Şimdi Ara

BOSCH Buzdolabı ve bulaşık makinasında gümrük problemi var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • arkadaşlar 5000 TL peşin para ile buzdolabı, çam. maki. ve bulaşık mak. aldık. yalnız bayii ürünlerin gümrükteki problem sebebiyle geç teslim edileceğini belirtti. böyle bir durum sözkonusu olabilir mi? • Boschun XL ve XXL serisi dışındaki serileri Türkiye montajlıdır. Çamaşır ve bulaşıktada bir çok ürün yine TR montajdır. Gümrük sorunu bana biraz ilginç geldi.
 • Evet Sn. Quattro_tr 'nun dediği gibi bahsi edilen buzdolapları G.Kore ve Endonezya üretimlidir. 8 kg. ve üstü çamaşır makinaları ile orta ve üst kalite bulaşık makinalarının bazıları Almanya üretimlidir. Açıkçası bana da pek mantıklı gelmedi gümrük mevzusu. Yine de gerçekte olabilir. Kesin bilgi veremeyiz tabiki. Üstatlar daha iyi bilir. Saygılar...
  quote:

  Orjinalden alıntı: Quattro_tr

  Boschun XL ve XXL serisi dışındaki serileri Türkiye montajlıdır. Çamaşır ve bulaşıktada bir çok ürün yine TR montajdır. Gümrük sorunu bana biraz ilginç geldi.
 • Peki aldığınız ürünlerin modellerini belirtebilir misiniz? Ona göre arkadaşlar daha net bilgi verebilirler sanırım.
  quote:

  Orjinalden alıntı: resetit

  arkadaşlar 5000 TL peşin para ile buzdolabı, çam. maki. ve bulaşık mak. aldık. yalnız bayii ürünlerin gümrükteki problem sebebiyle geç teslim edileceğini belirtti. böyle bir durum sözkonusu olabilir mi?


 • aynı sıkıntıyı aldığımız setüstü ocakta yaşadık. ağustosun 30'unda parasını peşin verdiğim gaz kesme emniyetli ocağı kasım ayının sonunda teslim alabildik. ocak yurtdışından geliyordu. bayii ile görüşmelerimde hep gümrükte sorun varmış o yüzden ürünler hemen gelmiyor diyordu. Sadece benim ocak değil diğer ürünlerde de aynı sıkıntı varmış. Bayiinin dediğine göre önceden kalite kontrol muadil ürünlerin içinden bir tanesi üzerinden yapılırmış ama şimdi gelen her ürün kalite kontrolden geçiriliyormuş. Sıkıntı buradaymış. Neyse yedek medek bir ocakla idare ettikten sonra ürüne kavuşabildik de çok sorun olmadı.
 • ürünler XXL ve en üst modelleri. ya da en pahalıları diyelim.
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.