Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15691570157115721573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir şeyi göz ardı ettiğim yok. Günlük iniş çıkışlarla işim olmadığını her mesajımda yazıyorum zaten. Kaldı ki 80 binleri yakın zamanda beklediğimi mesajımda yazdım, bence siz işinize gelen kısmı okuyup işinize gelmeyen kısmı görmezden geliyorsunuz.

Yarın %5 çakılırsa elimi ovuşturmaya devam ederim. Daha önce de yazdım, keşke panik satışlarıyla 20 binleri görsek de bedava topladığım hisselerle birkaç seneye kendimi emekli etsem. Ben fikrimi açıkça yazıyorum uzun süredir, siz katılmıyorsunuz diye ne yapayım, yazmayım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 11 Haziran 2018; 17:49:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Bir şeyi göz ardı ettiğim yok. Günlük iniş çıkışlarla işim olmadığını her mesajımda yazıyorum zaten. Kaldı ki 80 binleri yakın zamanda beklediğimi mesajımda yazdım, bence siz işinize gelen kısmı okuyup işinize gelmeyen kısmı görmezden geliyorsunuz.

Yarın %5 çakılırsa elimi ovuşturmaya devam ederim. Daha önce de yazdım, keşke panik satışlarıyla 20 binleri görsek de bedava topladığım hisselerle birkaç seneye kendimi emekli etsem. Ben fikrimi açıkça yazıyorum uzun süredir, siz katılmıyorsunuz diye ne yapayım, yazmayım mı?
    Siz dediniz katılamayan var
    Ben de fikrimi belirttim
    Sadece objektif olmak lazım
    Bu böyle giderse her şey olur
    Yönetim olarak memnun musunuz ?
    Görüş olarak bilemem de :)))
    Bu şekilde yönetimle gidelim.
    Sadece şunu diyim 1 2 sene de bu ülke ne olur ???
    Bilemiyorum venezulla mı oluruz ?
    Yada geçer miyiz onu da bilmiyorum.
    Yine de ikisi de faydalı olabilir :)))
    Doları Euro su çok olan yaşar.
    Yazın bir kenera arkadaş dedi dersiniz :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: Gold464

Siz dediniz katılamayan var
    Ben de fikrimi belirttim
    Sadece objektif olmak lazım
    Bu böyle giderse her şey olur
    Yönetim olarak memnun musunuz ?
    Görüş olarak bilemem de :)))
    Bu şekilde yönetimle gidelim.
    Sadece şunu diyim 1 2 sene de bu ülke ne olur ???
    Bilemiyorum venezulla mı oluruz ?
    Yada geçer miyiz onu da bilmiyorum.
    Yine de ikisi de faydalı olabilir :)))
    Doları Euro su çok olan yaşar.
    Yazın bir kenera arkadaş dedi dersiniz :)))

Alıntıları Göster
    Yönetimle ilgili düşüncemi de yukarıdaki mesajım da dahil defalarca yazdım. Daha açık yazılmaz ki

Bence siz AKP'liler gibi sürekli büyük resmi görmeyin. Borsa özelinde düşünün. Ne diyor Abdullah Kiğılı? Şu anda paramız var, günün birinde paramız biterse borsaya gireriz diyor Borsa böyle bir yer işte

• Gold464 kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum yazdıklarınızı, benim de hayatım sürekli güllük gülistanlık gitmedi/gitmiyor. Kaçan fırsatları da ne siz sorun ne ben söyleyim. Umarım istediğiniz gibi olur. Şükürcü tayfadan değilim ama sağlık var işiniz devam ediyorsa içinizi ferah tutun bence yine de.

Amerika’da 2008’de kriz çıktığında FED’in genişleme politikasıyla parayı vuran Asyalı yatırımcılar 20-30 bin dolar gibi komik paralara evleri topladılar. Çok da beklemeden birkaç sene içerisinde 3-4 katına rahatça sattılar o evleri. Her kriz kendi fırsatlarını doğurur, belki bu sefer de şans bize güler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Anlıyorum yazdıklarınızı, benim de hayatım sürekli güllük gülistanlık gitmedi/gitmiyor. Kaçan fırsatları da ne siz sorun ne ben söyleyim. Umarım istediğiniz gibi olur. Şükürcü tayfadan değilim ama sağlık var işiniz devam ediyorsa içinizi ferah tutun bence yine de.

Amerika’da 2008’de kriz çıktığında FED’in genişleme politikasıyla parayı vuran Asyalı yatırımcılar 20-30 bin dolar gibi komik paralara evleri topladılar. Çok da beklemeden birkaç sene içerisinde 3-4 katına rahatça sattılar o evleri. Her kriz kendi fırsatlarını doğurur, belki bu sefer de şans bize güler
    Anlayışınız için teşekkür ederim.
    Ben de şu 2-3 ay içinde olacakları merak ediyorum.
    Rahatsız ettim kusura bakmayın iyi günler :)
    İyi kazançlar. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-005109EE3

karsn tokatladı resmen
    1k 1,5k zararım var.

mecbur maliyet düşürüp 2-3 sene bekler 10'dan aşağı satmam gelirse

Alıntıları Göster
    kötü düşmüş geçmiş olsun :(
    üzüldüm

• [simage][/simage] Merhabalar

Borsada 300-400 TL gibi küçük meblalarla işlem yapmayi düşünüyorum ilk defa giricem normalde iş bankasıda hesabım var orasi ile calismayi düşünüyorum tavsiye edermisiniz? Ederseniz ne gibi ucretler var acaba internette saklama ücreti ve komisyon demisler bunlar hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz? bide iş bankasınin ne gibi sikintilari var genelde borsa konusunda kötü yorumlar var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Destroy12 -- 17 Haziran 2018; 18:44:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destroy12 D kullanıcısına yanıt
    Girme kardeş o parayla .
  • Tarila T kullanıcısına yanıt
    kardeş deneme amaçli giriyorum biraz ogrendikten sonra miktarlari artiricam amacım işi ogrenebilmek

• Benim de iş bankasında yatırım hesabım var, yarından itibaren ufak meblağlar ile yatırım yapmaya başlayacağım. Seçeceğim 5 adet hisse ile 10 yıllık bir birikim yapacağım. Bu iş için aylık 100-150 lira gibi bir bütçe ayıracağım. İlerde temettü emeklisi olma gibi bir hayalim var ya da ek gelir diyelim.

Sormak istediklerim bana hangi hisseleri önerirsiniz, hisse başı fiyat en fazla 0-10 TL olacak.

İş bankası bu amaç için uygunsuz olabilir mi, çok fazla kesintileri oluyor mu?

Borsadan hiç anlamam, bu konuda da fazla kafa yorabilecek vaktim yok, dediğim gibi uzun vadeli bir plan ve beni acıtmayacak bir bütçe ayırdım. Bana bu doğrultuda tavsiye verebilirseniz çok memnun olurum.

• bluebest kullanıcısına yanıt
    Hocam temettü emekliliği çok güzel birşey fakat 100-150 lirayı biraz arttırın 250-300 liraya çıkarmaya çalışın . Ayrıca 5 hisse fazla 3 hisse sizin için yeterli olacaktır her ay 100'er TL'lik alsanız gayet güzel olur . 3 hisseyide farklı sektörlerden seçmenizi tavsiye ederim . Bıst30 hisselerinin dışına çıkmamanızı hatta endeksi taşıyan 5-10 hisseden 3 ünü seçmenizi tavsiye ederim tekrar söylüyorum 3 üde farklı sektörlerden olsun .
  • Kartonsanda ilginç hacim oldu bugün. Bakalım endeksin tersine hareketi sürdürecek mi..

• buralar bayağı sakin yine ne oldu borsayı gömdük mü?
    bugün ilk seans açılışı zayıf oldu 93.200 test edildi.
    ikinci seansta toplarlanma olacağını sanıyorum 96.000 üstü kapanışlarda momentum yakalanabilir bir miktar.
    yalnız daha önce belirttim , böyle kısa vadeli satışlara pek takılmayın bence , borsa yatırımını önümüzdeki 18-24 aya kadar yaymayı planlıyorum ben.endeks bu sürede yeni rekorlara imza atabilir.2019 sonu veya 2020 ilk çeyrekte 170.000-180.000 belki daha üst yerleri bile görebiliriz . şimdilik takipteyim , şu seçim safsatasının geçmesini bekliyorum ondan sonra biraz daha pozisyon alabilirim. dolar/tl 2019-2020 beklentim 3.07-2.84.
    YTD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 18 Haziran 2018; 12:45:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarila

Hocam temettü emekliliği çok güzel birşey fakat 100-150 lirayı biraz arttırın 250-300 liraya çıkarmaya çalışın . Ayrıca 5 hisse fazla 3 hisse sizin için yeterli olacaktır her ay 100'er TL'lik alsanız gayet güzel olur . 3 hisseyide farklı sektörlerden seçmenizi tavsiye ederim . Bıst30 hisselerinin dışına çıkmamanızı hatta endeksi taşıyan 5-10 hisseden 3 ünü seçmenizi tavsiye ederim tekrar söylüyorum 3 üde farklı sektörlerden olsun .
    Önerdiğiniz hisse senedi var mı hocam.

• Evet yeni tavsiye geldiğine göre dolar 7.5 olur borsa 50 bin civarına düşer.YTD

• Tarila T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
    Ben cevap alamayınca aşağıda belirttiğim hisselerden 3'er 5'er adet alarak başladım.

ISYAT - Fiyatı ucuz, uzun vadede iyi bir yatırım olabileceğini düşündüm. İş bankası en güvendiğim bankaların başında geliyor.
    PETKM - En çok konuşulan hisselerden olduğu için seçtim
    Soda san - Bu da gıda olarak çok konuşulan bir hisse olduğu için seçtim
    Tat gıda - Gıda sektörü her zaman revaçta olacağı için seçtim
    AKSEN - Araştırmalarım sırasında denk geldiği için seçtim.

Bunları duruma göre 3'e indirebilirim, hatta indir demeniz bana oldukça mantıklı geldi, bu sayede her birinden daha fazla miktarda alabilirim. Yaptığımı kendinize göre yorumlar mısınız? Yatırım tavsiyesi olarak almayacağım.
    Motivasyonum artar ise aylık bütçemi arttırabilirim ancak ben burada miktarı tamamen batırmayı da göze alarak belirledim.

• BÜNYANLI38 kullanıcısına yanıt
    Temettü emekliliği için mi ?
  • bluebest kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle sana şunu söyleyeyim seçtiğin hisselerin eski fiyatlarına bak mesela son 5 senede son 10 senede ne getirmiş ? Çok büyük firmalara yatır az getirsin öz getirsin benim tavsiyem , mesela verdiğin hisseleri incelersek ;

TATGD şu an fiyatı 4 lira ama bu hisse 2010'da da 4 lira imiş yani ben bu hisseyi önermem bi kere 8 senede en az 3-4'e katlaması lazım hisse senedinin , zaten 2010'dan 3 kere temettü vermiş bi işe yaramaz .

AKSEN şu an 4 liranın altında yine bu hisse 2010'da 5 liranın üzerindeymiş kar değil zarar üstüne zarar yazdırmış , hiç bir şekilde sermaye artırımı yada temettü söz konusu olmamış , bunu da geçelim .

ISYAT siz dedikten sonra bi inceledim yine bu hisseyi de çok beğendim , 2010'da ortalama 50 krş tan işlem görmüş şu an için hisse 75 krşta ama son 9 senede çok çok iyi temettü vermiş ev alıp kiraya vermiş gibi bu hisse ana paranızı korumamış ama bu hissede zaten temettüyü aldığınız an hisse alımı yayıp lotunu çoğaltmanız gerekir , temettüsü gayet yeterli enflasyondan fazla getiri sağlıyor .

SODA ise sürekli temettü veya bedelsiz ile büyüdüğünü gösteriyor hisse fiyatıda gayet iyi prim yapmış 2010'da 100 liralık soda hissesi alsanız şu an 1200 lira yapıyor , temettüsünü göz ardı edelim soda mükemmel prim yapmış ve geleceği gayet parlak bir hisse şu an için belki son 2 aydaki primiyle önümüzdeki aylarda kar satışlarıyla düşük fiyatlardan da alabilirsiniz , paniğe gerek yok .

PETKM ise 2010'da 1 lirada imiş şu an 4 liranın üzerinde 8 liralarda gelen büyük satış ile , bu da zaten çok güçlü bir hisse söylediğim BIST30'daki endeksi sürükleyen büyük hisselerden paranızı eritmeyecek bir hisse , temettü ve bedelsizde yapıyor 2 senede bir , bu da güzel duruyor .

Hocam şimdi şöyle sona geldiğimizde PETKM , SODA , ISYAT gayet güzel duruyor geçmişlerine baktığımızda ben diğerlerini pek beğenmedim karar tabiiki sizin .

Bende eylül ayından itibaren hisse biriktirmeye başlayacağım aklımdaki hisseler şunlar idi ; ASELS , ISCTR , PETKM , TUPRS , HALKB , SODA . Sizdende duyunca bi ISYAT'ı da aklımda bulunduracağım toplamda düşündüğüm 7 hisse var ISYAT ile . Ben aylık 100 tl nin altında alımı saçma buluyorum hocam o yüzden aylıkta 700 lira kenara koymam pek mümkün görünmüyor o yüzden 7 hisseyi 3 yada 4'e düşürmeyi planlıyorum . Artık hangisiyle vedalaşırız zaman gösterir . Eğer imkanınız varsa sizinde 100 tl nin altında hisse alımı yapmamanızı tavsiye ederim , aylık riski dağıtacağım diye 50-60 tl lik hisse birikimi yapmanız sizi bir yere vardırmaz . Ha eğer imkan varsa ayda 600-700 tl ben bu hisselerin hepsinden biriktiririm :) Eğer varsa yine sorunuz cevaplayabilirim hocam .

• Acil yardımınıza ihtiyacım var. Sekuro plastik e yatırım yaptım. Acemiyim bilgim yok. Takas işlemi felan oluyormuş. Bugün anormal şekilde düştü. Bu konuda yardımcı olurmusunuz. Satmammı gerekiyor?

• 
Sayfa: önceki 15691570157115721573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.