Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1092. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10901091109210931094
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: virtue051

şuan gercekleşen işlemler iptal olacak haberi geldi istinyeden.bilginize.

benide halkyatırımdan aradılar bazı hisselere yazdığım emirlerin iptal olduğunu ve tekrar girmem gerektiğini sölediler.
    Arızanın yeni sisteme geçiş çalışmlarından dolayı kaynaklandığını söylediler.
  • şuan tekrar sistemlere baglanildi.bakalım kısmet.
  • seans bugün açılmaz insallah.bizde eve gideriz :)
  • 2. seans açılırmı dersiniz yoksa bugün komple bakım mı olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fossa Olecrani

Borsa nedir ? Ne işe yarar ? İdda gibi birşey mi ? Konuyu açan arkadaş bir açıklayıver sana zahmet.

Kelime anlamı :Borsa en genel tanımı ile ticari mal ve evrakların, belirli standartlar ve kurallar dahilinde alınıp satıldığı organize bir sistemdir. Ülkemizde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, çeşitli emtia ( hisse senetleri, bono ) veya malların ( pamuk, tütün ) ticaretinin yapıldığı en tanınmış ve en eski borsa kurumudur.
    Halk dilinde : Kumar yeri. (Bu tabir herkesin dilinde bu aralar. Çünkü tek hedefimiz bir günde zengin olmak)
    Bana göre ise : Zira borsa iddaa,milli piyango,ganyan,sayısal loto, v.b gibi oyun aracı değildir. Yatırım yeridir. Çocuklarına bırakacağın en büyük miras hisse senedi olmalı. Borsa 3-5 günde bir işe yaramaz o kadar uzun soluklu bir yatırım aracıdır ki 5-10 sene beklemen gerekebilir.

Borsada işlem yapabilmek için reşit olaman, bir aracı kurum aracılığı ile veya bir bankada yatırım hesabı açtırman gerekmektedir.

Yukarıdaki yazılanlara ilaveten 365. sayfadaki yazıyı da okursan az çok fikir sahibi olacağın inancındayım.

Sormak istediğin sorular olursa da burada ki tüm arkadaşlarım şüphesiz yardımcı olacaktır.

Geleceğine yatırım yapman dileği ile.......

• bunlara dava açamazmiyiz dün aldigim kagit bugün yüzde 10 artmisti üstelik agirlikli ortalamasida çok yüksekti sonuçta zarar ettik zararin tazmini söz konusu olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. Seans açılır tecrubelerıme dayanarak soyluyorum. Bol kazançlar

• quote:

Orijinalden alıntı: az sonra

2. Seans açılır tecrubelerıme dayanarak soyluyorum. Bol kazançlar

KAP

*** Birinci Seansın Yeniden Başlatılması: Hisse Senetleri Piyasasında 2 Mart 2012 tarihinde teknik bir nedenden dolayı durdurulan ve iptal edilen Birinci Seans, saat 14:00'te gün başında geçerli olan fiyat ve marjlar geçerli olacak şekilde yeniden başlatılacaktır. Emir ve işlem numaraları sabah iptal edilen seansta kaldığı yerden başlayacaktır. Birinci seans (GİP ve Gözaltı Pazarı da dahil olmak üzere tüm HSP pazarları için) saat 14:00 - 14:15 saatleri arasında Açılış Seansı ile başlayacak, ardından sürekli müzayede 14:20'de başlatılacaktır. Birincil Piyasa (GİP - HITIT.BY) 14:30 ile 16:00 saatleri arasında yapılacaktır. Kapanış seansı ve tek fiyattan işlemler ise 17:17 - 17:30 saatleri arasında 388 nolu genelgede belirlenen süreç ve yöntemle gerçekleştirilecektir. ***

• NETAS konusunda bilgi birikim sahibi olan varmı? 9 aylık beklentim bitti, zarardan kara geçtim.
    Allah belasını diyip arkama bakmadan çıkmalımıyım? Yoksa kağıt daki bedelsiz söylentilerinde gerçeklik payı varmı?
    Zira 9 aylık süreçte çok sıkıldım aylardır kontrol bie etmiyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

NETAS konusunda bilgi birikim sahibi olan varmı? 9 aylık beklentim bitti, zarardan kara geçtim.
    Allah belasını diyip arkama bakmadan çıkmalımıyım? Yoksa kağıt daki bedelsiz söylentilerinde gerçeklik payı varmı?
    Zira 9 aylık süreçte çok sıkıldım aylardır kontrol bie etmiyordum.

Arsa satisa cikti simdi onu primliyor.

Neyse How are you all?

Hafta sonuna full malda yakalanmamak adina Gozde-tofas(Fena sayilmazdi) ve cimsadan aldigim minicik karii cebe indirdim.

Full mal stress yapiiii, %35 nakit bekliriiim, Benim surungenler ADEL ve TUPRAS uzun vade beklemeye devam ediyor.

3.85 hacimli gecilirse Gozde dadindan yinmez. Bi yere not alalim:)

Su adana cimentolara parayi gomeyim bari

Hepimizde bol kazanclar, bu arada strateji degistiriyorum bir sirket inceliyorum bu aralar. Ona ortak olacagim. Kucucuk minicik bir tekonoloji sirketi.
    Bir ara speckler dananmisti ama patron el koymus, calisanlara filan hisse vermis.

Bir yillik soyle basimizi kucagina koyup minimum %50 yillik kaar edecek bir sirket arayisindayim.

Kendi sodami, mutlu bulmak istiyorum, bulursam soylerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

quote:

Orijinalden alıntı: volkan...

bunlara dava açamazmiyiz dün aldigim kagit bugün yüzde 10 artmisti üstelik agirlikli ortalamasida çok yüksekti sonuçta zarar ettik zararin tazmini söz konusu olur mu

bende daha fazla kar edecekken daha az kar ettim. Bu günün içine s..çtılar Dava felan hikaye...Açan olacaktır ama büyük ihitmal...

Kanki sen hisse alip satiyormusun? Uzun suredir yusuf yusuf modundaydin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemele

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkan...

bunlara dava açamazmiyiz dün aldigim kagit bugün yüzde 10 artmisti üstelik agirlikli ortalamasida çok yüksekti sonuçta zarar ettik zararin tazmini söz konusu olur mu

bende daha fazla kar edecekken daha az kar ettim. Bu günün içine s..çtılar Dava felan hikaye...Açan olacaktır ama büyük ihitmal...

Kanki sen hisse alip satiyormusun? Uzun suredir yusuf yusuf modundaydin

Cemele dedim ya sana poziyondayım pm den...

edit giriş çıkış yapıyorum daha doğrusu yatıp beklemiyorum...

Aferin bu havalar tam vur kac havasi.

Bak Adana cimentolari anlik Adanab 2.66 alis 2.71 satis:) cozduk bu iside cok zaman harcadik.

Koca bir 2011 i heba ettim ne guzel yildi asansor endex i ben cok seviyorum.

Aslinda cikmaya cok niyetim yoktu ama parite 1.32 alti sakat bu rakam bize dow daki duzeltmeyi isaret eder.

Birde butun beklentiler bitti ne ile gidecekler biraz gerilesin sonra sirket ve ulkelerin ilk buyume rakamlari gelsin falan filan.

Cikarsada endex yolu acik zaten mal var son vagona atlariz bir sekilde. Firmalar belli zaten.

Kanki sana para kazandirmaya adadim kendimi

• KAREL hakkinda ne dersiniz ustadlar,temettu hissesi degil ama bu aralar dipte gorunuyor.2.75 maliyetle girdim biraz.
    Bir de GOLTS var gecen yil bu zamanlar 90larda gezen hisse su an 57 de.kar da son uc yildan cok cok iyi.nisanda atak yapabilir mi acaba

YTD

• olacak iş değil, plantamax borsaya girdiyse o borsa düşer arkadaş ben çıkarım öyleyse
  • tüp biterse zaten cemele de biter adam en büyük ortak şirkette ya

8-10 aydır zararla bekliyorum ben hala,eskisi gibi buraya uğramadığımdan görmemişimdir mesajını plantamax

ama planta yapma böyle işler,biz seni borsa dışında tanıdık sevdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: huntelarr

quote:

Orijinalden alıntı: Fossa Olecrani

Borsa nedir ? Ne işe yarar ? İdda gibi birşey mi ? Konuyu açan arkadaş bir açıklayıver sana zahmet.

ne zaman açıklayalım hemen değilse şöle 1-2 gün hazırlanıp ayrıntılı bi cevap yazarım gerekirse pm atarım ok...

• yaklaşık 2 senedir ara sıra başlığa girip okuyorum. tabi her girişimden önce merakla ya bende bi kaç hisse alsam falan diyorum ama buraya gelipde yazıları okuyunca kafam karışıyor canım sıkılıyor vaz geçip çıkıyorum. başlık nedense çok dağınık daha nasıl başlıyacağımı bile tam anlayamadım. bi kaç ay sonra gene gaza gelip tekrar bu başlığa gelecem ve gene aynısı olacak. ve her sayfada "ya bu borsa da nasıl oynanıyor, ne kadar kazanırız, nasıl gireriz" gibi birsürü soru olacağına eminim.

bol kazançlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

olacak iş değil, plantamax borsaya girdiyse o borsa düşer arkadaş ben çıkarım öyleyse

Şu sıra niye çıkıyor çözebilen var mı? USD/TRY yükselişte EUR/USD düşüşte Amerikan borsaları düşüyor iki gündür. Bunun sonucu ya Türkiye'nin notunun yükseltilmesi olacak ki şu durumda ihtimal vermiyorum, ya da büyük bir mal verme girişimi var.
  • metastock veya benzeri bir program kullanan var mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

olacak iş değil, plantamax borsaya girdiyse o borsa düşer arkadaş ben çıkarım öyleyse

O kadar korkuyorsun benden yani; ben şuan dışındayım( bu gün çıktım) zaten 20 işlem günü aktiftim (588xx kadar olan düzeltmede dışındaydım) ben girdiğimde gidiyor yukarı merak etme Gir çık yapıyorum, bazen 3 gün kağıtta yattığım oldu o kadar...Hiç bir kağıtta 5 işlem günü durmadım şubatta...Ara ara yazdım demek atlanmış söylediklerim Cemele ye PM de yazdım pozisyon taşıdığımı (bu gün hepsi kapandı) bana soruyor ´´sen kağıttamısın ?´´ diye Cemele dostum tüpte sıkıntı yaşadığını burda okudum çok uzun vadeli düşündüğünüde biliyorum, kağıdı iyi tanıyorsun; ama onun sonuçta bir tüp olduğunu unutma eninde sonunda gazı bitecektir
    Tavsiye olarak algılama ama bence; o tüpten ne istiyorsan hızlı hareketler ile alabilirsin. Önümüzdeki hafta kağıtların pekte bariz yukarı kaçacağını sanmıyorum. Benimkisi sadece kişisel öngörü. Dediğim gibi ben şimdilik tekrar dışardayım. Olduda dışarıda rekorlar kırıldı uçuş kaçış oldu orda da ne yapacağımı biliyorum. Sahaya indik artık, ortama göre hareket
    Ara ara duruma göre yazarım. Herkese selamlar...

KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Haftanın müziği

Ayni seyleri yaziyorum.
    Tup degil bir kere TUPRAS.

Bu bi proje dostum ogluma aldim. Fiyatinin ucup kacmamasi lazim cunki 2015 e kadar fazlasiyla mal toplamis olmam lazim.

Firmayi inceleyin ne aliyorsunuz neye yatirim yapiyorsunuz bakin. Ben gunluk yada bir kac yillik dusunmuyorum. Bir nevi RUP projesini simdiden aliyorum.
    Tupras 50 tl de olsa zaten satmiyacagim bekliyorum 40 alti filan olursa yuklu alacagim.

• 
Sayfa: önceki 10901091109210931094
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.