Şimdi Ara

boş senet ve araba kiralama hkk

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir günlük bir araç kiraladım, senet yapmadan araç veremeyeceklerini söylediler boş senete imza attım, araç tesliminden 15 gün sonra senetin verileceği söylendi, bu 15 günlük süre içinde ileride herhangi bir süpriz ile karşılaşmamam için ne yapmam gerekir, senet üzerinden adıma yapılan işlemleri (kredi çekme.vb) nereden takip edebilirim, eğer böyle bir durum başıma gelirse çok geç olmadan müdahale etmek istiyorum.

• Hamil (yani o senedi verdiğiniz kişi bu senedi başkasına ciro edip, tedavüle sokmuşsa ve doldurmuşsa ve böylelikle en son eline geçen kişi) size geldiğinde anlarsınız kanımca. Tabi ki de bu durumda TCK m. 209/1 devreye girer (rent a car sahibi bkm.) diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C05AA6244 -- 12 Temmuz 2020; 3:16:41 >
  • Seneti almaya gittiğimde eğer bana seneti geri verirse, sizin dediğiniz durum gerçekleşmemiş olur ama değil mi çünkü seneti ben almış olacağım ??
  • Senedi size boş olarak geri vermeli. Senedinizi alın, sorun olmaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C05AA6244 -- 12 Temmuz 2020; 19:25:15 >
  • Senet mi kaldı ?
    DONUNUZA KADAR ALIRLAR
    Ayıptır söylemesi tecavüz etseler senet imzalamam çocuklarımın rızkını malını mülkünü her şeyi tehlikeye atmam.
  • telaş yapacak birşey yok abartmayın...
    o seneti imzalatmalarının sebebi eğer ceza felan yersen onu ödetmek için başka bişeyi yoktur gerçi benim amcamın oğluda kiraladı ama ona böyle birşey yapmadılar ilginç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney-666

telaş yapacak birşey yok abartmayın...
    o seneti imzalatmalarının sebebi eğer ceza felan yersen onu ödetmek için başka bişeyi yoktur gerçi benim amcamın oğluda kiraladı ama ona böyle birşey yapmadılar ilginç...
    Zaten prensip haline getirilmiş bir uygulama gibi. Çok büyük ihtimalle arkadaş açısından bir problem olmayacak ama imzalamamakta fayda var. Ben de olsam imzalamam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.