Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O duvara oda termostati olur
    en azindan dogrudan sicakliga maruz kalmiyor
    fr10 da program yok fr100 almaniz lazim cr10 bilmiyorum sadece google da var bilinen bir urun degil
    fr10 veya fr100 alirsaniz baglanti yeri kombide farkli yerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Buderus gb062 için montaj dahil 2200 tl isteyen usta 150 tl daha ucuza bosch condence 2500 takarım dedi. Sizce hangisi daha iyi olur? Yorumlarına güvendiğim Zebza arkadaşım aynı kombi için boşa fazla para ödeme dedi.

bu arada kombiyi kullanmadığımız küçük wc'ye koyacağım, dolayısıyla salona termostatı koyayım diyorum ama oda sıcaklığına göre modülasyon yapmasın, sadece derecesini ayarlayım istiyorum. Çünkü salonu kullanmıyorum, oturma odası da uzak. Evde yalıtım yok, 120m2 dolayısıyla oda termostatı gerekli olur mu sizce?

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fromelf -- 14 Aralık 2015; 21:25:23 >

• fromelf kullanıcısına yanıt
    Gb62 ve condens 2500 aynı kombi iki fark var
    Gb62 de sıcak su gücü 30kw,condens 2500w 24kw
    Gb 62 de kablosuz ve modülasyonlu oda termostatı seçeneği var:buderus rc20 ve dış hava sensörü seçeneği var
    Condens 2500w ye kablosuz ve modülasyonlu oda termostatı seçeneği yok normal kablosuz oda term takabilirsin

Bu iki özellik senin için önemliyse yani aynı anda banyo ve mutfakta sıcak su gücü isterim ilerde kablosuz+modülasyonlu oda termostatı bunun yanında dış hava sensörü takarım diyorsan sana uyan kombi gb62
    Bunlar önemli değil diyorsan condens 2500w

Herkesim kişisel ihtiyacı farklıdır kimisi condens 2500 ve bosch fr 10 a ancak para denkleştirip alıyor
    Kimsi yazdığım özellikleri düşünmedn condens 2500w 100-200 daha ucu diye tercih ediyor
    Kimisi de tam tersi kombinin üstünde buderus logosu var ve sıcak su gücü daha iyi olsun 100-200 önemşi değil diyor

Salonu kullanmıyorsan oda termostatı oraya olmaz resime göre en uygun yer koridor
    Üstelik koridor wc ye uzak değil ve petek var kablo çekebilirsin
    Gb62 ve condens 2500w kendi modülasyonlu oda termostatlarıyla uyumlu çalışır
    Dur kalk şeklinde çalışmaz oda sıcaklığına göre full modülasyon yapar

İki kombiden birini alacaksan kendi modülasyonlu oda termostatı şart
    Gb62 için rc 10 veya rc 150
    Condens 2500 için fr 10 veya fr 100

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Gb62 ve condens 2500 aynı kombi iki fark var
    Gb62 de sıcak su gücü 30kw,condens 2500w 24kw
    Gb 62 de kablosuz ve modülasyonlu oda termostatı seçeneği var:buderus rc20 ve dış hava sensörü seçeneği var
    Condens 2500w ye kablosuz ve modülasyonlu oda termostatı seçeneği yok normal kablosuz oda term takabilirsin

Bu iki özellik senin için önemliyse yani aynı anda banyo ve mutfakta sıcak su gücü isterim ilerde kablosuz+modülasyonlu oda termostatı bunun yanında dış hava sensörü takarım diyorsan sana uyan kombi gb62
    Bunlar önemli değil diyorsan condens 2500w

Herkesim kişisel ihtiyacı farklıdır kimisi condens 2500 ve bosch fr 10 a ancak para denkleştirip alıyor
    Kimsi yazdığım özellikleri düşünmedn condens 2500w 100-200 daha ucu diye tercih ediyor
    Kimisi de tam tersi kombinin üstünde buderus logosu var ve sıcak su gücü daha iyi olsun 100-200 önemşi değil diyor

Salonu kullanmıyorsan oda termostatı oraya olmaz resime göre en uygun yer koridor
    Üstelik koridor wc ye uzak değil ve petek var kablo çekebilirsin
    Gb62 ve condens 2500w kendi modülasyonlu oda termostatlarıyla uyumlu çalışır
    Dur kalk şeklinde çalışmaz oda sıcaklığına göre full modülasyon yapar

İki kombiden birini alacaksan kendi modülasyonlu oda termostatı şart
    Gb62 için rc 10 veya rc 150
    Condens 2500 için fr 10 veya fr 100

Teşekkür ederim, gb062'de gürültüden şikayet edenler olmuş forumda o yüzden takıldım yoksa fiyat çok sorun değil aslında evde yalıtım olmadığı için termostat taktırmayacağım. aslında bosch kafama yatıyor ama tek aklımda kalan yarın keşke buderus alsaydım der miyim :)

Evde yalıtım yoksa bile modülasyonlu oda termostatı taktırın önemli olan doğru yere taktırmak
    Salona taktırırsan büyük hata yaparsın çünkü kombi oda termostatını referans alacak
    Oda termostatı da bulunduğu yeri referans alacak,salon kullanmadığın yer petekler kapalı
    Kombin hep soğuk bir odaya göre yanlış çalışacak ama koridor öyle değil wc ye yakın,evin ortasın ve de en önemlisi petek var
    Bazılarının dediği gibi ısı dalgalanmasının olacağı yer değil
    Başka kombi sorsaydın termostatik vanalarla kullan derdim ama bu kombileri yazdığım şekilde öneririm
    Bir yakınıma gb62 ailemin evine condens 2500w taktırdım her ikisinde de ses takıntısı olan insanlar var
    Onlar bile şikayet etmediler ki kombileri evin içinde mutfakta
    Bana inan kombiler tam sessiz,o kadar sessiz ki iki metre öteden nasıl çalıştığını anlamıyorsun kulağını kombiye dayaman lazım
    Gb62 de ses sorunu yaşayanların bazıları o konuyu halletti gb62 sayfalarında yazıyor
    Zaten bosch ve buderus kombilerin tamamı sessizdir kataloglarda yazar maximum 36-38dB ses çıkartır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bosch da buderus da ayni urun, hepsi manisa fabrikasindan cikiyor. Burada ulkece gurur duyabiliriz cunku bu fabrika Bosch'un en buyuk kombi fabrikasi. Yilda 600.000 civarinda kombi uretiyor. Turkiyede yillik sqtis yaklasik 800.000 adet civarinda. Siz bosch begendiysebiz bosch alin, akliniz da biderusta kalmasin. Eski bir bosch calisani olarak gonul rahatligiyla soyleyebilirim. Butun satis sonrasi ve destek ekibi ortak iki marka icin de.

Saygilarimla,

Hima

• Dostum kombi o kaar sessiz ki örneğin benim midem guruldasa kombiden daha fazla ses çıkarıyor. Piyasanın en sessizi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: melancohly

Dostum kombi o kaar sessiz ki örneğin benim midem guruldasa kombiden daha fazla ses çıkarıyor. Piyasanın en sessizi olabilir.

Buderus mu yoksa bosch mu?
  • Hima H kullanıcısına yanıt
    Evet ülkemizde üretilmesi sevindirici güzel bir ürün sonuçta, bosch kalitesiyle tüm Avrupada kabul görmüş bir marka. Benim iç tesisat firması ısrarla buderus dediği için kafam karıştı, beyin kısımları farklı buderus daha iyi deyip duruyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Evde yalıtım yoksa bile modülasyonlu oda termostatı taktırın önemli olan doğru yere taktırmak
    Salona taktırırsan büyük hata yaparsın çünkü kombi oda termostatını referans alacak
    Oda termostatı da bulunduğu yeri referans alacak,salon kullanmadığın yer petekler kapalı
    Kombin hep soğuk bir odaya göre yanlış çalışacak ama koridor öyle değil wc ye yakın,evin ortasın ve de en önemlisi petek var
    Bazılarının dediği gibi ısı dalgalanmasının olacağı yer değil
    Başka kombi sorsaydın termostatik vanalarla kullan derdim ama bu kombileri yazdığım şekilde öneririm
    Bir yakınıma gb62 ailemin evine condens 2500w taktırdım her ikisinde de ses takıntısı olan insanlar var
    Onlar bile şikayet etmediler ki kombileri evin içinde mutfakta
    Bana inan kombiler tam sessiz,o kadar sessiz ki iki metre öteden nasıl çalıştığını anlamıyorsun kulağını kombiye dayaman lazım
    Gb62 de ses sorunu yaşayanların bazıları o konuyu halletti gb62 sayfalarında yazıyor
    Zaten bosch ve buderus kombilerin tamamı sessizdir kataloglarda yazar maximum 36-38dB ses çıkartır

Koridorda dışarı açılan bir kapı olduğu için referans oda olarak kullanmak doğru gelmiyor, oturma odası da çok uzak tüm salonu geçen bir kablo yapmak lazım. Gerçi çok sorun değil tavana havuz ışık sistemi yapılacak ama konuyla ilgili kararsızlık içindeyim taktırırsam oraya CR10 taktırırım diye düşünüyorum.

koridorun uzun ve L şeklinde dış kapının olduğu taraf değil uzun ve sol tarafına oda termostatını taktırabilirsin,illaki dış kapının olduğu yere takılacak diye birşey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: fromelf

quote:

Orijinalden alıntı: melancohly

Dostum kombi o kaar sessiz ki örneğin benim midem guruldasa kombiden daha fazla ses çıkarıyor. Piyasanın en sessizi olabilir.

Buderus mu yoksa bosch mu?

Bosch.

• bosch condens 2500w oda termostatı bağlantı yeri

• Herkese merhabalar öncelikle... Ankarada yaşıyorum... Haftasonları gidip bahçesinde uğraştığım bir evim var...(Daha iyisi sizlerin olsun) Dublex 150 m2. Doğalgaz mutfağın duvarının dışında. İki katta da kollektör yeri var. iki banyolu. 3+1. Rüzgarlıdan fiyatlar aldım kafam iyice karıştı. Arkadaşım Bosh contents 2500 kullanıyo 3 katlı evinde ve çok memnun. Ama forumdan anladığım kadarıyla olması gerekenleri de ben not aldım. Yardımlarınızı bekliyorum... Şimdiden teşekkürler
    ***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

• damla2004 kullanıcısına yanıt
    evde ısıtılacak net alan 150m2 ise 24kW bir kombi yetersiz gelebilir
    binanızda yalıtım var mı? balkonlar..vs çıkartıldıktan sonra toplam ısıtılacak net alan kaç m2?
  • Abicim 150 m2 ama 3+1 bir ev. Muhtemelen balkonları da symış olabilirler. Çok büyük bir ev değil. İçten mantolama yaptırdım. Çoğu zaman alt kat kullanılacak gibi. Alt kat ile üst kat arasına kapı yaptırdım.
    tekliflerde petek metrajı 12metre şeklinde yazılmış o zaman senin evine 28-30kW premix yoğ kombi gerekli
    alt kat kullanacaksan bence peteklerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar taktır dubleks evlerde termostatik vana şart,ankarada erborsan adındaki bayide danfoss ra 2000 satılır
    evinde 2banyo varsa ve banyolar aynı anda kullanılacaksa yani sıcak su ihtiyacın fazlaysa 33kW baymak falke condense evine tam gelir 2banyoda sıcak su konforu yaşatır
    aynı kombinin 28kW olanını alsan bile olur aynı altyapıda cihazlardır yazılımlarla kapasite arttırılması yapılmıştır tam bir f/p premix yoğ kombidir
    evine 12metre petek tesisatı yaptırıp da bütün petekleri aynı anda açtığında 24kW bosch condens 2500 tam sınır değerde kalır teorik olarak yeter ama pratikte sıkıntılar yaşayabilirsin

baymak falke condense olan teklifte copa olan panel radyatörleri demirdöküm plus olarak değiştirt,kombinin altına kağıtta yazıldığı gibi tam geçişli vana ve filtreler iste
    alt katta kullanacağın peteklerin çoğuna yatay köşe termostatik vanalar taktır,eğer istiyorsan evin ortasına,termostatik vanalar olmayan bir noktaya da kombiye uyumlu hassasiyeti en az 0.5c dijital oda termostatı taktırabilirsin danfoss tp5001 baymak'ın ürün gamında yer alır eğer taktırırsan oda termostatının kablolarını kombiye bağlama işlemini baymak servisi yapar,duvara kablo çekme işi sana aittir

• Abicim12 m olarak hesapla diye ben söyledim.. Metresini bilemiyorum. Yarın bir kombici eve gidip metreyi falan ölçüp teklif verecek. Bosh 2500 ü çok yakın arkadaşım triblex evinde kullanıyor. Ben devamlı kaldığım bir ev olmadığı için çok kararsızdım. Şömine fiyatı aldım 6000 den başladığını öğrenince o fiyata kombi taktırırım şömineyi de kendim yaparım diye düşündüm. Ne zaman devamlı kalacağım da belli değil. En az 8-9 yıl imkansız gibi ...
    O zaman petek metrajini hesaplat
    metraj 12mt nin altinda olursa 24kw bosch condens 2500w olur
    Bu kombiyi alirsan yaninda bosch fr10 modulasyonlu oda termostati oneririm
    diger yazdiklarimi aynen tekrar oneririm
    dd plus petekler ve termostatik vanalar

• Baymak kombi teklifini veren arkadaşa tanıdık vasıtasıyla gittim. Önerdiği radyatörle dd arasında bi fark olmadığını söyledi .. fiyat ise 105 ile 135... 10 metrede 200 TL aslında
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.