Şimdi Ara

Boşanıyorum...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
5.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yanlışseçim -- 8 Mart 2021; 18:58:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de 13 yıllık evliliğimi Aralık ayında bitirdim. Gerçekten zor insanın yuvasının yıkılması, çocuğundan ayrı kalmak. Yeni bı düzen kurmak. İnançsız olsan intihar bile eder insan.

İlk yıllar iyiydi. Ben de senin gibi her istediğini yapardım. Salata dışında pek yemge yrdm etmezdım ama. Çamaşır as, bulaşık çıkar gibi yardım ederdm. Çünkü o da çalışıyordu.

Başka şehre üniversiteye bile yolladım düşün. Çocuğu alır parkta 3-4 saat oynatirdim vs.

Sonra maymun gözünü açtı, ortam gördü, rahat battı.

Anlayacağın bizim yaptığımız erkeklik değildi kardeşim. Zamane erkekleri light oldu. Adam asker, astsubay uzman çavuş, karısı ev hanımı, kahvaltı hazırlattıramiyor, eşek gibi yatıyor karisi. Bakkaldan hergun simit alıyor.

Hepsi olmasada kadınların büyük çoğunluğu biraz sert erkekten hoşlanıyor. Tabi döv söv değil. Her dediğini yapmican. Biraz sevecen biraz azarliycan. Vercen küsküyü.sonradan öğrendik, anladık bunları. Babam da kilibikti. Rol model yoktu, yaşaya yaşaya öğrendim.

Biraz da şans tabi. Atla avrat yiğidin bahtinaymis. Huylu avrat başka.

Günümüzde feminizm yükseldi. Kadın hele çalışan kadın artık erkeğe boyun egmiyor. Tek dertleri Instagram, orami suramı mi yaptırsam, gez toz alışveriş. Boyun egerse bı kadın ya salihadir yada gidecek yeri, seçeneği yoktur. Yada adam çok karizma ve hükmetme gücü yüksektir,kadın denkce kendinden asagidadir vs. Cicim aylar değil, uzun soluklu evlilik için bu tabi.

En güzeli Peygamberimize kulak verelim kardeşim. Dindar Saliha kadın seçin. Bu sizin için daha hayırlı ve bereketli olur demis.

Ben gençlik aklıyla dindar olmayan birini seçtim. Deist gibi biseydi.maasli mi maaşlı, güzel mi güzel yeter ama yetmedi. Ben muhafazakarim.

Şu an dindar birini arıyorum. Çalısip çalışmaması da önemli değil. Hakkımızda hayırlısı. Anlattıklarına bakılırsa bir an önce kurtul o kadından.

Daha önce yine darp etmişti affetmiştim ama bu sefer söylediğiniz gibi yaptım darp cebir raporu alıp aile içi şiddette şikayetçi oldum. Beni hep tehtit ediyordu nafakanı başka erkeklerle yerim zaten borcun var hiçbirşey yapamazsın bir twetime bakar kanunlar kadınlardan yana gibi sözlerle bende haklı olduğumu kanun karşısında belgelemek adına yaptım

Konu bana aşırı csb geldi. Tamam böyle şeyler yaşanmıyor değil ama biraz abarti var sanki yok cinsel organımla dalga geçti bilmem ne kendini aşırı mağdur olarak gösteriyorsun kadında sanki cehennemden çıkma bir şeytan gibi tasvir edilmiş. Ben artık sosyal medya hikayelerine pek inanmıyorum. Çok fazla yalan dolan dönüyor kadınlara olan nefretlerini kusamayan erkekler uydurma hikayede yazabiliyor. Üzülüyor musun seviniyor musun o bile belli değil. Amacın insanları evlilikten mi soğutmak o belli değil. Muhteşem olup bi anda insan değişmez bi insan neyse odur. Eğer bu olay gerçekse bile kendinizi kullandirmissiniz. Yazık olmuş gerçekten.

Not : ben kesin yalandır demiyorum ama artık herkesin her dediğine inanmak gelmiyor içimden. Çok örneğini gördük . Çok örneğini yaşadık. Bi arkadaşım ailem bana şiddet uyguluyor diye bana anlatmışti zamanında meğer kardeşinin kafasını bardaklar tabaklar firlatmis annesi dayanamayıp öyle dövmüş bazı olayları tek taraflı dinlemek çok yanlış çünkü çok eksik çok öfke ve çok çarpıtma barındırıyor. O yüzden avukatlar ve hakimler iki tarafı üstüne bide onlarca şahit insanı dinliyor. Sosyal hakimlik bize düşmez tek taraflı davranmak mantıksız. Eşinizden güzelce ayrılın herkes yoluna gitsin. Ne kadar nefret etseniz bile o sizin aynı yastığa baş koyduğunuz kadın oldu burada ne olduğu belli olmayan insanlara onu kötülemek aptalca ve saçma. Düzgün bi şekilde bosanin milletin ağzına evliliğinizi ve eşinizi sakız etmeyin. Kötü günleriniz olsa bile onu sevdiniz bu sevgiye saygınız olsun.

Valla kardeş, aynı yollardan birkaç kez geçmiş biri olarak şunu söyleyeyim;

Ortada çocuk yokken hemen ayır yolu.

Hiçbir şeyi de düzeltmeye çalışma.

Bu tarz insanlardan ne kadar hızlı uzaklaşırsan o kadar iyi..

Bence psikoloğa falan da gitme, paranı çöpe atarsın.

Aynı paraya git kendine hobi edin ve o hobiyle ilgilenen kişilerle tanış-takıl, daha iyi gelir.

Şu lanet 6284 sayılı kanun çıkalı 9 yıl oldu,

Kanunun amacı sözde kadını korumak ama bu 9 yılda bırakın kadına şiddetin azalmasını, katlanarak arttı..

Hepiniz de şahitsiniz buna medyadan..

Adım gibi eminim ki, ülkeyi karıştırmak isteyen vatan hainleri tarafından bu kanun çıkarıldı.

Kadınlar 6284'ü ve mevcut medeni kanunun kendilerine tanıdığı çifte standartı suistimal ediyorlar..

Buna da hepiniz şahitsiniz.

Adam karısına sadece kaş çatıyor ve ''psikolojik şiddet görüyorum'' diye uzaklaştırma aldırıyor.

Kadına şiddet nasıl mı azalır? Veya kadın erkek ilişkileri nasıl mı düzelir?

6284'ü kaldırıp bir yasa çıkaracaksın, aynen şöyle :

-Aldatılmadığı ve fiziksel şiddet görmediği halde boşanmak isteyen kadına hiçbir şekilde nafaka, tazminat ve çocukların velayeti verilemez, verilmesi teklif dahi edilemez..

aha bakın sadece bu 2 satırlık yazı ile var ya yemin ediyorum kadına şiddet %99,9 azalacaktır.

Kadına şiddet neden hep ''boşanma safhası''nda oluyor hiç düşündünüz mü?

Çünkü bu safhada erkeği koruyan , erkeği insan yerine koyan hiçbir mercii yok

Erkek de bakıyor ''lan adalet benim hakkımı yiyiyorsa, o halde ben de kendi adaletimi sağlarım'' diyor ve gidip kadına şiddet uyguluyor..

Yani etkiye tepki.

Çok da normal bu, kızmayın.

Doğanın kanunu..

Ama bizim adalet sistemimiz ''topa tekme at ama top hareket ederse suçlusun'' diyor...

Saçmalık..

kadınlara ne kadar hak verirseniz o kadar odunlaşıyorlar anladığım kadarıyla.İyi niyeti suistimal etmenin nirvanasını yaşayan tek cinsiyet kadın cinsiyeti kesin net.Karadul gibiler yoluna ölün "öldü öküz yedim bende.ölmeseydi yoluma beni ilgilendirmez" derler 😂 Yani alttan alma,empati,sadakat tırı vırı... ne kadar hak o kadar bencil-duyarsız-çıkarcı kadın modeli çıkıyor toplumda...

• telefonu vermiyorsa görüştüğü başka biri vardır. onun dışında çok altta kalmışsın hocam, doğada bile kadın ile erkeğin yeri belli sonuçta. allah sabır versin.

• sleepydragon S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim cevap için saolun. Yani ilk kez de yapmıyor bunu daha öncede bir kaç kez yapmıştı bu şekilde ama bu sefer çok ileri gitti telefonu genelde sezsizde oluyor istediğim zaman bahaneler uyduruyor vermiyor bir şekilde
  • Size destek olmayan, sizi daha dibe çekmeyen insanları anamız babamız bile olsa gerekirse hayatımızdan çıkarmak gerekiyor. Boşanarak doğru yaptığınıza inanıyorum, bu iş ilerlerse daha da yıpranan taraf siz olacaksınız gibi duruyor. Hakkınızda hayırlısı olsun.
  • Vay arkadaş bende evlenmek istiyorum ama bunları görünce duyunca soğuyorum. Allah yardımcımız olsun cümleten.
  • Biz çok severek evlendik evlenmeden önce melek gibiydi ama görememişim siz siz olun iyice ölçüp tartın şu son 1,5 sende ömrümden ömür gitti ne yaşadığımı psikolojik olarak nasıl yıprandığımı bir ben bilirim
  • Hastaneye git, darp raporu al hocam. Git, direkt al. Koruma kararı talep et sonra 6284'e göre. Bunları yap, yapmazsan pişman olacaksın gibi görünüyor.

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    Daha önce yine darp etmişti affetmiştim ama bu sefer söylediğiniz gibi yaptım darp cebir raporu alıp aile içi şiddette şikayetçi oldum. Beni hep tehtit ediyordu nafakanı başka erkeklerle yerim zaten borcun var hiçbirşey yapamazsın bir twetime bakar kanunlar kadınlardan yana gibi sözlerle bende haklı olduğumu kanun karşısında belgelemek adına yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanlışseçim

Kanun kadınlardan yana falan değil. Kanun, mağduriyetini belgeleyenlerden yana. Şu andan sonra hiçbir şekilde yalnız başınıza görüşmeyin hocam. Mutlaka en azından bir kişi olsun yanınızda. Bu şekilde de tanık olacak yanınızda.

İftira atmasından korktuğum için asla görüşmüyorum yüz yüze
  • quote:

İftira atmasından korktuğum için asla görüşmüyorum yüz yüze

En doğrusunu yapıyorsun hocam. Sıkma canını, şu andan sonra yapılacak tek şey boşanma sürecini sağlıklı bir biçimde yürütmek..

Nasılsın peki, günlerin nasıl geçiyor?

Nasılsın diye sorman bile içime su serpti saol eksik olma Allah razı olsun
  • quote:

Nasılsın diye sorman bile içime su serpti saol eksik olma Allah razı olsun

Lafı bile olmaz dostum, yanındayız tereddütün bile olmasın

Öylesine sorulmuş bir soru değildi bu arada, samimiyetle soruyorum

Şu yaşadığım günlerde sizler gibi insanları görmek inanın beni mutlu ediyor umutlandırıyor
  • quote:

Şu yaşadığım günlerde sizler gibi insanları görmek inanın beni mutlu ediyor umutlandırıyor

Evlenmeden önce de bir hayatın vardı, unutma hocam. Evlilik sana muhteşem bir yaşam sunmadığı gibi seni üzmüş, yıpratmış. Bu bariz.

Boşanma da seni şu an bulunduğun halden daha geriye taşımayacak. Bu da o kadar kesin bir şekilde önünde duruyor ki, bariz ortada.. Şu an hissettiğin umutsuzluk ve hayal kırıklığından çıkman için acizane tavsiyem, psikolog.. Aylık en fazla 1000 TL'lik bir bütçe ile ayda 4 seans psikoterapi, 3 ayda seni bu karamsarlıktan, yorgunluktan çıkartır emin ol

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Kanun kadınlardan yana falan değil. Kanun, mağduriyetini belgeleyenlerden yana. Şu andan sonra hiçbir şekilde yalnız başınıza görüşmeyin hocam. Mutlaka en azından bir kişi olsun yanınızda. Bu şekilde de tanık olacak yanınızda.

Alıntıları Göster

6284 Sayılı Yasa delil aramaksızın kadının beyanına bakar.

Bu yasa ile tanıştığınızda idrak edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem_Alim

6284 Sayılı Yasa delil aramaksızın kadının beyanına bakar.

Bu yasa ile tanıştığınızda idrak edebilirsiniz.

Alıntıları Göster

İdrakınıza dair yaşantınızın serzenişini forumun hukuk köşesinde serbest bırakabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/hukuk-bolumu--f2559

• Konu bana aşırı csb geldi. Tamam böyle şeyler yaşanmıyor değil ama biraz abarti var sanki yok cinsel organımla dalga geçti bilmem ne kendini aşırı mağdur olarak gösteriyorsun kadında sanki cehennemden çıkma bir şeytan gibi tasvir edilmiş. Ben artık sosyal medya hikayelerine pek inanmıyorum. Çok fazla yalan dolan dönüyor kadınlara olan nefretlerini kusamayan erkekler uydurma hikayede yazabiliyor. Üzülüyor musun seviniyor musun o bile belli değil. Amacın insanları evlilikten mi soğutmak o belli değil. Muhteşem olup bi anda insan değişmez bi insan neyse odur. Eğer bu olay gerçekse bile kendinizi kullandirmissiniz. Yazık olmuş gerçekten.

Not : ben kesin yalandır demiyorum ama artık herkesin her dediğine inanmak gelmiyor içimden. Çok örneğini gördük . Çok örneğini yaşadık. Bi arkadaşım ailem bana şiddet uyguluyor diye bana anlatmışti zamanında meğer kardeşinin kafasını bardaklar tabaklar firlatmis annesi dayanamayıp öyle dövmüş bazı olayları tek taraflı dinlemek çok yanlış çünkü çok eksik çok öfke ve çok çarpıtma barındırıyor. O yüzden avukatlar ve hakimler iki tarafı üstüne bide onlarca şahit insanı dinliyor. Sosyal hakimlik bize düşmez tek taraflı davranmak mantıksız. Eşinizden güzelce ayrılın herkes yoluna gitsin. Ne kadar nefret etseniz bile o sizin aynı yastığa baş koyduğunuz kadın oldu burada ne olduğu belli olmayan insanlara onu kötülemek aptalca ve saçma. Düzgün bi şekilde bosanin milletin ağzına evliliğinizi ve eşinizi sakız etmeyin. Kötü günleriniz olsa bile onu sevdiniz bu sevgiye saygınız olsun.

• Hocam gerçekten böyle erkeklerin olduğuna asla inanamıyorum ya

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.