Şimdi Ara

Boşa Çıkan Ev Sinema Sistemi Hoparlörleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 20 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • haqoco (3 mesaj) Emin-Firtina (1 mesaj) yuxeses (1 mesaj) b¤cek (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) Mobil (3 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> Boşa Çıkan Ev Sinema Sistemi Hoparlörleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1278 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Detaylı cevabınız için teşekkürler hocam. Bozulan anakart için 750 lira istediler. Açıkçası bozulan playerı bile almadım servis ücreti isterler diye. Hoparlörler 6 ohm. Biraz sağda solda baktım fakat amfili Blu-ray player göremedim malesef. Şu an hoparlörler boşta duruyor. Biraz daha bakıp soundbar alabilirim belki.
    |
    |
    b¤cek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1278 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhabalar

Yaklaşık 8 yıldır kullandığım Lg hb1100re ev sinema sistemi anfisi bir kaç hafta önce bozuldu. Cihaz açılıyor 10 saniye sonra kapanıyordu. Tamire yolladım fakat 750 gibi bir fiyat çıkardılar anakartın değişmesi gerektiğini söylediler. Ben de yaptırmak istemediğimi söyledim. Zira ikinci elde o civarda satışı var zaten komple sistemin.

Benim sormak istediğim elimde kalan bu kule hoparlörleri bir şekilde değerlendirebilir miyim? Avr alsam bu kule hoparlörleri bağlayabilirim sanırım ama ne kadar verimli olur? Subwoofer aktif değil yeni bir sub almak gerekecek sanırım. Amacım bir şekilde elimde kalanları değerlendirmek. Fakat çok masraf çıkacaksa eğer hiç uğraşmayıp direk soundbar da düşünebilirim. İnsan net ve temiz sese alışınca TV hoparlörü teneke sesi gibi geliyor.

|
    |
  • Yarbay
    4345 Mesaj
    Eğer hoplar 6 ohm ise olabilir ama fazla bir şey beklemeyin avr lerin çıkış değerleri daha gerçekçi ve güçlüdür onun için kuleler zayıf kalabilir özetle belki olur ama bence çok ideal bir kombinasyon olmaz onun ya doğru düzgün avr+hoplu sistem kurun yada soundbar alın derim.
  • Binbaşı
    1278 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Teşekkürler hocam. Saolun. Sanırım avr yerine soundbar daha mantıklı olacak benim için.
    |
    |
    yuxeses kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    305 Mesaj

öncelikle elinizdeki hoparlörlerin ohm değerini bulmaya çalışın, arkalarında, el kitabında ya da bozulan parçanın bağlantı kısmında yazabilir.

ikinci elde hoparlörlerini kendine saklayıp sadece bluray player satan ilanlar arasından sizin hoparlörlere uygun ohm değerli bir modelle karşılaşmanız oldukça olası. büyük ihtimalle de tamir için istenen ücretin yarı fiyatına halledersiniz.
    |
    |
    haqoco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7469 Mesaj

6 çıkışlı Avr ler var, pasif woofer bağlanabilmesi için,
    |
    |
    haqoco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.