Şimdi Ara

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
24
Favori
167.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonic35

Youtube da sıcak su giriş vanasından(üst) yapıyorlar bende öyle yaptım ama değişen bişey olmadı bi de alttaki vanadan deniyim.
    Kombiye en yakın 2 peteği maximum çeyrek tur aç yoksa çok bir işe yaramaz.
  • Petekdeki sorunu çözemedim petek den trv'yi iyice kısıp 3-4 kap su aldım hatta kombi bar 1.5 dan kırmızı alana kadar düşmüş ama düzelmedi.Petekden su sesi geliyor o odayı kapattım şimdilik.

Oda termostatı 21.5'e ayarlı kombiden petek sıcaklığı 55 yaptım.Güncel oda sıcaklığı 21.5 alev simgesi çıkınca kombiden anlık sicaklığa ve modülasyon oranına baktım.L1 1b8 den bakılıyormuş.

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• L1 1-b8 : Isıtma işletmesinde maksimum nominal kapasitenin % si olarak güncel ısıtma kapasitesi yazıyor doğru yer dimi hocam ?

Condens 2500 de l2 9c miş onun klavuzdaki açıklamasıyla aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 14 Aralık 2018; 20:49:1 >
  • sonic35 kullanıcısına yanıt
    ezbere bilmiyorum,kullanan arkadaşlara sorsan iyi olur
  • Merhaba arkadaşlar,
    Bu kombiyi almak istiyorum ama bugün kombi satan biri ile konuştum.
    Şöyle bilgi aldım, ne kadar doğrudur?
    - "Bu kombi condens olduğu için tam yoğuşmalı değil, bacadan yoğuşma yapan bir kombi"
    - "bu kombi premix değil, premix kodu yok" (premix=tam yoğuşmalı kombi diye bilinmiyor mu?)

Durumu anlamadım maalesef tam olarak??
  • CengizYaman C kullanıcısına yanıt
    Bosch müşteri hizmetlerine yazmıştım almadan önce premix tam yoğuşmalı olduğunu söylediler,zaten klavuzunda teknik detaylarında %109,5 varan verim değeri olduğu yazıyor.

Hem condens olduğu için tam yoğuşmalı değil ne demek ? Bosch'un tüm yoğuşmalı kombilerinde condens yazıyor.Model numarasından önce olan bir ibare yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 15 Aralık 2018; 19:14:26 >
  • CengizYaman C kullanıcısına yanıt
    cihaz premix yoğ. kombinin içine bakın silindirik premix eşanjör var silindirik eşanjörü buderus/bosch kullanır. ayrıca minimum ısıl güç 3-4kw yani 1:8 modülasyon yapan yarı yoğ kombi daha icat edilmedi.üstelik sıcak su gücü de 24 değil 28kw yani XL su konforu var.

isminin condens olması önemli değil bosch condens 2500 ve bosch comfort condense te isimleri condense ama ikisi premix

condens 2300 şu anda güncel piyasada f/p en donanımlı premix yoğ kombilerin başında

yani kısaca 10 numara bir kombi

• Çok çok teşekkür ederim :))
  • rica ederim iyi forumlar
  • O.t : 08.45 - 12.30 = 21.5

17.00 - 23.45 = 21.5

Düşürme : 20.5 olarak ;

75m2 yalıtımsız arakat daire tüketim 3metreküp olmuş,dün 4.2 m3 dü.Dışarda sıcaklık 13-14 derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 16 Aralık 2018; 11:10:28 >
  • emektar kombim bozuldu. 125m2 evim için internet araştırmasında bu kombi ön plana çıktı.

1- En uygun nereden satın alabilirim?
    2- Tam yoğuşmalı kombi midir?
    3- demirdöküm kombimle kullandığım General HT-250 termostatım ile uyumlu mudur?
  • epivep E kullanıcısına yanıt
    Bosch'un kendi modülasyonlu o.t ile kullanırsanız daha iyi verim alırsınız.

https://urun.n11.com/kombi/bosch-condens-2300i-w-2428-kw-20000-kcal-tam-yogusmali-kombi-P301378056

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 16 Aralık 2018; 22:36:15 >
    teşekkür ederim cevap için. bahsettiğiniz o.t için link alabilir miyim?
    Cr10

https://urun.n11.com/termostat/bosch-cr10-dijital-modulasyonlu-oda-termostati-P216112846

Günlük/haftalık program yaparım diyorsanız Cr50 ;

https://urun.n11.com/termostat/bosch-cr50-dijital-modulasyonlu-ve-programlanabilir-oda-termostat-P220021835

Bir kaç yerde tam yoğuşmalı olmadığını okudum, doğrusu nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Premix tam yoğuşmalı kombi konudaki geçmiş mesajlarda yazıldı önceki mesajlara bakın.

bosch condens 2300, premix yoğuşmalıdır
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    tam veya yarım hangisi oluyor premix?
    premix (tam yoğuşmalı)
    CR10, uyumlu modülasyonlu termostatların içinde görünmüyor. Bosch uyumlu olduğu konusunda emin misiniz? sipariş vermeden sormak istedim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.