi 40 derecede günlük yaklaşık 10 metreküp harcıyor 45 derecede de yaklaşık 12 falan harcıyor bu normal mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mnt2014

Arkadaşlar bosch condence 2500 tam yoğuşmalı kombi 40 derecede günlük yaklaşık 10 metreküp harcıyor 45 derecede de yaklaşık 12 falan harcıyor bu normal mi
    memleket hatay antakya

hocam cr10 eski fr10 mu oluyor?
    bir de bu kombiyi kullanıyorum 40 derecede yaklaşık 10 metreküp yakıyor 45 derecede 12 falan yakıyor bu normal mi oda termostatı yok yer hatay antakya

bosch cr10 yeni, fr10 piyasadan kaldırıldı
    oda termostatı ve termostatik vanalar kullan lazım. termostatik vanalar petekleri, oda termostatı ise kombiyi kontrol edecek
    Hocam merhaba cr50 oda termostatı İn kombi baglantı yerini bus olan yere ve ilk sayfada attığınız resimdeki yere bağlayacagım elektrik bağlantısı nereden olacak acaba yardımcı olursanız sevinirim

• ug65744 U kullanıcısına yanıt
    elektrik yok cr50 gücünü kombiden alacak. tek kablo kullanılacak iki ucu anakarta iki ucuda cr50'nin girişlerine bağlanacak
    Teşekkür ederim

peki bu tüketim normal mi ? ayrıca kombi 45 e ayarlıyorum sürekli bu derecede çalışıyor yani dinlenmeye geçmiyor yani 45 derecede sürekli gaz tüketerek çalışıyor bu durum normal mi değilse neden yapıyor kombi bakımını iki gün önce yaptık filtre temizliği falan yapıldı.

cr10 alcağım gibi fakat kombi kilerde oturma odasına taktırmak istiyorum yaşam odası orası çünkü siz yaşam odasına takın dediniz odanın kombiye uzaklığı 5 6 metre falan odaya takarken neye dikkat etmem gerek odanın neresine takılmalı tv var odada ayrıca geçen tr15 ot almıştım montajı yapan kişi antreye hemen girişe kilerin kapısına yanındaki duvara taktı kombiye 2 metre uzaktaydı çok verimsiz çalışmıştı bir de manueldi.

oda termostatı nereye nasıl monte edilir resimde yazılanlara bakmanı öneririm

Yaşam odasına takarsaniz diğer odalarıniz daha soğuk olur.tv,insan kalabalığı yaşam odasının sıcaklığını arttırır.bu yüzden odaniz hemen sogumaz kombi devreye geç girer diğer odalarıniz daha soğuk olur.koridor,antre taktirirsaniz daha iyi olur

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    tr15 i antreye takmıştım geçen sene kombiye 2 metre uzaktı ve hassasiyeti çok kötüydü antre soğuk kalıyor ama bu durum kombinin sürekli çalışması demek

Hayir.yasam alanimiz ile antrenin isi farkini olcun.diyelim ki yasam alaniniz ile antre arasinda 2 derece fark olsun.termostati 20 ye ayarlarsiniz yasam odaniz 22 olur.hassasiyeti iyi bir termostad alin.tersini yaparsaniz yasam odaniz 22 ye ayarlarsiniz insan ve isi yayan cihazlar yizunden icerisi 23 olur termostad az devreye girer bu sefer diger yerleriniz soguk olur benim fikrim bu yonde.saygilar

• Kombi kurulduktan sonra ilk defa bu hafta açtık. EA arızası veriyordu. Servisi aradık "o arıza kodu sizden kaynaklanıyor, gazı açmamışsınızdır" diyordu. Mal değiliz yani az çok anlarız açık falan derken genel merkezi aradık. Merkez bile " Servis 50-80 TL arası servis ücreti talep edebilir" dedi. Daha 1 ay önce alınıp 3 gün önce çalıştırılmış hata veren kombiye daha gelmeden EA sizin hatanızdır, servis ücreti alırız diyen servis geldi ve bacadan problem olduğunu söyleyip bir şeyler yaptı kombi çalışmaya başladı. Ücret vermedik.

Aklınızda olsun sizin de EA hatasını baca problemi olduğunda da veriyormuş.
    hocam acil yardım lütfen bu kombi beni deli edecek kombi derecesini 35 ayarlıyorum 29 dan 35 e 30 saniyede geliyor gelir gelmez kapanıp derece 29 a kadar düşüyor sonra yine belli bir süreden sonra 3 dk sonra alev alıyor tekrar 35 e gelir gelmez alev sönüyor dolasıyla petekler ılık bile olmuyor ama 40 dereceye koyuyorum 40 a geliyor 40 derecede 3 4 dk çalışıp alev sönüyor 35 34 e inince biraz bekleyip tekrar alev alıyor 40 oluyor çalışıyor ama her nedense 35 derecede anlattığım gibi ne yapacağımı bilemedim yanımdaki komşum aynı bina aynı tesisat onun kombi buderus 30 a koymuş sürekli böyle bırakıyor petekler ılık oluyor kafayı yiyeceğim sorun nerde bulamıyorum bir türlü lütfenn yardımcı olun

modülasyonlu o.t tak, bırak o.t, kazan sıcaklığını o ayarlasın

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.