Şimdi Ara

Boş kağıda imza (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
12.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

alışmaya başla. çöpleri falan karıştır. zorluk yaşamazsın.

sayılı günlerin kalmış.

hep o işler bitti. kuzucuklar. boş kağıta imza atayım getirin. ben atacam. noter olacak. 2 de şahit olacak. bu işler 2006 kanununda değişti araştırısanız sevinirim.

ŞAKA ŞAKA. geçti o günler kuzular.

mürekkep analizi var. kuzular. benim dayı izmir criminalde.

sorun olursa at pm. oke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1818 -- 17 Ağustos 2009; 18:58:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali1818

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

sayılı günlerin kalmış.

hep o işler bitti. kuzucuklar. boş kağıta imza atayım getirin. ben atacam. noter olacak. 2 de şahit olacak. bu işler 2006 kanununda değişti araştırısanız sevinirim.

sorun olursa at pm. oke.

işte usta bazıları senin gibi diyor bazıları ne yazsa alır diyor.Bencede bu işin bu kadar kolay olmaması lazım.Ama hangisi doğru.Bir hukukçu gelse de öğrensek.
    Bende bu sene hukuk kazandım da merak sardım şimdi konuya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mk4Ever. -- 17 Ağustos 2009; 18:59:41 >

• quote:

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

sayılı günlerin kalmış.

sorun olursa at pm. oke.

Sen Ankarada mısın ? seninle bi gidelim noterede donuna kadar alıyım
  • quote:

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

sayılı günlerin kalmış.

sorun olursa at pm. oke.

mürekkebin neyini analiz edeceksin anlamadım?

imzanın önce atılmış olması, kağıdın sonra doldurulmuş olması birşey ifade etmiyor.

kuzular
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_don

quote:

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

sayılı günlerin kalmış.

sorun olursa at pm. oke.

mürekkebin neyini analiz edeceksin anlamadım?

imzanın önce atılmış olması, kağıdın sonra doldurulmuş olması birşey ifade etmiyor.

kuzular

nası bişey ifade etmez önceden atılması olm.

• istersen 20 tane ayrı kağıda 20 tane imza at. adamda 20 kağıdı referans göstersin. imza ile yazı aynı anda kağıda emilmemişse geçersizdir. ayrıca böyle belgelerde önce isim yazılır üstüne imza atılır. hadi öyle attılar diyelim yine işe yaramaz çünkü kriminalde herşey çıkıyor. imza atılan mürekkepten tut imzayı atan kişinin nabzına kadar. imza atılan zemin yaklaşık ortam sıcaklığı ve aklınıza gelmeyecek daha nice detaylar.

artık 90 lı yılllarda değiliz bi imza ile tüm varlıklar aktarılabilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mk4Ever.
    ..

İmza, metin yazılmadan önce, tamamen boş kağıda atılmış olsa da geçerli kabul edilir. Bu durumda, metnin taraflar arasındaki anlaşmaya uygun olarak yazıldığı karine olarak kabul edilir. İmza atan taraf aksini iddia ediyorsa, iddiasını yazılı delille ispat mümkündür.Boş kağıda imza attığını ileri süren şahıs, kağıdın aralarındaki anlaşmaya aykırı olarak doldurulduğunu şahitle ispat edemez. Dolayısıyla yazılı delil bulmanız sizin açınızdan en sağlam yol olmaktadır.

“Kural olarak beyaza imza konularak düzenlenen ve borç doğuran belgeler itimadi bir işlem olup, imzalayan kişinin böyle bir belgenin aksini ancak yazılı ( yasal ) bir delille kanıtlamak yükümü altındadır. Aksi halde bu işlemden doğacak rizikolar ihtilafları imzalayanın baştan bilerek benimsemiş ve kabul etmiş sayılacağı için hukuki sonuçlarına katlanmak zorunda kalır.” (Alıntıdır)

OLM

• bizim burda inşaat yıkıldı baya demir var 2-3gün yeter eğer attıysalar imzayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_don

quote:

..

İmza, metin yazılmadan önce, tamamen boş kağıda atılmış olsa da geçerli kabul edilir. Bu durumda, metnin taraflar arasındaki anlaşmaya uygun olarak yazıldığı karine olarak kabul edilir. İmza atan taraf aksini iddia ediyorsa, iddiasını yazılı delille ispat mümkündür.Boş kağıda imza attığını ileri süren şahıs, kağıdın aralarındaki anlaşmaya aykırı olarak doldurulduğunu şahitle ispat edemez. Dolayısıyla yazılı delil bulmanız sizin açınızdan en sağlam yol olmaktadır.

“Kural olarak beyaza imza konularak düzenlenen ve borç doğuran belgeler itimadi bir işlem olup, imzalayan kişinin böyle bir belgenin aksini ancak yazılı ( yasal ) bir delille kanıtlamak yükümü altındadır. Aksi halde bu işlemden doğacak rizikolar ihtilafları imzalayanın baştan bilerek benimsemiş ve kabul etmiş sayılacağı için hukuki sonuçlarına katlanmak zorunda kalır.” (Alıntıdır)

OLM

Tamam sen haklısın.

• quote:

quote:

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

sayılı günlerin kalmış.

sorun olursa at pm. oke.

işte usta bazıları senin gibi diyor bazıları ne yazsa alır diyor.Bencede bu işin bu kadar kolay olmaması lazım.Ama hangisi doğru.Bir hukukçu gelse de öğrensek.
    Bende bu sene hukuk kazandım da merak sardım şimdi konuya

diyorum kardeşim getir sana imzalıyım boş kağıt biliyorum çünkü bir b.k yapamazsın. korkma.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasincelik

quote:

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

sayılı günlerin kalmış.

sorun olursa at pm. oke.

Sen Ankarada mısın ? seninle bi gidelim noterede donuna kadar alıyım

ver adresini kendi ellerimler imzalıyıp yollıyım kargo ile adresine. yada ver fax atayım sana. korkutmayın çocuğu ciddi bir mesele bu. gidin hukukçulara sorun.

SİZE KALSA PARMAK DA BASSAK OLUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1818 -- 17 Ağustos 2009; 20:45:27 >

• birşey olmaz merak etme. işe alırkende bu tarz şeyler yapılıyor. boş kağıda imza attırıp işe alıyorlar, sonra patron kovunca kendi dolduruyor:P
  • avukatı bulamamışlar zaten yarına kaldı öğrenme işi.Nolcak bilmiyorum.
  • Bir şey olmaz merak etme, kulaktan dolma bilgilerle iş olmaz.
  • bencede noter huzurunda olması lazım
    yoksa ben sabancının imzasını taklit etsem boş kağıda atsam nolucak
  • kimi öle diyor kimi değil diyor kafam karışık.Taklit olayı başka bişey ya.Ama noter huzurunda mı olması gerekiyor onu bilmiyorum...
  • quote:

kimi öle diyor kimi değil diyor kafam karışık.Taklit olayı başka bişey ya.Ama noter huzurunda mı olması gerekiyor onu bilmiyorum...

Hukuk okuyan benim, sen bakma onlara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: döküntü

quote:

kimi öle diyor kimi değil diyor kafam karışık.Taklit olayı başka bişey ya.Ama noter huzurunda mı olması gerekiyor onu bilmiyorum...

Hukuk okuyan benim, sen bakma onlara..

saol abi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadocx

bencede noter huzurunda olması lazım

edemezsin. senin atacağın imzaya bakarak karakterini yaşını çıkarabilen bu işin uzmanları var. onu geçtim, rahmetlinin büyük işler anlaşmalar yaparken bile değil imza atmayı parmağını bile kımıldattığını sanmıyorum. kelime ağızdan çıktı mı artık onun adı emir olur, gereği yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemakbıyık

quote:

Orijinalden alıntı: cadocx

bencede noter huzurunda olması lazım

edemezsin. senin atacağın imzaya bakarak karakterini yaşını çıkarabilen bu işin uzmanları var. onu geçtim, rahmetlinin büyük işler anlaşmalar yaparken bile değil imza atmayı parmağını bile kımıldattığını sanmıyorum. kelime ağızdan çıktı mı artık onun adı emir olur, gereği yapılır.

yani o durum bambaşka.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.