Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15581559156015611562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sence petkm için ne yapmalıyız ben bi tur girdim ama devam edeyimmi yoksa daha gideri varmı sence aşağıya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarila

Hocam sence petkm için ne yapmalıyız ben bi tur girdim ama devam edeyimmi yoksa daha gideri varmı sence aşağıya ?
    ben daha fazla düşeceğini sanmıyorum petkim'in , 6.00 üstünden alım yaptım bende , anlık bir panik satışla 5.88'e kadar geriledi ama 7.50+ hedefi geçerlidir sıkıntı yok bana göre.ytd
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

Aselsan geçen sene aşırı spekülatif bir yükseliş oldu bu yüzden almadım yükselebilir ama ne kadar yükselir birşey diyemem.
    petkim alabilirsiniz ben aldım biraz , 7.50 üstü bekleyebiliriz kısa vade de.
    bankalarada bakın bence alım fırsatı derim.
    (GARAN , VAKBN , YKBNK , ISCTR , AKBNK , SKBNK)
    YTD

Alıntıları Göster
    ykb almayın sakın bedelli arttırımına gitti mayıs yada haziran ayı içerisinde yuzde 94 ek sermaye koymanız gerekir diğer bankalara bakın

• Aselsanda halka arz da var. Bence en sona onu birakmak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TIGERSHARK kullanıcısına yanıt
    Sermaye artırmı - azaltımında bedelsiz olur mu % 250 yapacak buldum ;

Fakat tarih açıklamanmış ve iç kaynaklardan karşılanacak yazan kap haberi buldum bedelsiz olabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gold464

Sermaye artırmı - azaltımında bedelsiz olur mu % 250 yapacak buldum ;

Fakat tarih açıklamanmış ve iç kaynaklardan karşılanacak yazan kap haberi buldum bedelsiz olabilir mi ?
    Kimin için sermaye artırmindan bahsediyorsun?

Sermaye artırımın dan bedelsiz olabilir ama bunun sana bir faydası yok sana hisse veriyor ama elindeki hissenin değeri düşüyor yani çok hisse =düşük değer
    Eğer bir hisseye bedelsiz verecek diye girersen yanlış edersin lakin ben uzun vadeci olacağım diyorsan bedelsiz dağıtıldıktan bir ay sonra senede girersen iyi olur çünkü ilk bir ay insanlar ellerindeki fazla Senetleri satacağı için hisse düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 5 Mayıs 2018; 15:31:30 >
  • Üstadlar banvit hakkında ne diyorsunuz? Ayın 21de bilanço açıklanacakmış, 23 mayıs genel kurulları var. 2017 kar açıklanmamış.
  • TIGERSHARK kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın.

Ben bu forumda yazdığım tahatalara satış geliyor.

Fiyatı iniyor ben kazanmadan yazmayacağım tahta ismi ;

Kimse kusura bakmasın.

En basit İSFİN vardı çok satış yedi. 😁

Ve benim bildiğim şeyler var yazmıyım yani.

Ben beklemedeyim hocam kâr yaptığımda yazarım iyi günler.

• quote:

Hocam yanlış anlaşılma olmasın.

Ben bu forumda yazdığım tahatalara satış geliyor.

Fiyatı iniyor ben kazanmadan yazmayacağım tahta ismi ;

Kimse kusura bakmasın.

En basit İSFİN vardı çok satış yedi. 😁

Ve benim bildiğim şeyler var yazmıyım yani.

Ben beklemedeyim hocam kâr yaptığımda yazarım iyi günler.
    Dostum sen foruma yazdığın için elindeki senet satış yemiyordur :) onun tekniği vardır direnç ve tepki noktaları bir de hedef vardır bunları bilmek lazım bir senede girmeden önce çoğumuz acemi olduğu için bunları bilmez senede körlemesine gireriz genelde kaybımızda bundan olur.Büyükler tek kalemde milyon lot alıp satıyor senin benim aldığım 20 bin senet o tahtayı ne aşşağıya ne yukarıya götürür ama taktir senin sen bana bir soru sormuştun bende ona mütakip senedin adını sormuştum :) ve ben borsa kovalayan arkadaşlara tavsiyem seçime kadar nakitte beklemeleri iyi olabilir tabiki taktir sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: vırvır

Üstadlar banvit hakkında ne diyorsunuz? Ayın 21de bilanço açıklanacakmış, 23 mayıs genel kurulları var. 2017 kar açıklanmamış.
    Benim şu an naktim olsa borsaya girmem genel anlamda satış yiyor bist

galiba bu mayıs ayı içerisinde amerika zarraf davasından dolayı halk bankasına ceza kesecek tam tarihini öğrenemedim açıklanacak ceza sonrası bekleyebilirsin
  • climanjero C kullanıcısına yanıt
    Hocam petkm'de 7.50+ hedefinizi gap boşluğuna istinaden verdiniz sanırım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarila

Hocam petkm'de 7.50+ hedefinizi gap boşluğuna istinaden verdiniz sanırım ?
    ben normal trend yönünde bu şekilde bekliyorum , ön piyasa işlemlerinden kaynaklı fiyat boşlukları her zaman normale dönmeyebilir .
    beklediğim gibi bist100 endeksi sağlam bir düzeltme yaparsa işlem hacmi yüksek olan kağıtlar iyi oranda toplarlanma gösterir diye bekliyorum.ama artışlar genel olarak spekülatif olacak.
    bist100 110.000 üstüne çıkarsa son bir ara zirve yaptıktan sonra 95.000'e doğru bir salınım daha gerçekleştirebilir, ondan sonra şirketlerin genel durumuna bakarak uzun vadeli yüklü alım düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 5 Mayıs 2018; 22:46:43 >

• karsn'a 11 mayıs'a kadar denenebilir
    ytd
  • Gerel nasıl elden çıkardın mı ?

Ben cemas ta kitlendim biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gold464 -- 6 Mayıs 2018; 19:34:14 >
  • Seçim 2. tura kalacak sonrasıda belirsiz . Çıkacaktık 115 lerde. Gerçi nerden bilcez 24 hazirada seçim oalcağını.
  • Seçim olur.
    Kendileri çıkardılar çocuk oyuncağı değil ya , :)))
    O kadar biner lira bayıcalaklar ödenekten vicdan yaptıklarından değil ya.
    Adı üstünde seçim yatırımı.
    Siyaset iyi değil bana fişlenmek istemem gerçi hiç tehdit etmediler.
    Etmesinlerde iyi akşamlar.
  • quote:

Gerel nasıl elden çıkardın mı ?

Ben cemas ta kitlendim biraz.
    bütün param karsanda
  • bist100 hafta açılışını 102.000 altından yaptı fakat bu hafta itibari ile bir süreliğine yükseliş trendine geçilebilir.
    dolar/tl 4.29'da zirvesini tamamladı diye düşünüyorum seçimlere doğru en kötü 3.90-4.00 bandına kadar gevşetebilirler.
    bist endeksinde haziran ortasına kadar 114.000+'e kadar bir tepki görebiliriz.
    bunun haricinde petkim bu haftaya yine ufak bir düşüş daha yaparak başladı.bugün 6.00 üstünden kapanış bekliyorum yine , eğer bu gerçekleşirse haziran ortalarına kadar 7.50-7.80 bandına kadar yükseliş devam edebilir.
    abd , avrupa , japonya, ingiltere artıya dönü tekrar beklediğim büyük çöküş gerçekleşmedi , son tepki alımları yapılıyor haziran'dan sonra her an fırtına kopabilir
    şimdilik takibe devam , ytd.

• quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

bist100 hafta açılışını 102.000 altından yaptı fakat bu hafta itibari ile bir süreliğine yükseliş trendine geçilebilir.
    dolar/tl 4.29'da zirvesini tamamladı diye düşünüyorum seçimlere doğru en kötü 3.90-4.00 bandına kadar gevşetebilirler.
    bist endeksinde haziran ortasına kadar 114.000+'e kadar bir tepki görebiliriz.
    bunun haricinde petkim bu haftaya yine ufak bir düşüş daha yaparak başladı.bugün 6.00 üstünden kapanış bekliyorum yine , eğer bu gerçekleşirse haziran ortalarına kadar 7.50-7.80 bandına kadar yükseliş devam edebilir.
    abd , avrupa , japonya, ingiltere artıya dönü tekrar beklediğim büyük çöküş gerçekleşmedi , son tepki alımları yapılıyor haziran'dan sonra her an fırtına kopabilir
    şimdilik takibe devam , ytd.
    Üstad merhaba,

Fikirlerini merak ettiğimden soruyorum;

1) Seçimden önce halkbank/ hakan atilla davası var. 16 mayıs'ta alehte bir karar çıkarsa bundan nasıl etkileniriz? Zaten yerinde duramayan döviz daha da uçmaz mı? ayrıca bist de değer kaybetmez mi?

2) seçim demek belirsizlik demek, belirsizliğe doğru yaklaştıkça stres artacak ve bu da TL'de daha fazla değer kaybına yol açacak diye düşünüyorum. özellikle sonuç 2.aşamaya kalırsa yine tl'nin değer kaybedeceğini düşünmek yanlış mı?

3 ) Diğer yandan Merkez bankası zaten müdahale ediyor ama sonuç alamıyor. Hatta bugün bile müdahale oldu ancak bana mısın demedi. Gerçekten de MB'nin ya da devletin doları 4,26'dan 3,90'a düşürebilecek gücü var mı sence? Seçime yaklaşırken bütün kartlarını oynayacaklarını söylemek istiyorsun sanırım ama o da yeterli olmayabilir diye düşünüyorum.

4) Bu arada seçimden sonra bizleri sabit kur, döviz hesaplarına blokaj gibi uygulamalar bekliyor mu sence?

• climanjero C kullanıcısına yanıt
    climanjero hocam Petkim’de A/S oranı 1,06 olmasına rağmen %-3 olması bende bir spekülasyon olduğu hissi uyandırdı yanlış mı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarila -- 7 Mayıs 2018; 17:18:48 >
  • 
Sayfa: önceki 15581559156015611562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.