Şimdi Ara

Bosch akülü matkap pil değişimi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pillerin değişimini yaptım ama çalışmıyor mandrene basınca matkabın üzerindeki ışık yanıyor sadece, dönmüyor. Akü 14.4v
    Nerede yanlış yapmış olabilirim

Pillerden 14,6v çıkış alabiliyorum. Matkap sağlam başka batarya ile test ettim. Sağlam bataryayı söktüm ve benim yaptığımla ölçüm yaparak karşılaştırdım onda da sorun yok aynı değeleri alıyorum. Fakat şu var sağlam batarya 15,6 veriyor benim yaptığım 14.6 1v çalışmasını engeller mi

Normalde 14.6v geliyor ama mandrene basınca lamba yanarken 6v tam basınca 0v oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olgu -- 23 Eylül 2018; 9:42:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 ihtimal aklıma geliyor,

Ya bataryadan çektiğiniz kablo gerekenden çok ince, motorun istediği akımı taşımıyor.

Ya da cihazda ekstra bir gerilim kontrolü mevcut, pillerin toplam voltajı referans eşiğinin altında kaldığından akımı kesiyor.

En basit ihtimal ise pillerin bir veya birkaçının boş veya ölü olması olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sorunu çözdüm. 18650 pillerden bağladım sorunsuz çalıştı. Daha önceki bağladığım piller otomasyon sistemlerindeki robotlarda kullanılıyordu. Dediğin gibi pilin üzerinde akım koruma var galiba anlık akım çekince kendini kapatıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.