Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1652. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16501651165216531654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: garcibaba

vay anam vay neler dönmüş serhat ya

herzaman diyoruz kendinizden başkasına güvenmeyin diye kimse babasının hayrına hisse önermiyor
    peşinden koştukları adamlar bukadar iyi bilse önce kendilerine saklar size niye tavsiye versin
    Pirikaptan, umutsarı ben ikisini dikkate alıyorum. Diğerleri çok yapay geliyor.

@shafter altın ve usd de yazını/pozisyonunu göz ardı ettiğime o kadar pişmanımki :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aksinaletinsan kullanıcısına yanıt
    Ben ne anlarım yatırımdan. :) sıradan bi yatırımcıyım sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 22 Nisan 2020; 21:49:26 >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Hocam nasılsınız? Bu Altın niye çok volatil? 1720 den düştü hemen?

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Düştü mü ? Nereye düştü ? Kime göre düştü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Düştü mü ? Nereye düştü ? Kime göre düştü ?
    Hocam 1720 idi 1680 oldu şimdi 1730 civarında çok volatil. Ama 2 yıl içinde 3000 bin dolarları bile görebileceği
    söyleniyor.

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Günde 200 ons düşüp çıktığını bilirim altının geçmişte
    9 yıldır yataydaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Paranızı %30 altın, %50 hisse ve %20 nakit olarak bölün.

Bunların hepsi ile değil, kademeli olarak alın. Örneğin hisse için olan 50 bini üçe bölün. Parçalı alım yapın düştükçe ve çıktıkça.

Bist 30 hisselerinin dışına da pek çıkmayın eğer borsa tecrübeniz pek yoksa.

Alıntıları Göster
    Hocam bist30 ile bist100 arasındaki fark nedir ? Bende yeni başlayanlardanım

• VİOPTA PAY VADELİ PİYASALAR NASIL İŞLİYOR. KISACA ANLATABİLECEK VAR MI ?
  • Aracı kurumlardan hesap açabilmek için illaki şubelere mi gitmemiz gerekiyor? Internet üzerinden hesap açamıyor muyuz?

En uygun aracı kurumun hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?

• Arkadaslar aranizda otomatik repo ozelligi kullananlara bir sorum olacak. Halkbank sadece 1000 tl ustu cari bakiyeye 0.07 brut oranla otomatik repo yapiyor.
    300 500 tl kaldiginda da almasini saglamak icin ne yapilabilir?
    Bu brut oran iyi midir sizin kurumlarda nasil bir oran var

• quote:

Orijinalden alıntı: mertkök

VİOPTA PAY VADELİ PİYASALAR NASIL İŞLİYOR. KISACA ANLATABİLECEK VAR MI ?
    Xu30 ve xu30 da bulunan hisselerde hem yükselişe hem düşüşe işlem açılan bir ortam. Bu basit anlatımı.

Endeks için, endeks xu30 endeski, xu100 değil, işlem açmaya karar verirdiniz, 1/10 kaldirac vardır. 1 kontrat için 1150 TL teminat göstermeniz gerekir. (Bu teminatlar sürekli güncellenir.) Aynı şekilde hisseler içinde geçerlidir.

Viop şampiyonlar Ligidir. İyi bir teknik analiz ve viop hakkında yukurida yazdığım en temel bilgiyi bilmiyorsanız işlem acip parayı sifirlarlamayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 25 Nisan 2020; 22:41:50 >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba iyi geceler, virüs tehdidi ortadan kalktığında ALTIN ın seyri nasıl olur sizce?

• Brent petrole doğrudan kaldıraçsız ve alt limitsiz yatırım yapılabilen bir platform var mi? Bilen arkadaşlar varsa bilgilendirebilirler mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ziraat bankası ve garanti bankası banka hesaplarım var ama borsayı hangisine işleme açim en uygun banka hangisidir komisyon olarak kimisi iş bankası diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornwald

Arkadaslar aranizda otomatik repo ozelligi kullananlara bir sorum olacak. Halkbank sadece 1000 tl ustu cari bakiyeye 0.07 brut oranla otomatik repo yapiyor.
    300 500 tl kaldiginda da almasini saglamak icin ne yapilabilir?
    Bu brut oran iyi midir sizin kurumlarda nasil bir oran var
    2. Sorum da hesabimiza cuma nakit girisi olmasi halindr otomatik repo pztsiye dek 3 gun mu hesaplanir, yoksa sadece isgunleri dahil r.tatiller haric midir.

• fredydexter kullanıcısına yanıt
    Komisyon oranına ve saklama miktarına bakınız.
  • birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Abi sen nickini, dahada acayip 2020 yap :)

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Üstad peki örneğin ben garanti bankası hissesi alıyorum 10luk kaldıraçtan ve 10bin tllik ne kadar teminat yatırmam gerekiyor . Diyelim ki hisseyi aldım 25 gün sonra hisse yüzde 15 değer kaybında bu durumda 10luk kaldıraçta ben 15bin tl zarar etmiş mi oluyorum yani sorum şu esasında hisseyi aldıktan sonra teminatım eksiye de düşse hisseden çıkmayıp yükselmesini bekleyip öyle çıkabiliyor muyum . Aynı sorum altın alımı için de geçerli umarım derdimi anlatabilmişimdir. Ben 4 ay sonra gram altının 450 tl olacağını düşünüyorum ve 10bin tl yatırarak yüzde 20lik bu yükselişten 2 bin değil 20bin tl kazanmak istiyorum . Eğer 2 ay sonra 300 tl olmuşsa da 450 olana kadar bekleme şansım var mı sürekli eksiye düşen teminatımı yenilşeyerek yoksa belli bir süre içinde çıkış yapmam mı gerek. Borsa istanbulun bilgilendirmesine baktım çok teknik yani anlamıyorum birader geri zekalı da değilim ama insan şunu biraz küçük ve cahil yatırımcının anlayacağı gibi de anlatır sonra millet bilemeden girip parasını batırıor yazık

• Merak ettiğim bir şey var. Borsaya girdiğimiz paradan daha fazlasını kaybedebilir miyiz?
    Örneğin 10 bin TL ile borsaya giriyoruz işler iyi gitmiyor ve tüm paramızı kaybediyoruz, ayriyeten borçlanma durumumuz var mı?

• baypessimist kullanıcısına yanıt
    Eğer aracı kurumunuzla kredili işlem açarsanız mümkün. Donunuza kadar alırlar.
  • 
Sayfa: önceki 16501651165216531654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.