Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1650. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16481649165016511652
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Assasin51

Dostlar borsada bu temerrut miktari nedir?
    Bugun borsa islem limitim - eksi olarak gozukmekte ve paramin 2 katı miktar temerrutte gozukmekte internette o kadar arastirma yaptim yinese birsey anlayamadim
    Bir bilgi verebilecek olan varmi?
    kredili alış mı yaptınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır hocam bugune kadar sadece hisse ve varant oynadim birkac gundur yine oynuyordum bugun vakifbank tradeyi bir actim durum boyle

• Selamlar. Yurtdışı uçuş iptalleri thy hissesini ne yapar pazartesi?

• Yeni bir kıpkırmızı haftaya merhaba
  • Merhaba
    Ak yatırım matriks programı kullanan var mı nasıldır kullanışlı mıdır. Verilerin geç yüklendiği gibi yorumlar okudum playstore üzerinden. Ya da farklı makriks tavsiyesi de olur. Teorik eşleşme rakamlarını makriks üzerinden görebilmek için ekstra ücretlendirme oluyor mu

• Arkadaşlar maalesef virüs nedeniyle hisseler riskli.Elimde ihtiyacım olmayan bir para var.Kendi görüşüm 1-2 ay sonra hisseler yükselecek bu yüzden yatırım yapmak istiyorum.Çevremdekiler banka hissesi alırsam yazın paramı 2-3e katlayacağımı söylüyor.Ama ben emlak hisselerine daha sıcak bakıyorum.Siz ne dersiniz?

• BayGlock kullanıcısına yanıt
    Kimsenin tavsiyesi ile yatırım yapmayın derim.
  • Şu karışık piyasada altın veya dolar en güvenilir liman gibi görünüyor. Borsadaki yükselişlerin kalıcı olacağını zannetmiyorum. Borsada usdtrf ve gldtrf kodları ile işlem gören dolar ve altın fonları var. Anlık alıp satabilirsiniz. Makas farkı da bankalardaki kadar açık değil. İllaki hisse alınacak ise gıda, perakende ve ilaç sektörlerinin hisselerinde yatırım yapılabilir. Paranızın tamamı ile borsada yatırım yapmayın beşe veya 10a bölün. Kademeli alım satım yapın. Farklı yatırım araçlarından oluşan sepet yapın. Yatırım tavsiyesi değildir. Herkese bol kazançlar arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirt -- 2 Nisan 2020; 8:5:13 >
  • Proscd P kullanıcısına yanıt
    Emlak konut aldım.Tamamen kendi fikrimdi.Bence mayısa doğru katlanacak.Yada daha kötüde olabilir.

• Borsaya yeni baslayacagim. Komisyon ve aplikasyon bakimindan hangisini tavsiye edersiniz ?

İkinci sorumda borsada bazen hisse satin alamiyormussunuz o an veya satmak isteyip satamiyormussunuz. Bunun nedeni nedir ?
    Dolar altin gibi o saniye neden satamiyoruz

• Ben mecburen zararla çıkmak zorunda kaldım ama borsalar 1 aya kalmaz kendine gelir. Savaş falan çıkması lazım bundan sonra düşüşler için, en kötüsünü geride bıraktık. İnsanlar koronaya da alıştı, bakalım sırada ne var.

• elimde 14 tane hisse var iyi gidiyoruz şimdilik.

• neczer kullanıcısına yanıt
    Ortalamayı alınca para kazanamadığını göreceksin..Hisse adedi az olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Ben mecburen zararla çıkmak zorunda kaldım ama borsalar 1 aya kalmaz kendine gelir. Savaş falan çıkması lazım bundan sonra düşüşler için, en kötüsünü geride bıraktık. İnsanlar koronaya da alıştı, bakalım sırada ne var.
    Hocam ya Dünya ekonomisi ne olacak?

Şirketler iflas edebilir, devletler daha fazla borca batabilir.

Ya da tam tersi çok daha iyiye de gidebilir herşey.

Sonuçta kim ne derse dersin "piyasanın dediği olur".

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Dünya piyasasından bahsediyorum. Birçok hisse korona krizinden önceki değerlerine geldi bile. Tabi bu birkaç ayın acısı uzun süre piyasada volatiliteye sebep olacak, dikkatli olmak lazım

Türkiye borsaları kumarhane mantığıyla dünyadan bağımsız takılıyor, BİST hakkında yorum yapmam zaten onun için kolay kolay Ama 20 binleri falan görürsek ülke battı demektir, paranın borsanın falan bir önemi kalmaz o noktada. Şu anda bile dolar bazında birçok hisse bedavadan hallice satılıyor, kriz döneminde cebine para girmeye devam eden, orta-uzun vadede aldığı hisseleri elinde tutabilecek kişiler için çok güzel fırsat var bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 9 Nisan 2020; 2:23:58 >

• merhaba 100 bin TL param var 1 yıl vadem var. borsa da hisse alıp unutmak için uygun mudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ririii

merhaba 100 bin TL param var 1 yıl vadem var. borsa da hisse alıp unutmak için uygun mudur
    Paranızı %30 altın, %50 hisse ve %20 nakit olarak bölün.

Bunların hepsi ile değil, kademeli olarak alın. Örneğin hisse için olan 50 bini üçe bölün. Parçalı alım yapın düştükçe ve çıktıkça.

Bist 30 hisselerinin dışına da pek çıkmayın eğer borsa tecrübeniz pek yoksa.
  • Pegasus ne olmuş öyle :)

İste gelsin ile anlaşma yapmış diye duydum

• iş bankası 100 tllik hisse alıyorum 2 tl komisyon alıyor çok değil mi arkadaşlar.. önerebileceğiniz başka banka var mı
  • cosef kullanıcısına yanıt
    Ben sattım çıktım.Açgözlülüğe gerek yok.TAV aldım 18 den şuan iyi gidiyor.

• 
Sayfa: önceki 16481649165016511652
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.