Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1096. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10941095109610971098
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KeZzZaP

mrb.
    ben uzun süredir borsaya girmeyi düşünüyorum ve artık ciddi ciddi karar verdim girmeye,
    dün kendisinden bilgi alabilmek için amcamla görüştüm, eskiden o da oynuyormuş bırakmış, 3-4 hafta sonra tekrar başlayacakmış, beraber girelim dedi. olur dedim.
    açıkçası borsa konusunda bilgim yok, bikaç gündür araştırma yapıyorum, bu 3-4 haftalık süre içerisindede bilgi edinmek istiyorum.
    imkb nin sitesinde eğitim başlığı altında eğitim-temel bilgiler vs. kılavuzları var bunları okumam yeterli olur mu?

Kazanmayı sağlayacak kitap-kaynak v.s yok ama temel bilgiler için nette çok site vardır.Ama başlığı okursan sana çok faydası olur zira gerçek deneyeimlerden ibarettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huntelarr

quote:

Orijinalden alıntı: trkrap

Öğrenciyim, banka hesabımda birikmiş bir miktar param var. Doların yükselmek üzere olduğunu duydum. Ama bir yandan da tl'nin yeni sembolü yüzünden tl nin değeri artıcakmış.

Banka hesabımdaki tüm parayı dolara çevirmeyi düşünüyorum. Sizce bu doğru bir karar mıdır ?

HIMM..!! biz bunu kaçırmışız tl nin yeni simgesi var ve bu yüzden euro ve dolara karşı o simgenin gücü ile değer kazanacak UMARIM YANILMAYIZ sana itinat ederek bende tüm paramı DOLARA ÇEVİRİYORUM.

bilmiyorum ne kadar doğru belki çoğu kişiye saçma gelebilir ama

döviz'i yatırım aracı olarak göremiyorum ben arkadaşlar

• ya beyler diyelim 25000 yatırdık 4-5 şirketten yüklü hisse aldık diyelim hepsi düştü iflas edermiyiz nolur bunu merak ediyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZR1

ya beyler diyelim 25000 yatırdık 4-5 şirketten yüklü hisse aldık diyelim hepsi düştü iflas edermiyiz nolur bunu merak ediyorum?

bilmiyorum kaç yaşındasın ama AÇ GOOGLE ı bak, koçholding,sahol,tüpraş,çimsa,tüpraş v.s kaç yıllık ve kaç defa batmışi, onlarla kendi yaşını karşılaştır RİSKİ ANLA VE ANALİZ ET.gerisi sana kalmış.Yani batma anlamında ok..
  • Huntelarr acaba avgyo bu seviyelerden alınır mı?
    Bedelli falan patlamasın tek korkum o, vade 5 6 ay, getiri %30 40 arası?
    Yoksa erken mı toplamak ıcın..
  • quote:

ya beyler diyelim 25000 yatırdık 4-5 şirketten yüklü hisse aldık diyelim hepsi düştü iflas edermiyiz nolur bunu merak ediyorum?

Eger kendinize ait firmanizin tum kaynaklariyla borsaya girip ciddi manada para kaybederseniz burada batma olgusundan soz edilebilir ama eger nakit paraniz varsa ve cokta ihtiyaciniz yoksa burada para kaybetmek olsa olsa zarar etmek olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp250

Huntelarr acaba avgyo bu seviyelerden alınır mı?

bedelliyi daha yeni yaptı,şirketin dd 1.20 civarı yani mali yönden v.s sıkıntı yok.........patron çıkarsa %30 2 günde olur süreç uzarsa yatay-eksi devam gibi....karar senin ama düşünüyosan , mahkeme sürecine bağlı olarak kademeli alım güzel olur...şahsen 84-85 ten verdiklerimi 79 dan geri aldım umarım acele etmemişimdir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xug

quote:

Eger kendinize ait firmanizin tum kaynaklariyla borsaya girip ciddi manada para kaybederseniz burada batma olgusundan soz edilebilir ama eger nakit paraniz varsa ve cokta ihtiyaciniz yoksa burada para kaybetmek olsa olsa zarar etmek olur.

çok saol abicim insan gibi cevap vermişşin Allah razı olsun
  • quote:

İflas edersin bunun gecmis ornekleri var.
    Misal gecmiste islem goren fakat sonrasinda iflas etmis firmalar mevcut. Aklima ilk gelenler uzel, kepez elektrik yada uzan in firmalari.

Borsaya yatirimci olarak uzun vadeli olarak gireceksen hisselerinide ona gore sececeksin, bir is bankasi batarmi, yada sahol, kochol, tupras, turk telekom, aselsan v.b

5 firmaya ortak olacaksak;

1.) Buyumeye acik genc bir firma: Egeen, brsan, fmizp gibi
    2.) Kimya petrol ve turevleri:Tupras-aygaz-petkim, eregli, arcelik
    3.) otomotiv: Froto-tofas-ttrak
    4.) Cimento: Mardin-unyec-boluc-cimsa
    5.) Gida: Petun-pinsut

Yukardaki hisseler model hisselerdir. Bunlar al demiyorum.

Bu tarz hisseleri bir kriz doneminde kelepir alirsan sonra ekrani kapat bahardan bahara temettunu al.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KeZzZaP

mrb.
    ben uzun süredir borsaya girmeyi düşünüyorum ve artık ciddi ciddi karar verdim girmeye,
    dün kendisinden bilgi alabilmek için amcamla görüştüm, eskiden o da oynuyormuş bırakmış, 3-4 hafta sonra tekrar başlayacakmış, beraber girelim dedi. olur dedim.
    açıkçası borsa konusunda bilgim yok, bikaç gündür araştırma yapıyorum, bu 3-4 haftalık süre içerisindede bilgi edinmek istiyorum.
    imkb nin sitesinde eğitim başlığı altında eğitim-temel bilgiler vs. kılavuzları var bunları okumam yeterli olur mu?

Kazanmayı sağlayacak kitap-kaynak v.s yok ama temel bilgiler için nette çok site vardır.Ama başlığı okursan sana çok faydası olur zira gerçek deneyeimlerden ibarettir.

araştırmaya-bilgi edinmeye başladım, bu başlığıda araştırmaya basladigim gun keşfettim hergün birkaç sayfa okuyorum, bahsettigim klavuzlarin yardimi olur sanirim.. çok yararlı bir başlık olmuş eline saglık hocam..
    donanimhaber in bendeki yeri çok ayrı zaten, Google da birsey arayacağım zaman abartisiz soyluyorum sonuna d.haberide ekliyorum ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trkrap

Öğrenciyim, banka hesabımda birikmiş bir miktar param var. Doların yükselmek üzere olduğunu duydum. Ama bir yandan da tl'nin yeni sembolü yüzünden tl nin değeri artıcakmış.

Banka hesabımdaki tüm parayı dolara çevirmeyi düşünüyorum. Sizce bu doğru bir karar mıdır ?

HIMM..!! biz bunu kaçırmışız tl nin yeni simgesi var ve bu yüzden euro ve dolara karşı o simgenin gücü ile değer kazanacak UMARIM YANILMAYIZ sana itinat ederek bende tüm paramı DOLARA ÇEVİRİYORUM.

bilmiyorum ne kadar doğru belki çoğu kişiye saçma gelebilir ama

döviz'i yatırım aracı olarak göremiyorum ben arkadaşlar

Herhangi karşılığı olan bir değer olduğuna göre yatırım aracıdır tanımsal açıdan baktığımız zaman. Döviz üzerine akıllıca zamanlarda yapılmış yatırımların çok da iyi getirisi vardır. Tabi hisse senetleriyle karşılaştıracak olursak, şirket hisselerinde kar payı durumu olduğundan dolayı benim de ilk tercihim hisse senedi olur.

• Takip
  • 8 Mart dunya kadinlar gununuz kutlu olsun Bol kazanclar
  • quote:

quote:

bedelliyi daha yeni yaptı,şirketin dd 1.20 civarı yani mali yönden v.s sıkıntı yok.........patron çıkarsa %30 2 günde olur süreç uzarsa yatay-eksi devam gibi....karar senin ama düşünüyosan , mahkeme sürecine bağlı olarak kademeli alım güzel olur...şahsen 84-85 ten verdiklerimi 79 dan geri aldım umarım acele etmemişimdir..

Valla usta bende nakitim ama avgyo cidden güzel duruyor, kesinlikle şu aralar cukka atlamayı dusunmuyordum da galip işi beni cezbetti..
    Endekse hiç mi hiç güvenmiyorum. Ama azar azar 2bin 2bin alırım heralde.
    Bedelli yoksa içim rahat ben 1 sene dahi beklerim artık sabır işi.
    teşekkürler :)

• quote:

quote:

quote:

Valla usta bende nakitim ama avgyo cidden güzel duruyor, kesinlikle şu aralar cukka atlamayı dusunmuyordum da galip işi beni cezbetti..
    Endekse hiç mi hiç güvenmiyorum. Ama azar azar 2bin 2bin alırım heralde.
    Bedelli yoksa içim rahat ben 1 sene dahi beklerim artık sabır işi.
    teşekkürler :)

patron içerde ama ,dün avukatı aracılığyla 76-79 arasından 5 milyon lot daha satmış elinde 5.5 milyon lo civarı hisse kaldı,toplamda 40 milyon lot civarıydı sanırım.NELER DÖNDÜĞÜ BELLİ DEĞİL..

• kuyruk koptu gidiyor
  • çok sıkıştı endesk bakalım nereye doğru patlayacak

• SKBNK 1 den sattım .0.97 den almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

SKBNK 1 den sattım .0.97 den almıştım.

hayrli olsun bilader.Allah yemeyi nasipetsin.otur şimdi avını hazmet
    ben 1,01 de ısrarcıyım.ya herro ya merro,hatta utanmadan 1,02 yede satış verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

SKBNK 1 den sattım .0.97 den almıştım.

hayrli olsun bilader.Allah yemeyi nasipetsin.otur şimdi avını hazmet
    ben 1,01 de ısrarcıyım.ya herro ya merro,hatta utanmadan 1,02 yede satış verdim.

-----------ALIRKEN CİMRİ, SATARKEN BONKÖR OL.

• 
Sayfa: önceki 10941095109610971098
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.