Şimdi Ara

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
25
Favori
167.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelen adamalarin yaptıkları işten haberi olmayınca şablon , teknik çizim filan umrunda olmuyor.

Doğrudan duvardan çıkmıyor baca, önce mutfağın yanındaki balkona çıkıyor, oradan dirsekle 90 derece dönüp cam balkondan dışarı çıkıyor. Olmazsa cam balkonun deliğini biraz yukarı aldırıp hafif eğim vermek gerekecek , 50 cm kombiden balkona, 80 cm balkondan dışarı çıkıyor. O kisimda verilecek eğim, bacadan şu damlamasini engeller.

Şimdi devreye alma işlemleri için Bosch merkezi aradım, konvansiyonelden yoğuşmaliya geçiş yaptığınız için yeniden proje çizdirmeniz lazım diyor.

Daha önce birkaç yere sordum, fiyat araştırırken bayilerdeki mühendislerle de konuştum.

Kombi birebir aynı yere monte edildiğinden yeni proje gerekmez demişlerdi.

Gerekirse garantisiz kullanırım yeni proje çizdirmem , böyle saçma şey olur mu...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Condens 2300 icin uyumlu modeli var mi onuda bilmiyorum kullanan var mi hic ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakano064 H kullanıcısına yanıt
    honeywell in herhangi bir on/off oda termostatı tüm kombilerle uyumludur bosch dahil

• ulashcan U kullanıcısına yanıt
    projeyi bosch müşteri hizmetleri bilmez her bölgenin teknik şartnamesi farklıdır bölgenizdeki proje çiziciler projeye gerek yok diyorsa onları dinleyin artık çoğu yerde kombinin yeri değişmiyorsa tadilat projesi yok kombi değişim formu yeterli oluyor

• Merhaba,

Bosch bayisine sordugumda 600tl montaj + 600tl proje bedeli istediler.

Bayiden aldigim icin montajin parasiz olmasi gerekmez mi?

Ayrica 70m2 ev icin 600tl proje bedeli cok degil mi?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    modulasyonlu kablosuz modellerinden bahsediyordum misal Y87RF2008 bir bilginiz var mi tesekkur ederim.Kendi sitesinde condens 2300 hakkinda bie bilgi yokken modulasyonlu ve kablosuz olarak bu modelin desteklendigi yazili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakano064 -- 16 Kasım 2019; 21:27:27 >
  • SUBARU kullanıcısına yanıt
    montaj ücretlidir ama fazla istemişler 250/300liraya montaj yapılıyor proje de 500 lira

bilgim yok

Ben de cosa kullanıcısı olarak, modülasyonlu bir kombiye geçince , modülasyon destekli bir akıllı termostat alayım dedim.

Dediğiniz gibi honeywell sitesinde 2300 modelini seçtiğinizde uyumluluk bilgisi boş çıkıyor.

İletişim formu doldurarak sordum siteye ama cevap gelmedi, aradan 1 hafta geçmesine rağmen.

Ben de n11 indirimini kaçırmamak için Bosch cr50 termostat sipariş ettim.

Henüz montajı yapılmadı ama çok küçük/basit bir cihaz. Belki daha sonra uyumlu bir akıllı termostat çıkarsa ona geçiş yaparım.

• Ben muhtemelen tr36rf urununu tercih edecegim fakat modulasyonlu kombi alio bu kimandayi kullanmak hic icime sinmiyor sIce cok mu buyuk bi tasarruf kaynagi modulasyon ? Kablolu kullanamiyorum bu evde. Tesekkurler.@disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakano064 -- 17 Kasım 2019; 10:0:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakano064

Ben muhtemelen tr36rf urununu tercih edecegim fakat modulasyonlu kombi alio bu kimandayi kullanmak hic icime sinmiyor sIce cok mu buyuk bi tasarruf kaynagi modulasyon ? Kablolu kullanamiyorum bu evde. Tesekkurler.@disintegration
    Ben zaten akıllı kablosuz on/off termostat kullanıyordum. Bence bu kadar para verip on/off termostat alacağınıza Cosa, honeywell Vs kablosuz on/off termostat alın, hiç olmazsa telefon üzerinden kullanmanın keyfini yaşayın. Modülasyonlu hem de 1/8 oranında modülasyon yaptığı için aldım bu kombiyi...

Bu tasarruftan faydalanmadiktan sonra başka kombi alırdım. 550 TL sırf kablosuz diye on/off termostat almayi mantıklı bulmuyorum.

• Bu arada ben de kablosuz modülasyonlu oda termostatı arayışındayım, eğer bulursanız lütfen beni haberdar edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakano064

Ben muhtemelen tr36rf urununu tercih edecegim fakat modulasyonlu kombi alio bu kimandayi kullanmak hic icime sinmiyor sIce cok mu buyuk bi tasarruf kaynagi modulasyon ? Kablolu kullanamiyorum bu evde. Tesekkurler.@disintegration
    burada önemli olan sizin ihtiyacınız, ihtiyacınız uzaktan internet yoluyla kombiye erişim ise bence bunu yapın. on off çalışan akıllı o.t takınca da kombi modülasyon yapar ama başka türlü modülasyon : tesisat suyuna göre modülasyon

• Attigim maillere boschtan geri donus dun yapildi ben gibi cok insanin mail attigini calismalarinin surdugunu 2020 icinde condens 2300 ve tarzi kombilere uyumlu hem modulasyonlu hem kablosuz termostati cikaracaklarini duyurdu.Arayan insanin konu hakkinda bilgisi vardi honeywellin ve buderusun kablosuz modulasyonlu o.t sinin uyunlu olmadigini soyledi .

• Merhaba, yaklaşık 1 ay önce bosch condense 2300i + Cr50 oda termostatını satın aldım 2 sorum var yardımcı olabilir misiniz.

Merak edenler için:
    Kombi: 4.090 TL (gittigidiyor 459525989 tarih: 12/09/2019) Horoz lojistik ile geldi sorun olmadı satıcı çok ilgiliydi öneririm.
    CR50: 347,95 TL (N11(satıcı: klimakalorifer, tarih: 12/09/2019))
    Bakır kombi altı bağlantısı: 89TL
    Küresel metal vanalar: 86TL
    2 x 9 lu ECA kollektör: 327TL
    4 x 1m orj baca: 4 x 90TL = 360TL
    Siemens 2 Amp sigorta = 40 TL (N11)

1-
    Kombiyi kullanmaya 2-3 gün önce başladım. Cr50 oto modda 15C - 20C (06:00 - 07:30, 14:30 - 23:45) çalışıyor
    Ev: 130m2
    Petek: 7 adet
    Havlupan: 1 adet (kapalı)
    Sıcak su: 45C
    Isıtma: 60C

günlük mutfak+ısınma+sıcak su yakıt tüketimim ~3.01 m3

Ankarada 1m3 = 1.88TL bu hesapla 1 aylık ~170TL gaz faturası gelecek bu tüketim sizce uygun mu?

2-
    Kombinin montajını mutfağa yaptık. Kombi bacası balkonu aşarak dışarıya çıkıyor. Sıkıntı şu, balkonum 4.5m x 4.5m. Bu nedenle baca uzunluğu yaklaşık 5m kadar. Ürünü satın almadan önce Bosch müşteri hizmetlerine max baca uzunluğunu sorduğumda 9m demişlerdi. Kombiyi çalıştırdıktan sonra gider borusunun suyu atamamasından dolayı 227 hatası aldım. Hata kodundan durumu anlayamadığım için servis çağırdım. Sorunun gider kaynaklı olduğunu söylediler. Kendi imkanlarımla gider borusuna deve boynu yapıp üstten bir delik açtım içine dübel koydum bu sayede hava almasını sağladım. Bir daha aynı hata çıkmadı. Neyse konuya dönecek olursam, servis geldinde bana ayrıca bu bacanın çok uzun olduğunu ve bana sıkıntı çıkaracağını söylediler servise göre max baca uzunluğu 4m olmalıymış. Halbuki cihazı ilk çalıştırmaya gelen kişi baca ile ilgiyi durumu söyleyenle aynı kişi . İlk çalıştırma ve garanti için geldiklerinde bacaya ile ilgili herhangibir şey söylememişlerdi. Bu baca uzunluğu bana sorun çıkarır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H-M-Z -- 25 Kasım 2019; 8:48:47 >

• Merhaba, ihtiyacı olan veya parçaları tek tek alarak ekonomi yapmak isteyenler için kombimi almadan önce oluşturuğum listemi paylaşıyorum.

KOMBİ MONTAJ PARÇALARI

- Bosch yoğuşmalı kombi (Condense 2300i)
    - Bosch kablolu oda termostatı (CR50)
    - CR50 için 1x2 kablo (kaç metre gerekiyorsa)
    - Kombi için 2 amper sigorta
    - Bosch orjinal baca (kaç metre gerekiyorsa, 50 cm kadar kombi ile ücretsiz geliyor)
    - Aquafer 3/4 Tesisat Filtresi (isteğe bağlı)
    - Baca sabitleme kelepçeleri (kaç adet gerekiyorsa)
    - Kırmızı renkli kollektör (kaçlı gerekiyorsa)
    - Mavi renkli kollektör (kaçlı gerekiyorsa)
    - Kollektör tutacağı
    - Kombi altı 2 adet 1/2 bakır "S" boru
    - Kombi altı 2 adet 3/4 bakır "S" boru
    - Kombi altı "S" boru için 1 adet 1/2 rekor
    - Kombi altı "S" boru için 1 adet 3/4 rekor
    - Kombi altı 1/2 tam geçişli vana
    - Kombi altı 3/4 tam geçişli vana
    - Kombi altı 1/2 tam geçişli filtreli vana
    - Kombi altı 3/4 tam geçişli filtreli vana
    - 1m doğalgaz flex bağlantı hortumu
    - Kombi gider hortumu
    - Metal gaz borusu için gaz vanası
    - Metal boru işleri (projeye dahil usta halleder)
    - Plastik boru işleri (usta halleder)

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H-M-Z -- 21 Kasım 2019; 16:25:3 >

• Bizim kombiyi devreye aldık, sıcak su performansından pek memnun kalmadım.

Musluğu çok açmadan kombi ısıtmaya geçmiyor. Önceki Vaillant kombi suyu çok daha az açtığımızda bile devreye giriyordu.

Bunda neredeyse tam açana kadar devreye girmiyor. Içinde bir ayar var mıdır acaba sıcak su yarim açıldığında devreye girmesi için?

• H-M-Z kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler.
    Sıcak sularda niye çift vana kullanılmış ve soğuk borularda ise hiç vana kullanılmamış acaba?

• UGUR19 U kullanıcısına yanıt
    Tesisatçı bu düzenin daha uygun olacağını söyledi. Ne kadar doğru bilemiyorum

Çift vana olmasının sebebi filtre temizliği sırasında hava yapmasın ve su filtreden geri tepmesin diye. Vana olmayan taraflar için kollektörler, daire içindeki ana soğuk su vanası ve koyduğumuz cift vanaları kullanacağız.
  • Urunu kurduk calistirdik hersey cok guzel fakat kullandigim eski model 15 yillik kombilerle ayni zamanlarda suyu isitmasi epey gec gelmesi beni soke etti bu kadar yeni model bi kombinin mutlaka vi ayar vardir ve ben bunu kacirmisimdir diye dusunuyorum bir bilginiz varmi ? Eco modunda calisiyor acaba bu yuzden mi ?

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.