Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
32.911
Cevap
523
Favori
1.045.787
Tıklama
Giriş
    230 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

TUPRS’la da vedalaştım bugün 103’ten Aldığım fiyata vermiş oldum. Defalarca alıp sattım, ilk kez kar etmedim bu hissede. Yıl içerisinde elime para geçerse uygun fiyattan yine toplamaya çalışırım
    114-115'e kadar yol çizebilirdi aslında.
    TUPRS yok bende ama düşük fiyatlardan portföyü yaptım bekliyorum bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 26 Mayıs 2018; 22:33:6 >

Ben de artacağını öngörüyorum ama dibi görmüş hisseleri görünce dayanamadım, daha fazla yükseliş beklediğim hisselere dağıtacağım parayı. Borsa risk işidir sonuçta.

TUPRS’a her zaman güvenirim, zamanla istediğim fiyatlara düşerse affetmem yine portföyümün en büyük payını oluşturur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    climanjero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

-7 hazirandan önce tcmb faiz artırımına gidecek yönünde bir haber çıkabilir ,
    -ohal kalkabilir.

YTD
    |
    |

yazdığım tarihte dolar 3.97 tl idi hisse ise 9.5 usd idi

10 000 usd lik alım yapan yani 3 nisanda henüz 2 ay olmadan yüzde 50 artarak

5000 usd kazandırmıştır yani tl olarak şuana kadar masrafları çıkınca ortalama 24 000tl

müthiş 1 şey ve dahada artacak
    |
    |
    Robinson Crusoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: jitemci

yazdığım tarihte dolar 3.97 tl idi hisse ise 9.5 usd idi

10 000 usd lik alım yapan yani 3 nisanda henüz 2 ay olmadan yüzde 50 artarak

5000 usd kazandırmıştır yani tl olarak şuana kadar masrafları çıkınca ortalama 24 000tl

müthiş 1 şey ve dahada artacak
    Tekonoloji işte ülkelerinde baskı burası kadar olmayınca oluyor

Siyasi oldu fakat tutamadım kendimi

Hesap nasıl açılıyor yurtdışı hisse senedi al sat yapabilmek için

Bankaların aracı kurumlarıda aynı diymi ?

Herhangi bir şart yoktur diymi ?

Yurtdışında hesap açmak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 7 saat 33 dakika kadarı kaldı.
    5 Not
    |
    |
    Gold464 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

climanjero hocam selamlar size 2 hisse hakkında danışacağım ve düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum .

HALKB ile PGSUS

HALKB'nın davayı yeterince fiyatladığını düşünüyorum ve teknik olarakta bir ikili dip öngörüm var ikinci diptede yavaş yavaş bir hacim oluşumu söz konusu eğer ki böyle giderse hedef +20 gibi .

PGSUS'da ise teknik olarak bir tobo görüyorum fakat hacim için pek birşey yok gibi şimdilik fakat önünün çok açık ve potansiyelinin büyük olduğunu düşünüyorum .

Ayrıca hem ülkemiz hemde global olarak bir kriz beklentisi var.

Siz bunlara katılıyormusunuz ?

Şimdiden değerli görüşleriniz için çok teşekkürler .

YTD .
    |
    |
    Bahsedilenler: climanjero

HALKB ile olan görüşümü burada paylaşmıştım 10 gün önce : https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/132914487

aynen dediğiniz gibi fiyatın dava , ceza gibi spekülasyonlarla fazla düştüğünü sanıyorum bende.
    20TL için birşey diyemem , ama 12-14tl gibi fiyatlar yeniden gelebilir HALKB için tabiki.
    öncelikle dolar'ın aşağıya inmesi lazım ama.
    USDTRY gelecek haftaya 4.70 üstünde başlayabilir , ay kapanışı için 4.40 veya daha alt bir kur beklentim var bakalım.
    PGSUS 2016 da dip fiyatlardan aldığım bir hisse idi 20-21tl den satmak gibi bir hata yaptım geçen yıl ortasında
    38 tepesi yapıldıktan sonra önce 25TL ardından 23.50TL fiyat görüldü , tekrar yükselişe dönebilir ama 38tl üstü bir fiyata yakın zamanda çıkarmı derseniz bence zor görünüyor.
    THYAO 19 üstü haftalık kapanışlarda yeni zirveler'e göz kırpabilir
    USDTRY'de beklediğim yönde ani bir hareket oluşursa bankacılık sektörü biraz nefes alır.GARAN , ISCTR , VAKBN , AKBNK ... bunları görmezden gelmeyin bence.

Kriz konusuna gelince , 2008 Mortgage krizi ve devamında merkez bankalarının izlediği genişlemeci para politikaları zaten çok daha büyük bir krizin olacağını gösteriyor.Bir sonraki krizin dünya ekonomise vereceği zarar 2008 krizinden çok daha fazla olacak bu sefer , karakteristik olarak 1929 büyük buhranı daha çok andıracak diye düşünüyorum.
    2008 krizi ABD'de başlayıp dünya'ya yayılmıştı , bu sefer farklı biryerden de patlak verebilir.
    Mesela bu sefer Avrupa'da da durumlar iyi değil , düşük faizler ve ucuz krediler emlak balonunun devamlı şişmesine neden oluyor.
    ABD tarafına bakarsak işsizlik oranı son zamanların en düşük seviyelerinde istihdam rakamları ise pozitif , FED'in %2 enflasyon hedefine ulaşıldığı yönünde beyanlar veriyor.Peki asıl soru enflasyon %2'de tutulabilecek mi? 2008 krizinden sonra aşamalar halinde yapılan 4.5 trilyon dolar'lık parasal genişleme ile ekonomi bugüne kadar geldi , yalnız bu para arızının kesilerek faizlerin yükseltilmesi devam ettirilebilir bir senaryo değil bana göre..Para arızının kesilmesi ilerleyen zamanlarda ABD'de ekonomik durgunluk , şirket karlılıklarında düşüş ve bunlara bağlı olarak işsizlik oranının hızla tekrar atmasına neden olabilir.
    ABD'nin 21 trilyon$'ı aşan borcunu ve bunu nasıl düşüreceğini düşünmek bile istemiyorum. üstte yazdığım şeylere birde kamu harcamalarında kısıtlamalar eklenirse deflasyon durumu oluşur. fed tekrar para arzını artırmaya çalışırsa bu seferde enflasyon coşar %2 hedefi falan hikayelerde kalır.
    bunlar kabaca gördüğüm şeyler, detaylara daha sonra ineriz.
    özetle büyük bir küresel krizin yaklaştığını gösteren çok fazla argüman var. bu sene olurmu? bana göre henüz erken.
    Kesinlikle YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 28 Mayıs 2018; 9:1:17 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Tarila

• Teğmen
    230 Mesaj
    Şu anda ;
    BIST100 106.100
    USDTRY 4.57

bu hafta enteresan gelişmeler olabilir , borsa için üst hedefler devam ediyor , dolar içinde çok sert bir aşağı yönlü hareketi hala bekliyorum.
    diğer bir senaryoda USD tekrar 4.70 ve 4.80+ görebilir bir anda , BIST100 için 103.000-103.500 seviyelerine kadar çekilme gelirse normal karşılamak lazım.
    yani asıl büyük hareket öncesi son bir düzeltme isteyebilir piyasalar , yok burdan devam edersede bir şikayetim olmaz
    Takibe devam edelim.
    YTD

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam selam bütün hisselerde hareket var ekside oldugum kağıtlar artıya geçti petkimde hareket yok çok bekleticekmi sizce cevap için şimdiden teşekkürler

|
    |
    climanjero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: erdifb10

Hocam selam bütün hisselerde hareket var ekside oldugum kağıtlar artıya geçti petkimde hareket yok çok bekleticekmi sizce cevap için şimdiden teşekkürler
    PETKM borsa'nın kötü çocuğu oldu , iyi bir ivmelenme bekliyorum her koşulda belki tahminimden geç olacak , bu yüzden uzun vadeli tutabilirim .(15-18 ay gibi)
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    757 Mesaj
    Şuan dolar alınmalı mı

Bu adamın videolarını paylaştığınızdan beridir takip ediyorum. Gerçekten başarılı yorumları var. Teşekkürler..
    |
    |
    TIGERSHARK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Tiglat Pileser

Şuan dolar alınmalı mı
    420 430 beklentisi var. Ama parcali girilebilir. 10kurusta %30 oraninda. 4.3 e duserse maliyetiniz 4.4 olur.

|
    |
  • Yarbay
    2898 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: miroglu6

Bu adamın videolarını paylaştığınızdan beridir takip ediyorum. Gerçekten başarılı yorumları var. Teşekkürler..
    Adamın videolarını izle ama sakın pozisyon alma derim böyle usta üstad denen adamların çok büyük terse yatıp ortalıkdan kaybolduğunu çokça bilirim sadece fikir olması açısından izleyin benden size tavsiye

Uyarınız için teşekkür ederim. Ben pozisyonlarımı genel itibariyle sığ hisselere ve geleceği olmayan hisselere almıyorum. Bunun yanında da tek kişinin sözleriyle de hisse almıyorum. Hisseye girerken 4 farklı yatırım firmasının hisse hakkındaki raporlarını okuyorum. Ama senin adamın hali tavrı üslubu hoşuma gitti. Etkileyici bir anlatımı var.
    |
    |
    TIGERSHARK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Benim toaso Uyanıyormu :)
    |
    |
SEO
Bey Azura
SEO
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.