Şimdi Ara

Boşanma davası.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eşime boşanma davası açtıktan sonra evden ayrılmak zorunda mıyım? Bu davayı açtıktan sonra eğer evden ayrılırsam evin ihtiyaçlarını karşılamak zorunda mıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakim bu konuda karar verirse boşanana kadar tedbir nafakası ödeyebilirsin. Aksi takdirde zorunda değilsin.

• bi tylol hot içer miyiz kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, tamamen vicdanıma kalıyor o zaman.

• Evden ayrılmak zorunda değilsiniz

• çok farklı cevabı olabilecek sorular sormuşsunuz. karşılıklı anlaşarak boşanma davası açarsanız hemen bir celsede boşanır işinize gücünüze bakarsınız. çekişmeli olacaksa genel örf ve adet kuralları erkek olan tarafın evi terketmesini salık verir. lakin bu durumda sizin tasarrufunuzda olan bir durum aynı şekilde hakim talep olmadan tedbir nafakasıda vermeyeceği için nafaka vermekte size kalmış olur. bununla beraber siz boşanma davası açarsınız ve eşiniz bir avukat tutar. bu avukat hem evin kadına özgülenmesini hemde hem eşiniz hemde varsa çocuklarınız için tedbir nafakası talebinde bulunabilir. hakimde bu yönde karar verirse ki eşiniz çalışmıyorsa %100 verecektir nafaka ödemekle ve evi terketmekle yükümlü olursunuz. bir avukat tutmanızı ve o şekilde ilerleminizi öneririm hukuki olarak zarar görmemeniz için.
  • selvetarm S kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkürler.

Ankara'da bir avukat önerebilir misiniz?

Bir de çekişmeli boşanma için ücretler ne aralıkta.

Teşekkürler

• ankarada avukat arkadaşlar var ama sizin güvenebileceğiniz birini bulmanız daha iyi olur dava boşanma davası olduğu için. baronun tavsiye niteliğinde belirttiği ücret 7300 tl ama tabi bu husus avukatınızla sizin aranızda anlaşılabilecek bir konudur.
  • selvetarm S kullanıcısına yanıt
    Çekilmeli için 11500. Güven hususuna katılıyorum.

• eşinizin avukatının var olduğunu kabul edersek, ilk duruşmaya kadar evin ihtiyaçlarını karşılamanız ve evden ayrılmanız gerekmez ancak, ilk celsede hakim talep var ise evi eşinize özgüleyebilir özellikle de çalışmıyorsa, birde çocuklara ve eşinize nafakaya hükmeder.
  • 26 yıllık evliyim, kızım evlendi oğlum üniversitede (başka ilde) okuyor. Eşimle şiddetli gecimsizligimiz var. Konu eşimin ailem (annem ve kardeşlerim) ile ilişki kurmami istememesi. Eşim eskilere çok takılıyor. Çoooook konuşuyor. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Zaten muhtelif zamanlarda da dinen boşanma gerçekleşti. 2011 yılında aldığımız bir evimiz ve 2015vte aldığımız bir araba var. Ev benim araba Hanım'ın üstüne. Ayrıca çocuklarım da hersryde beni suçlu görüyor. Bazi tartışmalarında sinirlenip orayı burayı kırıp döktüğüm

oldu.

iUğruna neler yaşadığım annem ve kardeşlerim de benle ilişkiyi kesti.

Cinnet, cinayet, intihar. Herşeyi düşünür oldum.

Bu arada memurum eşim çalışmıyor.

Bana bi yol gösteren yok mu a dostlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.