Şimdi Ara

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
24
Favori
167.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bence bosch tr 36 rf al. on-off bir o.t ama kablosuz ve programlama yapabiliyorsun. antre ve havlupan hariç termostatik vanalar da olacak yani heryer kontrol altında olacak şu koşullarda modülasyonlu çok elzem değil bosch te 36 rf fazlasıyla işini görür kaliteli bir o.t

https://www.bosch-thermotechnology.com/tr/tr/ocs/residential/tr36rf-754603-p/
    Kafamda küçük bir soru işareti.
    programlama da günlük haftalık saatlik ayarlama yapabiliyorsun.
    Modülasyon olayında programlamanın dışında su sıcaklığı ile de oynayabiliyorsun değilmi?

• devecibakar D kullanıcısına yanıt
    hangi su sıcaklığı kalorifer mi? onu kombinin düğmelerinden bir kerelik ayarlıyorsun 55c veya 60c.
    modülasyonlu oda termostatlarında yüksek kazan sıcaklığı seçilir. ev ısındıkça kombi ile o.t iletişim halinde kalır ve evin durumuna göre kazan sıcaklığını kademe kademe düşürür. ev ısındıktan sonra bir bakmışsın kombiden kazan sıcaklığı 40c olmuş ve o civarda seyrediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

hangi su sıcaklığı kalorifer mi? onu kombinin düğmelerinden bir kerelik ayarlıyorsun 55c veya 60c.
    modülasyonlu oda termostatlarında yüksek kazan sıcaklığı seçilir. ev ısındıkça kombi ile o.t iletişim halinde kalır ve evin durumuna göre kazan sıcaklığını kademe kademe düşürür. ev ısındıktan sonra bir bakmışsın kombiden kazan sıcaklığı 40c olmuş ve o civarda seyrediyor
    Evet, peteklerdeki su sıcaklığı demek istedim. Tamam kombiden bir kere ayarladık.
    Bu belirttiği bosh tr36rf bu işi yapmıyormu?
    Atıyorum. Bu dediğin modeli aldım. Antremde termostatik vana yok. Oraya koydum. Kombide su sıcaklığı 55 e ayarladım diyelim. O.T den sıcaklığı 45 yaptım. Kombi sürekli 55 te çalışıp, sonra antredeki petek 45c sıcaklık verdiğinde O.T bunu algılayacak ve pat kombi duracak.
    Modülasyon olunca, kombideki ısı, petek 45c sıcaklığa gelene kadar kademeli olarak düşecek.
    Burdaki fark, biri son gaz gidip aniden duruyor.
    Modülasyonlu olunca, yavaşlayarak duruyor.
    Doğrumu?

• devecibakar D kullanıcısına yanıt
    bosch tr 36 rf, on-off bir oda termostatıdır.modülasyonlu değil. kombiye bağlarsan,kombi kendisine bir o.t takıldığını bilmez ve kendi dönüş suyu(tesisat suyuna göre modülasyon) modülasyonuna göre çalışır önceki mesajlarda sana anlatmıştım. bu tip modülasyonu her kombi yapar
    kombiden kazan sıcaklığını 55c veya 60c yapmıyorsun. o anda evinde ne kadar kazan sıcaklığına ihtiyacın varsa manuel olarak ara ara sen gidip ayarlayacaksın
    mesela mevsim geçişlerinde 55c fazla, (eğer evin çok yalıtımsız değilse) örneğin mevsim geçişlerinde 40-45c, normal soğuk günlerde 50c, çok soğuk günlerde 55c, sibirya soğukları gelirse 60-65c (bu durum istisna)
    yani on-off oda termostatlarında sen gidip ayarlıyorsun
    bosch cr10 veya cr50'de bir kereliğine 55 veya 60c olarak ayarlıyorsun ve bir daha dokunmuyorsun kombi onu otomatik olarak ev ısındıkça kendisi düşürüyor öyle bir düşürüyor ki 60c'ye ayarladığın kombi ev ısındıktan bir bakmışsın 37-38c'ye gelmiş (kombiden kazan sıcaklığından bahsediyorum),modülasyonlu oda termostatlarının avantajı bu.

ama on-off oda termostatında örneğin hava normal soğuk ve 50c ye ayarladın sabit 50c çalışmaz örneğin +5 -5 civarı çalışır bu rakamı ortalama yazdım.bu +5 -5 tesisatta dolaşan su miktarının gidiş dönüşüdür

• Merhaba @disintegration
    BOSCH CONDENS 2300İ yerden isitmali bir dairede termostad olmadan kullanimini tavsiye eder misin?
    yerden isitmali sistemlerde modulasyonlu OT onermiyorsun, bana da on-off termostad almak mantikli gelmedi, ot olmadan kombi nasil calisir? performan/verim kaybi arti yada eksi ne olur?
    tesekkurler
  • agulec kullanıcısına yanıt
    merhaba
    yerden ısıtmada başka şansın yok on-off oda termostatı şart. o.t olmadan sıcaklığı kontrol edemezsin. termostatik vanalar bağlama şansın yok. modülasyonlu o.t ler ise ilk başta yüksek kazan sıcaklığı ister
    on-off oda termostatı + kombiden kazan sıcaklığı 35c 40c
    eğer ayarlarını değiştirmedilerse condens 2300'ün kazan sıcaklığı 35c'ye kadar iniyor bunu kontrol edin.bazen yeni parti kombilerin parametre ayarını değiştiriyorlar bir bakmışsın minimum 40c olmuş
  • Merhaba arkadaşlar.
    Bosch 2300 kombiye kablolu/kablosuz oda termostatı bağlayan arkadaşlar bağlantı işlemlerini fotoğraflı olarak paylaşırlarsa çok faydalı olacaktır. Saygı ve selamlarımla...
  • Trb ZK T kullanıcısına yanıt
    bağlantı şeması kullanım kılavuzunda yazıyor hocam. kabloyu artı eksi farketmeksizin takın.işlemden önce kombi sigortasını kapat.kombiyi kalorifer moduna al. işlem ok

• Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 ay önce hem kendime hem bir yakınıma 2300i kombi aldık. Yakınımın kombisi 1 ay gibi kısa bir sürede bozuldu. Servis kombinin çok yeni olmasından dolayı arızanın ne olduğunu tam olarak bilmediklerini ve anakart arızası olabileceğini söyledi. Parça temini yapıldıktan sonra bize dönüş yapacaklarmış. Bu kış gününde mağdur olduk 1 hafta olacak hala parça temini yapamadılar. Şikayet vara yazdım, aradılar, parça değişimi yapacaklarını söylediler bir daha aramadılar. Ben bunları nereye şikayet edebilirim, müşteri hizmetlerinden başka bir numara var mıdır ?
    Teşekkürler.

• Hubifrit H kullanıcısına yanıt
    1 haftada nasıl parça temin edemezler.fabrika manisa'da. hayret birşey.geçmiş olsun aşağıdaki bosch kombi fabrikası ve genel müdürlük iletişim adresleri var oraya da yazabilirsiniz
    https://www.bosch-thermotechnology.com/tr/tr/residential/bilgiler/bosch-termoteknoloji-hakkinda/iletisim-adresleri/
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    İnanın hiç bilmiyorum. Hatta bize bir parçanın temini 4-6 haftayı bulabilir dendi. Nasıl oluyor anlamıyorum. Ben müşteri memnuniyeti en iyi firmalardan biri Bosch - Siemens grubu olduğunu biliyordum. Kış günü mağdur olduk. Parça yoksa yeni kombi taksınlar ben beklemek zorunda mıyım bu soğuklarda.
    Verdiğiniz numarayı aradım orası da müşteri hizmetlerine yönlendiriyor maalesef. İletişim formuna tıkladığım da hata verip açılmıyor.

• Hubifrit H kullanıcısına yanıt
    manisa daki bosch fabrikasını arayın. belki yardımcı olurlar.bende inanamıyorum çok ilginç

https://www.mosb.org.tr/tr/firmalar/detay/bosch-termoteknik-isitma-ve-klima-san-ve-tic-a-s-.23

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Servis genel müdürlüğünden birisine ulaştım. Bana geri dönüş yapacaklarmış. (hep aynı cümle)

Kart yurtdışından geliyor demekki

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    almanya'dan geliyor ama manisa fabrikasında stoklamaları lazımdı
  • tuğs@n kullanıcısına yanıt
    bağlantı şemasına bakarak iş kotarılabilir olsa, yarın kombi imalatına başlarım. ben ön panel nasıl açılıyor, kartın üstünde hangi soket kullanılıyor, elektrik ve termostat bağlantısı nasıl yapılıyor?... arkadaşların tecrübelerinden ben dahil ihtiyacı olan herkes istifade etsin diye fotoğraflı paylaşım yapılırsa iyi olur dedim. yoksa kendim yaparım, servisi getirir / elektrikçi çağırır bir şekilde hallederim. Mühim olan kişinin kendinin işi başarabildiğinin hazzını yaşaması ve parasını tasarruf etmesi. Selamlar...
  • Trb ZK T kullanıcısına yanıt
    foruma dün üye olmuşsun sana anlatmaya çalıştık ama bu üslupla sana kimsenin yardım edeceğini sanmıyorum

• Tekrar merhaba, yoğun uğraşlar ve şikayetler sonucu bugün nasıl oluyorsa ellerinde olmayan anakartı, servis temin edip geldi. Anakartın değişimi yapıldı, kombi çalışıyor ama ateşleme falan yapmıyor. Gelen yetkili servis sorunun ne olduğunu da bilmiyor.
    Dolayısıyla sorun devam ediyor. Tekrar yoğun görüşmeler sonucu kombinin değişimini istedim. Bir kaç güne dönüş yapacaklarmış. Bakalım ne sonuç çıkacak.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.