Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben bilmiyorum maalesef.servislerin genelde müdürleri biliyor.normal servis elemanları bilmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Anca kombiyi değişmemiz lazım ozaman heralde hocam

• AMC A kullanıcısına yanıt
    bazı servis müdürleri insiyatif kullanabiliyor.arayıp konuşabilirsiniz

kombiyi değiştirmeye gerek yok.kaliteli bir cihazınız var.

bosch müşteri hizmetleri de iyi çalışıyor mail atınca geri dönüş yapıyorlar bir uzmana yönlendirebilirler

Çok teşekkür ederim hocam siz değerli cevaplarınız sayesinde evi ısıtmayı başabilmiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

disintegration hocam aşağıdaki bağlantı hakkında bir şey söyleyebilir misiniz?
    Ben ilk kez görüyorum.
    Ne işe yarar?

Hocam ikidir benim paylaşımlarıma ve soruma cevap vermiyorsunuz?
    Bir nedeni var mı?
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2500 konusu olduğu için kombi ve tesisat öneri sayfasında yazacaktım. ikidir derken birinci hangisiydi?

Peki hocam anladım özür dilerim.
    Ben direkt size sormak için buraya yazmıştım.

Birincisi paylaşımdı.
    Bosh 2500 ot bağlama konusunda tereddütler vardı.
    Onu açıklığa kavuşturdum.
    Sizinle de paylaşmak istemiştim.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136092735
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    ben o mesajın öncesinde, ikinci resimdeki klemensin olduğu kabloya gb62 sahiplerinden bazılarının on off o.t bağladığını söylemiştim.condens 2500 de beyaz kapaklı yerde hem on off hem mod. o.t bağlandığını biliyordum.cevap yazmadım sadece tavır yok

Tamam hocam tavır olmadığına sevindim.
  • Beyler sifon doldurma işlemi aktif nedir kapatabilirmiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

ben o mesajın öncesinde, ikinci resimdeki klemensin olduğu kabloya gb62 sahiplerinden bazılarının on off o.t bağladığını söylemiştim.condens 2500 de beyaz kapaklı yerde hem on off hem mod. o.t bağlandığını biliyordum.cevap yazmadım sadece tavır yok
    Hocam iyi akşamlar. Condens 2500 kombi e cr10 termostat aldım. Bunu kombiye bağlamak için bir kod veya şifre gibi bir şey lazım mı acaba? Bosch yetkili servise değil başka bir markanın servisine bağlamak zorunda kaldım çünkü,.,biliyorsanız aydınlatırsanız çok sevinirim.

• sawolverine kullanıcısına yanıt
    hayır lazım değil.kombinin sigortasını kapat.kombinin kapağını tonavidayla aç.anakartı öne doğru sana doğru yatır.bu konunun ilk sayfasında oda termostatı bağlantı yeri var beyaz kapaklı yer.oraya iki kabloyu bağla
    en son sigortayı aç,kombiden kazan sıcaklığını 60c yap. gerisini cr10 halleder
    Hocam Merhaba,

Yoğuşmalı kombiler için kazan sıcaklığı ne kadar düşük olursa verim o kadar artmıyor mu ? Son dönemlerde 55 ve 60c kazan sıcaklığı önerdiğinizi görüyorum. OT ile kullanılsa dahi kazan sıcaklığını düşük tutmak daha fazla verim sağlamaz mı ? Ben bundan istinaden 50c de tutuyorum ve 23c oda sıcaklığını sabit koruyabiliyorum.

Ot olduğu için kazan sıcaklığını yüksekte mi tutmak gerekiyor ? Bende de bosch cr 50 mevcut.

OT'nin modülasyonla kazan sıcaklığını düşürdüğünü biliyorum.
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    modülasyonlu o.t'de önce yüksek kazan seçilir evde ısıtma rejimi düzene girince zaten kazan sıcaklığı düşecek
    60c veya 55c en idealidir. siz 50c de evde ön ısıtma yapıp istediğiniz sonuca ulaşıyorsanız sorun değil
    bazı evlerde ısı kayıpları fazla oluyor.karasal bölge oluyor,kombi balkonda oluyor yani çok fazla faktör devreye giriyor.60c den başlatmak en ideali
    Anladım Hocam.

50c bana yetiyor sadece atıyorum evin 23c ye ulaşması 1 saat sürüyor. Daha sonra bu sıcaklığı koruyabiliyor sabit.

Fakat sıcaklığı 55c'ye çıkarmak daha mantıklı mı olur ?
    Sonuçta evi istenilen ısıya çok daha kısa sürede getirecek kombi, ısıtma için fazladan devreye girmeyecek.
    Modülasyonlu ot olduğu için kazan sıcaklığı 50c de 55c de olsa kazan sıcaklığının Derecesinden bağımsız, düşebileceği en düşük seviyeye düşecek sanırım ?
    Şuan da benim kombi sabah 6:45 de çalışmaya başlıyor ayarlanan sıcaklık 23c ve sabah 8:30 gibi 23c ye ulaşmış oluyor.
    Aynı benim ev gibi 55-60 dan aşağı ısınmıyor
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    55c de daha kısa sürede sonuç alırsınız hem yoğ da yapar.
    Teşekkürler hocam bende kazanı 55c ayarladım dahada kazanla oynamam gayet güzel oldu.

Arkadaşlar benden size bir tavsiye bu tesisat işlerini filan kesinlikle tanıdıklarınızla yapmayın. Dışarıdan yabancı birisini bulup yapın.
    Tesisatı komşuma yaptırdım kendisi bu işi yapıyor. Borular döşenirken evde değildim, Evimde 20mm boru istemediğimi söylememe rağmen adam gitmiş banyo için sıcak ve soguk su hattını 20mm çekmiş.
    Yabancı birine yaptırmış olsaydım tek tek o boruları söktürüp düzeltirirdim.
    %95 ihtimal de banyo suyunda sıcak su dalgalananmasını da bu yüzden yaşıyorum. Yoksa bu seviyede bir kombi de sıcak su da dalgalanma olacağını zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 12 Aralık 2018; 21:5:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

modülasyonlu o.t'de önce yüksek kazan seçilir evde ısıtma rejimi düzene girince zaten kazan sıcaklığı düşecek
    60c veya 55c en idealidir. siz 50c de evde ön ısıtma yapıp istediğiniz sonuca ulaşıyorsanız sorun değil
    bazı evlerde ısı kayıpları fazla oluyor.karasal bölge oluyor,kombi balkonda oluyor yani çok fazla faktör devreye giriyor.60c den başlatmak en ideali
    Hocam cr10 modulasyonlumu?? Ben suan izmirde 45 derecede calistiriyorum kazan sicakligini artirmalimiyim ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hayır lazım değil.kombinin sigortasını kapat.kombinin kapağını tonavidayla aç.anakartı öne doğru sana doğru yatır.bu konunun ilk sayfasında oda termostatı bağlantı yeri var beyaz kapaklı yer.oraya iki kabloyu bağla
    en son sigortayı aç,kombiden kazan sıcaklığını 60c yap. gerisini cr10 halleder
    Ağzınıza sağlık hocam, bağladım bugün. Çok teşekkür ederim size, eksik olmayın.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.