Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15221523152415251526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Endesk e göre hareket etmeyen ve bir türlü istenen fiyatlara gelemeyen ancak ilerisi için vaat eden tek hisse kaldı zoren dün 1,17 maliyetli hissemden 1,41 ile çıkmak zorunda kaldım. Bu hisseyi alırken de 1,12 maliyetli kardemir-d yi 1,30 dan satmıştim. Şimdi kardemir-d 2 lerde geziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ssmm kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum uzun süredir zoren var elimde uzun vadeli tutmayı düşünüyorum. Birde FONET aldım bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

Bakalım zamanında günlük trade ettiğim YKGYO da da hareket olacak mı.. O kağıt 2 liradan 1.20 lere düşmüştü..

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=121357656

daha 1 yil olmadan yine % 50 den fazla kazandirdigim bir hisse..arkadasima aldirmistim cocuk bugun aradi nasil seviniyor :)

metro
    katmerciler
    ykgyo
    vesbe

4 u de % 50 nin uzerinde hareket etti yazdigimdan beri..
    -----------------------------------------------
    Bu arada farkli bir hisseye dikkatinizi cekecegim;
    Isim gida ambalaji uretimi ve kullandigim hammadde karton.Tr de ki tek uretici de kartonsan..Malum borsaya acik sirket..http://finans.mynet.com/borsa/hisseler/kartn-kartonsan/

Simdi dikkatinizi cekmek istedigim nokta;
    https://www.dunya.com/sektorler/cinli-kagitcilar-uretimi-kisti-yerliler-yatirim-ataginda-haberi-367683
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/647224/Cin_de_1200_fabrika_uretimi_durdurdu.html

Cin de pekin de ozelikle inanilmaz bir hava kirliligi vardi belki bilirsiniz hep haberlerde cikti,fabrikalardan dolayi.Ve Cin hukumeti tum bu fabrikalarda uretimi durdurdu,basta kagit ve karton fabrikalarini..Hepsini sehir disina cikariyorlar ve yaklasik 2 yil surecek deniyor bu islemler..
    Durum boyle olunca dunyanin en buyuk kagit ve karton ureticisi Cin den artik hicbir ulkeye karton temin edilemez duruma geldi.Peki artik Tum dunya nereye saldiriyor kagit-karton alabilmek icin?
    Kartonsana..
    Su an ana bayiyi arayip karton istesem adamlar 50 ton karton istegime 2 tonu zor buluyor..Stok sifir..Ve en onemli husus;aralik ayinda 1400 tl ye aldigim kartonun tonu su an 2700 tl..
    Tum bu durumlar kartonsanin lehine olacaktir diye dusunuyorum..

21.06.2017 kartonsan fiyati 273 lira..
    Bakalim 1 sene sonra kac lira olacak cok merak ediyorum..

Eveeet..kartonsan hareketi basladi sanirim..Bilancoya 1 ay var ve de kagit endeksin ustunde hareket etti bugun ilk defa aylardir..
    Benim meslegim karton uzerine..su an banttan cikan tum mal daha uretilmeden satiliyor.Inanilmaz yogun talep var tum dunyadan kartonsana..cunku fabrikasi acik kalan 2-3 firmadan birisi kartonsan..malum cin de tum karton fabrikalarini kapadilar..
    Mesaji yazdigim tarihten bugune % 7-8 civari getirisi oldu bile..
    Bakalim daha nereye gidecek..

• ve ykgyo ucar gider..
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    2 yil yatmis.

1 gunde 2 katina cikmis,

1 haftada - %30

10 gun yatmis

10 gundede + %80

Ciddi risk ve sabir işi 😊

Tesekkurler.

Bende uluun un takibe alinmasi taraftariyim ama onda da ani hareketler olusmaya basladi.

• quote:

quote:

quote:

Bakalım zamanında günlük trade ettiğim YKGYO da da hareket olacak mı.. O kağıt 2 liradan 1.20 lere düşmüştü..

daha 1 yil olmadan yine % 50 den fazla kazandirdigim bir hisse..arkadasima aldirmistim cocuk bugun aradi nasil seviniyor :)

metro
    katmerciler
    ykgyo
    vesbe

Isim gida ambalaji uretimi ve kullandigim hammadde karton.Tr de ki tek uretici de kartonsan..Malum borsaya acik sirket..http://finans.mynet.com/borsa/hisseler/kartn-kartonsan/

https://www.dunya.com/sektorler/cinli-kagitcilar-uretimi-kisti-yerliler-yatirim-ataginda-haberi-367683
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/647224/Cin_de_1200_fabrika_uretimi_durdurdu.html

Cin de pekin de ozelikle inanilmaz bir hava kirliligi vardi belki bilirsiniz hep haberlerde cikti,fabrikalardan dolayi.Ve Cin hukumeti tum bu fabrikalarda uretimi durdurdu,basta kagit ve karton fabrikalarini..Hepsini sehir disina cikariyorlar ve yaklasik 2 yil surecek deniyor bu islemler..
    Durum boyle olunca dunyanin en buyuk kagit ve karton ureticisi Cin den artik hicbir ulkeye karton temin edilemez duruma geldi.Peki artik Tum dunya nereye saldiriyor kagit-karton alabilmek icin?
    Kartonsana..
    Su an ana bayiyi arayip karton istesem adamlar 50 ton karton istegime 2 tonu zor buluyor..Stok sifir..Ve en onemli husus;aralik ayinda 1400 tl ye aldigim kartonun tonu su an 2700 tl..

Eveeet..kartonsan hareketi basladi sanirim..Bilancoya 1 ay var ve de kagit endeksin ustunde hareket etti bugun ilk defa aylardir..
    Benim meslegim karton uzerine..su an banttan cikan tum mal daha uretilmeden satiliyor.Inanilmaz yogun talep var tum dunyadan kartonsana..cunku fabrikasi acik kalan 2-3 firmadan birisi kartonsan..malum cin de tum karton fabrikalarini kapadilar..
    Mesaji yazdigim tarihten bugune % 7-8 civari getirisi oldu bile..
    Bakalim daha nereye gidecek..

kartonsan'da kaç lotun var söylede bilelim

• Yaklaşık 2 yıldır tek lot almadım herhangi bi kağıttan , ancak yazıpta katlamayan da tek bi kağıt tavsiyem olmadı bilen biliyor. Kartonsan yıllardır uykuda olan bir kağıt ve şu an dünya da karton üretebilen 1-2 firmadan birisi olduğu için fikrimi yazdım

Ögrendik biz

Şirket sahibiymişsin 😊 uzanlar gibi parayi cukkalayıp kaçacakmışsin😊

• Kartonsan endeksin tersinde hareket ediyor

Yine mi tutturdum yoksa ?:)

1 ay önce yazdım ve %10 dan fazla kazandırdı

• quote:

ve ykgyo ucar gider..

nereye kadar gider
  • ben yazdiktan sonra kartonsan alan olmus muydu?
  • quote:

quote:

metro
    katmerciler
    ykgyo
    vesbe

Kartonsana..

yazdigimdan bu yana 40 gunluk getiri 35 lira ve yaklasik % 15 net kar..
    an itibari ile fiyati 308 lira..
    ve daha yolun basinin basi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 31 Temmuz 2017; 11:52:20 >

• Ykgyo da alan oldumu acaba taban yapmış.

Bu tür hisselerde kazanç tamamen şans a bakar. Eğer operasyon yapılacaksa her türlü hesap yapılmış olup çıkışta kimseyi nemalandırmazlar ama inerken tuttuğuna malı çakar.

Grafiği güzel sermayesi düşük ama biraz Bfren in rüzgarına kapılıyor gibi.

Bence derisi dolmuş bir hisse, zirve fiyatı 329 tl. Önemli bir direnç olacak.

• cemele C kullanıcısına yanıt
    2 ayda 1.20 den 4.50 tl goren kagit illa ki bir noktada duracak.
    o kagitta hedef fiyatimi duysaniz gulersiniz ancak daha once yazdigim gibi hic hissem yok :)
    Tabanmi. Yapmayin lutfen. 1 ayda %30 5 haftada %200 primli bir kagit o. Zaten son 1 ayda o kadigi alan adam ciddi risk almistir. Neyse, ciddi birkac yatirimcinin maliyetinin 4 uzerinde oldugu soyleniyor. Bu bir artis daha olabilir demek. Ytd :)

• quote:

o kagitta hedef fiyatimi duysaniz gulersiniz ancak daha once yazdigim gibi hic hissem yok :)

Hedef fiyatınız çok yüksekse neden hisseniz yok?
  • EfsaneFenerli kullanıcısına yanıt
    aralik ayinda 150 bin tl ev kredim icin ara odemem var.kisa vadede lazim olacak para ile borsaya girilmez bu yuzden.
  • quote:

2 ayda 1.20 den 4.50 tl goren kagit illa ki bir noktada duracak.

Borsada para koymadan tahmin ve hedef söylemek daha rahat tır. Çünkü kaybın yada kazancın olmaz.

6 yıldır ADEL tutuyorum maliyet temettüler le çok düştü ama gün içi bile hisse normal seyrindeyken kar yada zararım üç haneli etkilenmemek mümkün değil.

Aylardır 1.61 maliyetle Crdfa de bekliyorum hergun ayrı bir telden çalar. En son Ramazan bayramından sonra gubre aldım endex giderken hep ters gitti bugünlerde hareketlendi.

Demek istediğim para ile giriş yaparsan kararların daha çok parayı korumaya yönelik temel analizi sağlam hisselere yönelmek şeklinde olur.

Ykgyo uyuyan bir hücreydi patladı bu tür hisselere ky nin dalması zor karardır. Dalan'da zaten o riski alıyor demektir.

Kartonsa beğenirim ama 100 lot alsan 30 bin üzerinde para yatırırsın belirttiğin tarihlerde bir çok daha uygun güvenilir hisse daha fazla prim yaptı.

Burda endex ön görüşünde bir çok kişi yanıldı 100 bin sonrası düşüş beklendi oysa hedef 107 bin civari netti. Şimdide 117-120 bin bandına gelmesi sürpriz olmaz buna göre hareket ve hisse seçimi strateji oluşturmak gerekir.

Benim stratejim çok kazanmak üzerine değil parayı korumak üzerinedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 31 Temmuz 2017; 20:37:3 >

• 
Sayfa: önceki 15221523152415251526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.