Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.600
Cevap
535
Favori
1.161.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dolar hakkında : 4. Milli para ile başka milletlerin paralarını peşin olarak alıp satmak, değiştirmek ve paranın değerini korumak amacıyla bunu bir süre harcamayıp saklamak veya faizsiz olarak ödünç vermek, ortağa vermek...ilke olarak caizdir. H.Karaman

Benim için önemli olan bu. Müslüman ülkelerin paraları da dolara endeksli onlardan almasına alırızda aynı şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgrzgn

şu sıra inşaat sektörü çok hızlı bu alanda halka açılan veya borsada kağıdı olan firmaların hisseleri alınırmı?? bide uzmanlar artık borsadan para kazanmanın zor olduğnu altın ve tl nin güvenli olduğunu sölüyor??
    ÖNCELİKLE İNŞAATLA İLGİLİ...
    brova yapı son 2 ayda 1.10tl den 2.50 tl ldu aslan çimento 400tl den 700tl oldu v.s inşaat sektörü genel olarak çok primli..çok özel bi durum yok ise yani özel bi beklenti yok ise tavsiye etmem....
    diğer kon uzmanların dediği doğru ama asla bi borsacı altın..döviz-faiz önermememli bence.....
    bana göre hala çok ucuz kalmış senetler var.............inşallah beraber paylaşıp kazanırız.....BORSADA FIRSATLAR BİTMEZ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeepOut

Ne varki yabancının olmayan ?
    Dolar hakkında : 4. Milli para ile başka milletlerin paralarını peşin olarak alıp satmak, değiştirmek ve paranın değerini korumak amacıyla bunu bir süre harcamayıp saklamak veya faizsiz olarak ödünç vermek, ortağa vermek...ilke olarak caizdir. H.Karaman

Benim için önemli olan bu. Müslüman ülkelerin paraları da dolara endeksli onlardan almasına alırızda aynı şey

dostum dediğim gibi derin mevzu ama senin aklına veya vicdanın sorsan..........ÖRNEK TÜPRAŞ YADA..NE BİLİM konya çimento alamkmı..YOKSA abd doları almakmı hangisi EVALDIR DOĞRUDUR...DEDİĞİM KONU DERİM HARAM HELAL İŞİNE GİRMEYELİM ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapursuit

quote:

Orijinalden alıntı: huntelarr

quote:

quote:

bende borsada para kazanmak istiyorum şu anda yatırım yapmam gereken şirketler hangileri biraz yardım edebilirmisiniz

bunu cevaplayabilirmisiniz

..
    rapursuit eğer kesin kararını vermiş isen harbiden yardımcı olabilirim olurum yani.....biliyosun hiç bi şekilde benim yaptğım yasal bi danışmanlık değil bu yüzden.....güvendiğim 5 tane senet var.....sonuçta işin içinde para var...düşünüdüğüm senetleri söyleyeceğim ..özeldende söylerim ama öncelikle borsa ile ilgili veya genel konjöktürle ilgi..fikir sahibi isen sorn yok ok,,

borsayla ilgili en ufak bişey bilmiyorum bu yüzden size danışıyorum bana bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim

DEDİĞİM GİBİ ELİMDEN GELENİ YAPARIM VE..HER SORUYA VERİLECEK CEVAP VAR...
    öncelikle bizi üzmeyecek bi mebla ile başlayabiliriz...........ok
    takip edersen güzel deneyim ve farklı başlangıç olur senin için
  • ne kadar bi parayla ve hangi hisseyle başlamalıyım sizce
  • quote:

quote:

şu sıra inşaat sektörü çok hızlı bu alanda halka açılan veya borsada kağıdı olan firmaların hisseleri alınırmı?? bide uzmanlar artık borsadan para kazanmanın zor olduğnu altın ve tl nin güvenli olduğunu sölüyor??
    brova yapı son 2 ayda 1.10tl den 2.50 tl ldu aslan çimento 400tl den 700tl oldu v.s inşaat sektörü genel olarak çok primli..çok özel bi durum yok ise yani özel bi beklenti yok ise tavsiye etmem....
    diğer kon uzmanların dediği doğru ama asla bi borsacı altın..döviz-faiz önermememli bence.....
    bana göre hala çok ucuz kalmış senetler var.............inşallah beraber paylaşıp kazanırız.....BORSADA FIRSATLAR BİTMEZ..

1 lira ne işe yarar hocam masrafa değermi ?
  • quote:

ne kadar bi parayla ve hangi hisseyle başlamalıyım sizce

paranın miktarı kişini belli bir süre ihtiyacı olmayack mebladır.........kişden kişiye değişir......

ne allaım diyosan az çok borsa ile ilgili iseniz malum primsiz kağıtlara bakmak lazım..hiç bilginiz yok ise yardımcı olabilirim....
  • lütfen yardım edin hangi hisseyi alıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: durok

quote:

quote:

1 lira ne işe yarar hocam masrafa değermi ?

1lira derken sanıırm yanlış anlaşılma var.eğer söylediğim senet fiyatlarıyla ilgili ise.........onlar sadece 1 hissenin fiyatıdır ok.1000 hisse=1 lottur 10.000 lot aldığını düşün.=) aradki değişimi hesapla
  • Borsa haramdır.Diyicem ama beni linç ediceksiniz demiyorum vazgeçtim.Ama doğrusu budur.Doğru söyleyeni forumda linç ederler.
  • Hocam yukarıdaki sorumu cevaplarmısınız ?
  • tüm yazılanları okudum benim de merakım var borsa işine.

peki para kazanabilmek için hisse senedinin ortalama ne kadar süre beklemesi gerekiyor?
    tek gecede ikiye üçe katlama şansı var mı?
  • quote:

lütfen yardım edin hangi hisseyi alıyım

yardım edin derken....acil bi durum yoktur umarım............ama sanırım sen borsa ile ilgilisin zaten değilmi?
    ozaman direk hisse ismi vermem gerektiğini biliyorsun sen yatırımcı isen...........-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------..ona bi gözat 3-4 gün içinde bi hareket bekliyorum...k..bu mesajı az sonra silerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huntelarr -- 28 Eylül 2010; 21:43:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1938

İnternet borsacılığı forexi anlatırmısın biraz bu arada tam aradığım konu olmuş.Bende öğrenciyim ama girmek istiyorum.Bu televizyonlarda da gördüğümüz rakamlar neyi ifaediyor USDJPY gibi forex de ifadeler var ve bir sürü ifadeler.Bunları açarsan sevinirim.Ha birde neye göre değer kazanır hisseler neye göre değer kaybeder ? Kazancağını ve kaybetceğini nerden anlayabiliriz ? Teşekkürler.

dostum foreks bildiğim kadaryla........veri akatarım programı yani....sermay piyasası ile ilgili derinlik ve ayrıntı izlmeme programıdır........
    bir sürü rakam vardır orada sadece borsa yoktur..döviz-altın faiz bonu eurobond v.s bütün finanasla arçalr vardır...

hisseler neye göre değer değiştirir beklentiye..mevcut ülke ekonomisine...yatırımcıların tavrına v.s çok ayrıntısı vardır...kazanıp kaybedeceğimizi %100 bilemeyiz ..............ama sabır ve doğr yatırım asla kaybetmez
  • borsa helaldır
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifa_05

tüm yazılanları okudum benim de merakım var borsa işine.

peki para kazanabilmek için hisse senedinin ortalama ne kadar süre beklemesi gerekiyor?
    tek gecede ikiye üçe katlama şansı var mı?

inşallah ayrdımım olur.......
    süre sormuşsun...........ŞÖLE DİYeyim A HİSSESİ 15 MARTTA YÜKSELMEYE BAŞLIYACAKTIR........adam 1 martta girmiştir 15 gün beklemiş olur sen şansa yada bilgine istinaden 14 martta girersin 1 gün beklemiş olursun..çok özel durumlar dışında kesin zaman vermek mümkün değildir.......
  • Belli bir kaynak var mı temel bilgileri alabileceğimiz?
    Pm le falan atabilir misiniz pdf vb bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

borsa helaldır

..tabiki öyledir......ama ben burada o derin mevzlara girilmesin diye uzatmayalım dedim teşekkür ederim........zaten düz mantıkla bile abd doları veya avrupa..parasına kazanç sağlamktansa kendi ülkenin insanına şirketine..ama bilinçli ve dürüst olanına para yatırmak en doğrusu değilmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter777

Belli bir kaynak var mı temel bilgileri alabileceğimiz?
    Pm le falan atabilir misiniz pdf vb bir şey

belli bi kaynak derken............temel olarak........nasıl alınır satılır..v.s ben anlatabilirim ama eğer diyosan ki.............daha ayrıntılı uzun olarak kendim okumak öğrenmek siityorum dersen...........çok fazla ayrıntıda boğulup sıkılabilirisn ama. google bile yeterli olur..ok teşk..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

borsa helaldır

..tabiki öyledir......ama ben burada o derin mevzlara girilmesin diye uzatmayalım dedim teşekkür ederim........zaten düz mantıkla bile abd doları veya avrupa..parasına kazanç sağlamktansa kendi ülkenin insanına şirketine..ama bilinçli ve dürüst olanına para yatırmak en doğrusu değilmidir?

Borsa Haramdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 28 Eylül 2010; 21:21:48 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.