Şimdi Ara

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.290
Cevap
25
Favori
167.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    belki tesisatta dolaşan su miktarı çok azalırda pompanın güvenliği için kombi kendini koruma altına alıyor olabilir bilemiyorum. kombinin devir daim etmesi için birkaç petek açık olmalı,ayrıca tesisatta dolaşan su miktarı çok soğumadan kombiye dönerse kombinin çalışması yavaşlayabilir,benim önerim oda termostatı kullanın kablolu oda termostatı düşünürseniz bosch cr10 veya bosch cr50 modülasyonlu oda termostatları olarak iyi modeller
    ayrıca kablosuz olarak ta oda termostatlarında seçenekler var
  • H-M-Z kullanıcısına yanıt
    Bence sıcaklık aralığını o kadar fazla tutmayın.Evin içerisi ne kadar fazla soğursa ısıtmak için daha fazla sarfiyat yapar.Üst sıcaklıkdan memnunsanız ben olsam düşümü en fazla 18.5 derece yaparım.
  • sonic35 kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız. Bu sene kış geç gelince şimdiye kadar ihtiyaç duymadım ancak yavaştan alt sıcaklığıda da yükselteceğim. Evde olmadığımız sürede evin sıcaklığının 15C değilde en az 17C de tutulması yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H-M-Z -- 2 Aralık 2019; 11:44:10 >
  • H-M-Z kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Hocam bilgilendirme için.

Sanırım Buderus Gb 022i ' den yana kullanacağım tercihimi. Benimde kombim mutfakta olacak ama salona ya da başka bir odaya kablolu modülasyonlu bir model hoş olmayacak gibi eşimde yeni ve ilk evimiz olduğu için açıkçası kablolu bişey istemiyor :)

Kablosuz fakat oda modülasyonsuz bir model düşündüğüm için sanırım tercihimi de buderustan yana kullanacağım. Kablosuz olan modülasyonsuzlar çok pahalı çünkü.
  • marrakesh M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. İnşallah istediğiniz gibi olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: H-M-Z

Rica ederim. İnşallah istediğiniz gibi olur :)
    Bosch 2300i ile buderus 022i arasında kalmıştım bakalım inşallah yanılmam.

Tekrardan teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marrakesh

Teşekkür ederim Hocam bilgilendirme için.

Sanırım Buderus Gb 022i ' den yana kullanacağım tercihimi. Benimde kombim mutfakta olacak ama salona ya da başka bir odaya kablolu modülasyonlu bir model hoş olmayacak gibi eşimde yeni ve ilk evimiz olduğu için açıkçası kablolu bişey istemiyor :)

Kablosuz fakat oda modülasyonsuz bir model düşündüğüm için sanırım tercihimi de buderustan yana kullanacağım. Kablosuz olan modülasyonsuzlar çok pahalı çünkü.
    Bizim evde boya badana olacaktı, tam cuma günü kombi takıldı, pazartesi devreye alındı... Salı günü boya işleri başladı, fırsattan istifade mutfak duvarında yaklaşık 3-4 metre kablo oluğu açtım Hilti ile, oradan kabloyu yerleştirip bir delik ile mutfaktan salona geçtim, termostati oraya monte ettim. Boyaci kablo oluğunu alçı ile kapattı güzelce, kablolu cr50 termostat oldu sana kablosuz termostat.

Kombiden salona kadar tüm kablo duvara gömülmüş oldu. Gayet de şık oldu.

Ama termostatin sadece 2 sıcaklık değerine ayarlanabilmesini sevmedim. Bosch 2300 i model kombinin sıcak su performansından da memnun değilim, önceki valliant daha konforluydu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

Bizim evde boya badana olacaktı, tam cuma günü kombi takıldı, pazartesi devreye alındı... Salı günü boya işleri başladı, fırsattan istifade mutfak duvarında yaklaşık 3-4 metre kablo oluğu açtım Hilti ile, oradan kabloyu yerleştirip bir delik ile mutfaktan salona geçtim, termostati oraya monte ettim. Boyaci kablo oluğunu alçı ile kapattı güzelce, kablolu cr50 termostat oldu sana kablosuz termostat.

Kombiden salona kadar tüm kablo duvara gömülmüş oldu. Gayet de şık oldu.

Ama termostatin sadece 2 sıcaklık değerine ayarlanabilmesini sevmedim. Bosch 2300 i model kombinin sıcak su performansından da memnun değilim, önceki valliant daha konforluydu.

Alıntıları Göster
    Hocam eve yeni geçeceğim yeni aldık daha yapım aşamasında boya falan yeni tamamlandı o yüzden kırma işi maalesef mümkün görünmüyor. Son olarak aklım gb062 ye kaydı gibi satıcı bu ürün diyor başka bişey demiyor.

• Sonunda gb 062 mi gb022i mi derken son kararımız yine buradaki forumdaşların yorumları üzerine Bosch 2300i oldu.

Kararı vermemizde başta @disintegration hocam olmak üzere herkese teşekkür ederim.

Hayırlısı ile yeni evimize 1 ay - 40 gün sonra geçeceğiz en erken.O yüzden şimdilik oda termostatı almayıp (burada yazılanlardan çıkacağı bahsedilen )bosch kablosuz modülasyonlu oda termostatı modelinin çıkmasını bekleyeceğim.

Bu süreçte danfoss termostatik vana ile tasarruf sağlamayı düşünüyorum tasarruf konusunda yapacağınız diğer önerileride bekliyorum.

İyi forumlar.
  • Bosch 2300i model kombi ile bosch fr10 modülasyonlu oda termoatatı uyum sağlar, modülasyonlu olarak çalıştırır mı?
    Fr10 yerine artık cr10 üretiliyormuş, bu yüzden internet sitesinde uyumlu olarak cr10 çıkıyor. ama fr10 un özellikleri daha fazla gibi. Uyum sağlarsa bir arkadaştan fr10 temin edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 2300i kombi ve cr50 termostat kullanıyorum
    Kazan sıcaklığı 55 derece oda sıcaklığı da 23 derece.
    Bazen oda 23.5 derece oluyor ama kombi çalısmaya devam ediyor bazen 22.5 derece oluyor ama kombi duruyor nasil bi mantila çalışıyor anlamadim.
    Birde kombi 55 derece olmasina rağmen üzerinde çoğu zaman daha düşük yada daha yüksek rakamlar yaziyor kombinin üzerinde görünen dönüş suyu sıcaklığımı acaba

• famse80 F kullanıcısına yanıt
    Düşürmeden üst sıcaklığa geçtiginde ilk 0.5 derece üstüne çıkabiliyor ama sonra alev simgesinin gidip kapanması sonra ara ara devreye girip ayarlanan sıcaklıkta stabil tutması lazım.Cr50 yi resetleyip deneyin birde,kombinin üzerinde yazan sıcaklığa takılmayın.

• Nasıl resetleyebilirim
    Birde kazan sicakligi 55 derece
    Oda sicakliği 23 derece evde olmadigim saatlerede ve gecelerin 19 derece yapiyorum doğalgazla yeni tanıştık ayarladiğim dereceler makul mu

• famse80 F kullanıcısına yanıt
    Bence 23 yüksek ben düşürme 21.0 ısıtma 21.5 olarak kullanıyorum,20.5 - 22.0 olarak da kullanabilirsiniz aradaki makas arttıkça ısıtma için daha çok sarfiyat yapar.

Cr 50 nin Menü tuşuna uzun basın üst menüde en sonda Servis kısmı açılacak.Sistem Verileri-Sağa ilerleyin sıfırlama var.

• UGUR19 U kullanıcısına yanıt
    bilgim yok

• Disintegration, seninle buderus konusunda yazismistik. Cok iyi aydinlattin. Tekrar sagol. Bosh un konularina bak deyince bastan sona okudum.
    Kendi evime 2300i fazlasiyla yetecegine kanaat getirdim. Havlupan ve antre petegi haric, diger yerlere danfos termostatik vana koyacagim kesin. Antalya da oldugumuzdan 3 ay kullaniriz.
    Simdi gelelim konuya. Kablosuz modulasyonlu ot bu model icin yok diye belirtmissin. Yazilardada okudum baya.
    Ben bu kullancagim 3 ayda, danfos trv ile ihtiyaclarimi gorebilirmiyim. Tasarruf ve verim acisindan diyorum.
    Aslinda kablosuz ot almak isterim ama yokmus.
    Birde honeyvel cosa gibi modulasyonlular bu modele uymuyor anladigim kadariyla. Heralde bi arkadas yazmisti 2020 yilinda getirecek kablosuz ot ini bosh diye.
    Biz gunduz hafta sonu haric evde olmayiz. O yuzden programlama yapmak istiyorum. Kabloluyu da sabit bir yere koycagimizdan pek tercih etmek istemiyorum. Koysam bile antrede olur. Evin tam ortasi. Fiyat olarak da 4150 tl civarinda.
    Yarin obur gun parca vs bisi degiscek olsa buderus tan ucuzdur parca fiyatlari. Kaldi ki kombi arasinda 500 tl en az farklar var.
    Hadi babamgile 2200 ü alir gecerim. Onlar pek detayla ugrasmazla. Surekli de evdeler cunku. Ben kendime karar veremedim.
    Aslinda isteklerim belli. Sende baya bir aciklama yaptin. Kafani agrittim. Durum bu yani. 😊

Evin kabaca cizimini ekliyorum. Biraz daha net olur.
    Birde salon misafirden misafire kullanilir.

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devecibakar -- 7 Aralık 2019; 8:26:41 >

• devecibakar D kullanıcısına yanıt
    bence bosch tr 36 rf al. on-off bir o.t ama kablosuz ve programlama yapabiliyorsun. antre ve havlupan hariç termostatik vanalar da olacak yani heryer kontrol altında olacak şu koşullarda modülasyonlu çok elzem değil bosch te 36 rf fazlasıyla işini görür kaliteli bir o.t

https://www.bosch-thermotechnology.com/tr/tr/ocs/residential/tr36rf-754603-p/

• Çok tesekkurler.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.