Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1562. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15601561156215631564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    YTD
  • climanjero C kullanıcısına yanıt
    Ben bu 5.50 civarlarını göreceğimizi bekliyordum zaten hocam fiboda gözüküyordu bu alt bandın destek olacağı umarım buraları dip kabul eder , temennim o .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu ortamda hiç bir senet alınmaz ytd
    bizde yakalandık malda bekle ki zarar çıksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarila

Ben bu 5.50 civarlarını göreceğimizi bekliyordum zaten hocam fiboda gözüküyordu bu alt bandın destek olacağı umarım buraları dip kabul eder , temennim o .
    bist ilginç şekilde normalin üzerinde negatif ayrışma gösteriyor , buradan tepki gelmez ve düşmeye devam ederse 94.000-95.000'e kadar parçalı alımlara devam ederim.
    hedefleride daha yüksek tutabilirim ondan sonra.
    dolar'ın düşmesi gerekli iyi bir toparlanma için.
    Hocam bi şekilde tepki gelmesi lazım iyice canımı sıkmaya başladı bu işler Petkimdeyim bu da nereye kadar gidecek belli değil .
  • Zirve yapmış döviz ve altına bu seviyeden bulaşmaya korkuyorum , mevduat enflasyonun altında kalıyor bi halt getirmiyor bari borsaya gireyim dip yapıyor gibisinden tepki gelir diye fakat sağolsunlar %10 zarar yazdık 3 iş gününde petkimde .
  • https://tr.investing.com/etfs/ishares-msci-turkey

borsa da bu gosterge baya bir seyi anlatiyor ..Arada sirada bakin..2008 krizinden beri en dusuk puana degmek uzere..Bunun alti cok kisiyi uzer..

Yatirimci iseniz unutmayin sepet sepet sepet..

dolarda olmali, euro da ,altinda, hisse de , mevduatta, ve hatta varsa imkan emlak bile olmali..

asla gidip 500k yi tek bir emtiaya yatirmayin.

85 liradan alinmis altinim bile var..

Borsa da daha once de yazmistim,ozellikle son 1 senede 60k-110 k arasinda hareketini yapmamis kagit varsa onu alin..sahsen ben 1 tane kagit tasiyorum su an.

60-110 arasi hareketini yapmis her kagit 60k altinda cok daha dusuk seviyelere gelecektir..

60k belki komik geliyor cogunuza ama cok uzak bir ihtimal degil.Su an tum ekonomi secimlere gore oy kazanma amacli yonlendiriliyor.Bu da big crash in yakinlasmasi demek..

gidip dolar euro alin blabla diyenlere de guvenmeyin.Yarin kambiyo rejimi degisirse gorurum onlari.Herseyin bir riski vardir.

Sirf oy toplamak icin yarin 500 puan faiz artirirlarsa ,ohal i kaldirirlarsa 1 gunde dolar 3.5 lira olur.elinizde 4.30 dan alinmis dolarla kalirsiniz.

• Dolar kuru 4,34 gören var mı #tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: Gold464

Dolar kuru 4,34 gören var mı #tamam
    4,37....
    çok yakında ise 4,50....,artık iş çığırından çıktı... müdehale felanda kesmez, merkeze güven mi kaldı... sonumuz hayır olsun.... gidişat karanlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

https://tr.investing.com/etfs/ishares-msci-turkey

borsa da bu gosterge baya bir seyi anlatiyor ..Arada sirada bakin..2008 krizinden beri en dusuk puana degmek uzere..Bunun alti cok kisiyi uzer..

Yatirimci iseniz unutmayin sepet sepet sepet..

dolarda olmali, euro da ,altinda, hisse de , mevduatta, ve hatta varsa imkan emlak bile olmali..

asla gidip 500k yi tek bir emtiaya yatirmayin.

85 liradan alinmis altinim bile var..

Borsa da daha once de yazmistim,ozellikle son 1 senede 60k-110 k arasinda hareketini yapmamis kagit varsa onu alin..sahsen ben 1 tane kagit tasiyorum su an.

60-110 arasi hareketini yapmis her kagit 60k altinda cok daha dusuk seviyelere gelecektir..

60k belki komik geliyor cogunuza ama cok uzak bir ihtimal degil.Su an tum ekonomi secimlere gore oy kazanma amacli yonlendiriliyor.Bu da big crash in yakinlasmasi demek..

gidip dolar euro alin blabla diyenlere de guvenmeyin.Yarin kambiyo rejimi degisirse gorurum onlari.Herseyin bir riski vardir.

Sirf oy toplamak icin yarin 500 puan faiz artirirlarsa ,ohal i kaldirirlarsa 1 gunde dolar 3.5 lira olur.elinizde 4.30 dan alinmis dolarla kalirsiniz.
    ishares etf fonu aslında yabancı yatırımcı için psikolojik bir gösterge , fon içeriside özellikle ağırlığı yüksek olan kağıtlar fon fiyatında ani değişimlere neden olabiliyor.
    mesela GARAN %9.06 ağırlık ile fondaki en büyük paya sahip AKBNK 2.ci sırada %7.90 pay ile. 3.sırada %6.36 ile BIMAS var...yabancılar bu fırsatı değerlendirir bence.
    dolar'daki yükselişte pek tutarlı değil ,geçen sene 3.37'de dip yaptıktan sonra 3.50'yi geçti tamamda ondan sonra büyük oranda kaldıraçlı tezgah üstü piyasa işlemlerinden kaynaklı yükseldi dolar/tl kuru devamlı takip ediyorum...euro/tl'de farklı değil hani....
    bu seyir devamlılık sağlayamaz hiçbir şekilde , dolar'ın ve euro'nun aşağıya inişi kaçınılmaz.
    Zaten ABD dolar endeksi'de 88'den 93 üstüne kadar toparlandı. ama bu sadece uzun bir düşüş sonrası psikolojik bir tepki alımı , dolar için dünyada son bir dip daha gelecek.
    EUR/USD paritesi 1.23 üstüne doğru gidebilir tekrar.
    diğer tarafta ABD 10 yıllık tahvillerinde durumu ortada... balon bir artış var %4.00 gibi hedefler veriliyor belki ilerki zamanlarda görür o seviyeleri ama şu şartlarda %3 civarlarında fazla tutunamadan 2.70'in altını görmesi kuvvetle muhtemel bana göre.

altın şu anki fiyatı 1308$/oz.
    düşmeye devam ettiği takdirde 1265-1270 civarlarından bir tepki verecek ve 1400$ üstünde son bir zirve yapmak isteyecektir.
    zirveden sonra ise önümüzdeki sene ilk çeyreğine kadar ciddi bir batış sürecinde olacak kıymetli madenler. altın ons 2019'da 1120$ görebilir.
    altın gram fiyatı için son zirve neresi olacak bilmiyorum fakat gelecek yıl ons ve dolar'ın etkisiyle birlikte 130tl'nin altında bir fiyat görürseniz ne oluyor demeyin.

ben bist100'e güveniyorum , düştükçe alımlara devam.
    Kesinlikle YTD

• PETKM için hedef değiştirdim , yeni hedefim 8.06-8.12...
    YTD
    Kusura bakmayin ama Dolar dusecek,dolar soyle boyle diyenlerle ekonomi tartismam..
    Once dolar mi yukseliyor , yoksa TL afrika parsina bile deger mi kaybediyor bu farki bilmelisiniz..
    http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/akaryakitta-zam-beklenirken-surpriz-indirim-geldi/158084/

bakin su an benzinin 7 tl,mazotun 6.5 olmasi lazimdi ve aksine indirim yaptilar..

Neden yaptilar az cok biliyorsunuzdur..

Su an ki ekonomi yonetimi tamamen secim odakli.

Ekonomiyi verilere gore degilde iktidarda kalma amacli yonetirseniz dolar ve borsa sizin bahsettiginiz rakamlara degil tam tersine gider.

Siz ekonomiyi secim odakli yonetebilirsiniz ama % 75 i yabanci sahipli borsanizi ve sizin tl nizi dunya secim odakli FIYATLAMAZ..

Iktidarin 2 secenegi var.Muteahhitler mi yoksa ulke ekonomisi mi..

Su an muteahhitleri seciyorlar.Cunku elde binlerce konut var.Peki hep boyle mi gidecek ? tabii ki hayir..KOnut ile is bittiginde ve herkesi konut sahibi yaptiklarinda bu sefer ek vergilerle konut sahipleri tahmin bile edemeyeceginiz vergiler odeyecek.

Su ortamda bile petkim vs hisse onerisi bulunmak buyuk vebaldir benden soylemesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 9 Mayıs 2018; 10:41:57 >

• Su an halen gosterge faizin % 8 oldugunu unutmayin..
    Bugune dek aylardir GERCEK anlamda faiz artirilmadi..
    http://www.businessht.com.tr/piyasalar/haber/1956366-ekonomi-yonetimi-bestepe-ye-cagrildi

Ekonomi merkez bankasi yonetimi tarafindan degilde bestepeden yonetildigi surece tum yapilanlar gecici olacaktir..

Bugun cok ciddi faiz artisi bekliyorum ama cok gec artik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 9 Mayıs 2018; 11:59:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Kusura bakmayin ama Dolar dusecek,dolar soyle boyle diyenlerle ekonomi tartismam..
    Once dolar mi yukseliyor , yoksa TL afrika parsina bile deger mi kaybediyor bu farki bilmelisiniz..
    http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/akaryakitta-zam-beklenirken-surpriz-indirim-geldi/158084/

bakin su an benzinin 7 tl,mazotun 6.5 olmasi lazimdi ve aksine indirim yaptilar..

Neden yaptilar az cok biliyorsunuzdur..

Su an ki ekonomi yonetimi tamamen secim odakli.

Ekonomiyi verilere gore degilde iktidarda kalma amacli yonetirseniz dolar ve borsa sizin bahsettiginiz rakamlara degil tam tersine gider.

Siz ekonomiyi secim odakli yonetebilirsiniz ama % 75 i yabanci sahipli borsanizi ve sizin tl nizi dunya secim odakli FIYATLAMAZ..

Iktidarin 2 secenegi var.Muteahhitler mi yoksa ulke ekonomisi mi..

Su an muteahhitleri seciyorlar.Cunku elde binlerce konut var.Peki hep boyle mi gidecek ? tabii ki hayir..KOnut ile is bittiginde ve herkesi konut sahibi yaptiklarinda bu sefer ek vergilerle konut sahipleri tahmin bile edemeyeceginiz vergiler odeyecek.

Su ortamda bile petkim vs hisse onerisi bulunmak buyuk vebaldir benden soylemesi..
    Doların rekorlar kırdığı, petrolün varil fiyatının İran anlaşması sonucu çıkışa geçtiği böyle bir günde ben benzine neden indirim yapıldığını anlayamadım. rica etsem anlatır mısınız?

• screws_conv S kullanıcısına yanıt
    Kasa da olmayan para ile neden emekliye 2000 tl verilecekse iste o yuzden.
  • 1 tık yukarı atmış bist

• Yukarida yazdigim gibi ekonomiyi secime gore degilde verilere gore yonetirlerse aslinda en ufak sorun kalmayacak demistim.

Bugun iste bunun canli ornegini yasiyoruz.Tum piyasa " cok ciddi " bir faiz artisi bekliyor.Oyle glp mlp bilmemne oynamadan.direk faiz artisi.GOsterge faizinin..

Su an borsa da fiyatlanan da bu iste.Eger gerceklesmezse yarin ciddi sikinti olur.
  • Bugün dolar piyasanın; 400-500 baz kadar faiz arttırımı beklentisiyle biraz geri çekildi.

Fakat; 6 saate yakın süren EKK toplantısından 'ülke umurumuzda değil, inşaata devam' anlamında sonuç çıkınca dolarda yön yine yukarı...

Bu gidişatla; 4,50 olması çok yakındır...

Borsada ise; bugün yemlenenler yarın zarar yazacak gibi duruyor....
  • screws_conv S kullanıcısına yanıt
    Otomatik güncellemeyi bakıma almışlar manuel olunca bu şekilde oluyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TESLA37 -- 9 Mayıs 2018; 20:37:54 >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    +1905 Güzel özetlemişsiniz hocam

• 
Sayfa: önceki 15601561156215631564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.