Şimdi Ara

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
24
Favori
167.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kırmızı olan vana kapalı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meço dayı M kullanıcısına yanıt
    hayır kapalı değil sadece takan ters takmış anlamadığım sebeplerden dolayı.
  • Shinji47 S kullanıcısına yanıt
    açıkcası benim kini hiç böyle görmedim hele içinden su sesi gelirken.Tamam çok nadirde olsa kısa aralıklı pompa blokaj koruması yaptığını duyuyorum ama hem ekranda 46 derece gözükecek hem böyle ses hiç hatırlamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Meeb arkadaşın dediği gibi benimde kombim meeb arkadaşın dediği gibi çalışıyor.
    Kombiden çıkan ses gayet sesli, rahatsız edici sanki boş radyatör dolduruyor gibi çalışıyor. Kombiden gelen ses normal değil.

• meço dayı M kullanıcısına yanıt
    ben de anlamadım cihazda bir sorun var demekki, normalde petekleri de açsam bu kadar ses gelmiyor.
    bence sistemde hava var. bu şekilde çalışırsın siz mi açtınız kombiyi kendi kendine mi 46 yazıyordu ekranda? yada öncesinde kullanımınız oldu mı sıcak su falan?

• meeb kullanıcısına yanıt
    Servis kurdu kombiyi. sıcak su modunda sanırım ekranda son sıcaklık değerini yazıyor. kombinin çalışmasında sıkıntı yok sıcak su güzel geliyor deneme amaçlı petekleri de açtım onlarda güzel ısınıyor, işin garibi petekleri ısıtmak için gaz yakarken filan çok az ses geliyor. videosunu attığım görüntü arada bir kendi kendine yapıyor. hava varsa nasıl alabilirim acaba servisi mi çağırmam gerek.
    sıcak su kullanımında biraz sesli çalışıyor zaten normal bu.

servis menüsünden fabrika ayarları yaparsanız ilk çalışmada kendi hava alma yapıyor diye biliyorum.kitapçıkta yazar.olmadı peteklerden alın .
    Akşam bir deneyeyim fabrika ayarlarına almayı.
  • Buderusta'ki kablosuz Modülasyonlu Oda termostatı'nın model numarasını biliyormusun?

• Merhaba arkadaslar.100 metrekare evimize bosch 2300i kombi ve 7.5 metre dd plus petekler yarın takılacak. kombi veya petekler için takılacak bağlantı setlerinin pek bi önemi var mı hangisinden takılmasını önerirsiniz. Bir de ot için cr 10 ve 2 adet danfoss gaz sensörlü termostatlı vana düşünüyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
  • mn_s kullanıcısına yanıt
    Bir de sistemim kollektörlü mobil sistem binada mantolama yapılıyor camlar çiftcam
    petek vanalarını kaldenin ucuz vanalarından koyacaklar sanırım hiç hosuma gitmedi açıkcası bu vanalar sorun cıkarır mı ileride

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mn_s -- 19 Haziran 2020; 3:14:43 >
    Kombi alt bağlantı için vanaların tam geçişli ve mümkünse plastik olmaması iyi olur. Örneğin:
    https://urun.n11.com/yedek-parca/kombi-alt-baglanti-seti-bakir-metal-vanafilli-18-parca-P169130725

Kollektörlü sistem ise pirinç malzemeden ürünler tercih edin. Kullandığım malzemelerin listesini paylaşmıştım. İsterseniz bir göz atın.https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140887170

H-M-Z hocama katılıyorum .
    Eco modu kapalıydı onu açtım sanırım ses gitti gün içinde evde olmadığım için tam gözlemleyemiyorum. siz eco modda mı kullanıyorsunuz acaba.
    evet hocam. Konfor modun da sürekli sıcak su hazır tutmak için kombi çalışıyor.İlk musluk açılımında anında sıcak su geliyor.Daha çok kuaför yada hamam gibi yerler için mantıklı.

eco modda ise musluk açıldığında çalışıyor kombi.
  • arkadaşlar 175 m2 net büyüklük, yerden ısıtma ev için bu kombi veya 2500 modeli uygun olur mu? Veya başka bir öneriniz varmı? Teşekkürler.
  • BondMax kullanıcısına yanıt
    şiddetle 2300 al derim.Rakamlar yanıltmasın 2300 ile 2500 arasında ciddi fark var.Fiyat olarak az daha verin 2300 alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BondMax

arkadaşlar 175 m2 net büyüklük, yerden ısıtma ev için bu kombi veya 2500 modeli uygun olur mu? Veya başka bir öneriniz varmı? Teşekkürler.
    balkonlar hariç 175m2 net mi? yalıtım var mı ev kaçıncı kat ve hangi şehir
    24kw yetersiz gelebilir 28-30kw kombi gerekebilir

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Şehir konya hocam Balkonlar dahil ama balkonun birindede yerden ısıtma mevcut, ev ytong tuğla en üst kat çatıdan da izolasyon var sıfır daire. Yalıtımın iyi olduğunu düşünüyorum, ev doğu Batı ve güney Cephe, kombi balkonda olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BondMax -- 5 Temmuz 2020; 11:8:20 >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.