Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15451546154715481549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün elimdeki hisseyi zararına da olsa satıp elimdeki parayı birkaç hisseye bölüştürmüştüm, bugünü az kayıpla atlattım sayılır o sayede.

Bazı hisselerde düşüş çok büyük oldu ve sürecek gibi görünüyor, büyük kayıp yaşayanlara geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Borsa göçtü.

Dün elimdeki hisseyi zararına da olsa satıp elimdeki parayı birkaç hisseye bölüştürmüştüm, bugünü az kayıpla atlattım sayılır o sayede.

Bazı hisselerde düşüş çok büyük oldu ve sürecek gibi görünüyor, büyük kayıp yaşayanlara geçmiş olsun.

Gecmis olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Ben de zarardayım nedense takmiyorum artık.

Benim portföy çıksada düşerse de çakılıyor zarar olduğundan;

Benim duruma göre fazla sayılır.

Belki az gelir yanlış tahtaya girdim. ☺️

Belli oldu. 📉

• Gold464 kullanıcısına yanıt
    Orta-uzun vade için zaten karalar bağlayacak bir durum yok.

Ben 2016'da düzenli olarak alım yaparken etrafımdakiler acıyarak bakıyorlardı saf diye. Sonra aldığım hisselerin çoğu 2-3'e katladı. Tabi ben şanssız olduğum için paraya ihtiyacım oldu çok daha az karla satmak zorunda kaldım borsada uçuş yeni başladığı sıralarda.

Şu anda kısa vade sayılabilecek 2 senede sonuç almam lazım, onun için biraz da bile bile lades kumara çevirdim ama düzenli olarak zarar yazıyorum. Ya herru ya merru artık yapacak bir şey yok, benim istediğim seviyeleri bu kadar kısa zamanda getirebilecek başka yatırım aracı görmediğim için denemeye devam edeceğim,
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Sürekli zarar yazıyorsanız bir sıkıntı vardır. Ya yanlış hisseye giriyorsunuz ya da doğru hisseye yanlış zamanda dalıyorsunuz. Hedeflediğinizin tam tersi yönde hızla gidiyorsunuz. 2 sene sonra paranızın tümünü kaybetmiş olmanız olası. Bence bir oturup düşünmeniz gerekiyor hisselere girmeden önce. Analiz yapmanız lazım. Bende ilk girdiğimde yatırım araçlarının sunduğundan daha fazla yapabileceğimi dsüşünüp yanlış kararlar verdim. Paramın 3 te 1 ini kaybettikten sonra durdum. Sonra daha akıllıca düşünüp zararımı küüçk küçük kapatmaya başladım. şuan zararımın hemen hemen yarısını kapattım sayılır. Daha kara geçecez ohoooo

Hedefiniz nedir 2 senede düşündüğünüz? anaparanızın yüzde kaçını arttırmayı düşünüyorsunuz? Hedefiniz ulaşılabilecek bir hedefse En azından burdaki arkadaşlarla size neyi yapmamanız gerektiğini söyleyebiliriz.

• https://invst.ly/6peid

OBO...Dikkatli olmalı...

YTD...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Orta-uzun vade için zaten karalar bağlayacak bir durum yok.

Ben 2016'da düzenli olarak alım yaparken etrafımdakiler acıyarak bakıyorlardı saf diye. Sonra aldığım hisselerin çoğu 2-3'e katladı. Tabi ben şanssız olduğum için paraya ihtiyacım oldu çok daha az karla satmak zorunda kaldım borsada uçuş yeni başladığı sıralarda.

Şu anda kısa vade sayılabilecek 2 senede sonuç almam lazım, onun için biraz da bile bile lades kumara çevirdim ama düzenli olarak zarar yazıyorum. Ya herru ya merru artık yapacak bir şey yok, benim istediğim seviyeleri bu kadar kısa zamanda getirebilecek başka yatırım aracı görmediğim için denemeye devam edeceğim,

Arkadaş pilot olduğunu idda ediyor hayret borsa ile bu şekilde uğraşması zaman ayırabiliyor

Uçuyor devamlı yerde değil sonuçda 🤔

• KARTONCU KOŞ 287 OLDU
  • Merhaba. Yarın 13bin lira ile borsa işlerine girmeyi planlıyorum. Yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum. THY, FENER, Aselsan gibi firmalara oynamayı düşünüyorum. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi alabilirim. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zombitch

Merhaba. Yarın 13bin lira ile borsa işlerine girmeyi planlıyorum. Yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum. THY, FENER, Aselsan gibi firmalara oynamayı düşünüyorum. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi alabilirim. Teşekkürler

2019 sonu thy 30.00 civarı bekliyorum

Ytd.

• Zombitch kullanıcısına yanıt
    spor hisselerini iyi düşünün, temkinli olun
  • Zombitch kullanıcısına yanıt
    Spor hisseleri tehlikeli. Dikkat etmezseniz canınız yanar.
  • miroglu6 M kullanıcısına yanıt
    Wally Gator kullanıcısına yanıt
    travegostar kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler. Gün içi tavsiyeniz var mı? Uzun vadeli düşünmüyorum gün içinde küçük karlarla al sat yapmayıı planlıyorım@travegostar @Wally Gator @travegostar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zombitch -- 22 Şubat 2018; 9:5:7 >
  • Bilanço dönemi olduğundan yeni açıklayacak ve durumu iyi olan hisselere bak istersen.yunsa ve fenerde bir atak var

• miroglu6 M kullanıcısına yanıt
    Geçen sene ettiğim karın yanında bu sene ettiğim zarar devede kulak kaldı. Yani uzun vadede düşününce ortada bir kayıp yok, sadece çok daha büyük karlar edebilecekken azıyla yetinmek zorunda kaldım elde olmayan sebeplerle.

Geçen sene daha garantiye yönelik sağlam yatırımlar yapıyordum. Bu seneyse 2 sene içerisinde sonuç almam gereken bir hayat planı yaptım, işleri hızlandırmam gerekiyor. Risk büyük olunca kayıplar da olabilir. Ne yaptığımı biliyorum merak etmeyin, tek sorun tecrübeme yakışmayacak hatalar yaptım. Borsanın temel kuralları vardır, onları dikkate almazsanız kaybedersiniz, ben de bunu yaşadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 22 Şubat 2018; 10:31:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zombitch

Anladım teşekkürler. Gün içi tavsiyeniz var mı? Uzun vadeli düşünmüyorum gün içinde küçük karlarla al sat yapmayıı planlıyorım@travegostar @Wally Gator @travegostar

ondan bundan tavsiye ile bu iş olmaz
    kendin araştırmalısın
  • Attensiyon simufle

SPK, Mehmet Atakan Demir adlı kişiye, sosyal medya üzerinden yapılan yanıltıcı paylaşımlar öncesinde ve sonrasında pay piyasasında işlem gerçekleştirmesi nedeniyle 676.803 lira para cezası verdi!

• iyi cezaymış :)))
    Nerden görebiliyoruz cezaları ?
    e devletten görünür mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gold464

iyi cezaymış :)))
    Nerden görebiliyoruz cezaları ?
    e devletten görünür mü ?

http://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2018&no=8

bende twitte görümüştüm. ama bültende yayınlanıyormuş.
  • Bilgi için teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 15451546154715481549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.