Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (769. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.600
Cevap
535
Favori
1.161.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: righteous@

shattared@

teşekkür ettim bilgiler için

murat@ derinlikten önce bence al-sat yapanlar için iphone lazım bize sanırım,yoksa masaya yapışıyoz böyle akşama kadar

sanırım en iyi iphone da oluyor bu borsa işi

Evet hakkaten bir iphone veya ipad şart bunun için.
    Blackberry'de garanti ve iş dışında hiçbir bankanın uygulaması yok
  • quote:

shattared@

teşekkür ettim bilgiler için

murat@ derinlikten önce bence al-sat yapanlar için iphone lazım bize sanırım,yoksa masaya yapışıyoz böyle akşama kadar

sanırım en iyi iphone da oluyor bu borsa işi

iPhone da iyi ancak imkan varsa iPad öneririm. Açıyorum ekranı, ikinci bir ekran gibi sürekli gözüm üstünde. 3G sayesinde de otobüste havada karada denizde fark etmiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shattered Glass

Kimilerine göre çok gerekli aban göre olmaması gereken birşey. Derinlik alım veya satım yapan kişilerin verdiği emirleri gösteren bir bilgi sunma hizmeti. Bir senedi kimlerin hangi fiyattan alacağı kimlerin hangi fiyattan satacağını gösteriyor.

Bence senetlerin sağlıklı hiç bir şekilde speküle edilmedne yükselmesi ve değer kazanması için derinliğin kaldırılması lazım. Yabancıların ekmediğine yağ sürmek olarak nitelendiremeyiz bu şekilde olursa çünkü onlarda derinlik göremezse şartlar tamamen eşitlenmiş olur. Derinlik hizmeti tamame speküle edilen bir bilgi hizmeti bence kesinlikle kaldırılması lazım.

Şöyle bir faydası var derinliğin, sırf bu yüzden bile alınır:
    Alım kademelerine bakarak, bir hissede ne kadar az yada çok alıcı var görebiliyorsunuz. Misal her kademede 5000 alıcı olan 1-5tl arası hisse senetleri var, 100bin tl ile mala girseniz satarken zorlanabilirsiniz. Öte yandan her kademesinde yüzbinlerce hatta milyonlarca alım/satım emri olan hisseler var ha bunlar öyle çok oynak değil, gün içi kazandırma oranıda daha düşük olabiliyor ancak alırken satarken sorun yaşamazsınız.

Öte yandan BURCE gibi yükseliş ve düşüşleri ile OHA dedirten hisseler oluyor bazen, bi bakıyorsunuz alan-satan yok! 1 kişinin alım-satımı ile hisse %10 artmış görünüyor tamamen reklam ;)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: owin

quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

Arkadaslar kisa vadeli alim satim yapiyorsaniz mutlaka derinlik gormek icin parasi neyse verin ve o hizmeti alin. Ben 20 tl veriyorum aylik ipad etrader icin cokta isime yariyor. Benden soylemesi...

bu derinlik analizi dediginiz tam olarak ne ise yarıyor ornekle belirtitrseniz sevinirim

Kimilerine göre çok gerekli aban göre olmaması gereken birşey. Derinlik alım veya satım yapan kişilerin verdiği emirleri gösteren bir bilgi sunma hizmeti. Bir senedi kimlerin hangi fiyattan alacağı kimlerin hangi fiyattan satacağını gösteriyor.

Bence senetlerin sağlıklı hiç bir şekilde speküle edilmedne yükselmesi ve değer kazanması için derinliğin kaldırılması lazım. Yabancıların ekmediğine yağ sürmek olarak nitelendiremeyiz bu şekilde olursa çünkü onlarda derinlik göremezse şartlar tamamen eşitlenmiş olur. Derinlik hizmeti tamame speküle edilen bir bilgi hizmeti bence kesinlikle kaldırılması lazım.

Eskiden olsaydı derinlik görme, çok işe yarardı ama artık çokta fazla etkilemiyor. Çünkü benim verdiğim emir tek tuşa bakar. Anında iptal edebilirim emiri. Oda öyle baka kalır. Derinliğe göre iş yapılmaz zaten. Eskiden emir verdiğin zaman seans bitene kadar emiri iptal edemezdin. Sabahtan tahta yazılırdı vs vs. Şimdi anında emir iptali yapıyorsun. Hem şuda var. Derinliği kaldırsalar bu iş iyice suistimale açık olur. Borsada çalışanlar tamamen rüşvetçi olur çıkarlar. Hangi tahta ne kadar rüşvet karşılığı dışarı bilgi aktarırlar. İş çığrından çıkar. Zamanında zengin olanlar öyle oldu zaten. Sabahtan tahta yazılırdı kim ne kadar yazmış kuşlar hemen birilerine haber verirdi. Şimdi şeffaf kim ne yapıyor görüyoruz.
  • Şuanda derinlik uygulaması tamamen senetleri speküle etmek adına kullanılıyor bu yüzden ben kaldırılmasını istiyorum. Kaldırmam diyorlarsa o zaman emir iptalini kaldırsınlar. Çocuk oyuncağı gibi türkiyenin en köklü şirketleriyle bankalarıyla oynuyorlar yazık.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

Sefa ;

Geçmiş sayfalara şöle bi göz gezdirdim de
    O Aziz başkan var ya seni facebookdan dürtsün emi
    Maçı satın alan şerefsiz Aziz de maçı satan şerefli Sivas mı acaba!!!
    Adam olaydı memleketinin takımı da başkanı da satmayaydı maçı..
    Bu sıcakta ateş attırdın burnumdan ya acısını çıkarırım elbet senden....

Facebook'ta aziz yıldırım engelli bende dürtemez sen dürt istiyorsan onun yerine

Sana bakma demiştim geçmiş sayfalara kanka geçmişe bir sünger çektim ben sende çek Senin fenerli olduğunu bilseydim yaparmıydım ben hiç gıcığım var o takıma. Dediğin doğru maçı satın alanda şerefsiz satanda şerefsiz ben sivasspor'lu değilim ama o gün sivas'ın yenmesini çok istedim. Ben sivas doğumluyum memleketim malatya Her şartta ben temizim kanka sen kendine yan

Acaba daha önce yazdıklarımıda okudun mu?

Malatyalı mısın kanka sen, yoksa iplik tüccarı falan mısın ?
    Neyse çekelim sünger bari naapalım ama bi daa çıkmasın ağzından Fenerbahçe / Aziz Yıldırım lafı, çıkarsa da önce besmele çek
    Neyse ki akşam fıstık gibi bir hatunu dürteceğim, yoksa seninle ilgilenirdim
    Çok geçmiş yazıları okumadım merak etme, zaten 5 sayfa okudum daraldım bıraktım
  • abrahamme@

evet şimdi emir iptali var ama onunda komisyonu var, birde spk nın 18 Nisan kararları bence ky leri resmen bitirmek için yapıldı,yabancı yatırımcı, ky nin hiçbir işlemi görmesini istemiyor esasında ee bizim spk mızda hay hay deyip 18 Nisanda neşteri vurdular ky lara

murat@

ipadlere baktım geçenlerde çok pahalı yav,birde ne biliyim sanki iphone ve akıllı telefonlara göre boyutları daha büyük olması sebebiyle sanki daha kullanışsız aletler gibi geliyor bana tabletler
  • quote:

abrahamme@

evet şimdi emir iptali var ama onunda komisyonu var, birde spk nın 18 Nisan kararları bence ky leri resmen bitirmek için yapıldı,yabancı yatırımcı, ky nin hiçbir işlemi görmesini istemiyor esasında ee bizim spk mızda hay hay deyip 18 Nisanda neşteri vurdular ky lara

murat@

ipadlere baktım geçenlerde çok pahalı yav,birde ne biliyim sanki iphone ve akıllı telefonlara göre boyutları daha büyük olması sebebiyle sanki daha kullanışsız aletler gibi geliyor bana tabletler

Emir iptalinde nerde komisyon var yahu. Ben okadar emir iptali yapıyorum daha komisyon ödemedim hiç
  • quote:

quote:

quote:

Sefa ;

Geçmiş sayfalara şöle bi göz gezdirdim de
    O Aziz başkan var ya seni facebookdan dürtsün emi
    Maçı satın alan şerefsiz Aziz de maçı satan şerefli Sivas mı acaba!!!
    Adam olaydı memleketinin takımı da başkanı da satmayaydı maçı..
    Bu sıcakta ateş attırdın burnumdan ya acısını çıkarırım elbet senden....

Facebook'ta aziz yıldırım engelli bende dürtemez sen dürt istiyorsan onun yerine

Sana bakma demiştim geçmiş sayfalara kanka geçmişe bir sünger çektim ben sende çek Senin fenerli olduğunu bilseydim yaparmıydım ben hiç gıcığım var o takıma. Dediğin doğru maçı satın alanda şerefsiz satanda şerefsiz ben sivasspor'lu değilim ama o gün sivas'ın yenmesini çok istedim. Ben sivas doğumluyum memleketim malatya Her şartta ben temizim kanka sen kendine yan

Acaba daha önce yazdıklarımıda okudun mu?

Malatyalı mısın kanka sen, yoksa iplik tüccarı falan mısın ?
    Neyse çekelim sünger bari naapalım ama bi daa çıkmasın ağzından Fenerbahçe / Aziz Yıldırım lafı, çıkarsa da önce besmele çek
    Neyse ki akşam fıstık gibi bir hatunu dürteceğim, yoksa seninle ilgilenirdim
    Çok geçmiş yazıları okumadım merak etme, zaten 5 sayfa okudum daraldım bıraktım

Hee malatya'lıyım kanımızda esnaflık ticaret sevdası yatıyor ama babam ve amcalarım esnaf değildi. Sivas esnafının büyük bölümü malatya'lı ve istanbulda da çok olduğunu biliyorum.

Fenerle ilgili söz veremem mahkemeden çıkacak kararlar doğrultusunda yeni bir saldırı girişiminde bulunabilirim. Şuanda seninki zaten şeker komasına girmiş hastalıklı kadınlar gibi numaradan ayılıp bayılıyor ki beni çıkarsınlar burdan diye. Dayanamıyorum durduramıyorum kendimi neyse

Hatunu facebook'ta mı yoksa evde mi düreteceksin? :o Bu soru hataydı tamam
  • iş bankası alıyor,akbank alıyor sen hangisiyle işlem yapıyordun kuveytlemi?
  • emir iptalinde şöyle bir çakallık yapmak mümkün eğer ceza varsa ve ödenmeyecek ise
    1.20 den alış mı yazdınız? emir düzeltme yapın, girin taban fiyatı (1.10 veya ney ise) + miktarıda iyice düşürün. Garantide min. 500 tl olması gerekiyor bende ona göre ayarlıyorum. Mesela 500 diyorum 1.20 lik kağıt için.

Satarkende aynı şekilde fiyatı yükseltmeniz mümkün. Yani emir iptali bu şekildede çözülebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abrahamme

quote:

abrahamme@

murat@

Emir iptalinde nerde komisyon var yahu. Ben okadar emir iptali yapıyorum daha komisyon ödemedim hiç

Bazı bankalar alıyor bazıları almıyor alanlarda çok çok komik bir rakam alıyorlar mesela 500 tl için 50 kuruştan bile az alındığını söyleyebilirim.
  • @muratremix

Alım yaparken fiyatı düşüremezsin yükseltebilirsin. Satarkende yükseltemezsin düşürürsün.

@righteous

Evet kuveytturk. Emir iptaline komisyon almıyor. Sadece 0,01 TL gibi komik bir düzeltme ücreti alıyor. Dikkate almaya değmeyecek kadar küçük. 100 tane emir iptali yapsan 1 TL yapar.
  • murat@ emir düzeltmede aşağı doğru düzeltme yasak(miktar sabit kalmak zorunda)en azından işbankasında durum böyle...
  • Garanti etrader da istedigim gibi emir yukseltip indirebiliyorum. Bankayla alakali bence. iphone u olablara oneririm garantiye gecmelerini.
  • GOODY 67,75 e kadar düştü. 66 yı dört gözle bekliyoruz.

Not: 67,50 oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abrahamme -- 20 Temmuz 2011; 16:49:29 >
  • Dün 1.22 den tektu aldım diye seviniyordum, bu sabah 1.24 ü gördü kısa bi süre. Şimdi ise dip yaptı 1.18.
    Bu kağıdı uzun süredir alırım satarım ilk kez bu kadar çok düşüyor, elimdede yüklü miktarda var. İşin yoksa bekle şimdi. Ah ulan ah.. Endeks 64bin olana kadar seans takibini bıraksam yeridir.
  • GOODY 67 oldu hadi bakalım.

Not : 66,75

Not: 66,50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abrahamme -- 20 Temmuz 2011; 16:55:17 >
  • krdmd bile guzel trade ımkanı verdı(tabi yapabilene.) borsa toparlayacak die beklerken 7 ay gectı.
  • Şimdi bugün ne kötü haber geldide endeks çöktü, kağıtlar dip yaptı bugün? Yarın %90 yunanistan sorununu çözecekler, ABD borçlanma tavanı konusunda uzlaşmaya vardı, ABD şirketleri çok iyi bilançolar verdi daha neyi bekliyor IMKB? Acaba IMKB den çıkıp ABD borsasına mı girsek (citibank vasıtası ile)?
  • 
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.