Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.103
Cevap
55
Favori
239.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombi ekranında da sürekli 55 derece duruyor bu seviyede yanması normal mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pozitivee P kullanıcısına yanıt
    usta yalan söylüyor, banyodaki petekten ek hat alınır
  • Banyoya giden boru 16 lık kablolu boruymuş ben size onu yazmayı unutmuşum, bu borular tek petek besler sadece dedi ama sizin görüşünüz benim için daha önemli. Bende yeterli olacağını düşünüyorum.

• rgpp R kullanıcısına yanıt
    pex boru 16lıktır. sonuçta bu borudan ek alınacak duvar delinecek ve koridora yeni petek monte edilecek,yeni kullanılacak borular 20mm pprc de olabilir bu şekilde çok fazla ek hat yaptırdım şu anda oturduğum evde de mobil sistem var
    çocuk odasındaki pex borulardan ek hat alıp 20mm pprc borularla sıva üstünden boruları götürdüm duvarı deldim koridora boruları çıkarttım ve koridora 120cm dd plus peteği çapraz bağladım
    yeni petek 120cm ve daha büyükse çağraz bağlatın. ustayı boşverin
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, gerçekten çok yardımcı oldunuz. Bizim usta 16 lık boru iki peteği beslemez, banyoya giden pex boruya antreden ek yapılınca antredeki tam randuman vermez, banyodaki de hiç çalışmaz dedi. O hala kollektörü değiştirip yeniden hat çekme taraftarı. Bende sizin tavsiyenize uyarak su tesisatçısı bi arkadaş var ona söyledim, bu şekilde yapalım diye, bakalım gelişmeleri yazarım yine.
  • rgpp R kullanıcısına yanıt
    parkeden çıkan boru pex 16mm (mobil sistem) ek yapılan boru pprc beyaz plastik 20mm resimler bana ait

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları

• Hayatımda kombi doğalgaz hiç kullanmadığım için hiçbir fikrimde yok bu sebeple bu işle uğraşan bir tanıdığıma danıştım ve evimizde duvar tesisatı vardı petekler ve kombi takıldı. Burayı okuyana kadar iyi olduğunu düşünüyordum ama şimdi keşke daha önce okuyup bilgi sahibi olsaydım diye söyleniyorum.

=== Bosch condens 2000 (keşke premix alsaydım)

=== 5.60 mt Eca panel radyatör + 50*100 havlupan takılması yeterli denildi ama ben onu her odaya fazlasını isteyerek 7.30 mt çıkardım

=== Eca düz vanalar ve kombi için plastik bağlantı seti

=== Tr15 oda termostatı (hem ekonomi hem konfor için olmasa daha iyiydi)

Henüz daha gaz verilmediği için kullanamadık ama burada öğrendiklerimden sonra neden böyle bir iş yapıldığına anlam veremedim.

• kamuran_35 kullanıcısına yanıt
    tr15 i değiştirebiliyorsanız değiştirin bosch cr10 veya bosch cr50 modülasyonlu oda term. alın.kombiniz kötü değil yarı yoğ kombiler arasında en iyisi diyebilirim son güncel versiyonu aldıysanız pompası bile modülasyonlu

oda term taktırdığınız oda hariç ve havlupan hariç kalan odalara danfoss termostatik vanalar alabilirsiniz

• Oda termostatını değiştirmek ilk işim olucak. Kombi güncel versiyon ama cr10 nun eski modeli olan fr10 termostat buldum. Kombi ile uyum sorunu olurmu onu merak ediyorum. Eğer sıkıntı olmazsa onu kullanmayı düşünüyorum. Daha sonraki işim, kombi balkonda olduğundan dolap içine ve borulara yalıtım yapmak olucak.

• kamuran_35 kullanıcısına yanıt
    fr10 uyumlu, dolaba ve borulara mutlaka yalıtım yapın

• Merhaba. Bugün bende condense 2500 kombiye ve cr50 ye termostat takarak aranıza katıldım. Sormak istediğim servise gelen kişi kazan sıcaklığını 70 dereceye ayarladı. Bana biraz fazla geldi. Normal mıdır? Tüketime etki eder mi? Termostatın takıldığı salonda 2 petek var ve üstünde termostatik vanalar var. Termostat takılan odadaki termostatik vanaları çıkarmayı önermişlerdi burada okumuştum. Gelen servis çıkarmana gerek yok dedi. Çıkarmadan kullanmanın bir yolu var mıdır? Mesela üstündeki ayar kademesini 4 e getirsem?

• ilberto35 İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bildigim kadarını yazayım daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

70c çok fazla. 55 veya 50 ye ayarlıyabilirsiniz. Mesela benim şuan da 50c de kazan sıcaklığı oda sıcaklığı da 23c de ve gayet yetiyor.

Normal de o.t olan odada termostatik vana kullanılmaz fakat size bir sorun da yaratmaz.
    Vana ayarını sonuna kadar açarsanız bir sıkıntı olmaz. Genel de 5 kademe olur vanalar 5. yani son kademe de 30c ye ayarlıdır. Siz de oda sıcaklığını 30c ve üzerine çıkarmayacağınıza göre bir sorun olmaz.
  • ilberto35 İ kullanıcısına yanıt
    70c yerine 60c daha ideal zaten ev ısındıkça kazan sıcaklığı otomatik düşecek kombi en ideal ayara getirecek sonuçta cr50 modülasyonludur
    termostatik vanaları 5 numaraya getirin full açık olur ama diğer odalarda termo vana yoksa ve takmayı biliyorsanız bu iki termo vana atıl durumda kalacağına iyi ısınan diğer iki odada değerlendirilebilir
  • Diğer odaların hepsinde termo vana var. Sadece havlupan da yok. Dediğiniz gibi termostatik vanaları 5 yapayım o zaman sistemi bu şekilde denemeye başlayayım. Teşekkürler.

• Hepinize merhaba
    Evime yeni doğalgaz döşettim
    Kombim bosch condens 2500
    peteklerim demirdöküm plus
    vanalarım eca marka toplam 16 adet bunun 5 tanesi termostatik yani dereceli vana

Doğalgaz firması oda termostatıdı tr15 dedi bende manuel olduğu için taktırmadım.
    servis gelmeden kablosuz veya sizin önereceğiniz bir model oda termostadı alıp servis geldiğinde hazır olsun istiyorum.
    Oda termostadı konusunda bana önereceğiniz marka ve model nedir?
    Saygılar
    Yusuf DOĞAN

Verdiğiniz likte de uyumlu kombi modeli arasında bosch condens 2500 görünmüyor.
    Bu kombiye on/off ot bağlantısı benim kafamda hala netleşemedi.
    On/off için bağlantı noktası fotosu varsa rica edebilir miyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Verdiğiniz likte de uyumlu kombi modeli arasında bosch condens 2500 görünmüyor.
    Bu kombiye on/off ot bağlantısı benim kafamda hala netleşemedi.
    On/off için bağlantı noktası fotosu varsa rica edebilir miyim.

Sayfayı sağa sola kaydırabiliyormuşuz. Fark etmedim.
    Peki bağlantı resmi yok mu sizde?
    Ben de bir foto var doğru mu emin olamıyorum.
    Sanki modülasyonlu ot bağlantı noktası gibi.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    aynı kombi olan buderus gb 62'ye forumdan arkadaşlar aşağıdaki klemens ten on-off oda termostatı bağladı

https://forum.donanimhaber.com/buderus-gb-062--99140682

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.