Şimdi Ara

Bosch çamaşır makinası uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
9.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch way 28862 çamaşır makinam su alırken sesle uyarıyor ve ekranında "musluğu açın" yazıyor ve yıkamaya devam ediyor.musluk sonuna kadar açık,hortumu söktüm hortumda ve musluğun akışında bir sorun göremedim.neden oluyor dersiniz?

• Aynı problem Bosch wat 24480 model makinamda da var, Filtreler temiz, su basıncı normal. ara sıra bu sorunu yapıyor. Siz sorunu çözdünüz mü?
  • Su akışını ölçen türbin arızalı, bu durumda makinenin miktar otomatiği de doğru çalışmaz. Durum servislik...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Su akışını ölçen türbin arızalı, bu durumda makinenin miktar otomatiği de doğru çalışmaz. Durum servislik...
    Makinemin garantisi bitti kim bilir kaça mal olur. Bahsettiğiniz parça linkteki cihaz mı? Kolay değiştirilebilir görünüyor.

https://www.bosch-home.co.uk/store/00627460
  • quote:

Orijinalden alıntı: enarr

Makinemin garantisi bitti kim bilir kaça mal olur. Bahsettiğiniz parça linkteki cihaz mı? Kolay değiştirilebilir görünüyor.

https://www.bosch-home.co.uk/store/00627460

Hayır bu seviye sensörü.

Akış türbini su giriş valflerinin içinde. Valflerle beraber değişiyor.

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Parça satan yerlerde 80 lira gibi bir fiyatı var, problemi ara sıra yapıyor yaptığı zaman da durulamada suyu yarıya kadar alıyor. değişmesi gerekli yoksa camı kıracak. Olmazsa kendim yapacağım.
  • quote:

Parça satan yerlerde 80 lira gibi bir fiyatı var, problemi ara sıra yapıyor yaptığı zaman da durulamada suyu yarıya kadar alıyor. değişmesi gerekli yoksa camı kıracak. Olmazsa kendim yapacağım.

İsterseniz valfi söküp bir inceleyin. Belki türbin çıkarılıp temizleyebilecek bir yapıdadır.

• quote:

Aynı problem Bosch wat 24480 model makinamda da var, Filtreler temiz, su basıncı normal. ara sıra bu sorunu yapıyor. Siz sorunu çözdünüz mü?
    hayır,sorun çözülmedi.makina yıkamaya devam ettiği için fazla önemsememiştim.garanti devam ediyor.servisi arayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

İsterseniz valfi söküp bir inceleyin. Belki türbin çıkarılıp temizleyebilecek bir yapıdadır.

Alıntıları Göster
    Mono blok bir parçaya benziyor ama uygun bir zamanda söküp bakacağım. Umarım temizlenebilir yapıdadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: zirkam

hayır,sorun çözülmedi.makina yıkamaya devam ettiği için fazla önemsememiştim.garanti devam ediyor.servisi arayacağım.

Alıntıları Göster
    Bizimki de ara sıra yapıyordu pek önemsememiştim garanti bitti son zamanlarda sık yapmaya başladı. Artık bir ara söküp bakacağım.
  • quote:

Yeni modellerde de sorunlar çıkmaya başlamış umarım kronik değildir. Nette aktif oksijenli olan daha yeni alınmış bir modelde de bu sorun vardı. Ben de yeni modellerde su seviyesini iyice arttırdılar sanmıştım demek arızadan kaynaklanıyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Yeni modellerde de sorunlar çıkmaya başlamış umarım kronik değildir. Nette aktif oksijenli olan daha yeni alınmış bir modelde de bu sorun vardı. Ben de yeni modellerde su seviyesini iyice arttırdılar sanmıştım demek arızadan kaynaklanıyormuş

Alıntıları Göster
    Ben kronik diye düşünüyorum, çünkü forumda Profilo olanında da bir ara bu sorundan bahseden vardı, mesajı bulamadım. Bu valflerin gözden geçirilmesi gerekir. Parça Problemliyse kimden temin ediyorsa firmaya bildirsinler. Su alımı kesilmediğinden sürekli ötüyor ve musluk ikonu çıkıyor. Bazen de normal yıkama devam ediyor. Başka bir marka alacakken bunu aldık 2. defa problem çıkarıyor.

• enarr kullanıcısına yanıt
    Daha önceki çamaşır makinesi modellerinde motor kartı arızasıyla, bulaşık makinelerindeki rezistans arızalarını kabul etmedikleri gibi bunu da kabul etmezler hocam. Taş gibi sağlam yapsalar nerden para kazanacaklar yeni ürün satmadıkça.

• quote:

Ben kronik diye düşünüyorum, çünkü forumda Profilo olanında da bir ara bu sorundan bahseden vardı, mesajı bulamadım. Bu valflerin gözden geçirilmesi gerekir. Parça Problemliyse kimden temin ediyorsa firmaya bildirsinler. Su alımı kesilmediğinden sürekli ötüyor ve musluk ikonu çıkıyor. Bazen de normal yıkama devam ediyor. Başka bir marka alacakken bunu aldık 2. defa problem çıkarıyor.

Alıntıları Göster
    Miktar otomatiği ve valfler doğru düzgün çalışmadığı için makineniz servis programında olduğu gibi taşma noktasına kadar su alıyor. Taşma noktasının üstüne kadar alırsa zaten aldığı suyu boşaltır o yüzden taşma noktasına kadar alıp su alımını durdurur. Ara sıra makineniz size eski Arçelik 2100-2200 leri arattırmıyor demek ki .

Aslında kabullenirler kabullenmesine ama çıkarlarınca bir şey olması lazım. Siz de biliyorsunuzdur bundan 4-5 sene önce Bosch Siemens Profilo nun sitesinde 1999-2005 yılları arası üretilen bulaşık makinelerinde yangın riski olduğunu yeni B/S/H grubundan bulaşık makinesi alana %20 indirim duyurusu vardı. Bunu siz firmanın sorununu kabullenmiş düşünebilirsiniz ancak ben öyle düşünmüyorum. Bu bana göre insanların gözünü korkutup yeni ısıtıcılı sirkülasyon kronik arızalı bulaşık makinelerini almaya iten bir uygulamaydı. Çünkü 2. Ellerde bir sürü bu Bosch bulaşık makineleri hala satılıyor hala kullanan insanlar var. Çevremde de bu yangın riski olduğu söylenen bulaşık makinelerini kullanan bir sürü kişi var hiç sorun da yok. En iyi modellerden biriydi onlar bana göre.

Sizin sorun yaşamanıza üzüldüm umarım sorununuz çözülür. Keşke alırken garantisini uzattırsaydınız. Geçmiş olsun.

• quote:

Alıntıları Göster
    Kullanım kılavuzlarında belli programlardaki enerji su tüketimleri verilmiş. Ve de aktif oksijenli modeller ile normal modellerin enerji su tüketimleri aynı. Oradan bakıp bilgi sahibi olabilirdiniz.

Bknz WAW28760 vs WAW28560

Sizin kadar muhteşem bilgi seviyesine sahip olup benim yazılarımı yanlış bilgi vermekle suçlayıp salak aptal diyip yeni modellerde su seviyesinin artırılmış olduğunu söyleyip sanmanıza şaşırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Kullanım kılavuzlarında belli programlardaki enerji su tüketimleri verilmiş. Ve de aktif oksijenli modeller ile normal modellerin enerji su tüketimleri aynı. Oradan bakıp bilgi sahibi olabilirdiniz.

Bknz WAW28760 vs WAW28560

Sizin kadar muhteşem bilgi seviyesine sahip olup benim yazılarımı yanlış bilgi vermekle suçlayıp salak aptal diyip yeni modellerde su seviyesinin artırılmış olduğunu söyleyip sanmanıza şaşırdım

Alıntıları Göster
    Ben muhteşem bilgi seviyesine sahibim diye bir iddiam bu bir. İkincisi sizin gibi bilmediğim ya da emin olmadığım şeylerde muhteşem bilgi seviyesine sahipmiş gibi konuşmuyorum bu da iki. Söylediklerim baya zorunuza gitmiş anlaşılan ama hala ne demek istediğimi anlayamamışsınız bu da üç.

• quote:

Ben muhteşem bilgi seviyesine sahibim diye bir iddiam bu bir. İkincisi sizin gibi bilmediğim ya da emin olmadığım şeylerde muhteşem bilgi seviyesine sahipmiş gibi konuşmuyorum bu da iki. Söylediklerim baya zorunuza gitmiş anlaşılan ama hala ne demek istediğimi anlayamamışsınız bu da üç.

Bilmediğiniz bir konuymuş ama siz de yorum yapmışsınız

• quote:

quote:

Bilmediğiniz bir konuymuş ama siz de yorum yapmışsınız

Alıntıları Göster
    İdrak sorunu mu var sizde acaba? Birisi makine hakkında bilgi istemiş de ben de yeni modeller daha çok su alıyor diye bilgi vermiş olsam tamam haklısınız da ortada bir problem var ve onunla ilgili kendi yanlış anlamamı dile getirmişim siz hala neyin kafasını yaşıyorsunuz ?

• quote:

İdrak sorunu mu var sizde acaba? Birisi makine hakkında bilgi istemiş de ben de yeni modeller daha çok su alıyor diye bilgi vermiş olsam tamam haklısınız da ortada bir problem var ve onunla ilgili kendi yanlış anlamamı dile getirmişim siz hala neyin kafasını yaşıyorsunuz ?

Ok

• quote:

quote:

Ok

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.