Şimdi Ara

Boşanma davası hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Direk sıkıntıma geçeyim
    Annem ile ben artık hiç dayanamıyoruz eskiden de çoğu kez boşanalım felan denildi ama kıyıdan dönüldü babamın 20 yıldan beri vurdum duymaz hareketleri, mahalle kahvelerinde gece 2-3 kere kadar oturmaları annemin babamı kadınlarla konuşurken,cinsel içerikli sitelerde gezerken (video)lar izlerken yakalamaları,evine para vermek istememesi sanki adam başkasına para veriyormuş gibi köpek önüne para atıyor ama annemin aldığı şeyleri afiyetle yiyor .Daha neler neler ağzından düşmeyen küfürler işine gelincede allah adını ağzına alıyor neyse içim bayıldı yine.

Annemle boşanma davası açmaya karar verdik ilk işlemler nasıl olmalıdır ? Avukat ücretleri ne kadar ve parayı ne zaman almaya başlıyorlar ? Nereye gitmeliyiz ?
    Nafaka miktarı nasıl belirleniyor ?(Babamlar gayet varlıklı insanlar müteahhitlik yapıyorlar ama babamın gelirini bilerek düşük gösteriyorlar ve babamınev araba var.)
    Şuna oturduğumuz ev kimin üstüne kalır sokakta kalma ihtimalimiz var mı kafam çok karşık.

Bursa’da oturuyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nafaka miktarı boşanmada tarafların kusuruna göre belirleniyor. Babanızın kusuru konusunda bahsettiğiniz iddiaları ispatlayamadığınız sürece mahkeme dikkate almayacaktır.

İlk önce yapmanız gereken bir avukattan yardım almak. Bir dilekçe ile yetkili aile mahkemesine başvuracaksınız. Avukat ile yürütecekseniz avukatınız zaten yapar bunu. Avukatlık ücreti ise bürodan büroya göre değişiklik gösterebilir tabi hiç bir şekilde avukatlık asgari ücret tarifesinin altında olmayacaktır.

Nafaka miktarı karşı tarafın maddi durumuyla da orantılı tabi. Sokakta kalma ihtimaliniz olduğunu sanmıyorum keza hakim hakkaniyete uygun davranma durumundadır. Bunun yanında boşanma ile birlikte mal rejimi de sona ereceğinden evlilik içinde edinilmiş mallar (2002 den sonra) kaynaklı katılma alacağı payı belirlenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erik Kompostosu -- 10 Nisan 2018; 17:10:41 >
  • Erik Kompostosu E kullanıcısına yanıt
    Kaynaklı katılım payı ne demek tam olarak ?

Nereye gitmeliyim başvuru için ?

Kanıt olarak mesela ne tür şeyler ? Örneğin binamızın kamerası var orda giriş çıkıl saatleri belli oluyordur bu bir kanıtmıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: Togolu00

Kaynaklı katılım payı ne demek tam olarak ?

Nereye gitmeliyim başvuru için ?

Kanıt olarak mesela ne tür şeyler ? Örneğin binamızın kamerası var orda giriş çıkıl saatleri belli oluyordur bu bir kanıtmıdır
    Edinilmiş mallara katılma rejiminden kaynaklı katılma payı alacağı konusu açıklaması biraz uzun ama özetlemek gerekirse taraflar evlilik içinde elde ettiği mallardan (ev, araba, para) bir hak sahibidir.

Başvuru için bir dilekçe ile evinizin bulunduğu yerdeki aile hukuk mahkemesine gitmelisiniz. Ama tekrar söylüyorum nafaka konusu hassas bir konudur ve kesinlikle bir avukattan yardım almanızı öneririm. Avukata para vermeyeyim düşüncesi ile daha büyük hak kayıpları yaşamayınız diye söylüyorum.

Evet kanıttır.

• Erik Kompostosu E kullanıcısına yanıt
    Avukatsız yürütme gibi bi isteğimiz yok avukatlar bu işin evli tabikide avukat ile yürütücez peki başvurduktan sonra mı avukat ile görüşücez yani orda avukatlar var mı ? Yoksa ilk önce avukat mı bulucaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Togolu00

Avukatsız yürütme gibi bi isteğimiz yok avukatlar bu işin evli tabikide avukat ile yürütücez peki başvurduktan sonra mı avukat ile görüşücez yani orda avukatlar var mı ? Yoksa ilk önce avukat mı bulucaz
    En önce avukat
  • Mutlaka bir avukattan hukuki yardım alın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.