Şimdi Ara

Borussia Dortmund Taraftarının Mekanı | HAYAT BİTTİ... BRAVO YİNE TARİH YAZDINIZ (299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.593
Cevap
22
Favori
330.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BoJack Horseman

quote:

Orijinalden alıntı: badelona

favre ile dortmund nasıl bi sistemle oynuyor bir abdullah avcı ayrıntıcılığıyla açıklayabilir misin :D

Benim gözlemlediğim, hızlı kontratak, pas oyunu ve pres üzerine dayalı bir oyun sergilemeye çalışıyoruz. Topları dan dun kullanmadan, en zor durumda, baskı altındayken bile, büyük bir serin kanlılıkla ayağa oynuyoruz, zorda kalmadıkça 3. bölgeye giderken top havaya kalkmıyor diyebilirim.

Sene başından beri 4-2-3-1'de oynuyoruz, tek tük değişen isimler oldu. Bunların başlıcası olan Reus, sezona sol açıkta başlamıştı, ortada devam ediyor ve akıyor. Reus'tan boşalan kanat opsiyonu için de birçok alternatif olması hocamın elini güçlendiriyor tabi.

Bir diğer değişim ise forvette oldu. Philipp ile başlamıştık. Paco sonradan girerek müthiş tabela yaptı, tam 11i kazandı derken sakatlandı, o sıra Götze'li false 9 ile Atletico'ya 4 attık, birkaç maç da Götze ile başlamaya başladık ama son haftalarda Paco formayı kaptı.

Kaleci Bürki, oyunu hızlı kuran bir kaleci, yeri geliyor libero kaleci olarak da takılıyor. Geçen senelerde saatli bomba olduğu doğru, bu sene Favre ile minimuma indi bu durum. Stoperlerin ise, ayağı tertemiz. Akanji, Diallo ve Zagadou'nun kendine güvenerek topla çıktıkları dahi oluyor. CL grup aşamasında pas konusunda en üstlerde yer alıyor bu isimler.

Sürekli alan, veren ve boşa kaçan bir düzen içinde takım. Delaney gereken sertliği sağlıyor. Witsel ise tüm herkesi şaşırtarak, müthiş bir dinamizm içinde oynuyor. O da pas konusunda zirvelerde. Ve teknik kapasitesi yüksek oyuncular, saha içinde özgürce oynuyor. Bunların başında da Marco Reus ve Jadon Sancho geliyor.

Tabi tüm bunları oturtan da Favre hocam.. Almanya'daki başarılı tecrübeleri sonrası Nice'te de sorunlu profilleri adam etti, gençlerden yine verim aldı. Çok büyük bir teknik adam.

Dilim döndüğünce yazdım bir şeyler, yardımcı olmuştur umarım.

Alıntıları Göster
    çok açıklayıcı oldu sanırım sizde bir mehmet demirkol saklı:) peki diğer takımlar hakkında bilginiz var mı örneğin kovaclı bayern tuchelli psg zidane lipetegui solarili real gibi ama şu bir gerçek ki artık herkes aynı futbolu bu anlattığınızı oynuyor farkı oyuncular belirliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buse_sporsanatbilim -- 17 Aralık 2018; 20:33:37 >

• Malesef, öteki maçlara fırsat bulamıyorum, ama açıklayan çıkacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lucien Favre Taktik 1 - B. Dortmund

• Lucien Favre Taktik 2 - B. Dortmund

• Lucien Favre Taktik 3 - B. Dortmund

• yanlış anlamada bunlar içi bomboş fotoğraflar, 2. lig takımını bile böle çekip çizgi çeksen bi geometri çıkarırsın kaldı ki burda bek adamı kaçırmış hatta yetmemiş arkadan da sol bek bomboş kalmış. senin attığından bağımsız olarak bu tip fotoğraflara çok uyuz oluyorum(nadirende olsa iyi olanları çıkıyor)
  • yusei kullanıcısına yanıt
    exolatam hakli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İyi fotoğrafa uyuz olduysan ben sana Lucien Favre taktiğinin sayfasını atayım.

Yada video da atabilirim. Hangisini istersin ?
  • Fotoğraflara gıcık olan inanmayan arkadaşlar için. Lucien Favre taktikleri - B. Dortmund

https://youtu.be/zqpQFSHWi3Y

http://www.thefalse9.com/2018/11/lucien-favre-tactics-formation-dortmund.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 18 Aralık 2018; 6:23:0 >

• MATCHDAY!
    Düsseldorf v Dortmund
    22.30 @ Esprit Arena

Favre, kazanan kadroyu bozmaz. Yarın Bayern - Leipzig maçı var, kayıp olabilir. 3 puanı alıp arkamıza yaslanalım.

• Jadon Sancho is now the most valuable player in the Bundesliga according to @Transfermarkt #BVB

• Adamlar takımın değerini 2ye katladı neredeyse, helal olsun
  • bir topcunun degerini arz talep belirler. tm degerleri cok tutarsiz.

lakin sancho ingiliz olmasi sebebiyle cok degerli. dortmund 200den asagi birakirsa ingilizlere hata yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FAA9DFD80

İyi fotoğrafa uyuz olduysan ben sana Lucien Favre taktiğinin sayfasını atayım.

Yada video da atabilirim. Hangisini istersin ?
    ben böyle fotoğraflar boş ve genelde hic birsey anlatmıyor dedim favre taktik bilmiyor demedim

Bende sana sayfayı atayım diyorum. Yada video atayım kendin izle

• Todo Al Blancos kullanıcısına yanıt
  • Gladbach içerde Nürnberg ile yapıyor, İY 0-0. Hazar penaltı kaçırmış. Bir 45 daha dayan be Nürnberg.

• Borussia Dortmund Starting Lineup: Bürki - Piszczek, Akanji, Diallo, Schmelzer - Witsel, Delaney - Pulisic, Reus, Bruun Larsen - Götze #BVB #F95BVB

Biraz rotasyon var. Götze yerine bari Philipp olsaydı

• Tertemiz golümüz verilmedi.. Dusseldorf hızlı çıkıyor. Dikkatli olmak lazım.

• 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.