Şimdi Ara

Boş gezenlere sokağa çıkma yasağına evet. Peki ya işe gidenler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Ocak 2000 ve sonrası doğanlar diyorlar, İşe 1 Nisanda giren ve Şubat 2000 doğumlu tek elemanımı ben ne yapacağım. O olmadan tek başıma idare de edemem, yerine hemen birini de bulamam. Diğer eleman sınava hazırlayacağım diye işten ayrıldı. Tek başıma dükkanı çeviremem. Şimdi 20-60 yaş arası boş gezenler boş gezmeye devam edebilecek ve her yeri enfekte edebilecek ve benim 21 yaşındaki elemanım işe gelemediği için dükkanı kapatmak zorunda kalacağım. Dükkan dediğim limited şirket. Bir de daha ise gireli 3 gün olan elaman için maaş ve sigorta mı ödeyeceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 4 Nisan 2020; 9:56:0 >

• 1 Ocak 2020 ve sonrası doğanlar diyorlar, İşe 1 Nisanda giren ve Şubat 2020 doğumlu tek elemanımı ben ne yapacağım. : Demissiniz ama subat 2020 dogumlu olan kisi suanda 2 aylık bır bebektir. Sanırım tarihi yanlış yazdınız. Şimdi 20-60 yaş arası boş gezenler boş gezmeye devam edebilecek ve her yeri enfekte edebilecek ve benim 21 yaşındaki elemanım işe gelemediği için dükkanı kapatmak zorunda kalacağım. :Demissiniz 20ile 60 yas arası dolasacak dediginize gore ve kendı beyanınıza gorede ıscınızın 21 yasında oldugunu soyluyorsanız mantıken calısması ıcın bır sorun yoktur zaten. Bir de daha ise gireli 3 gün olan elaman için maaş ve sigorta mı ödeyeceğim?: Demissiniz 3 gun once ise baslayan ve size 3 gün hızmet vermıs ıscınızın 3 gunluk maasını odemelısınız ve aylık sıgortasını yaptırmalısınız.
    Ayda 10bin lira kiramı ve tabi devletin kira ödedigim için aldığı 3 ayda 1 bir tam bir kira kadar stopaj vergisini vereceksen tamam.

"İş mi kaldı" dediğin farketti isen işverenim ve istihdam sağlıyorum kendi küçük limited şirketimde. Ama kapat diyorsan çalışanın IBAN numarasını göndereyim, her ay bi 1.5 asgari ücret yatırıver. Evet daha ancak ise girmiş ve işi yeni öğrenen 3 günlük elemana bu parayı ben verirsem boşa vermiş olacağım. Ama siz ödersiniz sanırım, sigortasını da unutma lütfen.

Şirket yeni kuruldu, 5 ay önce 1.2milyon harcadım ve bankadan kredi çektim(2 milyon olarak geri ödeyeceğim). Bi zahmet ona da el atarsan sevinirim.

Her zaman derim, bu ülkede faydalı bir adam olmayacaksın, herkes aşağı çekmeye çalışır. Ama işsiz güçsüz boş gezsen yeşil kartın da olur, vergi de vermessin, birçok yerden bağış alırsın?hatta öğretmen ve doktor gibi en faydalı insanlara saldırabilme hakkın da olur, bir de eğer 20-60 yaş arası yaşın da tutuyorsa herkesi enfekte de edebilirsin.
  • eleman için kısa çalışma ödeneğine başvurabilir msin mantıken bu durumu kapsamalı , işe gelince idare edebildiğin kadar idare edeceksin.Hoş Daha net değil durumlar pazartesi netleşir.
  • mgora kullanıcısına yanıt
    En az 450 günlük primi yatmış ve şuan benim yanımda en az 60 gün çalışıyor durumda olması lazımmış kısa çalışma ödeneği için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: perSNN

En az 450 günlük primi yatmış ve şuan benim yanımda en az 60 gün çalışıyor durumda olması lazımmış kısa çalışma ödeneği için.
    Pazartesiye netleşir hocam durum , yarın çalışıyorsan idare edeceksin.Netleşince duruma göre pozisyon alırsın.
  • Dukkanda kalacak yer varsa, dukkanda kalsin? O zaman sokaga cikmasina gerek kalmadan calisabilir.
  • mgora kullanıcısına yanıt
    Yarın(cumartesi) izin günümüzdü pazar günü çalışıyorduk ama.
  • marjinalxx kullanıcısına yanıt
    Yer var da 21 yaşındaki genç kızdan öyle bişey isteyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: perSNN

Yarın(cumartesi) izin günümüzdü pazar günü çalışıyorduk ama.
    İş müsaitse evden çalışacak hocam , değilse sana bağlı değil yasak.Raporda nasıl sen maaş,sgk vb ödemiyorsan devlet ödüyorsa yine aynısı olmalı pazartesiye netleşir.
    Ama bir müzmin muhalif olarak Akp'nin her kararda kendi oy tabanı olan küçük esnafların tepesine binmesinden onları elemanları ile karşı karşıya getirmesinden de keyif alıyorum :D
    Pazartesi muhtemel çalışanlara izin çıkar çıkmazsada rapor gibi işlem görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 3 Nisan 2020; 23:18:45 >
  • Idarı izinli sayılıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

İş müsaitse evden çalışacak hocam , değilse sana bağlı değil yasak.Raporda nasıl sen maaş,sgk vb ödemiyorsan devlet ödüyorsa yine aynısı olmalı pazartesiye netleşir.
    Ama bir müzmin muhalif olarak Akp'nin her kararda kendi oy tabanı olan küçük esnafların tepesine binmesinden onları elemanları ile karşı karşıya getirmesinden de keyif alıyorum :D
    Pazartesi muhtemel çalışanlara izin çıkar çıkmazsada rapor gibi işlem görür.

Alıntıları Göster
    Ne yazık ki evden çalışmaya müsait değil iş.

• perSNN kullanıcısına yanıt
    1 Ocak 2020 ve sonrası doğanlar diyorlar, İşe 1 Nisanda giren ve Şubat 2020 doğumlu tek elemanımı ben ne yapacağım. : Demissiniz ama subat 2020 dogumlu olan kisi suanda 2 aylık bır bebektir. Sanırım tarihi yanlış yazdınız. Şimdi 20-60 yaş arası boş gezenler boş gezmeye devam edebilecek ve her yeri enfekte edebilecek ve benim 21 yaşındaki elemanım işe gelemediği için dükkanı kapatmak zorunda kalacağım. :Demissiniz 20ile 60 yas arası dolasacak dediginize gore ve kendı beyanınıza gorede ıscınızın 21 yasında oldugunu soyluyorsanız mantıken calısması ıcın bır sorun yoktur zaten. Bir de daha ise gireli 3 gün olan elaman için maaş ve sigorta mı ödeyeceğim?: Demissiniz 3 gun once ise baslayan ve size 3 gün hızmet vermıs ıscınızın 3 gunluk maasını odemelısınız ve aylık sıgortasını yaptırmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakdc -- 4 Nisan 2020; 3:52:15 >
  • Ya her yerde sokağa çıkma yasağı kurallarını arıyorum ve hiçbir şey bulamıyorum. 18 yaşındayım ve tek başıma yaşıyorum. Ailem balıkesirde yaşıyor ben İstanbulda. Benim yerime dışarı çıkabilicek kimse yok. Fırına, markete, çöp atmaya vs vs çıkabilir miyim ? Kedimi veterinere götürebilir miyim ? Bu yasak neleri kapsıyor birisi anlatsın lütfen..
  • İş mi Kaldı. Yetkililer evde kalın diyor. Bu da bu zamanda nasıl avanta kazanırım derdinde.Daha önce kazandıklarından ye otur evinde. Birde kalkmış boş yere diyor tövbe tövbe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 4 Nisan 2020; 9:30:2 >
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    Tarihler 2000 olacaktı. Uyarın için sağol düzelttim. Her yerde 20 yaş altı diyor ama verilen tarih 1 Ocak 2000 olduğu için 1 Ocak 2000 ila 4 Nisan 2000 arası doğanlar 21 yaşında oluyor ve de onlara da sokağa çıkmak yasak deniyor. 3 gunlük maaş tamam da sadece 1 aylık sigorta vergisi ile beraber neredeyse 1.5milyar. Bir de daha büyük dert yanımda 1 kişi olmadan ben tek başıma bi iş yapamam, mecbur kapatmak zorunda kalacağız. Neden tek eleman var sorusunu da şöyle cevaplayayım, elemanlardan biri KPSS'ye hazırlananacağım diye isten ayrıldı, diğeri ise corona korkusuyla 3 haftadır evden bile çıkmıyor(ona rağmen işten de atmadım, oysa her türlü güvenlik önlemi tamamdı) bu kişiyi de 3 haftadır araya araya zor buldum, yazın okulu staja gönderiyordu, ben komple işe aldım. Buna da sokağa çıkma diyorlar.

Ve evet 20 - 60 yaş arası boş gezen büyük bir tayfa var her yeri de enfekte ediyorlar. Ama çalışana geldi mi olmaz deniyor.

• Ayda 10bin lira kiramı ve tabi devletin kira ödedigim için aldığı 3 ayda 1 bir tam bir kira kadar stopaj vergisini vereceksen tamam.

"İş mi kaldı" dediğin farketti isen işverenim ve istihdam sağlıyorum kendi küçük limited şirketimde. Ama kapat diyorsan çalışanın IBAN numarasını göndereyim, her ay bi 1.5 asgari ücret yatırıver. Evet daha ancak ise girmiş ve işi yeni öğrenen 3 günlük elemana bu parayı ben verirsem boşa vermiş olacağım. Ama siz ödersiniz sanırım, sigortasını da unutma lütfen.

Şirket yeni kuruldu, 5 ay önce 1.2milyon harcadım ve bankadan kredi çektim(2 milyon olarak geri ödeyeceğim). Bi zahmet ona da el atarsan sevinirim.

Her zaman derim, bu ülkede faydalı bir adam olmayacaksın, herkes aşağı çekmeye çalışır. Ama işsiz güçsüz boş gezsen yeşil kartın da olur, vergi de vermessin, birçok yerden bağış alırsın?hatta öğretmen ve doktor gibi en faydalı insanlara saldırabilme hakkın da olur, bir de eğer 20-60 yaş arası yaşın da tutuyorsa herkesi enfekte de edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 4 Nisan 2020; 9:55:8 >

• İşe giren kişi 21 yaşındaysa sıkıntı yok zaten. Bence siz 20 demek istediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

İşe giren kişi 21 yaşındaysa sıkıntı yok zaten. Bence siz 20 demek istediniz.
    Her yerde 20 yaş altı diyor ama verilen tarih 1 Ocak 2000 olduğu için 1 Ocak 2000 ila 4 Nisan 2000 arası doğanlar 21 yaşında oluyor ve de onlara da sokağa çıkmak yasak deniyor. 
  • İş ne acaba? merak ettim.

Arkadaşıma "sokağa çıkma yasağında işe gelebilir" diye izin kağıdı vermişler. Sizde öyle bir şey verebilirsiniz belki. Tabi belediyeye veya başka bi yere danışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 4 Nisan 2020; 9:55:17 >
  • perSNN kullanıcısına yanıt
    1 Ocak 2000'de doğmuş birisi nasıl 21 yaşında oluyor? 2020'de değil miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

1 Ocak 2000'de doğmuş birisi nasıl 21 yaşında oluyor? 2020'de değil miyiz?
    Bu gün 4 Nisan 2020. Doğal olarak 5 Nisan 2000 doğumlu birisi 20 yaşında olurken 3 Nisan 2000 doğumlu birisi de 21 yaşında oluyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.